Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2874066 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5835 Dátum: 2008.07.11 10:40:48 »
Nem látszódott a zebra és mondom, nem állat mód mentem, csak nem 20-szal. A busz elé meg fizikai képtelenség annál a buszmegállónál lelépni, akkora gaz van. Ovis csoport esetén verjen telibe hátulról, még meg is agyalom utána, de mint írtam, anyuka+2 bébi még volt vagy 2-3 méterre a zebrától, onnan - közeledés á lá csigatempó közben - anyázott nekem. Akárhogy is van, nem érzem magam hibásnak, ettől függetlenül baromi rossz érzés volt a "szemét vagyok" szindróma.
Ismerős a szitu', bár hozzáteszem, hogy a gyalogosnak is van kötelezettsége mielőtt a zebrára lép, de itt még eddig sem jutott...
Nem zebrás story, de leírom, mert tanulságos lehet: vidéki országúton szabálytalanul ~120-130 körül mentem (oké, most aztán leszeditek rólam a keresztvizet :innocent:) a seggemben pedig egy BMW 525d. Szó szerint a seggemben, mert a bmw-veséket már nem láttam a belső tükörben. Folyamatos szembeforgalom volt, előzni nem tudott, de majd' felöklelt a bömös. Egy kisebb dombra mentünk fel, ahol az útszakasz tele volt autópálya le/felhajtó kereszteződésekkel (ezért 70-es korlátozás volt). Kisebb tumultushoz értünk egy szempillantás alatt, több autó nagyon lassan (~40 km/h) haladt. Szóval ~100 méterre előttem szinte álló kocsisor, folyamatos szembe-forgalom, 120-130-as tempó, seggemben egy BMW.
Az, hogy van olyan jó fék a BMW-n, mint az Aurison - nem kérdés, de hogy a béemvésnek milyenek a reflexei, az már jobban izgatott. Úgy oldottam meg - ahogy máskoris -, hogy nyomtam egy pici féket (éppen csak felvillant a féklámpám), majd fék felenged és figyeltem a BMW reakcióját: szinte rögtön "bólintott az orra", úgyhogy innentől már lehetett nyomni drasztikusan a féket -> tudtam, hogy nem tolnak meg hátulról...és a kocsisort sem ökleltem fel.
Ha tolnak, akkor hajlamos vagyok a "meglassulásra" is, pláne ha vmi sufnituningos verdában tüc-tüc zenés kisfiúk jönnek mögöttem. Ha szemétkedni akarok, akkor még egy "féklámpa-felvillantás, és padló 3."-kombót is bedobok. :devil:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5836 Dátum: 2008.07.11 11:00:16 »
Szó szerint a seggemben, mert a bmw-veséket már nem láttam a belső tükörben.

Nah...  :2guns:
En ilyenkor szoktam elkezdeni ablakot mosni  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5837 Dátum: 2008.07.11 12:24:14 »
.... Ez ugyanolyan forgalomlassito benasag, mint amikor bevezettek, hogy 40-nel kell lakott teruleten kivul megkozeliteni vasutatjarot (betartottad valaha is, tegyuk fel jo a minosege) se teteje se alja.
akkor nagyon óvatosan közlekedj mondjuk a 26-os úton, miskolc és kazincbarcika között a 2*2 sávon, amit keresztez a vasút...múlt héten is álldogált egy fehér seat, trafival :yawn:
vagy az 1-es úton almásfüzítő végénél, a vasútátjárónál, komárom felé szokott állni zöld feliciás...kecskeméten a mindszent körúti vasútátjárónál...és még sorolhatnám :sweatdrop:

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5838 Dátum: 2008.07.11 12:29:12 »
...Ha szemétkedni akarok, akkor még egy "féklámpa-felvillantás, és padló 3."-kombót is bedobok. :devil:
pffffff :online2long: :wacko:
szerintem ez gáz...ilyet, másfél éves jogsival csináltam 1szer...
bocs

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5839 Dátum: 2008.07.11 12:59:35 »
Ha szemétkedni akarok, akkor még egy "féklámpa-felvillantás, és padló 3."-kombót is bedobok. :devil:
ha tolnak előszőr egy indexvillantás jobbra "mennyé kocsog", majd ha enm használ, jön az általad említett manőver, utána tudnak követési távolságot tartani.  :devil: Csak 1x majdnem eldobta a kocsiját egy nagytudású mögöttem, azóta türelmesebb vagyok :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5840 Dátum: 2008.07.11 13:01:47 »
Csak 1x majdnem eldobta a kocsiját egy nagytudású mögöttem, azóta türelmesebb vagyok :wacko:
ezért (s)nem csinálom :ph34r:
meg ha a következő is beletapos a fékbe, meg az őt követő is,és az egyik elbambul egy pillanatra, akkor szépen össze tudnak menni...kell ez? :no:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5841 Dátum: 2008.07.11 13:40:13 »
...Ha szemétkedni akarok, akkor még egy "féklámpa-felvillantás, és padló 3."-kombót is bedobok. :devil:
pffffff :online2long: :wacko:
szerintem ez gáz...ilyet, másfél éves jogsival csináltam 1szer...
bocs

...annyi rutinnal lehetetlen ezt a megfelelő hatékonysággal (úgy, hogy satuzzon a seggedben haladó) kivitelezni...:yawn:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5842 Dátum: 2008.07.11 13:42:07 »
akkor nagyon óvatosan közlekedj mondjuk a 26-os úton, miskolc és kazincbarcika között a 2*2 sávon, amit keresztez a vasút...múlt héten is álldogált egy fehér seat, trafival :yawn:
Ez pontosan mikor is volt? :sweatdrop:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5843 Dátum: 2008.07.11 13:46:41 »
akkor nagyon óvatosan közlekedj mondjuk a 26-os úton, miskolc és kazincbarcika között a 2*2 sávon, amit keresztez a vasút...múlt héten is álldogált egy fehér seat, trafival :yawn:

Mar jo reg jartam arra, de ha jol emlekszem, ott jominosegu az atjaro nem?
Ugye milyen sok ertelme van igy egy 2*2 savos utnak?

Azok is inkabb oda mennenek, ahol ertelme van....


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5844 Dátum: 2008.07.11 21:36:38 »
Meglehetősen. Én a helyedben semmiképpen nem vennék ilyen autót. Új világot fedeznél fel a Corolla után, és ezt most nem jó értelemben véve írom. Jóbarátnéméknek két Volvojuk is volt, és én is évekig aktív Volvos fórumozó voltam - tudom, miről beszélek. Ezek a Toyotánál sokkal gyakrabban meghibásodó, kényes, szervízigényes, drágán fenntartható autók. Olyanoknak valók, akik szerelmesek a márkába, imádják a feelingjét, és cserébe hajlandóak (és persze képesek is) magasabb költségeket bevállalni.

Csak most olvastam, bocs a késői reagálásért.  :) Szóval annyit azért tegyünk hozzá, hogy nekik 440-esük volt (ezek szerint volt egy másik is), ami a márkán belül kiugróan megbízhatatlan jószág. De alapvetően igazad van, kevés kivétellel (pl. a 9-es széria).

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5845 Dátum: 2008.07.11 21:58:25 »
vagy az 1-es úton almásfüzítő végénél, a vasútátjárónál, komárom felé szokott állni zöld feliciás...kecskeméten a mindszent körúti vasútátjárónál...és még sorolhatnám :sweatdrop:

Pedig ott már fa nő a sínek között!! Bár a vasak még megvannak, nem úgy, mint Budaőrsön, ugye...


leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5846 Dátum: 2008.07.14 07:44:55 »
Ez pontosan mikor is volt? :sweatdrop:
2008. július 3. 10óra

szerk.:
tegnap(vasárnap) este10-kor :eek: mértek az m3-on, a káli lehajtó előtti pihenőben...hogy miért nem tudnak aludni ilyenkor???
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.14 08:08:30 írta leszilaci »

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5847 Dátum: 2008.07.14 17:24:30 »
2008. július 3. 10óra
6.-án, vasárnap koradélután (13 óra) karcoltam ott nagyon (~140-160 km/h) Kbarcika felé.... :sweatdrop:
hazard

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5848 Dátum: 2008.07.18 08:11:31 »
A BMW-sek Mercisek meghülyültek vagy mi lett velük ???

Utóbbi időben több ilyen mögém jön, kivág balra és beelőz. aztán örül mint majom a f.......ának.
Örüljön a nyomorékja, gondolom otthon amúgyis kap a fejére az ilyen fajta droid....itt az utcán legalább van sikerélménye.   :clap: :clap:

De valaki mondta, hogyha befestem a féknyergeket is pirosra, akor tényleg utcai harcosnak néznek.
Pedig nem szeretnék az lenni, arra ott a versenypálya .

tegnap a melohely elott pont egy ilyen piros féknyerges amg merci állt a járdán úgy hogy nem fért el a babakocsis csaj. csaj elo a lakáskulcsot és végighuzta az oldalát.
csak pilláztam! :sweatdrop:  fényes nappal! :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5849 Dátum: 2008.07.18 08:44:43 »
tegnap a melohely elott pont egy ilyen piros féknyerges amg merci állt a járdán úgy hogy nem fért el a babakocsis csaj. csaj elo a lakáskulcsot és végighuzta az oldalát.
csak pilláztam! :sweatdrop:  fényes nappal! :surrender:
elég barbár megoldás, mind a két részről. :wacko: