Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877795 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5685 Dátum: 2008.05.14 16:32:53 »
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "whis"
A közútkezelõ megoldása: kibaxtak egy 50-es táblát a sávokat elõzeljõ kék tábla alá (amúgy 60-as a szakasz, de mindenki 70-nel teker)  :banging: Ahelyett, hogy egy bazi nagy sárga táblán jeleznék, hogy megváltozott a felfestés  :twisted:
Olyan nem volt raktáron. :rolleyes:

Szerintem amíg nem rakják ki szegélykõvel a lekanyarodó sáv szélét, addig mindenki egyenesen fog menni belõle és az erõsebb gyõz elve érvényesül  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5686 Dátum: 2008.05.14 18:47:52 »
Idézetet írta: "whis"

Gndolkodtam, hogy melyik sáv lenne stresszmentes, de nincs olyan. A legbelsõ sem okés, mert ugye annak az íve belevisz a középsõbe, de ha ott épp vannak, akkor nem lehet azzal menekülni, hogy kiegyenesíted a saját sávod, mert ott van szemben a terelõsziget  :kormom: Lehet, hogy átszokom egy idõre a Késmárk-Nyírpalota vonalra.


Végül nem mentem arra, mert másfelé lett dolgom :arrow:  gondoltam lerendezem a kötelezõmet, de ötlet szinten maradt a dolog :szemforgat:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5687 Dátum: 2008.05.15 07:23:54 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "whis"

Gndolkodtam, hogy melyik sáv lenne stresszmentes, de nincs olyan. A legbelsõ sem okés, mert ugye annak az íve belevisz a középsõbe, de ha ott épp vannak, akkor nem lehet azzal menekülni, hogy kiegyenesíted a saját sávod, mert ott van szemben a terelõsziget  :kormom: Lehet, hogy átszokom egy idõre a Késmárk-Nyírpalota vonalra.


Végül nem mentem arra, mert másfelé lett dolgom :arrow:  gondoltam lerendezem a kötelezõmet, de ötlet szinten maradt a dolog :szemforgat:

Ma reggelre átfestették a terepet, így azért javult a helyzet. A sáveltolás már az Ázsia Center után megkezdõdik és elég jól látható, aszfaltból kidomborodó fehér záróvonalakkal plusz átlósan csíkozott területtel megtoldva. Az elõjelzõ tábla még nem került ki, de lassan azért kialakul. És új nyilakat is festettek  :pofa: Gondolom elég sokan pampoghattak, aztán lépett valamelyik illetékes.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5688 Dátum: 2008.05.16 08:05:18 »
music     

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5689 Dátum: 2008.05.24 12:38:26 »
Tegnap este lejöttem balcsira és volt egy kis kitérõm mert hazavittem egy haveromat.Na meg is állított a rendõr és meg is akart büntetni,mert eléggé lekoptattam az elsõ gumijaimat  a hungaroringen csütörtökön és emiatt nekiállt szarakodni.Úgy kezdte hogy iratokat elkért mindent.Ablak le,mondom hátul van a kabátomban mindenem.Kiszálltam,de nem állítottam le a kocsit.Papírokat odaadtam és mondtam hogy leállítom a kocsit.3an voltak 2 sárgatrikós meg 1 lufifejû.Erre a lufifejú hát az jó lesz....Utánna nézegeti a gumit.Szól a papíros ***inak hogy nézze csak meg az elejét...Odaér az ember,erre rámszól az lufis hogy na tekerje csak ki a kormányt.A haverom már röhögött,én is de csak belülrõl...Akartam mondani hogy ha ki tudom tekerni a hátsókat akkor elenged?:-)Persze nem mondtam...Aszondja maga pályagumit használ,hát mondom ez nem pályagumi,csak félig.Aszondja a valahanyadik paragrafus kimondja hogy 16mm a minimum.Mondom kicsit lekopott,de amint hazaérek cserélem meg hogy egy lagziba megyünk holnap meg blablabla bûnbánó pofával.Ezalatt a haveromtól is elkérték a személyijét.Na az meg régi fajta volt 14éves korában készült képpel.Aszondja na erre is ráférne a csere nem?Mondjuk igeeen.Haveromat kérdezi mikor született aszondja november 30 aszondja az nem lehet,mert ide szeptember van írva a haverom mondja akkor nézzük meg együtt hát november volt,de az ellenõrzésnél amikor rákérdezett rádión akkor vitatkozott az ügyeletessel hogy nézze meg még1szer,mert november nem lehet 30napos.Az volt...Nekem pár hónapja elrepedt a jogsim még múltkor és lelamináltam hogy bírja még a strapát.Erre azt mondja ez meg okirathamisítás a kémtörvény 9,paragrafusának a 6.pontja ezt mondja ki.Mondom akkor vegyük le róla a mûanyagot és akkor az is rendben lehet.Szóval érdekes beszélgetésen voltunk túl amikor végül is elengedettminden nélkül csak szólt hogy cseréljem te a gumit amint megtehetem...A lagzi amire jöttem meg még csak most kezdõdik 4-kor.Miután visszaültünk a kocsiba szartunk a röhögéstõl  20 percen keresztül...

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5690 Dátum: 2008.05.24 20:11:56 »
MISKOLC – Ilyet még a zsaruk is ritkán látnak! Új borsodi sebességrekordot állított fel egy osztrák autós, aki Mercedesével 226 km/órával repesztett az M3-as autópályán. „Jutalma” a 150 ezer forintos büntetés. Nagy meglepetésre a magyar autósok nagyjából figyeltek a sebességkorlátozásokra, bár õk nyilván tudták, hogy háromnapos traffipaxakciót hirdettek a rendõrök.

http://www.blikk.hu/Hozzaszolas_index.php?type=c&id=103007

rezol

  • Vendég
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5691 Dátum: 2008.05.25 16:23:13 »
Idézetet írta: "Szuti"
meg is állított a rendõr ...
na errõl beszélek, nyuszómuszó :!:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5692 Dátum: 2008.05.25 22:14:06 »
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
meg is állított a rendõr ...
na errõl beszélek, nyuszómuszó :!:

Azért ez még a jobbik eset, mert csak elmehettek mindenféle bünti nélkül.  :nagymosoly:  Bár tény, hogy kötözködés volt az egész.  :nagymosoly:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5693 Dátum: 2008.05.25 22:36:37 »
Idézetet írta: "musspici"
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
meg is állított a rendõr ...
na errõl beszélek, nyuszómuszó :!:

Azért ez még a jobbik eset, mert csak elmehettek mindenféle bünti nélkül.  :nagymosoly:  Bár tény, hogy kötözködés volt az egész.  :nagymosoly:


Persze,ez így igaz,csak vicces volt az egész,de végül is jófejek voltak...:-)

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5694 Dátum: 2008.05.26 07:48:45 »
Szuti! Láttam a névrokonod jót ment Monacoban! :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5695 Dátum: 2008.05.27 12:32:54 »
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
meg is állított a rendõr ...
na errõl beszélek, nyuszómuszó :!:


Hú tényleg, mekkora gáz, hogy rászóltak a lekopott gumi, a házilagosan reparált okirat stb. miatt :hmm: ... És a végén még el is engedték, meeeekkora szemetek, de tényleg :o ...

Nem értem. Nem értem! Mit kellene csinálniuk? Az baj, hogy ilyesmikért szólnak :?: A németeknél (meg még jópár helyen) ott indult volna a dolog, hogy az illegális gumi miatt autó forgalmija bevon, továbbhaladás nuku, helyette jó szaftos bírság tuti; gányolt jogsi szintén a helyszínen bevon, bírság amiatt is. Oszt ennyi, azon aztán lehetne jót röhögni utána.

--------------------------

Ha úgy értetted, hogy az, hogy elengedték Szutiékat, arra bizonyíték, hogy nem szeretnek dolgozni, akkor nem szóltam :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5696 Dátum: 2008.05.27 13:53:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
meg is állított a rendõr ...
na errõl beszélek, nyuszómuszó :!:


Hú tényleg, mekkora gáz, hogy rászóltak a lekopott gumi, a házilagosan reparált okirat stb. miatt :hmm: ... És a végén még el is engedték, meeeekkora szemetek, de tényleg :o ...

Nem értem. Nem értem! Mit kellene csinálniuk? Az baj, hogy ilyesmikért szólnak :?: A németeknél (meg még jópár helyen) ott indult volna a dolog, hogy az illegális gumi miatt autó forgalmija bevon, továbbhaladás nuku, helyette jó szaftos bírság tuti; gányolt jogsi szintén a helyszínen bevon, bírság amiatt is. Oszt ennyi, azon aztán lehetne jót röhögni utána.

--------------------------

Ha úgy értetted, hogy az, hogy elengedték Szutiékat, arra bizonyíték, hogy nem szeretnek dolgozni, akkor nem szóltam :D


Én csak azt írtam hogy vicces volt az egész és persze tudtam hogy sáros vagyok a gumi miatt.Jelzem most intézem az újat,mondjuk a jogsit nem értem.Hamisítás az ha lelaminálom hogy tudjam még használni?Végül is jófejek voltak hogy elengedtek.Az egyikõjük felrebbentette hogy elveszi a forgalmit.Akkor mondjuk megkérdeztem volna hogy mi van ha a pótkerékre kicserélem,mert azzal nem lehetne gond,de nem volt rá szükség.Így amúgy szerintem teljesen rendben volt a dolo.Kicsit kötözködtek aztán megkértek hogy cseréljem le a gumit.

rezol

  • Vendég
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5697 Dátum: 2008.05.27 15:16:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "Szuti"
meg is állított a rendõr ...
na errõl beszélek, nyuszómuszó :!:


Hú tényleg, mekkora gáz, hogy rászóltak a lekopott gumi, a házilagosan reparált okirat stb. miatt :hmm: ... És a végén még el is engedték, meeeekkora szemetek, de tényleg :o ...

Nem értem. Nem értem! Mit kellene csinálniuk? Az baj, hogy ilyesmikért szólnak :?: A németeknél (meg még jópár helyen) ott indult volna a dolog, hogy az illegális gumi miatt autó forgalmija bevon, továbbhaladás nuku, helyette jó szaftos bírság tuti; gányolt jogsi szintén a helyszínen bevon, bírság amiatt is. Oszt ennyi, azon aztán lehetne jót röhögni utána.

--------------------------

Ha úgy értetted, hogy az, hogy elengedték Szutiékat, arra bizonyíték, hogy nem szeretnek dolgozni, akkor nem szóltam :D
Magyarország a portások országa!
Nálunk, ha valakinek egy picivel is több hatalom adatik meg mint másoknak akkor rögtön elkezdi szivatni a többieket. Tán nem így van? :roll:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí.
« Válasz #5698 Dátum: 2008.05.27 16:15:54 »
Rezol.Nem láttam a futamot,de mintha kiesett volna nem:-)?

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Bocs hogy bemásoltam ide,de sztem hatalmas:-)
« Válasz #5699 Dátum: 2008.05.27 16:24:34 »
Idézetet írta: "rezol"

Magyarország a portások országa!
Nálunk, ha valakinek egy picivel is több hatalom adatik meg mint másoknak akkor rögtön elkezdi szivatni a többieket. Tán nem így van? :roll:


"A hatalom semmit sem ér, ha nem tudsz vele befolyást gyakorolni." :nagymosoly:

   Rice, Condoleezza
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.