Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877646 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5730 Dátum: 2008.06.04 11:23:54 »
Lehet, hogy inkább a viccesbe való? A sebességhatár emelése témakörhöz:

 
Mintha csak egy csehszlovák művészfilm kivágott jelenetébe cseppentek volna hétfőn délután Somogy megyében az M7-es autópályán autózók: egy idős férfi a forgalommal ellentétes irányban, az autópálya belső sávjában kerékpározott, ráadásul úgy egyensúlyozott a biciklin, hogy egyik kezében egy gázpalackot tartott.

A férfivel szemben haladó autósok egyike értesítette a rendőrséget, ők állították meg és terelték le az autópályáról a 69 éves férfit. A Fonyódi Autópálya Alosztály munkatársainak az idős ember azt mondta, hogy ő egyszerűen "csak gázpalackot szeretett volna cserélni, mert a régi kifogyott".

index.hu

music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5731 Dátum: 2008.06.04 11:43:56 »
Lehet, hogy inkább a viccesbe való? A sebességhatár emelése témakörhöz:

 
Mintha csak egy csehszlovák művészfilm kivágott jelenetébe cseppentek volna hétfőn délután Somogy megyében az M7-es autópályán autózók: egy idős férfi a forgalommal ellentétes irányban, az autópálya belső sávjában kerékpározott, ráadásul úgy egyensúlyozott a biciklin, hogy egyik kezében egy gázpalackot tartott.

A férfivel szemben haladó autósok egyike értesítette a rendőrséget, ők állították meg és terelték le az autópályáról a 69 éves férfit. A Fonyódi Autópálya Alosztály munkatársainak az idős ember azt mondta, hogy ő egyszerűen "csak gázpalackot szeretett volna cserélni, mert a régi kifogyott".

index.hu

:) ... De ugye nem gondolod komolyan, hogy az ilyen esetek érvek a sebességhatár érintetlenül hagyása mellett? Őrültek voltak és lesznek. Hű! A közlekedés veszélyes. Emberek halnak meg miatta. Tiltsuk be!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5732 Dátum: 2008.06.07 21:42:08 »
De ugye nem gondolod komolyan, hogy az ilyen esetek érvek a sebességhatár érintetlenül hagyása mellett?
Nem. De itt egy másik: szőke nő
music     

rezol

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5733 Dátum: 2008.06.09 12:38:30 »
De ugye nem gondolod komolyan, hogy az ilyen esetek érvek a sebességhatár érintetlenül hagyása mellett?
Nem. De itt egy másik: szőke nő
rocketrider 2008.06.07. 10:26:37
amikor én vizsgáztam rutinból (10hónappal, és 22000 balesetmentes km-el ezelőtt:) ) akkor is voltak ilyen hülye picsák, azt sem tudta, hogy hol kell kinyitni a motorháztetőt (ablakmosót kellett volna töltenie, nyitogatta a tanksapkát, utána meg végigment a pályán, index nuku, 3 Y-al tudott csak megfordulni egy yarissal, összevissza padkázta, majd jött pityeregve, hogy megbuktam, odaírták az M betűt... szóval vannak ilyenek, szépen néznek, jó mélyen kivágott rucit vesznek fel vizsgára, és "Megfelelnek"

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5734 Dátum: 2008.06.09 23:52:36 »
rocketrider 2008.06.07. 10:26:37
amikor én vizsgáztam rutinból (10hónappal, és 22000 balesetmentes km-el ezelőtt:) ) akkor is voltak ilyen hülye picsák, azt sem tudta, hogy hol kell kinyitni a motorháztetőt (ablakmosót kellett volna töltenie, nyitogatta a tanksapkát, utána meg végigment a pályán, index nuku, 3 Y-al tudott csak megfordulni egy yarissal, összevissza padkázta, majd jött pityeregve, hogy megbuktam, odaírták az M betűt... szóval vannak ilyenek, szépen néznek, jó mélyen kivágott rucit vesznek fel vizsgára, és "Megfelelnek"
Lemaradtam vmiről? vettél ótót, v mi ez az új avatar ::)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5735 Dátum: 2008.06.10 00:04:49 »
rocketrider 2008.06.07. 10:26:37
amikor én vizsgáztam rutinból (10hónappal, és 22000 balesetmentes km-el ezelőtt:) ) akkor is voltak ilyen hülye picsák, azt sem tudta, hogy hol kell kinyitni a motorháztetőt (ablakmosót kellett volna töltenie, nyitogatta a tanksapkát, utána meg végigment a pályán, index nuku, 3 Y-al tudott csak megfordulni egy yarissal, összevissza padkázta, majd jött pityeregve, hogy megbuktam, odaírták az M betűt... szóval vannak ilyenek, szépen néznek, jó mélyen kivágott rucit vesznek fel vizsgára, és "Megfelelnek"
Lemaradtam vmiről? vettél ótót, v mi ez az új avatar ::)

Ez a régi Tercelje, ami már nincs meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5736 Dátum: 2008.06.10 08:53:00 »


Ez a régi Tercelje, ami már nincs meg.

   :oops: kezdi visszasírni    :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.10 12:24:51 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5737 Dátum: 2008.06.10 11:24:53 »
Ez a régi Tercelje, ami már nincs meg.
Az tudom, h nincs meg, de én a kis képről nem ismertem meg :stuart:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

LaccPacc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5738 Dátum: 2008.06.25 11:42:47 »
ÉN normálisan vezetek és szabályosan, ha autóban ülök, sőt előzékeny vagyok. De ha egy bunkó direkt bevág elém, akkor visszakapja a stílust és meg tudnám ölni, de csak szétolom a seggét.
Motoron közlekedve nem vagyok szabályos, hiszen azért veszel kétkerekűt, hogy a dugót mint fogalmat megszüntesd, de azon kívül, hogy kihasználom az előnyét, sosem előzök gyorsan és váratlanul, mivel ismerem az autósok véleményét is, hanem mindig kiszámíthatóan közlekedem. Pl MINDIG indexelek. Sajnos ez manapság nem divat. Az indexet az autókon felárassá kéne tenni. A magyar, amiért fizet, azt komolyabban veszi. Veszel hülyeneont a kocsi aljába azt tuti mindig felkapcsolod. Az index benne van az alapárban, azt vlaamiért nem divat használni. SŐT körforgalomban megfigyeltem: jóideig senki nem indexelt körforgalomelhagyáskor kifelé, és mára már odáig jutottunk, hogy AKKOR indexelnek az emberek (és befelé) amikor NEM hagyják el adott kijáratnál a körforgalmat, hanem benne maradnak.
LaccPacc

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5739 Dátum: 2008.06.25 11:59:25 »
.... Pl MINDIG indexelek. Sajnos ez manapság nem divat. Az indexet az autókon felárassá kéne tenni. A magyar, amiért fizet, azt komolyabban veszi. Veszel hülyeneont a kocsi aljába azt tuti mindig felkapcsolod. Az index benne van az alapárban, azt vlaamiért nem divat használni. SŐT körforgalomban megfigyeltem: jóideig senki nem indexelt körforgalomelhagyáskor kifelé, és mára már odáig jutottunk, hogy AKKOR indexelnek az emberek (és befelé) amikor NEM hagyják el adott kijáratnál a körforgalmat, hanem benne maradnak.

Ez sem feltétlenül baj. Legalább egyértelművé teszi, hogy merre megy tovább, és ez az elsődleges cél. Kinn a németek a kanyarodó főúton is indexelnek a főúton maradáskor is, nem csak akkor ha lehajtanak róla. :eek: Lehet rajta vitatkozni, mikor melyik módi az ésszerűbb, szabályosabb, a lényeg akkor is az marad, hogy használjuk. :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5740 Dátum: 2008.06.25 19:09:09 »
Ma kivételesen BKV-ztam, villamoson ültem, a közvetlen mellette lévő sávban pedig egy fekete 7-es, tehát a jó széles Volvo buszok egyike ment. Mindez az Erzsébet hídtól a Gellért tér felé, mikor is egyszer csak elhúz a kettő között(!) egy motoros.
Maaaaaaaargit, normááááááááális???
Mivan, ha ráhúz a busz, mert kikerül valamit...?
music     

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5741 Dátum: 2008.06.25 19:33:36 »
Ma kivételesen BKV-ztam, villamoson ültem, a közvetlen mellette lévő sávban pedig egy fekete 7-es, tehát a jó széles Volvo buszok egyike ment. Mindez az Erzsébet hídtól a Gellért tér felé, mikor is egyszer csak elhúz a kettő között(!) egy motoros.
Maaaaaaaargit, normááááááááális???
Mivan, ha ráhúz a busz, mert kikerül valamit...?

Bátor vagy hülye, végül is egyre megy...

+a bkv-sok  (tisztelet a kivételnek) még egy nagy rakás belexarást is belevisznek a játékba, nekem volt hogy úgy leszorított a bkv busz hogy vagy 3méter hosszan végighúztam a tükrömet az oldalán, de nem engedett be, és végig nézett a tükörben láttam a szemét.... a Szemét :fuk2:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5742 Dátum: 2008.06.25 20:36:52 »
Az indexnemhasználó tapló sajnos nagyon sok, pedig a saját dolgát is megkönnyítené, mert ha gurul mellettem és elkezd rámhúzni, max a dudát nyomom, meg esetleg őt fel a járdaszigetre, ha indexel, akkor többnyire hagyok 8-10m-t hogy bejöhessen ( többet tuti nem, mert ha ekkora helyre nem képes bekanalazni a kocsiját, akkor bénázzon más előtt)

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5743 Dátum: 2008.06.25 20:43:37 »
Ma viszont láttam nagy gyorsulást a Róna u.-ban - aki nem ismeri, két sáv, de a külsőben a lámpák környékének kivételével parkolnak - Belső sáv Ignis, 50-60közötti nagymama, külsőbe begurul Fabia, ránézésre 70-es öregúrral , feltűnően összenéznek, majd sárgánál mindkét gép kissé kipörgő kerékkel indul, -fej fej melletti küzdelem, majd a néni előbb vált egy hangyányival, és bácsi egy kocsihosszt ráver az első parkoló kocsiig :D  :clap:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5744 Dátum: 2008.06.25 23:22:06 »
Ma viszont láttam nagy gyorsulást a Róna u.-ban - aki nem ismeri, két sáv, de a külsőben a lámpák környékének kivételével parkolnak - Belső sáv Ignis, 50-60közötti nagymama, külsőbe begurul Fabia, ránézésre 70-es öregúrral , feltűnően összenéznek, majd sárgánál mindkét gép kissé kipörgő kerékkel indul, -fej fej melletti küzdelem, majd a néni előbb vált egy hangyányival, és bácsi egy kocsihosszt ráver az első parkoló kocsiig :D  :clap:


Ott mindig ez megy, gyorsulnak az első helyért :clap: nem szívesen parkolnék azon a részen, mondjuk mikor a "vesztes" telibe trafálja a sort :whistling: