Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877614 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5715 Dátum: 2008.05.31 09:45:30 »
A 20méteres fékút mondjuk nem jelenti azt hogy automatica 200felett száguldozott...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5716 Dátum: 2008.05.31 11:41:43 »
Tegnap késõ este szokásos ácsorgásunk a minitali-meki parkolójában. Egy kisbusznyi rendõr megvacsizott, majd kisbuszukkal a behajtani tilos felé hagyták el a parkolót. No comment.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5717 Dátum: 2008.05.31 15:48:22 »
Ezt nagyon sok autós is megteszi ott...  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5718 Dátum: 2008.05.31 19:08:17 »
Idézetet írta: "Peti"
A 20méteres fékút mondjuk nem jelenti azt hogy automatice 200felett száguldozott...

Nem tudom, sztem éppen azt jelzi, hogy nagyon gyorsan ment, mivel csak 20 méteres fékezésre maradt ideje. Mellesleg nem is tudott megállni 20m után, hanem sz.rrá törte a Suzukit :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5719 Dátum: 2008.05.31 20:59:26 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap késõ este szokásos ácsorgásunk a minitali-meki parkolójában. Egy kisbusznyi rendõr megvacsizott, majd kisbuszukkal a behajtani tilos felé hagyták el a parkolót. No comment.


Hasonló helyeken (benzinkút, drive-in, bevásárlóközpont parkolója stb.) én is nagyon gyakran ignorálom a haladási irányt szabályozó táblákat, jelzéseket :roll: ... Úgyhogy ezért én senkire nem tudok haragudni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5720 Dátum: 2008.05.31 22:11:14 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap késõ este szokásos ácsorgásunk a minitali-meki parkolójában. Egy kisbusznyi rendõr megvacsizott, majd kisbuszukkal a behajtani tilos felé hagyták el a parkolót. No comment.


Az egy elég Faramuci módon kitáblázott hely :) ráadásul elég értelmaetlen is ott.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5721 Dátum: 2008.06.01 15:17:41 »
Idézetet írta: music
Nem tudom, sztem éppen azt jelzi, hogy nagyon gyorsan ment, mivel csak 20 méteres fékezésre maradt ideje. Mellesleg nem is tudott megállni 20m után, hanem sz.rrá törte a Suzukit :!:

Nem értek a motorokhoz, de úgy emléxem mintha hosszabb fékutat produkálna, mint akár egy átlagos féktudású autó, valami 40méter 100-0 rémlik, +egy Suzukit nem nehéz xarrá törni ::) de nagyvalószínűséggel az lehetett amit Te mondasz, ma pl. az M3-ason olyan 200al húzhatott el mellettem egy motor, persze jobbról és még rendszám se volt rajta… :o

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5722 Dátum: 2008.06.01 15:20:24 »
Idézetet írta: Tamás69
Az egy elég Faramuci módon kitáblázott hely :) ráadásul elég értelmaetlen is ott.

Najó persze, csak kérdés ha ők állnak ott és Te jössz ki akkor mi van ::) akkor Ők is ilyen jófejek lesznek ;)

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5723 Dátum: 2008.06.01 18:11:49 »
Tegnap késő délután Szentendrén kellemes 50-es tempóban gurultunk hazafelé a szokásos délutáni forgalomban. Amikor arra leszek figyelmes, hogy motorosok elég rendesen húzzák neki az autók között. Én is feljebb húzodtam, hogy kényelmesen elférjenek köztem és a szélső sávban közlekedő autós között. Nem is lett volna ezzel semmi gond, figyelek a motorosokra, mindíg elengedem őket. Alapjáva véve rendes népségnek tartom őket annál is inkább, hogy faterom és öcsém is motorozik. Ez esetben viszont elég szarul jöttem ki a helyzetből, mivel nem egy, hanem 3 kétkerekűt kellett elengednem, amit nagyban nehezített a sávom beszűkülését okozó járdasziget az út közepén. Szerintem a másodperc tört része alatt úgy döntöttem, hogy nem rakom fel a motorost a melletem haladó X3-as oldalára, hanem bevállalok egy padkát olyan 50-60 km/h környékén. Fékezésre nem volt lehetőség mivel a harmadik delikvens pont az autó jobb hátsó részénél tartózkodott. (Egy Yamaha-val a csomagtérben sem lettem volna boldogabb) Így maradt a padka. Aminek az eredménye, hogy a vasfelni ráhajlott a dísztárcsára. Mellesleg olyan ütést kapott a futómű, hogy abban a tudatban száltam ki, hogy biztosan szétszakadt az autó. Természetesen ez nem történt meg. A három lovag a hosszú és kitartó dudálásom és ****zásom ellenére tovaszáguldott, mintha mi sem történt volna.

Igazából saját magamnak is köszönhetem, mert egyáltalán nem kellet volna őket elengednem, másfelől még szerencsésnek is mondhatom magam, mert nem öltem meg senkit és ráadásul pont felni vásárlás előtt is állok. Azért minden esetre még szép hogy dühít a dolog, hiszen az autónak biztos nem tett jót és a motorosokban is nagyot csalódtam.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5724 Dátum: 2008.06.01 21:09:57 »
Idézetet írta: whis
Tegnap késõ este szokásos ácsorgásunk a minitali-meki parkolójában. Egy kisbusznyi rendõr megvacsizott, majd kisbuszukkal a behajtani tilos felé hagyták el a parkolót. No comment.

Az egy elég Faramuci módon kitáblázott hely :) ráadásul elég értelmaetlen is ott.
A tábla akkor is tábla. Ráadásul rendőrök, nem is egy.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5725 Dátum: 2008.06.02 20:15:57 »
Tegnap késő délután Szentendrén kellemes 50-es tempóban gurultunk hazafelé a szokásos délutáni forgalomban. Amikor arra leszek figyelmes, hogy motorosok elég rendesen húzzák neki az autók között. Én is feljebb húzodtam, hogy kényelmesen elférjenek köztem és a szélső sávban közlekedő autós között. Nem is lett volna ezzel semmi gond, figyelek a motorosokra, mindíg elengedem őket. Alapjáva véve rendes népségnek tartom őket annál is inkább, hogy faterom és öcsém is motorozik. Ez esetben viszont elég szarul jöttem ki a helyzetből, mivel nem egy, hanem 3 kétkerekűt kellett elengednem, amit nagyban nehezített a sávom beszűkülését okozó járdasziget az út közepén. Szerintem a másodperc tört része alatt úgy döntöttem, hogy nem rakom fel a motorost a melletem haladó X3-as oldalára, hanem bevállalok egy padkát olyan 50-60 km/h környékén. Fékezésre nem volt lehetőség mivel a harmadik delikvens pont az autó jobb hátsó részénél tartózkodott. (Egy Yamaha-val a csomagtérben sem lettem volna boldogabb) Így maradt a padka. Aminek az eredménye, hogy a vasfelni ráhajlott a dísztárcsára. Mellesleg olyan ütést kapott a futómű, hogy abban a tudatban száltam ki, hogy biztosan szétszakadt az autó. Természetesen ez nem történt meg. A három lovag a hosszú és kitartó dudálásom és ****zásom ellenére tovaszáguldott, mintha mi sem történt volna.

Igazából saját magamnak is köszönhetem, mert egyáltalán nem kellet volna őket elengednem, másfelől még szerencsésnek is mondhatom magam, mert nem öltem meg senkit és ráadásul pont felni vásárlás előtt is állok. Azért minden esetre még szép hogy dühít a dolog, hiszen az autónak biztos nem tett jót és a motorosokban is nagyot csalódtam.

Ennyire nem kell udvariasnak lenni ::) ... Senki nem várja el a másiktól, hogy padkázás árán engedje el. Amúgy nem teljesen értem a leírást - későn láttad meg, hogy ott belóg a padka a sávba?

Szerintem amúgy a motorosok aligha vehették észre, hogy veled mi történt.

A kocsit viszont meg kéne nézetni, ekkora pofon után mindenképpen tanácsos egy futóműellenőrzés, még akkor is, ha nem is húz félre a kocsi.  És természetesen nemcsak a felnit, hanem a gumit is mindenképpen cseréld le - ilyen sérülés után nagyon megnő a durrdefekt veszélye!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5726 Dátum: 2008.06.03 11:17:44 »
Természetesen nem láttam mivel az út kanyarodott. A gumit is cseréljem le? Ááá erre azért nem számítottam. Azt tudtam, hogy így nem szabad járni a felnivel mert tönkre megy a gumi is. Futóműellenőrzésre tudsz ajánlani valakit Bp-n?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5727 Dátum: 2008.06.03 20:06:29 »
Természetesen nem láttam mivel az út kanyarodott. A gumit is cseréljem le? Ááá erre azért nem számítottam. Azt tudtam, hogy így nem szabad járni a felnivel mert tönkre megy a gumi is. Futóműellenőrzésre tudsz ajánlani valakit Bp-n?

Sajnos nem, csak Pécsett tudok ilyen szakit.

De a gumit cseréld le. Haladéktalanul! Semmilyen hosszabb útnak nem vágnék vele neki a helyedben. Gondolj bele, milyen erővel csípődött oda a gumi a padka és a felni közé az ütközéskor. Gondolj bele, milyen hatással volt ez a gumi vázszerkezetére. A hirtelen defekt esélye nagyon nagy! Az ilyen gumit azonnal le kell cserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5728 Dátum: 2008.06.03 22:06:13 »
Ok. Köszönöm a tanácsot.  ;)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5729 Dátum: 2008.06.04 10:57:20 »
Tegnap este megyek az alkotáson 40-nel féldugóban.Előttem megáll a sor én is fékezek nem nagyot csak óvatosan.Mögöttem emberünk satuzik csikorgás és majdnem csatt.Kezem egyből fent és kint is hogy miért nem figyel oda rendesen erre leolvasom hogy az édesanyám rosszéletű volt erre a sor elindul én is a gyerek is és besatuzok durván a gyerek majdnem lefejeli a kormányt aztán mellémér mond valamit és bekanyarodik balra.Ő volt halálra sértődve,mert nem figyelt.Jó én meg másodikra genyóztam vele,de akkor is...Múltkor még télen a petőfi hídról lefelé jövet jeges időben elég gyorsan jött utánnam egy emberke és piros lett a lámpa.Így fékeztem a gyerek meg majdnem belémszállt én láttam hogy satuzik és szépen csúszott felém így rámentem a villamossínekre félig,de megoldotta és meg tudott állni nagynehezen.Őt is csak 1 intéssel számonkértem és nem az én anyámat kezdte el szidni hanem mindenhogyan próbálta értésemre adni hogy bocs.Ez így rendben is van...Múltkor meg beleakadtam egy miautónkos emberkébe édesanyjával az anyósülésen.Jöttem a 6-oson lendületesen és kielőztem 2 autót de simán gond nélkül.El is mentem majd láttam hogy a suzukis akit elsőre előztem elment a másik mellett és nekem már piros volt a lámpa.Aztán elindultam ő meg csak jött a seggembe,pedig lenületesen mentem és akkor kicsi fék és gáz is egyben ballal a fék...Anya hajolt előre és láttam a tükörben hogy anya leüvöltötte picifia fejét aki olyan 35körül lehetett.Valahogy nem viselte az ember hogy megelőzte valaki.Ezt nem értem.Ha nekem nincs dolgom megelőzhet bárki nem kapok vérszemet...Hát ilyenek vannak:-)