Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2786191 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #255 Dátum: 2005.07.24 03:14:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Új egyéni rekordot döntöttem :D
Szalontól szalonig (kb. 47 km, 3 falun való áthaladással, sok kanyarral és rossz úttal) 22 perc :D  8)   Mondjuk még 1 óra elteltével is a torkomban dobog a szívem  :oops:


Én a legbüszkébb továbbra is a Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód (aki ismeri , tudja , hogy ez nem egy nyílegyenes út , és falu is van rajta bőven) , "125 km 68 perc alatt Ford Ranger kisteherautóval" című mutatványomra vagyok  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #256 Dátum: 2005.07.24 06:46:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
"125 km 68 perc alatt Ford Ranger kisteherautóval" című mutatvány  :)

 8)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #257 Dátum: 2005.07.24 07:37:03 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Új egyéni rekordot döntöttem :D
Szalontól szalonig (kb. 47 km, 3 falun való áthaladással, sok kanyarral és rossz úttal) 22 perc :D  8)   Mondjuk még 1 óra elteltével is a torkomban dobog a szívem  :oops:


Én a legbüszkébb továbbra is a Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód (aki ismeri , tudja , hogy ez nem egy nyílegyenes út , és falu is van rajta bőven) , "125 km 68 perc alatt Ford Ranger kisteherautóval" című mutatványomra vagyok  :)


Crazy man!  :shock:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #258 Dátum: 2005.07.24 08:24:57 »
Hát ... muszáj volt ! Munka-ügyben oda KELLETT érnem Kékkútra 10-re , és mivel közbejött valami , csak 8-kor tudtam elindulni Pécsről . Tehát 190 km állt előttem , és két óra - országúton . Úgyhogy rohantam , ahogy bírtam . Végig padlógáz , a Ranger 150-et bírt menni , gyakran ment is ennyit . Csak ott és annyi időre lassítottam , ahol és amennyire muszáj volt - a falu pl. nem számított  :roll: ... És persze előzgettem , mint az őrült - ebből a szempontból jó a Ranger , mert magas , jól kilátni belőle , hogy mi van elöl . Így sikerült 9:08-kor elérnem Fonyódot , 9:50-kor pedig Kékkúton voltam , ez utóbbi szakaszba már belefért a Balaton-parti nyári forgalom és egy tankolás is :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #259 Dátum: 2005.07.25 00:50:37 »
Pénteken tényleg bepipultam .... mentem a 7-esen 6 óra körül lefelé és mindenki, de tényleg MINDENKI a belső sávban akart menni ... kivéve azt a Skodás vadbarmot aki a leállósávban jobbról előzve haladt előre két kocsinyit, eddig láttam majd miután néhány kisautó is levillogott, hogy egy kocsival előrébb kerüljön, kiraktam az elakadásjelzőt és meghúzódtam 130-cal a külső sávban ...

Egyszerűen nem hiszem el ...

Mindig is utáltam az autópályát, pedig éves matricám van, de máskor meggondolom, hogy arra menjek péntekenként ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #260 Dátum: 2005.07.25 01:16:34 »
Idézetet írta: "NoGun"
Pénteken tényleg bepipultam .... mentem a 7-esen 6 óra körül lefelé és mindenki, de tényleg MINDENKI a belső sávban akart menni ... kivéve azt a Skodás vadbarmot aki a leállósávban jobbról előzve haladt előre két kocsinyit, eddig láttam majd miután néhány kisautó is levillogott, hogy egy kocsival előrébb kerüljön, kiraktam az elakadásjelzőt és meghúzódtam 130-cal a külső sávban ...

Egyszerűen nem hiszem el ...

Mindig is utáltam az autópályát, pedig éves matricám van, de máskor meggondolom, hogy arra menjek péntekenként ...


Péntek délután kell véletlenül a Balaton felé mennem, akkor tuti, hogy Fehérvárnál tovább nem birom a sztrádán. Hál istennek eddig a régi 7-esben soha nem csalódtam.
Autó alig, rendőr nuku, simán lehet 100-110-et ott is autózni, és még attól sem kell félnem, hogy valami barom belém jönne.
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #261 Dátum: 2005.07.25 07:17:08 »
Idézetet írta: "Fighting"
...Hál istennek eddig a régi 7-esben soha nem csalódtam. Autó alig, rendőr nuku,

Akkor valami megváltozott azóta, mert két hete egy szerdai napon mentem a régi 7esen Tihanyba, 'csak' 3 helyen mértek és szinte az összes lakott területen 30-as vagy 40-es tábla van, gondolom a szédelgő turisták miatt  :roll:
A forgalom viszont tényleg nem vészes, kivéve a lakott területeket...  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #262 Dátum: 2005.07.25 08:42:05 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Fighting"
...Hál istennek eddig a régi 7-esben soha nem csalódtam. Autó alig, rendőr nuku,

Akkor valami megváltozott azóta, mert két hete egy szerdai napon mentem a régi 7esen Tihanyba, 'csak' 3 helyen mértek és szinte az összes lakott területen 30-as vagy 40-es tábla van, gondolom a szédelgő turisták miatt  :roll:
A forgalom viszont tényleg nem vészes, kivéve a lakott területeket...  :?

Hát ez nem jó hír. :(

Gondolom az a cél, hogy minél többen használják a sztrádát.
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #263 Dátum: 2005.07.25 09:21:20 »
Az m7-en tenyleg ez van. MAr en is tobbszor szivtam meg.
Azt nem ertem miert nem telepitenek ki oda nehany rendort aztan szedik ki a sorbol azokat akik nem tudnak kozlekedni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #264 Dátum: 2005.07.25 11:37:03 »
Idézetet írta: "Peter"
Az m7-en tenyleg ez van. MAr en is tobbszor szivtam meg.
Azt nem ertem miert nem telepitenek ki oda nehany rendort aztan szedik ki a sorbol azokat akik nem tudnak kozlekedni.


Mert a rendőrök sem tudnak közlekedni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #265 Dátum: 2005.07.25 12:21:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Új egyéni rekordot döntöttem :D
Szalontól szalonig (kb. 47 km, 3 falun való áthaladással, sok kanyarral és rossz úttal) 22 perc :D  8)   Mondjuk még 1 óra elteltével is a torkomban dobog a szívem  :oops:


Én a legbüszkébb továbbra is a Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód (aki ismeri , tudja , hogy ez nem egy nyílegyenes út , és falu is van rajta bőven) , "125 km 68 perc alatt Ford Ranger kisteherautóval" című mutatványomra vagyok  :)


Én amire Büszke vagyok az a Pécs-Orfű táv 6 perc (10 km szerpentin)
A Fonyódliget-Pécs táv 58 perc egy 1.0 suzukival
Pécs-Győr: 257 km 2,5 óra yarissal, úgy hogy fehérváron eltévedtem
Pécs-Siófok 1 óra
Egerszalók-Pécs 355km: 3,5 óra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #266 Dátum: 2005.07.25 13:39:31 »
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Új egyéni rekordot döntöttem :D
Szalontól szalonig (kb. 47 km, 3 falun való áthaladással, sok kanyarral és rossz úttal) 22 perc :D  8)   Mondjuk még 1 óra elteltével is a torkomban dobog a szívem  :oops:
Én a legbüszkébb továbbra is a Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód (aki ismeri , tudja , hogy ez nem egy nyílegyenes út , és falu is van rajta bőven) , "125 km 68 perc alatt Ford Ranger kisteherautóval" című mutatványomra vagyok  :)
Én amire Büszke vagyok az a Pécs-Orfű táv 6 perc (10 km szerpentin)
A Fonyódliget-Pécs táv 58 perc egy 1.0 suzukival
Pécs-Győr: 257 km 2,5 óra yarissal, úgy hogy fehérváron eltévedtem
Pécs-Siófok 1 óra
Egerszalók-Pécs 355km: 3,5 óra
Lehetne egy ágyúgolyó futam topicot nyitni :lol:

Zalaegerszeg-Győr (Zeg-Sümeg-Devecser-Pápa-Győr) 145 km 1 óra 23 perc D4D Yarissal nem rég (nyári talira sietve)
Zalaegerszeg-Galyatető (Balaton Déli part-Siófok-Bp-Gyöngyös-Galyatető 330 km 3 óra 40 perc Kitoren Szara 2,0 Hdi. Ebben nagyon izgi volt a hegyi szakasz  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #267 Dátum: 2005.07.25 13:48:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha üresben gurulsz , az autó többet fogyaszt , mint motorfékkel . Úgy ugyanis semmit nem fogyaszt .

Namermiér?
Hogy működik ez injektoros autóknál?
Karbisnál legalább az alapjárati rendszer dolgozik.
Injektorosnál nem ád benzint,aztán újraindul? :roll:


Ezt a cuccot szép magyarsággal tolóüzemi lekapcsolónak hívják , és egyáltalán nem csak az injektoros kocsik sajátja . Sok karburátorosban is van , pl. az újabb kiadású 2105-ös meg 2107-es Ladákba is belekerült . A működési elv pofonegyszerű : ha a motort a kerekek forgatják (és nem fordítva) , továbbá a fordulatszám meghaladja az alapjárati (vagy azt alig meghaladó) zónát , akkor nem kap üzemanyagot , mert hát fölösleges is kapnia . Ennyi a lényeg .
Ehhez elektromos AC vagy legalább valami elektromágneses benzincsap szükségeltetik.Nekem a vezérműtengelyről hajtott az AC-m.Hogy csap van-e?....hmmmm :roll:

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #268 Dátum: 2005.07.25 14:01:41 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Fighting"
...Hál istennek eddig a régi 7-esben soha nem csalódtam. Autó alig, rendőr nuku,

Akkor valami megváltozott azóta, mert két hete egy szerdai napon mentem a régi 7esen Tihanyba, 'csak' 3 helyen mértek és szinte az összes lakott területen 30-as vagy 40-es tábla van, gondolom a szédelgő turisták miatt  :roll:
A forgalom viszont tényleg nem vészes, kivéve a lakott területeket...  :?
Tegnap nyalatkozták a televízióban,hogy (újra) azt a gyakorlatot szeretnék követni,miszerint ittas vezetés és jelentős :!: sebesség túllépés esetén a helyszínen elvehessék a jogosítványt.Már be is terjesztették illetékes helyre.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #269 Dátum: 2005.07.25 14:15:53 »
Idézetet írta: "Szonár"
Tegnap nyalatkozták a televízióban,hogy (újra) azt a gyakorlatot szeretnék követni,miszerint ittas vezetés és jelentős :!: sebesség túllépés esetén a helyszínen elvehessék a jogosítványt.Már be is terjesztették illetékes helyre.


Még szerencse, hogy ha gyorsan megyek, akkor sosem iszom, és jogsim sincsen  :twisted:  :twisted:  :twisted:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS