Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2785969 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #285 Dátum: 2005.07.27 14:15:38 »
Ezt a hírt meg most olvastam:
"Egy ember meghalt, hárman súlyosan megsérültek, amikor két személyutó karambolozott a Pest megyei Veresegyháza közelében. Egy Skoda vezetője egy teherautót akart kikerülni, amikor szemből egy másik kocsiba rohant. A szabályosan haladó Toyota utasa a helyszínen életét vesztette, míg a kocsiban tartózkodó másik két ember súlyos sérüléseket szenvedett, akárcsak a Skoda sofőrje."  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #286 Dátum: 2005.07.27 16:41:40 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "whis"
Buszbaleset: www.putfile.com/media.php?n=rechtsvorlinks


Na a hülye állat, kihajt a busz elé, ezzel balesetet okozva, azt meg se áll :evil:

Szimpatikus hozzáállás, az biztos
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #287 Dátum: 2005.07.27 19:40:49 »
Idézetet írta: "NoGun"
Pénteken tényleg bepipultam .... mentem a 7-esen 6 óra körül lefelé és mindenki, de tényleg MINDENKI a belső sávban akart menni ... kivéve azt a Skodás vadbarmot aki a leállósávban jobbról előzve haladt előre két kocsinyit, eddig láttam majd miután néhány kisautó is levillogott, hogy egy kocsival előrébb kerüljön, kiraktam az elakadásjelzőt és meghúzódtam 130-cal a külső sávban ...

Egyszerűen nem hiszem el ...

Mindig is utáltam az autópályát, pedig éves matricám van, de máskor meggondolom, hogy arra menjek péntekenként ...


Rigorózusan kéne büntetni a tartós bal sávban haladást , az talán enyhítené ezt a problémát . Bár a "Linksfahren" a németeknél is olyan gond , amelyet évek óta nem tudnak megoldani .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #288 Dátum: 2005.07.27 20:16:13 »
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Új egyéni rekordot döntöttem :D
Szalontól szalonig (kb. 47 km, 3 falun való áthaladással, sok kanyarral és rossz úttal) 22 perc :D  8)   Mondjuk még 1 óra elteltével is a torkomban dobog a szívem  :oops:


Én a legbüszkébb továbbra is a Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód (aki ismeri , tudja , hogy ez nem egy nyílegyenes út , és falu is van rajta bőven) , "125 km 68 perc alatt Ford Ranger kisteherautóval" című mutatványomra vagyok  :)


Én amire Büszke vagyok az a Pécs-Orfű táv 6 perc (10 km szerpentin)
A Fonyódliget-Pécs táv 58 perc egy 1.0 suzukival
Pécs-Győr: 257 km 2,5 óra yarissal, úgy hogy fehérváron eltévedtem
Pécs-Siófok 1 óra
Egerszalók-Pécs 355km: 3,5 óra


Nagyon szép értékek  :o !

Különösen a Fonyód-Pécs 58 percet tudom értékelni  8) ... Persze az én 68 percemhez hozzátartozik , hogy hétköznap délelőtt került rá sor , sokat kellett előzni ; nem volt még kész teljesen a Kaposvárt elkerülő szakasz ; és , mint írtam , ez egy pickuppal történt , amivel a kanyarokban azért nem árt némi óvatosság .

Különösen az elkerülő út számít sokat - tizenvalahány km a 120-ból , amelyen akármennyivel lehet menni , ha bírja az autó . Vasárnap este pl. úgy értem le 82 perc alatt a Carinával , hogy nem is siettem igazán - faluban 80 , falun kívül 110-120 , az említett elkerülőn 130-140 . Biztos vagyok benne , hogy kis forgalomban , mindent beleadva le tudnék érni akár a Camryvel , akár a Carinával kb. egy óra alatt - ehhez elég lenne lakott területen 100-110 , azon kívül 140-150 , az elkerülőn 160-170 , plusz kéne némi szerencse (nem túl nagy forgalom és nix lezárt vasúti átjáró) - és akkor biztosan összejönne . Egy ismerősöm egy HDI C5-össel tavaly nyáron egyszer leért 55 perc alatt - igaz , közben néha saját bevallása szerint is leizzadt  :roll: ... A legdurvább , amit hallottam : egyik jóbarátom pár éve egy lepukkant 1200-as Zsigulival ért le 65 perc alatt - a srác szavahihető , szóval az adat alighanem valós , és enyhén szólva döbbenetes  :o

