Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877733 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5670 Dátum: 2008.05.11 19:07:35 »
Azért néha a szabálytalankodók is megszívják.
Érdemes elolvasni a kommenteket is.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5671 Dátum: 2008.05.11 20:08:49 »
Idézetet írta: "music"
Azért néha a szabálytalankodók is megszívják.
Érdemes elolvasni a kommenteket is.


Ez jó :D ... Öröm olvasni, hogy azért ilyesmivel is foglalkoznak a rendõrök. Ilyenbõl még sokkal többet!

Mondjuk nem azt mondom, cirka havonta egyszer-kétszer én is eljátszok ilyesmit :oops: ... (Pécset ismerõknek: alagút aljánál lévõ lámpánál elõre állok a jobbra kanyarodó sávban, figyelem a visszaszámlálót, és nullánál kilõve legyorsulom az elõre haladó sávban lévõ sorelsõ kocsit, aztán a 30-as megállója elõtt visszasorolok) ... De ezt tényleg csak olyankor teszem, ha nagyon ég a talaj a lábam alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5672 Dátum: 2008.05.11 20:08:55 »
Idézetet írta: "music"
Félreértés ne essék, azt sosem mondtam, hogy én mindig minden szabályt betartok! A különbség abban áll, hogy erre nem vagyok büszke, nem gondolom sem helyesnek, sem követendõnek, (így nem is ideológizálom meg, hogy miért nem volt helytelen adott esetben) és nem várom el másoktól sem - cserében magam is annyit megteszek, hogyha valaki siet, nem nehezítem meg a dolgát - csak ha pofátlan (pl. az üres kanyarodó sávból akar a végig teli egyenesen menõ elé bevágni.)


Egy hétig "nyaraltam" ezért csak most tudtam elolvasni a termést. Szóval bocsánat, lehet már kitárgyaltátok, de minden szavaddal egyetértek, pontosan így cselekszem én is.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Hí All!
« Válasz #5673 Dátum: 2008.05.12 00:51:01 »
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "Szuti"
Úgy érzem hogy eljött az ideje hogy beszerezzek valami eszközt a kocsiba a parasztok ellen.Nem gondoltam volna hogy lesz ilyen.Ma az alagút utáni mészáros u-ban volt dolgom és balra kellett volna kanyarodnom,de ugye  a déli felõl nagy volt a sor így vártam egy kocsit,gondoltam a következõ elenged.Persze 30cm-t elõrébb gurult hogy ne tudjak bemenni,pedig fél perce ott indexeltem.Na kicsit kijött belõlem az állat hogy a f.szért nem engedsz be,úgyis itt fogsz állni még fél óráig.Aszondja mi az hogy tegezem.Mondom jobb szeretnéd ha rumcájsznak hívnálak/szakállas volt az ürge/.Erre hogy mindjárt kiszállok és megverlek vagy valami ilyesmi,mondtam hogy nagyon várom és rágurultam az ajtaja felé ha ki akar szállni akkor csak lassan tudjon addig meg én kipattantam volna hogy rárúgjam az ajtót amikor félúton van.Persze mögöttem akkor már vagy 15 autós anyázott vele hogy micsoda egy *** még egy idõsebb néni is elküldte az édesanyjába,de a paraszt felhúzta az ablakot és jobbra tekintve rám se nézett.A mögötte levõ ember már helyet csinált hogy beengedjen.Na ekkor megindult a nyálelválasztásom és... aztán elmentem mögötte.Persze ezt az idiótája nem látta,mert még mindig jobbra nézett.Szal a lényeg hogy jól gyomorszájon kellett volna rúgni az ilyeneket aztán meg 1szer könyökkel fejbe hadd törjön az arccsontja...Kicsit elborultam,de ezekkel tényleg ezt tenném legszívesebben.


úgylátom neked mindig sikerül kommunikálni vmi barom egyedekkel :D múltkor engem is szopatni akart egy Hondás, kikanyarodtam 1 benzinkúttól alkotáson, de csak a buszsávba tudtam a nagy sor miatt, indexelek, hátha beenged, haladtam közben mellette, meg gyorsitottam elé, erre õ is gáz és még rám is húzta a kocsit kicsit. sokaig nem tudott nyomulni mert voltak elõtte, kicsit elõréb mentem és két kocsival elõtte beengedtek. ilyenkor kicsit elgondolkozok, megérdemli e a sok parazst hogy mindenkivel elõzékeny vagyok általában, és beengedem, elengedem...

Ezeket külön szoktam sz.patni, ráhúzom, úgy az ótót, h bexarjon, nagyrészük nem érzi rendesen az ótót, én meg tükörbõl jól látom, h még van bõ 5 cm, az szélvédõn keresztül már parás, fõleg egy új, hitellel terhelt ótóban :twisted: 90%-ben a féket vállasztják :mrgreen:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5674 Dátum: 2008.05.12 14:24:31 »
Én azt nem értem, hogy Pesten miért nincsenek ilyen visszaszámlálós lámpák. Vidéki nagyvárosokban egyre több helyen látom és baromi jó dolognak tartom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5675 Dátum: 2008.05.12 16:40:15 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Én azt nem értem, hogy Pesten miért nincsenek ilyen visszaszámlálós lámpák. Vidéki nagyvárosokban egyre több helyen látom és baromi jó dolognak tartom.


Az tényleg jó, valahogy türelmesebb az ember, meg könnyebb felkészülni az elindulási mûveletre :wink:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5676 Dátum: 2008.05.12 17:31:08 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Trotter66"
Én azt nem értem, hogy Pesten miért nincsenek ilyen visszaszámlálós lámpák. Vidéki nagyvárosokban egyre több helyen látom és baromi jó dolognak tartom.


Az tényleg jó, valahogy türelmesebb az ember, meg könnyebb felkészülni az elindulási mûveletre :wink:

Meg nem kell egyesben kinyomott kumplunggal várni, hogy idõben el tudjon indulni, ha sokan vannak mögötte. 2mp-nél 1-es és hajts! :-) (Mondjuk a gyalogos lámpák sokszor segítenek.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

leszilaci

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5677 Dátum: 2008.05.12 19:54:42 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Trotter66"
Én azt nem értem, hogy Pesten miért nincsenek ilyen visszaszámlálós lámpák. Vidéki nagyvárosokban egyre több helyen látom és baromi jó dolognak tartom.


Az tényleg jó, valahogy türelmesebb az ember, meg könnyebb felkészülni az elindulási mûveletre :wink:

és hányan indulnának el, mikor még piros2-t vagy3-t mutat a lámpa????

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5678 Dátum: 2008.05.12 20:03:40 »
Idézetet írta: "leszilaci"
és hányan indulnának el, mikor még piros2-t vagy3-t mutat a lámpa????


Itt Gyõrben kb. fél éve van pár ilyen lámpa és még soha nem találkoztam olyannal, aki elõbb indult volna. Viszont minimálisra csökkent a bambulók száma.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5679 Dátum: 2008.05.14 06:52:41 »
Ma reggel megint volt egy kis afférom a Pólusnál történt forgalmirend-változás kapcsán, egy kisteherautós simány átrongyolt egyenesen a jobbra kanyarodóból. Persze ledudáltam, a következõ lámpánál melléértem, láttam letekeri az ablakot és rögtön k.anyámmal kezd. Mondom nézni kéne a táblát és a felfestést, de elmagyarázta, hogy én vagyok a k.cs.g és ott márpedig lehet egyenesen is menni. Hát, felhúztam az ablakot, mert ezen a ponton nem volt értelme a vitának  :crazy:
A múlt héten egy Mondeós rongyolt egyenesen, de idejében látta a vonalat és satuzott, így épp megállt. Nagyon para a hely, már úgy közelítem meg, hogy a kezem a dudán.

A közútkezelõ megoldása: kibaxtak egy 50-es táblát a sávokat elõzeljõ kék tábla alá (amúgy 60-as a szakasz, de mindenki 70-nel teker)  :banging: Ahelyett, hogy egy bazi nagy sárga táblán jeleznék, hogy megváltozott a felfestés  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5680 Dátum: 2008.05.14 09:09:59 »
Idézetet írta: "sghu77"
Idézetet írta: "leszilaci"
és hányan indulnának el, mikor még piros2-t vagy3-t mutat a lámpa????


Itt Gyõrben kb. fél éve van pár ilyen lámpa és még soha nem találkoztam olyannal, aki elõbb indult volna. Viszont minimálisra csökkent a bambulók száma.


Itt Pécsett jópár éve vannak ilyen számlálók, és én sem láttam még senkit, aki "mínusz 2"-nél kilõtt volna. Viszont, valóban, a sor sokkal hamarabb és lendületesebben megindul, mert nem akkor kezdenek csak el vakarózni az emberek, mikor az elöl lévõ már megindult. Továbbá persze az elöl lévõ is azonnal indul a zöldre (sárgára...). Szóval ez nagyon jó dolog.

Természetesen olyankor is jó, amikor haladsz a keresztezõdés felé, és a számlálón látod, hogy odaérsz-e még a zöldben, vagy nem. Na persze, ez néha kétségtelenül némi gázra lépésre inspirál ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5681 Dátum: 2008.05.14 09:19:53 »
Idézetet írta: "whis"
...már úgy közelítem meg, hogy a kezem a dudán.


Faxa :szemforgat:  ma megyek arra, nekem is ott lesz a kezem :twisted:

Peti

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5682 Dátum: 2008.05.14 09:32:57 »
Utálom a Hungáriát, a Róbert Károlyt meg ami még hozzá tartozik :robbanfej: tegnap 11perc alatt abszolváltam egy amúgy 35-45 perces utat, minden zöldet megkaptam, alig volt autó, (szembe viszont full tele volt) hajnalba szoktam ilyen idõket futni, kikapcsolt lámpáknál, és persze most idõre mentem :rolleyes:  úgy hogy fél óra várakozás lett az egészbõl...

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5683 Dátum: 2008.05.14 11:50:46 »
Idézetet írta: "whis"
A közútkezelõ megoldása: kibaxtak egy 50-es táblát a sávokat elõzeljõ kék tábla alá (amúgy 60-as a szakasz, de mindenki 70-nel teker)  :banging: Ahelyett, hogy egy bazi nagy sárga táblán jeleznék, hogy megváltozott a felfestés  :twisted:
Olyan nem volt raktáron. :rolleyes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #5684 Dátum: 2008.05.14 16:30:31 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "whis"
...már úgy közelítem meg, hogy a kezem a dudán.


Faxa :szemforgat:  ma megyek arra, nekem is ott lesz a kezem :twisted:

Gndolkodtam, hogy melyik sáv lenne stresszmentes, de nincs olyan. A legbelsõ sem okés, mert ugye annak az íve belevisz a középsõbe, de ha ott épp vannak, akkor nem lehet azzal menekülni, hogy kiegyenesíted a saját sávod, mert ott van szemben a terelõsziget  :kormom: Lehet, hogy átszokom egy idõre a Késmárk-Nyírpalota vonalra.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety