Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2874045 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5820 Dátum: 2008.07.10 23:41:50 »
Isztambulban meg nincs is zebra, minek....... :clap: :clap:

Meg is oldottad...  :clap:  :sweatdrop:
Nalunk sincs semmi ertelme  :ph34r:
Holnap mindenki fogjon egy vodor vizet, szappant es gyokerkefet, es hajra.  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5821 Dátum: 2008.07.10 23:43:00 »

OFF: Carabinierik ott is nagyon fenn horják az orrukat, mert Koszovóban durván nyomták, a "kedvencem" az volt, h úgy álljunk hozzájuk, h a ruhájukat Armani tervezte :clap: :helpsmilie: :2guns: :tank:

Jo, az igazsaghoz hozzatartozik, hogy itt digolanden zebran a kocsinak van elsobbsege (nem szabalyszerint, hanem az eletben).  :nono:

Na jo de annak legalabb megvan a bája ;) Nekem "ezzel" az a bajom, hogy se nem mediterran (o is lesz..ja en is lesz..rom) se nem kulturalt (o is figyel en is figyelek)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5822 Dátum: 2008.07.10 23:47:56 »
Isztambulban meg nincs is zebra, minek....... :clap: :clap:

Meg is oldottad...  :clap:  :sweatdrop:
Nalunk sincs semmi ertelme  :ph34r:
Holnap mindenki fogjon egy vodor vizet, szappant es gyokerkefet, es hajra.  ::)
Feleségem köveket tervez hordani a babakocsiban a kocsog ótósok ellen, mondtamneki még meg is verik majd amellett, h elütötték :devil:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5823 Dátum: 2008.07.10 23:48:35 »
Nalunk sincs semmi ertelme  :ph34r:

Ebbe van valami ::) ha már felfestett dolgok: a Hősök terénél a kedvencen a -rendszeresen- bicikliút tökis-tele közepén parkoló r.autó, és mindig csúnyán néznek rám hogy behajtok a turisták közé (a járdán) egyszer szóljanak be (úgy eltekerek onnan :ph34r:)

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5824 Dátum: 2008.07.10 23:49:42 »

Feleségem köveket tervez hordani a babakocsiban a kocsog ótósok ellen, mondtamneki még meg is verik majd amellett, h elütötték :devil:

Ne köveket, tojást, és az nem is büntetendő... :innocent:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5825 Dátum: 2008.07.10 23:50:41 »
Na jo de annak legalabb megvan a bája ;) Nekem "ezzel" az a bajom, hogy se nem mediterran (o is lesz..ja en is lesz..rom) se nem kulturalt (o is figyel en is figyelek)

Ez teny  :clap:
Viszont meg egy dolog, ha vki nyaralni jon, nagyon hasznos tanacs!!!!
Ha gyalogolsz parhuzamosan egy uttal a jardan. Keresztezodeshez ersz es at kell menni a zebran. Akkor halalos veszelyben vagy. Aki a foutra fog kanyarodni, vagy arrol le, nem nezi van e vki a jardan, aki pont akkor fog a zebrahoz erni, mikor O is.
Sztem nem is tanitjak nekik!
A legjobb, amikor jobbra kisivben akar kikanyarodni. Bambul ugye balra.  :clap: En addig odaerek a kocsija melle jobbrol gyalog, de felem nem nez.
Majd nem jon kocsi, nagy gaz indul. Ebben a pillanatban mar jobbra is nez a haladas iranyaba es akkor lat meg engem. Azokat az arcokat le kene fotozni. Nagyon megijednek, szinte panikba esnek. Sose lepek elejuk, mert mar tudom, hogy ez igy mukodik, csak annyira allok oda (eleg kozel  :winkiss:), hogy rajuk jojjon a halalfelelem indulaskor  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5826 Dátum: 2008.07.11 00:08:50 »
Na jo de annak legalabb megvan a bája ;) Nekem "ezzel" az a bajom, hogy se nem mediterran (o is lesz..ja en is lesz..rom) se nem kulturalt (o is figyel en is figyelek)

Ez teny  :clap:
Viszont meg egy dolog, ha vki nyaralni jon, nagyon hasznos tanacs!!!!
Ha gyalogolsz parhuzamosan egy uttal a jardan. Keresztezodeshez ersz es at kell menni a zebran. Akkor halalos veszelyben vagy. Aki a foutra fog kanyarodni, vagy arrol le, nem nezi van e vki a jardan, aki pont akkor fog a zebrahoz erni, mikor O is.
Sztem nem is tanitjak nekik!
A legjobb, amikor jobbra kisivben akar kikanyarodni. Bambul ugye balra.  :clap: En addig odaerek a kocsija melle jobbrol gyalog, de felem nem nez.
Majd nem jon kocsi, nagy gaz indul. Ebben a pillanatban mar jobbra is nez a haladas iranyaba es akkor lat meg engem. Azokat az arcokat le kene fotozni. Nagyon megijednek, szinte panikba esnek. Sose lepek elejuk, mert mar tudom, hogy ez igy mukodik, csak annyira allok oda (eleg kozel  :winkiss:), hogy rajuk jojjon a halalfelelem indulaskor  :clap:
Na es meg te aggodsz valami kavicsfelverodes miatt en mastol felnek a helyedben ha sok idot vagy a digok kozt  :tt2: :tt2: :tt2:
Mondjuk mintha azt mondat volna, hogy ez eszak, de en anno lent Romaban kesz voltam, hogy nem latsz olyan kocsit ami legalabb kicsit ne lenne meghuzva :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5827 Dátum: 2008.07.11 00:13:23 »
Mondjuk mintha azt mondat volna, hogy ez eszak, de en anno lent Romaban kesz voltam, hogy nem latsz olyan kocsit ami legalabb kicsit ne lenne meghuzva :D

  :offtopic: Igen eszak, de csak ront a helyzeten...
Mindenki tele van gempaval, ezert 2-3 evesnel idosebb autokat nem latsz.  :hammer: De mind megvan huzva, nem is egy helyen. Mindig felek, amikor ott kell hagynom a parkoloban.  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5828 Dátum: 2008.07.11 08:02:59 »
Azért hozzátenném, a gyalogosoknak is itthon türelemmel kéne viseltetniük. Múltkoriban gangoltam egy pesti lakótelepen, előztem egy buszt. Igenám, előtte x méterrel volt egy zebra. Nem mentem állat módjára, csak dinamikusan akartam a buszt kerülni, azonban egy idióta még pont be akart férni mögém. Namármost anyuka pici gyerekkel plusz babakocsiban másik babával pár méterre ért a zebrához, amikor én közeledtem. A hülyegyerek miatt mögöttem esélyem se volt megállni, mert úgy a s.ggembe jött volna, hogy öröm lett volna nézni. Ehhez képest - anyuka látja persze, mi történt - a legnagyobb lelki nyugalommal fogja, majdnem elém tolja a babakocsit, majd olasz módra elkezd üvöltözni meg mutogatni nekem, hogy miért nem engedem át a gyerekekkel.  :eek:
És még én éreztem magam idiótának, hogy tényleg mekkora genyó vagyok.  :no:
Zárójelben tenném hozzá, mögöttünk senki nem fért át, busz még - tükörből csekkolva - megállóban, ergo két ovis csoportot is átkísérhetett volna utánunk.
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5829 Dátum: 2008.07.11 08:37:45 »
Azért hozzátenném, a gyalogosoknak is itthon türelemmel kéne viseltetniük. Múltkoriban gangoltam egy pesti lakótelepen, előztem egy buszt. Igenám, előtte x méterrel volt egy zebra. Nem mentem állat módjára, csak dinamikusan akartam a buszt kerülni, azonban egy idióta még pont be akart férni mögém. Namármost anyuka pici gyerekkel plusz babakocsiban másik babával pár méterre ért a zebrához, amikor én közeledtem. A hülyegyerek miatt mögöttem esélyem se volt megállni, mert úgy a s.ggembe jött volna, hogy öröm lett volna nézni. Ehhez képest - anyuka látja persze, mi történt - a legnagyobb lelki nyugalommal fogja, majdnem elém tolja a babakocsit, majd olasz módra elkezd üvöltözni meg mutogatni nekem, hogy miért nem engedem át a gyerekekkel.  :eek:
És még én éreztem magam idiótának, hogy tényleg mekkora genyó vagyok.  :no:
Zárójelben tenném hozzá, mögöttünk senki nem fért át, busz még - tükörből csekkolva - megállóban, ergo két ovis csoportot is átkísérhetett volna utánunk.

idióta itt mindenki. én már csak magam elé nézek. nem bírom már
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5830 Dátum: 2008.07.11 08:47:18 »
Azért hozzátenném, a gyalogosoknak is itthon türelemmel kéne viseltetniük. Múltkoriban gangoltam egy pesti lakótelepen, előztem egy buszt. Igenám, előtte x méterrel volt egy zebra. Nem mentem állat módjára, csak dinamikusan akartam a buszt kerülni, azonban egy idióta még pont be akart férni mögém. Namármost anyuka pici gyerekkel plusz babakocsiban másik babával pár méterre ért a zebrához, amikor én közeledtem. A hülyegyerek miatt mögöttem esélyem se volt megállni, mert úgy a s.ggembe jött volna, hogy öröm lett volna nézni. Ehhez képest - anyuka látja persze, mi történt - a legnagyobb lelki nyugalommal fogja, majdnem elém tolja a babakocsit, majd olasz módra elkezd üvöltözni meg mutogatni nekem, hogy miért nem engedem át a gyerekekkel.  :eek:
És még én éreztem magam idiótának, hogy tényleg mekkora genyó vagyok.  :no:
Zárójelben tenném hozzá, mögöttünk senki nem fért át, busz még - tükörből csekkolva - megállóban, ergo két ovis csoportot is átkísérhetett volna utánunk.

Lehet hogy én értem félre a dolgot,de buszt előzve a beláthatatlan zebránál automatikusan számítani kell a busz mögül kilépő gyalogosokra így már lassan kéne megközelíteni és az idióta mögötted meg satuzzon az anyjába mert ha te telibeversz egy ovis csoportot azért mert nem mersz fékezni akkor nemtom hogy számolsz el a lelkiismereteddel,mert végül is Te ütötted el nem a mögötted lévő és 600ezer év fegyházat kapsz hiába mondod hogy toltak...Szóval sztem lassíts aztán a baromarcú meg essen ki a szélvédőjén...Főleg ha babakocsis anyuka vőár a gyerekekkel meg idős bácsi és néni.Őket szó néljkül akár 70-ről lassítva is elengedem...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5831 Dátum: 2008.07.11 08:51:05 »
Általában átengedem a gyalogosokat a zebrán, ha időben észlelem őket. Persze ez sem életbizti, mert volt már, hogy közben a mögöttem jövő kielőzött  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5832 Dátum: 2008.07.11 08:53:22 »
Nem látszódott a zebra és mondom, nem állat mód mentem, csak nem 20-szal. A busz elé meg fizikai képtelenség annál a buszmegállónál lelépni, akkora gaz van. Ovis csoport esetén verjen telibe hátulról, még meg is agyalom utána, de mint írtam, anyuka+2 bébi még volt vagy 2-3 méterre a zebrától, onnan - közeledés á lá csigatempó közben - anyázott nekem. Akárhogy is van, nem érzem magam hibásnak, ettől függetlenül baromi rossz érzés volt a "szemét vagyok" szindróma.
         

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5833 Dátum: 2008.07.11 09:14:17 »
Ok,ez a pár méterre ért a zebrához dolgot nem értettem hogy mennyit is akart jelenteni,mert ha gyalog vagyok és a zebrához akkor érek oda amikor az autó ami jön mondjuk 3 méterre van,automatikusan lelépek hadd fejelje meg a kormányt a baromarcú,de persze úgyis elmegy előttem,de legalább érzi hogy én jöttem volna!

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5834 Dátum: 2008.07.11 10:23:05 »
...automatikusan lelépek hadd fejelje meg a kormányt a baromarcú,de persze úgyis elmegy előttem,de legalább érzi hogy én jöttem volna!

Ez én is így csinálom bringával, nagy slunggal belemegyek, (persze simán megtudok állni), erre nagyfék, persze át nem engedne, csak anyázik hogy mit képzelek magamról, viszont a következő, látva ezt a kis előadást, már tuti hogy átenged ::)