-----------------------------

Másik nagy futásom : Bayreuth-Fonyód , 850 km 7 óra alatt a Camryvel , télen  [smilie=sm38.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #289 Dátum: 2005.07.27 20:36:30 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha üresben gurulsz , az autó többet fogyaszt , mint motorfékkel . Úgy ugyanis semmit nem fogyaszt .

Namermiér?
Hogy működik ez injektoros autóknál?
Karbisnál legalább az alapjárati rendszer dolgozik.
Injektorosnál nem ád benzint,aztán újraindul? :roll:


Ezt a cuccot szép magyarsággal tolóüzemi lekapcsolónak hívják , és egyáltalán nem csak az injektoros kocsik sajátja . Sok karburátorosban is van , pl. az újabb kiadású 2105-ös meg 2107-es Ladákba is belekerült . A működési elv pofonegyszerű : ha a motort a kerekek forgatják (és nem fordítva) , továbbá a fordulatszám meghaladja az alapjárati (vagy azt alig meghaladó) zónát , akkor nem kap üzemanyagot , mert hát fölösleges is kapnia . Ennyi a lényeg .
Ehhez elektromos AC vagy legalább valami elektromágneses benzincsap szükségeltetik.Nekem a vezérműtengelyről hajtott az AC-m.Hogy csap van-e?....hmmmm :roll:


Nem kell hozzá elektromos AC . Hogy a tiéden van-e ilyen elzáró , azt nem tudom - a kora miatt nem lennék biztos benne , de éppenséggel lehetséges .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #290 Dátum: 2005.07.27 20:47:49 »
Idézetet írta: "squiddy"
Akkor egy anti-rekord: talira menet 7es főút, 60 perc-> 38 km  :!:


Anti-rekord ? Ehhez mit szóltok : Passau-Pécs , kb. 650 km , 24 óra  [smilie=sm01.gif] ...

A sztorihoz persze hozzátartozik , hogy az autó (a Corona) beteg volt , 50-60-nál nem mentem gyorsabban . De azért így is szép ... Csináltam én már kínomban vezetés közben mindent - átöltöztem , szendvicset készítettem , épp csak újságot nem olvastam  [smilie=sm43.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #291 Dátum: 2005.07.28 07:42:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Anti-rekord ? Ehhez mit szóltok : Passau-Pécs , kb. 650 km , 24 óra  [smilie=sm01.gif] ...

Ja-ja, ezt mesélted már többször :) Nem semmi túra lehetett....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #292 Dátum: 2005.07.28 08:20:23 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"

Anti-rekord ? Ehhez mit szóltok : Passau-Pécs , kb. 650 km , 24 óra  [smilie=sm01.gif] ...

Ja-ja, ezt mesélted már többször :) Nem semmi túra lehetett....


Ja , tényleg mesélhettem - bocs , öregszem , ebből is látszik  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #293 Dátum: 2005.07.28 15:51:17 »
Nem tudom mennyire rekord, de nekem egyszer sikerült-igaz egy öszi éjszakán-Zugló Balatonújlak távolságot (kb. 175 km) egy Mekdöncis megállással 90 perc alatt letudni.
Annyi kiegészítésnek, hogy akkor még a döcögös sztráda volt, és csak a Balaton végéig.
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #294 Dátum: 2005.07.28 16:03:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem kell hozzá elektromos AC . Hogy a tiéden van-e ilyen elzáró , azt nem tudom - a kora miatt nem lennék biztos benne , de éppenséggel lehetséges .
Megy a karbihoz/ba egy piros és egy fekete drót,de hogy mi az azt nem tudom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #295 Dátum: 2005.07.28 18:57:31 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem kell hozzá elektromos AC . Hogy a tiéden van-e ilyen elzáró , azt nem tudom - a kora miatt nem lennék biztos benne , de éppenséggel lehetséges .
Megy a karbihoz/ba egy piros és egy fekete drót,de hogy mi az azt nem tudom.


Az éppenséggel lehet az is . Más funkcióját elég nehezen tudom elképzelni - hacsak nem az automata szívatóhoz tartoznak , fene tudja , ennyire nem vágom a témát .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #296 Dátum: 2005.07.29 19:27:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "squiddy"
Akkor egy anti-rekord: talira menet 7es főút, 60 perc-> 38 km  :!:
Anti-rekord ? Ehhez mit szóltok: Passau-Pécs, kb. 650 km , 24 óra  [smilie=sm01.gif] ...

Nekem volt egy Bécs-Budapest utam 6,5 óra alatt - hozzáteszem ebből 0 km volt a dugó. Csak nagyon esett a hó, én meg nyári gumikon voltam. Így is közel a csúszáshatáron autóztam végig...
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #297 Dátum: 2005.09.05 08:41:41 »
Eddig nem nagyon tudtam hozzászólni a külföldi autózási szokásokhoz, mert max 3-400 km-t autóztam kint 1-1 alkalommal és azt is csak sógoréknál vagy a cseheknél. Ezen a hétvégén viszont mentem majd 2300 km-t. Fr.o keleti országrésze és Sopron közt. Ugyanolyan balgák a soffőrök mindenhol, mint itt (Mo.-n) csak nem olyan agresszívak. Volt közel dugó hangulat, ahol mindenki ment a belső sávban, mert "siettek", a külsőben meg kb km-ként 1-1 kamion. Egymást tartották fel. Arról nem beszélve, hogy gáz-fék-gáz-fék...... míg a külsőben teljesen nyugodtan lehetett haladni...... Nagyon sok olyan autót láttam (3000-4000 köbcentivel), aminek a soffőrje 70 és a halál közt volt és a belső sávban percekig tartotta a sort, mert 121,5-el előzött egy 120-al haladó autót. Ami szép volt, hogy jobbról senki nem előzött, még akkor sem, ha lett volna rá hely rendesen és senki nem villogott, pedig tényleg volt olyan, aki 180-210 közt nyomta.

Szóval balgák, de korrektek, nyugodtak.
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #298 Dátum: 2005.09.05 18:35:03 »
Ha már itt tartunk, beszámolok a kínai vezetési stílusról. Tulajdonképpen olyan,mint általában a tolunk nagyon keletre levo országoké -temészetesen Japánt leszámítva - tehát a sávok, lámpák és egyéb szabályok csak tájékoztató jelleguek - de az a furcsa, hogy ezzel egyutt is figyelnek a másikra, és vigyáznak is rá. Az eddig itt eltoltott osszesen bo fél év alatt egy koccanást láttam saját szememmel. Ha azt nézem, hogy ez hány jármubol jott ki, hát bizony...
Egy példa, hogy szemléletesebb legyen az egész. A sugárutakon nem mernek átkelni a gyalogosok a zebrákon kívul, mert a 2x4, néha 2x5 sáv túl sok erre; de a "csak" 2-3 sávos utcán igen, méghozzá ott, ahol éppen eszébe jut. Az autók nem fognak megállni emiatt, de már messzirol apró dudálásokkal jelzik jottuket, és ha kell, lassítanak, ha nem, akkor akár csak kb. 10 centire melletted fognak elmenni, de az a 10 centi meglesz biztosan.
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #299 Dátum: 2005.09.06 11:04:29 »
Idézetet írta: "music"
csak kb. 10 centire melletted fognak elmenni, de az a 10 centi meglesz biztosan.
Nahát ez nagyon megnyugtató egy 50-60-al érkező autó esetében.... :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74