Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2874064 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5805 Dátum: 2008.07.10 22:36:20 »
Mai sztorim nagyon ide valo. Bp, Joszef Attila ltp blattyogok a kozertbe gyalog es hat hol a zebran gondolom atkelek mar az uton. Busz all a zebra elotti megalloban majd amikor mar ballagok at indeksz ki es nyomna neki. En meg gondolom vazze azert a zebran mar csak nem megy at a nyakamon. Hat azt nem de elkezd DUDALNI ram a zebra kozepen  :fuk2: :fuk2: :fuk2: Agyam lefagy es par masodpercig csak bambulok a buszvezeto kepebe mert ezt NEM HISZEM EL. Aztan mondom neki "ember a zebran dudalsz le az utrol"...

Ki kellett volna szedni, megmutatni neki hogy ez itt egy ZEBRA :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5806 Dátum: 2008.07.10 22:50:26 »
Ma vittem haza egy ismerőst, egyirányú utcába szemből jön egy zsír új 5-ös Bmw, de olyan határozottan, elkezd villogni, akkor mondom én is villogok, (lehet valami új játék :clap:), megállunk egymástól kb. 2méterre, villog, na mondom én kiszállok és meginterjúvolom, odamentem, egy kis kínai ült a kocsiba :chinese: nem csodálom hogy nem látta a táblát, mert a kormányt is alig érte föl, te mondom kicsit rossz irányba áll az autód, mondja jossz??? Mondom ja, jossz, mondja: te jossz? :eek: :yawn: :sleeping: na láttam ezzel nem megyünk sokra, inkább beálltam két autó közé és elengedtem, persze annyit se mondott hogy..... mikor elment láttam kivolt ragasztva (a csomagtartó peremére :excl:) a T betű :helpsmilie:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5807 Dátum: 2008.07.10 22:53:39 »

Pont az ilyenek miatt fogják szigorítani a KRESZT.

Megmondom őszintén hülyeségnek tartottam ezt a zebrás szigorítást, de mióta nincs autóm és canga vagy láb van, tényleg röhejes, hogy egyszerűen nem tudsz átmenni egy retkes zebrán, bringával még könnyebb, mert hamar átmész, max ledudálnak, meg anyáznak ::) de gyalog vagy átrohan az ember, vagy vár, vár és lekvár :yawn:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5808 Dátum: 2008.07.10 22:57:50 »
Te Peti! Azon gondolkodtam, hogy neked lehet, hogy érdemes lenne egy-két alapvető dolgot megtanulni mandarinul. Mint pl "curva nénikédet", "egyirányúvazze", "szemed kinyitod vagy kinyomom!!!" Kissé sokszor botlasz beléjük mostanában...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5809 Dátum: 2008.07.10 23:00:22 »
Tény hogy gyakrabban mondom mostanság, hogy ezen a sárgán még átmegyek :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5810 Dátum: 2008.07.10 23:02:52 »
Pont az ilyenek miatt fogják szigorítani a KRESZT.


Es fog az erni barmit is? Elvileg most se kellett volna dudalnia... most 30-cal kozelit meg egy busz vagy 50-nel. Az eselyed nem sok.

Raadasul senki nem fogja betartani. Ez ugyanolyan forgalomlassito benasag, mint amikor bevezettek, hogy 40-nel kell lakott teruleten kivul megkozeliteni vasutatjarot (betartottad valaha is, tegyuk fel jo a minosege) se teteje se alja.
Ausztriaban ha meglatjak, hogy kozelitesz a zebrahoz mar megallnak. Egy fritz se nez szet mielott lelep. Moral...a moral.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5811 Dátum: 2008.07.10 23:15:40 »
Es fog az erni barmit is? Elvileg most se kellett volna dudalnia... most 30-cal kozelit meg egy busz vagy 50-nel. Az eselyed nem sok.

Raadasul senki nem fogja betartani. Ez ugyanolyan forgalomlassito benasag, mint amikor bevezettek, hogy 40-nel kell lakott teruleten kivul megkozeliteni vasutatjarot (betartottad valaha is, tegyuk fel jo a minosege) se teteje se alja.
Ausztriaban ha meglatjak, hogy kozelitesz a zebrahoz mar megallnak. Egy fritz se nez szet mielott lelep. Moral...a moral.

Na jó de akkor mit lehet tenni...  :whistling:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5812 Dátum: 2008.07.10 23:19:25 »
Mai sztorim nagyon ide valo. Bp, Joszef Attila ltp blattyogok a kozertbe gyalog es hat hol a zebran gondolom atkelek mar az uton. Busz all a zebra elotti megalloban majd amikor mar ballagok at indeksz ki es nyomna neki. En meg gondolom vazze azert a zebran mar csak nem megy at a nyakamon. Hat azt nem de elkezd DUDALNI ram a zebra kozepen  :fuk2: :fuk2: :fuk2: Agyam lefagy es par masodpercig csak bambulok a buszvezeto kepebe mert ezt NEM HISZEM EL. Aztan mondom neki "ember a zebran dudalsz le az utrol", de aztan ranezek es rajovok, hogy ennek beszelni olyan, mint a kutyamat tanitani derivalni. Na ilyenkor elkap a kalandvagy, hogy eljek mar kicsit mashol is  :dots:
Más kapcsán, de elvetemült kollégám azt mondta: az elmebaj eme formája nagyon jól gyógyítható 7.62-es injekcióval, lehetőleg bolusban :2guns:
Nem 30as korlátozást kell bevezetni, ki kell állítani rendőrbácsit a zebrához, mindjárt eszükbe jut a kressz a kedves sofőröknek
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5813 Dátum: 2008.07.10 23:22:09 »
Én rengeteg gyakorló, tanfolyamos oktatóautót látok a környéken, de mindegyikbe csak magyar embert látok vezetni tanulni.
Kínait meg c-t még sose láttam oktatókocsiban vezetni tanulni, de még az ismerőseim se.

 :offtopic:
En anno egy c-vel jartam egy KRESSZ tanfolyamra. Illetve egyre jott, aztan eljott vizsgazni. Csakhat ugye:
1. Mindegyiken jelen kell lenni a vizsgahoz.
2. Semmit nem fizetett addig, vizsgadijat se.

Amugy remelem mai napig nincs jogsija, mert amikor anno neki kellett felolvasni egy reszt a diarol, kicsit cikis lett a hangulat.  :offtopic:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5814 Dátum: 2008.07.10 23:26:05 »
Nem 30as korlátozást kell bevezetni, ki kell állítani rendőrbácsit a zebrához, mindjárt eszükbe jut a kressz a kedves sofőröknek

Igy van.
Itt pizzafoldon minden dugo idoszakban, minden jelentosebb keresztezodesnel all egy zseka vagy carabinieri. (Amugy nagyon eszakon vagyok, szinte ausztria)
Jah es a lenyeg, hogy nem azonnal buntiznek!!!! A multkor egy ficko reggel nagyon dudalt vmiert. Kb 20 meter per perces tempoavl lehetett haladni.
A zseka odajott es "megejnyebejnyezte" meg felirta a rendszamat, hogy ha megegyszer zavar masokat, akkor mar nem csak "irgumburgum lesz".


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5815 Dátum: 2008.07.10 23:29:10 »
Ma vittem haza egy ismerőst, egyirányú utcába szemből jön egy zsír új 5-ös Bmw, de olyan határozottan, elkezd villogni, akkor mondom én is villogok, (lehet valami új játék :clap:), megállunk egymástól kb. 2méterre, villog, na mondom én kiszállok és meginterjúvolom, odamentem, egy kis kínai ült a kocsiba :chinese: nem csodálom hogy nem látta a táblát, mert a kormányt is alig érte föl, te mondom kicsit rossz irányba áll az autód, mondja jossz??? Mondom ja, jossz, mondja: te jossz? :eek: :yawn: :sleeping: na láttam ezzel nem megyünk sokra, inkább beálltam két autó közé és elengedtem, persze annyit se mondott hogy..... mikor elment láttam kivolt ragasztva (a csomagtartó peremére :excl:) a T betű :helpsmilie:

Banyek Peti találd már fel magad,legalább a telezacsit kajával elvehetted volna tőle és adhattál volna neki egy kreszkönyvet ajándékba:-)))

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5816 Dátum: 2008.07.10 23:30:59 »
Igy van.
Itt pizzafoldon minden dugo idoszakban, minden jelentosebb keresztezodesnel all egy zseka vagy carabinieri. (Amugy nagyon eszakon vagyok, szinte ausztria)
Jah es a lenyeg, hogy nem azonnal buntiznek!!!! A multkor egy ficko reggel nagyon dudalt vmiert. Kb 20 meter per perces tempoavl lehetett haladni.
A zseka odajott es "megejnyebejnyezte" meg felirta a rendszamat, hogy ha megegyszer zavar masokat, akkor mar nem csak "irgumburgum lesz".
OFF: Carabinierik ott is nagyon fenn horják az orrukat, mert Koszovóban durván nyomták, a "kedvencem" az volt, h úgy álljunk hozzájuk, h a ruhájukat Armani tervezte :clap: :helpsmilie: :2guns: :tank:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5817 Dátum: 2008.07.10 23:31:56 »
Es fog az erni barmit is? Elvileg most se kellett volna dudalnia... most 30-cal kozelit meg egy busz vagy 50-nel. Az eselyed nem sok.
Raadasul senki nem fogja betartani. Ez ugyanolyan forgalomlassito benasag, mint amikor bevezettek, hogy 40-nel kell lakott teruleten kivul megkozeliteni vasutatjarot (betartottad valaha is, tegyuk fel jo a minosege) se teteje se alja.
Ausztriaban ha meglatjak, hogy kozelitesz a zebrahoz mar megallnak. Egy fritz se nez szet mielott lelep. Moral...a moral.

Na jó de akkor mit lehet tenni...  :whistling:
Szerintem semmit balkan vagyunk azt kesz  :wacko: max annyit, hogy ha mindenki pepsit iszik akkor te kerj traubit (hogy klasszikusokat idezzek) szal en csak azert engedem at a gyalogos a zebran, hogy mas legyek. Fritzeket nem ismerem en angliaban toltotem tobb idot, de eltartott egy darabig amig rajottem, hogy a zebranal tenyleg nem kell korbenezni

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5818 Dátum: 2008.07.10 23:35:16 »

OFF: Carabinierik ott is nagyon fenn horják az orrukat, mert Koszovóban durván nyomták, a "kedvencem" az volt, h úgy álljunk hozzájuk, h a ruhájukat Armani tervezte :clap: :helpsmilie: :2guns: :tank:

Jo, az igazsaghoz hozzatartozik, hogy itt digolanden zebran a kocsinak van elsobbsege (nem szabalyszerint, hanem az eletben).  :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5819 Dátum: 2008.07.10 23:40:16 »
Szerintem semmit balkan vagyunk azt kesz  :wacko:

Na ez az ::) ezért kell a röhej-szigorítás meg az xtra bünti, mint az oviban, 'zobjektív felelősség is milyen szépen bevált, legalábbis a r.őrség azt mondja ;)