Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2874166 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5760 Dátum: 2008.07.01 21:02:26 »
... pesten tényleg senkinek se volt gyerekszobája :no:


Vegyél egy méretes gépet, és akkoris elnézést kérnek, ha te voltál figyelmetlen! ( tapasztalat :) )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5761 Dátum: 2008.07.02 07:26:12 »
Vegyél egy méretes gépet, és akkoris elnézést kérnek, ha te voltál figyelmetlen! ( tapasztalat :) )

Igen, Magyarisztánban minél nagyobb valakinek, annál inkább respektálják..
Érdekes a sógorék V8-as 5.9-es Grand Cherokee Jeep-ét senki sem vlilogja, tolja és valahogy előzékenyebbek is.

Ezért is van, hogy nagy átlagban mindenki egy mérettel nagyobb autót vesz, mint amire szüksége lenne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5762 Dátum: 2008.07.02 08:14:03 »
Na, én aztán igazán mindenkit meg szoktam védeni, ha igazságtalan támadást érzek - lásd a titulusomat - de példát mutatni nagyon nem így kéne.
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5763 Dátum: 2008.07.02 10:27:19 »
Vegyél egy méretes gépet...

De nem akarok… ::)

Nekem bőven elég a kiskategória, emiatt nem fogok nagyobb autót venni :no:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5764 Dátum: 2008.07.02 12:30:18 »
Vegyél egy méretes gépet...

De nem akarok… ::)

Nekem bőven elég a kiskategória, emiatt nem fogok nagyobb autót venni :no:

en is egyre tobbet gondolkodom egy camryn vagy volvon :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5765 Dátum: 2008.07.02 13:33:55 »
Vegyél egy méretes gépet...

De nem akarok… ::)

Nekem bőven elég a kiskategória, emiatt nem fogok nagyobb autót venni :no:

en is egyre tobbet gondolkodom egy camryn vagy volvon :wacko:
Szerintem ez viccnek is rossz. A magyar paraszt attol nem valtozik, hogy volvoban vagy camryban ulsz (na persze a Grand Cherokee mas kategoria, mert ott be van szarva, hogy kedves-kopasz van a volannal). Magam reszerol abszolut biztos vagyok benne, hogy egeszen addig nem lesz jobb amig nem lesz nalunk is tele a varos meg az osszes autopalya kamerakkal es lassacskan leszedegetik az utrol a gyokereket. Anno beszeltem angolokkal akik azt mondtak anglia pont ilyen volt a 80as evek vegen 90es elejen. Aztan bekameraztak az egesz orszagot (szo szerint) eltelt 4-5 ev es minden rendbejott. A birsag 1000 font korul van es 3 gyorhajtas utan ugrik a jogsi. Mara mindenki szepen ballag 70 merfoldel az autopalyan es nincsenek parasztok akik kulso-belso-belso-kulso-belso... savokban mennek parhuzamosan, mert ha ugyis 70el mesz tokmind1.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5766 Dátum: 2008.07.02 14:04:00 »
A magyar embert nem kell félteni... Leszedi a rendszámot, és a kamera máris nem tudja azonosítani.
Vagy majd az lesz az új divat, hogy nem dísztárcsát és emblémákat fognak lopni 1-1 autóról, hanem a rendszámát, és azt feltéve száguldoznak majd az utakon. És még lehetne sorolni.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5767 Dátum: 2008.07.02 14:37:24 »
azert gondolkodom nagyobb vasban mert az jobban megved a allatok ellen..mult heten is egy ocatvias taxis kocsogolt velem..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5768 Dátum: 2008.07.03 11:45:18 »
Szerintem ez viccnek is rossz. A magyar paraszt attol nem valtozik, hogy volvoban vagy camryban ulsz ...

De pedig de. Volvom van, tudom.  :)

A 960-nal ezért is közlekedik könnyedén a feneség is.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5769 Dátum: 2008.07.03 14:49:49 »
Szerintem ez viccnek is rossz. A magyar paraszt attol nem valtozik, hogy volvoban vagy camryban ulsz ...

De pedig de. Volvom van, tudom.  :)

A 960-nal ezért is közlekedik könnyedén a feneség is.


Igen, én is ezt tapasztaltam A kis Corollával országúton letolnak, mindig meg akarnak előzni, sávváltásnál nem engednek be. Egy hétvégén volt nálam egy IS 250. Ugyanúgy vezettem, de udavriasan beengedtek, nem álltak a seggembe, lehúzódtak előlem a belső sávból - pedig nem toltam senkit. Mit érezhet az aki mondjuk egy Trabiból ül át egy nagy vasba? :-D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5770 Dátum: 2008.07.03 15:13:38 »
Szerintem ez viccnek is rossz. A magyar paraszt attol nem valtozik, hogy volvoban vagy camryban ulsz ...

De pedig de. Volvom van, tudom.  :)

A 960-nal ezért is közlekedik könnyedén a feneség is.


Igen, én is ezt tapasztaltam A kis Corollával országúton letolnak, mindig meg akarnak előzni, sávváltásnál nem engednek be. Egy hétvégén volt nálam egy IS 250. Ugyanúgy vezettem, de udavriasan beengedtek, nem álltak a seggembe, lehúzódtak előlem a belső sávból - pedig nem toltam senkit. Mit érezhet az aki mondjuk egy Trabiból ül át egy nagy vasba? :-D

Sejtettem, hogy nem kene olvasgatnom ezt a topicot  :hang: :)
Akkor asszem en azert sem leszek paraszt, csak hogy mas legyek :) Balkan ez az orszag  :wacko:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5771 Dátum: 2008.07.03 15:35:07 »
latjatok errolbeszelek
volvok mennyire szervizigenyesek? :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5772 Dátum: 2008.07.03 15:40:51 »
Ma jöttem haza, 2x2 sáv, lájtos vonatozás, előttem egy Ignis Sport, telizöldbe fékez!!!!
Először azt hittem valami pillanatnyi üzemzavar, de mivel pont átfértem még én is -sárgára váltás előtt- ezért nem érdekelt, a következő lámpánál ugyanez, de annyival neccesebb volt a dolog hogy én már csúnyán sárgán mentem át :whistling: na mondom ezt nem játsszuk, kielőzöm, mert ugye a 60as úton 45el kell menni óra szerint :censored: erre elkezdi ő is tolni, miközbe látom az én sávom kezd bedugulni, így visszamentem mögé, erre elkezd fékezni, de úgy hogy nekem satuzni kellett, dadogott a pedál rendesen, gondoltam akkor most megállunk, (közbe megint sárga) erre padlógáz, és átmegy :eek: na eldurrant az agyam, utána, dumáljuk meg hogy kivel szórakozzon :shuriken: persze nem értem utol, hiába toltam ki a Yarisz szemét, közbe lenyomott egy index nélkül bevág a másik elé manővert, de elég necces lehetett, mert hatalmasat fékezett a Bömös, meg nyomta a dudát+fénykürtöt rendesen, akkor mellértem, egy 30as, szemüveges, tehén nő ült a volánnál, sztem egyik kezébe ott volt a süti, a másikba meg a diétás kóla, mutattam neki hogy elment az eszed???
Erre elkezdett vigyorogni és padlógázzal elhúz, sztem csúnyán 100fölé gyorsulhatott fel. (akkor már 50es volt az út)

Szórakozott veled az idiótája, poénból  ::) ... Élvezte, hogy felhúz és dühöngsz miatta.

Múlt pénteken egy ugyanilyennel futottam össze. Az is 30-egynéhány éves nő volt. Jópár km-en át szivatott az országúton, mikor tudtam volna előzni gyorsított, mikor jöttek szemből lassított stb... Utána kapaszkodósávos részre értünk, ahol direkt bentmaradt előttem a belsőben, 80-al... Villogtattam, indexeltem, aztán már dudáltam is, folyamatosan, mindezt 3 méterre a seggétől... Végül lehúzódott, és mikor melléérve átnéztem, 40 foggal vigyorgott rám a kárörvendő pitchája  :censored: :2guns: ... Ezek azt hiszik, ez valamiféle játék :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5773 Dátum: 2008.07.03 15:47:20 »
latjatok errolbeszelek
volvok mennyire szervizigenyesek? :wacko:

Meglehetősen. Én a helyedben semmiképpen nem vennék ilyen autót. Új világot fedeznél fel a Corolla után, és ezt most nem jó értelemben véve írom. Jóbarátnéméknek két Volvojuk is volt, és én is évekig aktív Volvos fórumozó voltam - tudom, miről beszélek. Ezek a Toyotánál sokkal gyakrabban meghibásodó, kényes, szervízigényes, drágán fenntartható autók. Olyanoknak valók, akik szerelmesek a márkába, imádják a feelingjét, és cserébe hajlandóak (és persze képesek is) magasabb költségeket bevállalni.

Ha relatíve (!) olcsón fenntartható (ezt most persze a kategórián belül kell érteni) nagy kocsit akarsz, akkor vegyél Camryt, Nissan Maximát, Honda Legendet, Mitsubishi Sigmát, Mazda Xedos 9-est. Európaiak közül egyedül a W124-es Mercedest merném nyugodt szívvel ajánlani - persze ha nem probléma, hogy a legfiatalabb példányai is 12 évesek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5774 Dátum: 2008.07.03 15:52:51 »
Szerintem ez viccnek is rossz. A magyar paraszt attol nem valtozik, hogy volvoban vagy camryban ulsz...

Ó, dehogynem! Ha kiskocsiban ülsz, jobb esetben semmibe vesznek, rosszabb esetben direkt szivatnak. A nagyobb kocsikat jobban respektálják. Más kérdés, hogy van néhány többé-kevésbé közutálatnak örvendő márka, amelynek a példányait sokan direkt szivatják - már föltéve, ha nem nyilvánvalóan gengszter-verdáról van szó.

Szóval nagyon is számít a méret.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )