Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877659 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Re: Hí.
« Válasz #5700 Dátum: 2008.05.27 16:44:40 »
Idézetet írta: "Szuti"
Rezol.Nem láttam a futamot,de mintha kiesett volna nem:-)?
A végét nem tudom, de nagyon jól nyomta, az egyik legjobb idõ voltaz övé.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí.
« Válasz #5701 Dátum: 2008.05.27 17:03:56 »
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
Rezol.Nem láttam a futamot,de mintha kiesett volna nem:-)?
A végét nem tudom, de nagyon jól nyomta, az egyik legjobb idõ voltaz övé.


Mintha valaki azt mondta volna hogy kilökték a végén:-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5702 Dátum: 2008.05.27 17:09:48 »
Idézetet írta: "rezol"
Magyarország a portások országa!
Nálunk, ha valakinek egy picivel is több hatalom adatik meg mint másoknak akkor rögtön elkezdi szivatni a többieket. Tán nem így van? :roll:


Szerintem nem. Nekem ez legalábbis eddig nem tûnt fel, de persze lehet, hogy csak szerencsém volt. Inkább azt mondanám, ha már valami ilyen sommás negatív kijelentést kéne tennem (amit nem szeretek), hogy Magyarország a saját zsebre dolgozók meg az ügyeskedõk országa. De én eddig nem tapasztaltam, hogy a "hatalom" emberei szivatnának csak úgy a szivatás kedvéért.

Az meg szerintem végképp nem szivatás, hogy a rendõr szól, hogy nincs rendben a gumid, jogsid, valamid (aztán meg se büntet, csak szól).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5703 Dátum: 2008.05.27 17:14:50 »
Idézetet írta: "Szuti"
...mondjuk a jogsit nem értem.Hamisítás az ha lelaminálom hogy tudjam még használni?


Érvényteleníti az okiratot bármiféle saját babrálás. Laminálás helyett cserélni kéne, ha megrongálódott. Ne érts félre, ez nem az én véleményem, hanem a hivatalos helyzet :) ... Nem lehet hozzápiszkálni jogsihoz, személyihez stb - sehogy.

Engem tavalyelõtt õsszel majdnem visszafordítottak a román határról, mert az útlevelemben volt egy autogram, amit történetesen meglátott a határõr. Érted, az egyik üres lapon egy kis kézzel írott ákombákom. Közölte a határõr, hogy ezáltal érvénytelen az útlevelem, és vissza kéne küldjön (akkor még Románia nem volt EU-tag, nem lehetett személyivel átmenni). Szerencsére sikerült rábeszélnem, hogy a hatalmával visszaélve jól szivasson meg, és engedjen át a határon :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hí.
« Válasz #5704 Dátum: 2008.05.27 17:15:31 »
Idézetet írta: "Szuti"
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
Rezol.Nem láttam a futamot,de mintha kiesett volna nem:-)?
A végét nem tudom, de nagyon jól nyomta, az egyik legjobb idõ voltaz övé.


Mintha valaki azt mondta volna hogy kilökték a végén:-)


Ti Sutilról beszéltek :pofa: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí.
« Válasz #5705 Dátum: 2008.05.27 18:07:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szuti"
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
Rezol.Nem láttam a futamot,de mintha kiesett volna nem:-)?
A végét nem tudom, de nagyon jól nyomta, az egyik legjobb idõ voltaz övé.


Mintha valaki azt mondta volna hogy kilökték a végén:-)


Ti Sutilról beszéltek :pofa: ?


nem én találtam ki hogy Õ a névrokonom:-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hí.
« Válasz #5706 Dátum: 2008.05.27 19:02:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szuti"
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
Rezol.Nem láttam a futamot,de mintha kiesett volna nem:-)?
A végét nem tudom, de nagyon jól nyomta, az egyik legjobb idõ voltaz övé.


Mintha valaki azt mondta volna hogy kilökték a végén:-)


Ti Sutilról beszéltek :pofa: ?


Szegénybe belementek hátulról, talán Raikönnen, össze is zuhant a boxban, mutatták. Sajnálom nagyon, igazán megérdemelte volna a negyedik helyet. Neki ez olyan lett volna, mint Massának az elsõ hely. Falat kenyér.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5707 Dátum: 2008.05.27 21:08:30 »
Igen, Raikkönen durrant bele hátulról, mert az alagútból kivezetõ szakaszon féktávon bemozdult a kocsi hátulja. Mondjuk szvsz szépen megfogta, csak szegény Sutil pont elõtte volt. És pont élete nagy versenyét futotta...Nagyon sajnáltam szegényt. Bár sztem ha ez nincs, akkor Kimi megfogta volna a végééig. De akkor is 5. hely lehetett volna.
Gabe 254.

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5708 Dátum: 2008.05.30 14:11:20 »
Most modja a kollégám, hogy Gödöllõnél, rendõrök munkaidõ után, önként és ingyér, "sürgõsségi vérszállítás" feliratú a utóból trafipaxoznak.
(Feleségét bemérték 150-nel (lakott területen kívül)).

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5709 Dátum: 2008.05.30 15:04:23 »
A múltkor meg megállni tilos tábla alatt, forgalommal szemben mértek. Elvileg nekik kellene példát mutatniuk a többi autósnak azzal, hogy indexelnek, bekötik az övet, jogosulatlanul nem használják a buszsávot, nem parkolnak tilosban és betartják a sebességkorlátokat (amikor nem használnak megkülönböztetõ jelzéseket).
Ha õk is nagy ívben sz@rnak az egészre (tisztelet a kivételnek), és már eleve szabálytalanságokat elkövetve mérnek, akkor hogy is van ez?  :hmm:

Tudom a sima autósok között is sok a p@raszt, én sem vagyok az a 100%-ig minden szabályt betartó autós. De buszsávot csak akkor veszek igénybe, ha a következõ lehetõségnél valóban elkanyarodok, és a motor beindítása elõtt már bekapcsolom az övet, a telefonomat pedig felteszem a kihangosítóra. Apró, rutinszerû mozdulatok, mégis hányan megfeledkeznek már ezekrõl is...  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

SESU

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5710 Dátum: 2008.05.30 16:08:53 »
Elég kár, hogy nem használhatják a rendõrök megkülönböztetõ jelzés nélkül a buszsávot. Nem védeni akarom õket, de pont tegnap láttam a 7-es buszról ahogy két rendõr egy Fabiában becsületesen a dugóban araszol. Mellettük pedig buszok, taxisok és persze a taxis hiénák száguldanak el, a buszsávban.

A rendõrök órabérét mi fizetjük. A elhasznált üzemanyagot szintén mi, az adófizetõk. Inkább használhatnák õk is a buszsávot, mint a taxisok. Elvégre a köz szempontjából fontosabb feladatot látnak el mint egy taxis.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5711 Dátum: 2008.05.30 16:56:37 »
Idézetet írta: "SESU"
Elég kár, hogy nem használhatják a rendõrök megkülönböztetõ jelzés nélkül a buszsávot. Nem védeni akarom õket, de pont tegnap láttam a 7-es buszról ahogy két rendõr egy Fabiában becsületesen a dugóban araszol. Mellettük pedig buszok, taxisok és persze a taxis hiénák száguldanak el, a buszsávban.

A rendõrök órabérét mi fizetjük. A elhasznált üzemanyagot szintén mi, az adófizetõk. Inkább használhatnák õk is a buszsávot, mint a taxisok. Elvégre a köz szempontjából fontosabb feladatot látnak el mint egy taxis.

 :10: a szép az volt, amikor a mentõsök sem használhatták, buszsávot a rendõröknek, amúgy meg ki állítja meg õket, ha ott mennek :kacsint:  :twisted: , kapcsolják be a villógót, az nem megkülönböztetõ jelzés önmagában, de a kamera a szirénát úgysem hallja :twisted:  :wink:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5712 Dátum: 2008.05.30 18:52:36 »
Ki hintette el  azt az urban legendet, hogy a buszsávban nem mehet a rendõr???? :?:  :?:  :?:  Szó nincsen arról, hogy nem mehet, és ehhez nem kell a bütykösön lévõ megkülönböztetõ jelzéseeket használnia...  Aki nem ott megy, az ráér, nem siet, az a dolga, hogy csorogjon.

Valamikor persze ez nem így volt - emlékezzetek a kuka is a középsõbõl ürítette az edényeket -, aztán megváltoztatták a jogszabályt. Megint valaki az íróasztal mellett hozta össze a jogszabálytervezetet, olyan, akinek halvány gõze sincsen a való világról.... :roll:
Aztán korrigálták természetesen, mert rájöttek, hogy abszurd. Csak az a baj, hogy mindíg utólag jönnek rá, hogy valaminem igazán kafa, aztán jön a csûrés-csavarás. Most például a be nem fizetett parkolási díj felszólítások elévülését akarja a kormány 5 évrõl 1 évre leszállítani....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5713 Dátum: 2008.05.30 21:32:21 »
Rommá tört egy Suzukit egy yamahás
srác biztos ment vagy kettõvel lakott területen...
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5714 Dátum: 2008.05.31 09:35:16 »
No igen, ez egy tipikus motoros baleset. Körbenéz az ember, és sehol senki az úton. Aztán 1 mp múlva már ott is van az erõbõl érkezõ motoros...  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61