Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2842673 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #435 Dátum: 2005.11.04 07:00:35 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "schillerasz"
Én a Bang nevű pezsgőtabit szoktam inni, olcsóbb, mint a red bull, de nekem csak akkor használ, ha fizikailag vagyok fáradt, nyugodtan el tudok aludni akár 2 red bull után is :lol: , szakmai ártalom, immunis lettem a koffeinre, arról nem is beszélve, h ezektől a szerektől a koffein miatt 5 percenként kell pisiljek :twisted: , viszont izomgörcs ellen kiválló.

Én a tömény koffeint egyszer próbáltam, amikor egy 36-órás műszak után moziba kellett mennem  :wink: , ekkor egy nagy pohár kólába beleöntöttem 2 ampulla koffeint (coffeinum natrium benzoicum 200 mg koffein/ampulla) - na, az brutális volt, ébren voltam, de semmire nem tudtam koncentrálni. Tisztára mint egy zombi. Azóta se...  :?

Az azéert brutál durva, asszem (de lehet, h rosszul emléxem), hogy egy csésze kávéban 50-100 mg koffein van fajtától, elkészítés módjától függően, s napi tolerálhatónak mondott dózis 200 mg, 400at benyomni egyszerre azért gáz :roll:
Egyébként a kórházban többek között az altatószerek hatásának fokozására használják a koffeint :lol:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #436 Dátum: 2005.11.04 07:06:46 »
Idézetet írta: "schillerasz"
a vizsgaidőszakban én meg tea + kávé + lucetam (nootropil) :lol:

Na, ezt még nem hallottam, de feljegyzem.  :wink: Ezt agyvérzés után szokták adni a kieső területek regenerációjának elősegítésére, nem? De ötletnek nem rossz!
Amúgy meg a vizsgadrukk ellen a propranolol-t szokták bevetni, csökkenti a remegést és a stresszt. Sportolóknál (lövészetben) doppingszernek minősül  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #437 Dátum: 2005.11.04 07:16:04 »
A téma már nagyon off, de annál érdekesebb! :) Csak úgy okosodunk ettől a fórumtól!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #438 Dátum: 2005.11.04 07:44:37 »
Ez tényleg egy mellékág, de felettébb érdekes  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #439 Dátum: 2005.11.04 11:34:48 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "schillerasz"
a vizsgaidőszakban én meg tea + kávé + lucetam (nootropil) :lol:

Na, ezt még nem hallottam, de feljegyzem.  :wink: Ezt agyvérzés után szokták adni a kieső területek regenerációjának elősegítésére, nem? De ötletnek nem rossz!
Amúgy meg a vizsgadrukk ellen a propranolol-t szokták bevetni, csökkenti a remegést és a stresszt. Sportolóknál (lövészetben) doppingszernek minősül  8)

Én kis buta meg tengeri halat ettem vizsga előtt. (Én mindig inkább aludtam és bíztam a szerencsémben...)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #440 Dátum: 2005.11.04 11:56:33 »
Hogy ne csak OFF legyen itt :)
Ma reggel errefelé jó nagy köd volt, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy sok autós (lakott területen kívűl) se ködlámpa se tompított, se refi, tehát minden féle fényforrás nélkül közlekedtek.... :evil:
Másik meg az volt, hogy egy szuzuki szviftes meg tötyörgött elöttem kb. 50-el...  Előzni meg persze nem lehetett a nagy köd miatt, és így ment már vagy 15 kocsibol álló sor 50-el  :twisted: 15km -eren keresztül.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #441 Dátum: 2005.11.04 15:34:49 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Az elalvásos témához hozzászolva, még a Red Bull is jó hatással tud lenni ellene (min. 2 doboz)  :wink:

Ja, csak abban annyi a koffein, hogy bizonyos sportoknál - pl. evezés - már doppingnak számít. Nem biztos hogy túl egészséges.


En fel oraval azutan elaludtam vezetes kozben , hogy megittam egy doboz Red Bullt  :x ... azota maximum annyi hasznot tulajdonitok neki , mint a kolanak - es akkor mar inkabb kolat iszom . Ha koffeint akarok bevinni , akkor vagy koffeintablettat szedek , vagy vegso esetben beveszek egy-ket szem Quarelint - ez fejfajas elleni szabadforgalmu gyogyszer , es egy rakas koffein van benne . Ket szem orakon at ebren tart , szinte fuggetlenul attol , hogy mennyire voltal elotte faradt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #442 Dátum: 2005.11.04 16:09:44 »
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "whis"
2 ampulla koffeint (coffeinum hydrochloricum)


S ilyenhez, hogy lehet hozzájutni?

Időnként nekem is szükség lett volna az éjszakai utakhoz, de nekem csak a bivalyerős kávé maradt.
Na meg a száguldás az éjszakában. Akkor valahogy az adrenalin ébren tartott. :o


Az ampullához nehezen ;) ... De koffeintablettát vény nélkül lehet kapni gyogyszertarban , nem is keről sokba . Abbol aztan annyit zabalsz be , amennyit akarsz (egy erés kaveban jó 50 mg van , az általam vészmegoldásként favorizált Quarelinben tablettánként kb 60 , de van olyan energiaital , valami Red Kick vagy mi a neve , Intersparokban szoktam látni/venni , na ebben 160 mg van , ha ezt megiszod , egész jól felébredsz :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #443 Dátum: 2005.11.04 16:11:41 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Hogy ne csak OFF legyen itt :)
Ma reggel errefelé jó nagy köd volt, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy sok autós (lakott területen kívűl) se ködlámpa se tompított, se refi, tehát minden féle fényforrás nélkül közlekedtek.... :evil:
Másik meg az volt, hogy egy szuzuki szviftes meg tötyörgött elöttem kb. 50-el...  Előzni meg persze nem lehetett a nagy köd miatt, és így ment már vagy 15 kocsibol álló sor 50-el  :twisted: 15km -eren keresztül.
Az semmi!
Én két pec alatt 16 db (!) félvak autóval találkoztam.
(Lehet,hogy félvak tali volt a környéken?) :evil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #444 Dátum: 2005.11.04 16:34:41 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "schillerasz"
a vizsgaidőszakban én meg tea + kávé + lucetam (nootropil) :lol:

Na, ezt még nem hallottam, de feljegyzem.  :wink: Ezt agyvérzés után szokták adni a kieső területek regenerációjának elősegítésére, nem? De ötletnek nem rossz!
Amúgy meg a vizsgadrukk ellen a propranolol-t szokták bevetni, csökkenti a remegést és a stresszt. Sportolóknál (lövészetben) doppingszernek minősül  8)


Node ez a propranolol nem csak a testi tüneteket csökkenti ? Úgy értem , van nyugtató hatása is ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #445 Dátum: 2005.11.04 16:38:34 »
Idézetet írta: "whis"

0,15 grammnál több koffein bevitele nyugtalanságot, idegességet, még nagyobb dózis pedig görcsöket, hányást okozhat.


Ez megmagyarázza , hogy néha egy-egy hosszabb éjszakai vezetés alatt , amikor pár óra során már a harmadik Quarelint szedem be , miért szokott rámjönni a para csak úgy a semmitől  :roll: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #446 Dátum: 2005.11.04 18:23:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Node ez a propranolol nem csak a testi tüneteket csökkenti ? Úgy értem , van nyugtató hatása is ?

Nincs, mivel ez rendeltetésileg szivgyógyszer, a béta-blokkolók családjából, ez csak egy "kellemes" mellékhatása.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #447 Dátum: 2005.11.04 18:35:59 »
Idézetet írta: "squiddy"
A 7végén Pécsre menet megint találkoztam pár baromarcúval. A legjobban egy Fábia kombival utazó pasi húzott fel, aki -véleményem szerint- nagyon necces előzéseket vállalt be, kisgyerekekkel a hátsó üléseken :!: Hogy a szarba nincs az ilyennek felelősségérzete? Mert mondjuk ok, hogy megússzak a gyerekek a gyerekkort, de felnőve vajon milyen vezető válik belőlük amikor azt látják, hogy nyomulni, előzni, pörgetni kell a gépet mindenáron :?:
(És mit mondanak be a hírek vasárnap?  A 8-ason meghalt egy Toyotában egy 8 és egy 10 éves gyerek, az apjuk súlyos sérüléseket szenvedett, mert a szembesávban valaki rosszuil mérte fel az előzéshez szükséges helyet!)
Na ezért haragszom ezekre a tahó, köcsög nyomulós pörgetős sofőrökre! :x


Az egészben a poén, hogy nem tudsz ellene semmit tenni, ilyenkor szeretnék rendőr lenni utánamenni és leugatni az agyát,h. hogy lehet ilyen felelőtlen.
Elöbb utóbb elszámítja magát, csak ne én és a családom legyek ott  :( !!!

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #448 Dátum: 2005.11.04 18:41:00 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Hogy ne csak OFF legyen itt :)
Ma reggel errefelé jó nagy köd volt, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy sok autós (lakott területen kívűl) se ködlámpa se tompított, se refi, tehát minden féle fényforrás nélkül közlekedtek.... :evil:
Másik meg az volt, hogy egy szuzuki szviftes meg tötyörgött elöttem kb. 50-el...  Előzni meg persze nem lehetett a nagy köd miatt, és így ment már vagy 15 kocsibol álló sor 50-el  :twisted: 15km -eren keresztül.
Az semmi!
Én két pec alatt 16 db (!) félvak autóval találkoztam.
(Lehet,hogy félvak tali volt a környéken?) :evil:


Szarik mindinki mindenbe bele :( azt nem értem,hogy a sok szerencsétlennek miért nincs energiája legalább a fényszórókat rendben tartani ha mást nem is.  
Ha a rendőr + büntet fel vannak háborodva.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #449 Dátum: 2005.11.04 18:43:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "whis"
2 ampulla koffeint (coffeinum hydrochloricum)


S ilyenhez, hogy lehet hozzájutni?

Időnként nekem is szükség lett volna az éjszakai utakhoz, de nekem csak a bivalyerős kávé maradt.
Na meg a száguldás az éjszakában. Akkor valahogy az adrenalin ébren tartott. :o


Az ampullához nehezen ;) ... De koffeintablettát vény nélkül lehet kapni gyogyszertarban , nem is keről sokba . Abbol aztan annyit zabalsz be , amennyit akarsz (egy erés kaveban jó 50 mg van , az általam vészmegoldásként favorizált Quarelinben tablettánként kb 60 , de van olyan energiaital , valami Red Kick vagy mi a neve , Intersparokban szoktam látni/venni , na ebben 160 mg van , ha ezt megiszod , egész jól felébredsz :)


Itt aztán lehet sokat tanulni az "öreg " rókáktól! Bár nem kell bemutatni az éjszakázást,mert 3m.szakos munkarendbe járok melózni !