Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2772982 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
« Utoljára szerkesztve: 2022.04.15 05:32:16 írta vd1234 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22261 Dátum: 2022.04.15 09:58:43 »
Busz sávban előz a p@raszt, a sebességhatárt is biztosan túllépte...  :hmmmm:
Autót bezúzni, utána meg a cégnél magyarázkodhat hova lett a céges ótó...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22262 Dátum: 2022.04.15 21:34:58 »
https://www.origo.hu/auto/20220414-durvan-elfajult-egy-buntefokekezes-budapesten-az-agressziv-autos-nem-ismert-konyoruletet-video.html?utm_source=hirkereso&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator
Csak érzés, hogy a kiások lesznek lassan az új béemvések :(
Nekem a skodások tűntek fel eddig, hogy az utóbbi időben nagyon pimaszok lettek. Biztos a céges Mondeók lecserélődtek Octaviákra...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22263 Dátum: 2022.04.15 21:35:48 »
Busz sávban előz a p@raszt, a sebességhatárt is biztosan túllépte...  :hmmmm:
Zöld rendszámmal mehet ott.  ;)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22264 Dátum: 2022.04.16 09:46:42 »
E cikk szerint nem   :hmmmm:

Ahogy a villanyautosok.hu szerint sem:

Az autóbusz forgalmi sávban

a) a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz, a villamos, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló jármű;

b) az autóbusz- és trolibuszforgalom zavarása nélkül

ba) ha az autóbusz forgalmi sávot az úttest menetirány szerinti jobb szélén jelölték ki, erre utaló jelzés esetében (117/c. ábra) a kerékpáros,

bb) külön jogszabály alapján rögzített üzemmódú megkülönböztető jelzést adó készülékkel felszerelt

bba) sürgősségi betegellátásra rendszeresített gépjármű,

bbb) hivatásos katasztrófavédelmi szervek, a tűzoltóság és a tűzoltó egyesületek közvetlen helyszíni beavatkozására rendszeresített gépjárműve,

bbc) a rendőrség közrendvédelmi és közlekedésrendészeti szolgálati ágának közvetlen helyszíni beavatkozásra rendszeresített gépjárműve,

bc) a betegszállító gépjármű,

bd) a személytaxi,

be) a kétkerekű motorkerékpár és a kétkerekű segédmotoros kerékpár

bf) nemzetközi sportszövetség, nemzetközi sportvilág esernyőszervezetének nemzetközi sporteseményei vonatkozásában a kiemelt hazai rendezésű, nemzetközi sportesemény szervező bizottsága közreműködésével kijelölt jármű – a kiemelt hazai rendezésű, nemzetközi sportesemény ideje alatt és azzal összefüggésben a sportesemény helyszínéül szolgáló települések területén – az autóbusz forgalmi sáv ideiglenes használati feltételeit, a használathoz kapcsolódó irat tartalmát és ennek kibocsátási körülményeit tartalmazó, a Kormány egyedi határozatában foglaltak szerint

közlekedhet. Más jármű erre a forgalmi sávra – a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve – nem hajthat rá. Ahol autóbusz forgalmi sáv van, a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz – a bekanyarodás és kikerülés esetét kivéve – csak ebben a forgalmi sávban haladhat.
« Utoljára szerkesztve: 2022.04.16 09:49:07 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22265 Dátum: 2022.04.17 14:39:27 »
Na, ezt jó tudni. Elolvasva a cikket megint hiányérzetem maradt. Nem azért nem kell engedni a zöld rendszám használatát a buszsávban, mert annyi zöld rendszámos autó van, hanem azért, mert alapvetően rosszak a zöld rendszám feltételei. Amíg nem a valós környezetkímélés a szempont, és így sokszáz lóerős 2t< tömegű autók is kaphatnak ilyet, addig megint csak arra jó, hogy gazdagék újabb kedvezményt kaphassanak. Tényleg röhej, hogy Q7-ek meg hasonlók kapnak zöld rendszámot, mert van bennük egy 30-40 lóerős villanymotor, amivel meg tud tenni kb. ugyanennyi km-t, de a károsanyagkibocsátása amúgy az egekben van, de a Toyota hibridek meg nem, pedig ott a villanymotor pont erről szólna.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22266 Dátum: 2022.04.18 14:57:11 »
Na, ezt jó tudni. Elolvasva a cikket megint hiányérzetem maradt. Nem azért nem kell engedni a zöld rendszám használatát a buszsávban, mert annyi zöld rendszámos autó van, hanem azért, mert alapvetően rosszak a zöld rendszám feltételei. Amíg nem a valós környezetkímélés a szempont, és így sokszáz lóerős 2t< tömegű autók is kaphatnak ilyet, addig megint csak arra jó, hogy gazdagék újabb kedvezményt kaphassanak. Tényleg röhej, hogy Q7-ek meg hasonlók kapnak zöld rendszámot, mert van bennük egy 30-40 lóerős villanymotor, amivel meg tud tenni kb. ugyanennyi km-t, de a károsanyagkibocsátása amúgy az egekben van, de a Toyota hibridek meg nem, pedig ott a villanymotor pont erről szólna.
Elobb utobb valtozas lesz, szentendren es pecsett mar csak a full elektromosoknak jar zold rendszam valamilyen jovobeli idoponttol kezdve.
Es igen, zold rendszammal sem mehetsz a buszsavban...

Sárközi András

  • Vendég
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22267 Dátum: 2022.04.19 08:48:51 »
sőt, Szentendrén sem lehet már ingyenesen parkolni zöld rendszámmal..
https://villanyautosok.hu/2022/03/25/szentendren-is-megszunik-a-zold-rendszamos-ingyenes-parkolas/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22268 Dátum: 2022.04.19 20:48:45 »
Nagyon helyes. Attól, hogy zöld a rendszáma, még ugyanúgy helyet vesz el, ugyanúgy le kellett gyártani a járművet, stb.
A parkolási díj amúgy egy forgalomszabályozó eszköz, nem a környezetet kevésbé romboló járművek vásárlására/használatára ösztönző szabályozás, nem is értem, hogy merülhetett fel, hogy ingyen parkolhatnak a zöld rendszámos járművek.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22269 Dátum: 2022.04.24 16:19:06 »
Véletlenül még egy audis.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22270 Dátum: 2022.04.24 19:37:01 »
Hát ja, nehogymá egy Audival el kelljen engednem egy "furgont" - jelen esetben egy szirénázó mentőautót  :hmmmm: - amikor az max 150-el tud csak menni, én meg 170-el akarok, és csak feltartana...  :wacko:

Az ilyennek kívánom, hogy egy számára fontos családtag haldoklása esetében érjen oda késve a mentő egy hasonló barom miatt, mert megérdemelné...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8093
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22271 Dátum: 2022.04.25 18:22:25 »
A Covid miatt, vagy nem tudom, de elfelejtettek vezetni a németek. Hollandiába mentem, oda-vissza végig a 3-as sztrádán, ami majdnem végig 3 sáv, van ahol 4 és simán a középsőben mennek folyamatosan. Covid előtt ilyet nem láttam. A másik, hogy ha kiindexelsz, akkor kimennek a külsőbe, hogy középen tudj előzni. Ez volt 2019ig. Most már nem. Ezt is elfelejtették. 1-2 magyarral autókáztunk néha együtt, érdekes azok tudták. A svájci rendszámosok nem indexelnek, ellenben levillognak, ha csak 130-al előzöl. És ezek rasszizmust félretéve, arcra országuknak megfelelő pilóták voltak. Hollandiában a körforgóban nem indexelnek, de az autópályán se. Főúton sok helyen dupla záró van, csak a 2 sávos körforgóban tudsz előzni. Traktor simán mehet az úton 30-al, nem előzheted meg szabályosan.
Laco 73 :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22272 Dátum: 2022.04.25 22:26:50 »
A Covid miatt, vagy nem tudom, de elfelejtettek vezetni a németek. Hollandiába mentem, oda-vissza végig a 3-as sztrádán, ami majdnem végig 3 sáv, van ahol 4 és simán a középsőben mennek folyamatosan. Covid előtt ilyet nem láttam. A másik, hogy ha kiindexelsz, akkor kimennek a külsőbe, hogy középen tudj előzni. Ez volt 2019ig. Most már nem. Ezt is elfelejtették. 1-2 magyarral autókáztunk néha együtt, érdekes azok tudták. A svájci rendszámosok nem indexelnek, ellenben levillognak, ha csak 130-al előzöl. És ezek rasszizmust félretéve, arcra országuknak megfelelő pilóták voltak. Hollandiában a körforgóban nem indexelnek, de az autópályán se. Főúton sok helyen dupla záró van, csak a 2 sávos körforgóban tudsz előzni. Traktor simán mehet az úton 30-al, nem előzheted meg szabályosan.
Tuti hogy németek/svájciak ülnek azokban a német és svájcirendszámos autókban?  :hmmmm:
Itthon az M1 hasonló. De itt legalább tudom, hogy még a nálunk is a keletibb blokk meg haza ezekkel az autókkal. Kataszrofális közlekedési morállal, mint aki életében nem közlekedett autópályán.
Húsvétkor mentünk feleségem szüleihez Érdre. 4 balesetet jelzett a navi Tatabányáig és amit Győrig tapasztaltam, az is elég volt, hogy Fehérvár felé kerüljek. Normáltalanok.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22273 Dátum: 2022.05.06 20:59:21 »
No, 2 notórius szabálytalankodó és elvett jogosítvány hiányában is simán a volán mögé ülő tahótól már nem kell tartanunk, hogy újra a forgalomban fognak veszélyeztetni másokat, Berki Krisztián és a Dózsa György úti száguldózó-gyilkos is elhunytak a mai illetve a tegnapi nap folyamán.

Sajnálni nem igazán tudom őket (a családtagoknak persze részvétem, de számomra semmit nem tettek le az asztalra a botrányaikon kívül ezek a figurák) - mindegyik kétes, sötét ügyletekkel foglalkozott, bűnözői múlttal - és persze ez a szétkokszolt, szteroidokkal felpumpált test sem bír(t) ki mindenféle anyagot - és persze drogot - mellékhatások nélkül...
Bár még csak találgatnak, de valószínűleg a szív sínylette meg ezeket a szereket a legjobban.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22274 Dátum: 2022.05.07 18:04:18 »
A 3-as úton jöttem én is a németeknél két hete és tényleg furcsa volt, hogy sokan “bent ragadtak” de nem láttam, hogy keletiek-e, vagy nyugati újnémetek…. :hmmmm: