Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2874016 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5790 Dátum: 2008.07.04 22:37:16 »
http://www.youtube.com/watch?v=cqQvcPNaTeg

Mindig is ettol feltem  :hang:  Hogy a kocsimban levo elso 3km igy szaladt bele.  :hammer:
Az ilyeneknek  :2guns:
En meg meg nem padloztam le az eddigi 10000km alatt. De az auto mar lehet, hogy volt huzatva a piros tartomanyba  :hammer: :hammer: :hammer:
Na ennyit a bejaratasrol meg kimelesrol az elso 2000km alatt. Nemcsoda, ha egy ket ember eleve kap egy motorhibas ratyit.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5791 Dátum: 2008.07.04 23:29:42 »
...akkor mellértem, egy 30as, szemüveges, tehén nő ült a volánnál, sztem egyik kezébe ott volt a süti, a másikba meg a diétás kóla, mutattam neki hogy elment az eszed???
Erre elkezdett vigyorogni és padlógázzal elhúz, sztem csúnyán 100fölé gyorsulhatott fel. (akkor már 50es volt az út)
Peti... :wub: ... biztos a sármod váltotta ki belőle...csak be akart vágódni nálad(alád)  :tt2:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5792 Dátum: 2008.07.05 12:35:54 »
Ma megint megkaptam ::)
Piroslámpánál ácsorgunk, azt tudni kell hogy én elég dinamikusan indulok, ezt egy gyerekszoba nélküli veheti gyorsulásnak, tehát elindulok, mellettem Hondás menősrác, padlógáz, én persze szépen elváltottam aztán finoman tovább, ő padló, következő pirosnál persze ott áll, lendületből érek oda, megint padlózik, füstöl a gumi, bőg a motor, én 4esbe gyorsulok kb. 55-ig aztán be 5ösbe, ekkor kőkeményen elhúz, látom nagyon koncentrál, két kéz a kormányon, éppen csak a bukót nem vette fel, már messziről látni hogy megint pihen a következő pirosnál :clown: persze lendületből érek oda (lehet direkt így vannak beállítva a lámpák? :clap:) és lazán elgurulok mellette, most szinkronba jön velem és néz át, vigyorog, remélem azért kielégült :asshole:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5793 Dátum: 2008.07.05 12:42:34 »
http://www.youtube.com/watch?v=cqQvcPNaTeg

Mindig is ettol feltem  :hang:  Hogy a kocsimban levo elso 3km igy szaladt bele.  :hammer:
Az ilyeneknek  :2guns:

Volt már fent ez a vid, ha ennyi kinyírna egy motort, minden második autó motorhibás lenne...

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5794 Dátum: 2008.07.05 12:43:14 »

Peti... :wub: ... biztos a sármod váltotta ki belőle...csak be akart vágódni nálad(alád)  :tt2:

Komolyan gondolod??? :wub:
Akkor legközelebb viszek magammal egy Snickerst, vagy valami finom sütit, nehogy felfaljon :-*

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5795 Dátum: 2008.07.06 13:30:25 »
Hála égnek megúszta a márkatárs.
http://www.szon.hu/hirek/Szabolcs-Szatmar-Bereg/cikk/fakat-tort-a-toyota-nagyszallasnal/cn/news-20080704-04393431
Előzőre ráelőzni?Ez magyarország.  :2guns: :2guns:
A leírás alapján elég könnyen lehet, hogy éppenséggel a Toyota volt a hibás :excl: Ugyanis, ha már téged valaki előz, vagy ha csak már kinn az indexe, akkor neked el kell őt engedned, és csak utána előzhetsz te magad!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5796 Dátum: 2008.07.06 16:34:17 »
Hála égnek megúszta a márkatárs.
http://www.szon.hu/hirek/Szabolcs-Szatmar-Bereg/cikk/fakat-tort-a-toyota-nagyszallasnal/cn/news-20080704-04393431
Előzőre ráelőzni?Ez magyarország.  :2guns: :2guns:
A leírás alapján elég könnyen lehet, hogy éppenséggel a Toyota volt a hibás :excl: Ugyanis, ha már téged valaki előz, vagy ha csak már kinn az indexe, akkor neked el kell őt engedned, és csak utána előzhetsz te magad!

A leírás alapján nekem is úgy tűnik, hogy éppenséggel a Toyotás lehetett a hunyó. Valszeg nem nézett tükörbe, mikor kiment előzni  :hammer: ...

Majdnem ugyanígy jártam múlt hét csütörtökön! Megyek föl Pestre a 6-oson. Utolérek egy teherautó-BMW 3-Ave II kombi "vonatot", kb. 120-as tempóval. Hosszan elnyújtott enyhe jobbkanyar, mivel hátrébb vagyok, jól ellátok előre: sokszáz méteren át üres a szembesáv. Lendületből kihúzódok balra, megelőzni egyben mind a hármat - indexelve, ahogy kell. Erre mikor az Ave eleje kb. a másik Ave közepéhez ér, amaz kiteszi balra az indexet és ugyanabban a pillanatban már húzza is rám a kormányt  :eek: ....... Fék, ki balra a padka szélére, közben egyidejűleg duda, mindezt valahogy egyszerre összehozom - az állatja végre észrevesz, visszarántja jobbra (jól beleng). Elmegyek mellettük, visszasorolok, remeg ám a lábam rendesen  :wacko: ... A másik Ave nem sokkal később leelőzi a többieket, aztán engem is - nézek át, mutatom neki, hogy "hülye vagy, ember" - középkorú pár bámul vissza fapofával, amúgy semmi reakció, mindössze annyit tesz a sofőr, hogy egyet villant a vészvillogóval, miután elém ért. Így megy ez - picivel kevesebb szerencsével simán lehetett volna belőlünk is újsághír  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5797 Dátum: 2008.07.06 22:38:58 »
Megeshet.Bár ahol ez történt nem messze az ótópáyától elég aggreszívan vezetnek még.:( csak itt már nincs 2x2 sáv. :2guns:
Ma majdnem ugyan ott hátulról megtolt egy érzékeny lassú jármű kicsit alacsonyan repü :online2long:lt.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5798 Dátum: 2008.07.06 23:09:54 »
Palaczk! A minap én is hasonló szituba kerültem, csak keskeny úton (55-ös, jól ismered, Baja után Szeged felé kb 5 km-rel.) Szóval 2 kamion, egy személyautó mögöttük. Lendületből előzök, elhagyom a szem.autót, majd jön az első nyerges. Amikor már a vontató vonalában voltam, egyszercsak balra rántja a kormányt, mintha szándékosan le akarna szorítani, kb 2 m-t jön felém. Én persze kis híján padka. De még szerencse, hogy nem, mert ott úgy megdobott volna, hogy biztos a kamionban kötök ki. Duda, fék, stb, csak visszasorol. Sztem csak elbambult, vagy szórakozott. Volt utána csúnya anyázás meg integetés részemről. (nem szeretnék a lánglovagokon kikötni!  :surrender:)
Gabe 254.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5799 Dátum: 2008.07.06 23:41:50 »
Hála égnek megúszta a márkatárs.
http://www.szon.hu/hirek/Szabolcs-Szatmar-Bereg/cikk/fakat-tort-a-toyota-nagyszallasnal/cn/news-20080704-04393431
Előzőre ráelőzni?Ez magyarország.  :2guns: :2guns:
A leírás alapján elég könnyen lehet, hogy éppenséggel a Toyota volt a hibás :excl: Ugyanis, ha már téged valaki előz, vagy ha csak már kinn az indexe, akkor neked el kell őt engedned, és csak utána előzhetsz te magad!

A leírás alapján nekem is úgy tűnik, hogy éppenséggel a Toyotás lehetett a hunyó. Valszeg nem nézett tükörbe, mikor kiment előzni  :hammer: ...

Majdnem ugyanígy jártam múlt hét csütörtökön! Megyek föl Pestre a 6-oson. Utolérek egy teherautó-BMW 3-Ave II kombi "vonatot", kb. 120-as tempóval. Hosszan elnyújtott enyhe jobbkanyar, mivel hátrébb vagyok, jól ellátok előre: sokszáz méteren át üres a szembesáv. Lendületből kihúzódok balra, megelőzni egyben mind a hármat - indexelve, ahogy kell. Erre mikor az Ave eleje kb. a másik Ave közepéhez ér, amaz kiteszi balra az indexet és ugyanabban a pillanatban már húzza is rám a kormányt  :eek: ....... Fék, ki balra a padka szélére, közben egyidejűleg duda, mindezt valahogy egyszerre összehozom - az állatja végre észrevesz, visszarántja jobbra (jól beleng). Elmegyek mellettük, visszasorolok, remeg ám a lábam rendesen  :wacko: ... A másik Ave nem sokkal később leelőzi a többieket, aztán engem is - nézek át, mutatom neki, hogy "hülye vagy, ember" - középkorú pár bámul vissza fapofával, amúgy semmi reakció, mindössze annyit tesz a sofőr, hogy egyet villant a vészvillogóval, miután elém ért. Így megy ez - picivel kevesebb szerencsével simán lehetett volna belőlünk is újsághír  :surrender:
Pont holttérben lehettél, ezért érdemes folyamatosan követni az eseményeket a hátunk mögött is, sokszor onnan veszem észre, h mellettem van vki a holttérben, h nem látom a rutin körben (3 tükör), holott az előzőnél még ott volt :online2long:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5800 Dátum: 2008.07.07 06:50:29 »
Pont holttérben lehettél, ezért érdemes folyamatosan követni az eseményeket a hátunk mögött is, sokszor onnan veszem észre, h mellettem van vki a holttérben, h nem látom a rutin körben (3 tükör), holott az előzőnél még ott volt :online2long:

Volt vagy 30 kmh sebességtöbbletem, ergo marha rövid ideig "tartózkodtam" a holtterében. Nem-nem, csávókám egyszerűen nem nézett a tükörbe, mikor kiment előzni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5801 Dátum: 2008.07.07 09:56:31 »
...sokszor onnan veszem észre, h mellettem van vki a holttérben, h nem látom a rutin körben (3 tükör), holott az előzőnél még ott volt :online2long:

Én is így csinálom, mindig figyelem milyen autó jön mögöttem, ha eltűnik és mondjuk sávváltás van akkor jön a fejforgatás, soxor ott jönnek mellettem, full holttérbe :wacko:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5802 Dátum: 2008.07.07 11:10:03 »
...sokszor onnan veszem észre, h mellettem van vki a holttérben, h nem látom a rutin körben (3 tükör), holott az előzőnél még ott volt :online2long:

Én is így csinálom, mindig figyelem milyen autó jön mögöttem, ha eltűnik és mondjuk sávváltás van akkor jön a fejforgatás, soxor ott jönnek mellettem, full holttérbe :wacko:

En is mindig kemlelem a tukroket menet kozben. Unalom uzo es hasznos :) Na meg jo hamar kiszurom, ha kozeledik vmi auton unicum es elore felkeszulhetek a megbambulasara :eek: ::)
De ettol fuggetlenul vlaszeg nem nezett turkobe mielott elozott volna. Marha sokan csinaljak sajna. Egy hetvegi sofornel elmegy, visszarantja. De egy kamionsofor.... :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5803 Dátum: 2008.07.10 22:21:12 »
Mai sztorim nagyon ide valo. Bp, Joszef Attila ltp blattyogok a kozertbe gyalog es hat hol a zebran gondolom atkelek mar az uton. Busz all a zebra elotti megalloban majd amikor mar ballagok at indeksz ki es nyomna neki. En meg gondolom vazze azert a zebran mar csak nem megy at a nyakamon. Hat azt nem de elkezd DUDALNI ram a zebra kozepen  :fuk2: :fuk2: :fuk2: Agyam lefagy es par masodpercig csak bambulok a buszvezeto kepebe mert ezt NEM HISZEM EL. Aztan mondom neki "ember a zebran dudalsz le az utrol", de aztan ranezek es rajovok, hogy ennek beszelni olyan, mint a kutyamat tanitani derivalni. Na ilyenkor elkap a kalandvagy, hogy eljek mar kicsit mashol is  :dots:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5804 Dátum: 2008.07.10 22:34:35 »
de aztan ranezek es rajovok, hogy ennek beszelni olyan, mint a kutyamat tanitani derivalni.

 :clap: :laugh: :clap:
Gabe 254.