Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2774454 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22215 Dátum: 2022.01.06 12:14:28 »
Azt tudod ugye, hogy ez nem szabályos...?
hát mit mondjak...szánom-bánom, de óvatosan megyünk és csak pár perc...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22216 Dátum: 2022.01.07 09:13:57 »
Azt tudod ugye, hogy ez nem szabályos...?
Akkor amit a Decathlon árul a rollereihez gyerekfellépőt, azon is szabálytalangyereket vinni?


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22217 Dátum: 2022.01.07 11:52:36 »
Szigorúan véve nem szabálytalan, mert jogilag a KRESZ az irányadó, és a KRESZ nem szól rollerről, mert amikor írták, akkor még az csak egy gyerekjáték volt, nem merült fel az igény a szabályozásra. Az elektromos rollerekre készült KRESZ módosítás szerint - ami még nem hatályos - azokon nem lehet utast szállítani.  Szóval jobb híján a kerékpáros szabályokat lehet irányadónak tekinteni. Aszerint (együléses) kerékpáron csak pótülésen lehet szállítani csak 10 év alatti gyereket. Na most a mezei rolleren nincs ülés sem, nemhogy pót. Ezért találták ki ezt az emelőt, hogy odaálljon a gyerek a szülő elé, mert még leginkább így van biztonságban, de mivel ő is ugyanabba a kormányba kapaszkodik, ami irányítja a járművet, enyhén szólva veszélyes. Létezik persze kétüléses elektromos roller, de az már egy más műfaj.
Szóval rendőr ezért soha nem fog büntetni, mert nincs olyan jogszabály, ami tiltaná, de ha a meglévő szabályozást nézem, akkor minden arra mutat, hogy az üléssel nem rendelkező roller egyszemélyes jármű.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22218 Dátum: 2022.01.07 13:36:51 »
Szigorúan véve nem szabálytalan, mert jogilag a KRESZ az irányadó, és a KRESZ nem szól rollerről, mert amikor írták, akkor még az csak egy gyerekjáték volt, nem merült fel az igény a szabályozásra. Az elektromos rollerekre készült KRESZ módosítás szerint - ami még nem hatályos - azokon nem lehet utast szállítani.  Szóval jobb híján a kerékpáros szabályokat lehet irányadónak tekinteni. Aszerint (együléses) kerékpáron csak pótülésen lehet szállítani csak 10 év alatti gyereket. Na most a mezei rolleren nincs ülés sem, nemhogy pót. Ezért találták ki ezt az emelőt, hogy odaálljon a gyerek a szülő elé, mert még leginkább így van biztonságban, de mivel ő is ugyanabba a kormányba kapaszkodik, ami irányítja a járművet, enyhén szólva veszélyes. Létezik persze kétüléses elektromos roller, de az már egy más műfaj.
Szóval rendőr ezért soha nem fog büntetni, mert nincs olyan jogszabály, ami tiltaná, de ha a meglévő szabályozást nézem, akkor minden arra mutat, hogy az üléssel nem rendelkező roller egyszemélyes jármű.
Logikus, értem.
De én egy sima lábbalhajtós rollert használok.
Az elekrtomosat nem is értem, hogy hogyan sorolhatják a kerékpár kategóriába. Ha valami úgy megy, hogy csak "húzod a gázt", az nem kerékpár. Még a villanybringát is tekerni kell.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22219 Dátum: 2022.01.07 14:09:05 »
Szigorúan véve nem szabálytalan, mert jogilag a KRESZ az irányadó, és a KRESZ nem szól rollerről, mert amikor írták, akkor még az csak egy gyerekjáték volt, nem merült fel az igény a szabályozásra. Az elektromos rollerekre készült KRESZ módosítás szerint - ami még nem hatályos - azokon nem lehet utast szállítani.  Szóval jobb híján a kerékpáros szabályokat lehet irányadónak tekinteni. Aszerint (együléses) kerékpáron csak pótülésen lehet szállítani csak 10 év alatti gyereket. Na most a mezei rolleren nincs ülés sem, nemhogy pót. Ezért találták ki ezt az emelőt, hogy odaálljon a gyerek a szülő elé, mert még leginkább így van biztonságban, de mivel ő is ugyanabba a kormányba kapaszkodik, ami irányítja a járművet, enyhén szólva veszélyes. Létezik persze kétüléses elektromos roller, de az már egy más műfaj.
Szóval rendőr ezért soha nem fog büntetni, mert nincs olyan jogszabály, ami tiltaná, de ha a meglévő szabályozást nézem, akkor minden arra mutat, hogy az üléssel nem rendelkező roller egyszemélyes jármű.

ebben a pillanatban is folynak bírósági eljárások elektromos rollerek használata kapcsán, egyelőre az egész téma egy nagy káosz. a kerékpár véleményem szerint rossz analógia. remélem, nem ebbe az irányba megy majd el a szabályozás, mert az megöli a rollerezést. pedig szerintem ez a mikromobilitás eddigi leghasznosabb találmánya... :(

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22220 Dátum: 2022.01.07 22:29:18 »
A kerékpár csak jobb híján irányadó, hisz legalább annyiban hasonlít, hogy kétkerekű, és nincs motorja. Az persze teljesen jogos kérdés, hogy miért kell a rollert egy már meglévő skatulyába belenyomkodni, ha egyszer nem odavaló...
Az elektromos roller pedig valóban végképp nem összetehető a kerékpárral. Most nekünk lett egy, és látom, hogy az tényleg semmihez sem hasonlatos. Eddig azt hittem, hogy ott a motor rásegít, pl. ha lejtőn mész, akkor csak gurul. Kiderült, hogy nem, olyankor lassul, a motor pedig fix sebességen tartja a rollert - már ha az útviszonyok engedik.
A törvényhozók nem nagyon strapálják magukat, hogy utolérjék a mindennapi folyamatokat.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22221 Dátum: 2022.01.08 07:30:11 »
Eléggé jól jönne rendes szabályozás a motoros rollerekre.
Tegnap ment előttem az úton kb. 50 km/h-val. De féklámpa és index nincs rajta - ha kézzel jelzett is azt sötétben nem igazán láttam. Szerintem ez már inkább segédmotor kategória.
Kiváncsi vagyok, a fék milyen ezeken.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22222 Dátum: 2022.01.08 20:21:04 »
Hátul tárcsaféke van, elöl nem tudom, mert nem látszik ki (ott van a motor).
Aki egy ilyen kiskerekű járgánnyal 50-nel megy az autók között, az már az öngyilkos kategória...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22223 Dátum: 2022.01.10 11:16:29 »
A kerékpár csak jobb híján irányadó, hisz legalább annyiban hasonlít, hogy kétkerekű, és nincs motorja. Az persze teljesen jogos kérdés, hogy miért kell a rollert egy már meglévő skatulyába belenyomkodni, ha egyszer nem odavaló...
Az elektromos roller pedig valóban végképp nem összetehető a kerékpárral. Most nekünk lett egy, és látom, hogy az tényleg semmihez sem hasonlatos. Eddig azt hittem, hogy ott a motor rásegít, pl. ha lejtőn mész, akkor csak gurul. Kiderült, hogy nem, olyankor lassul, a motor pedig fix sebességen tartja a rollert - már ha az útviszonyok engedik.
A törvényhozók nem nagyon strapálják magukat, hogy utolérjék a mindennapi folyamatokat.
milyet vettél? nekem kugoo s1 pro van és épp keresek egy nagyobbat


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22224 Dátum: 2022.01.10 11:30:51 »
milyet vettél? nekem kugoo s1 pro van és épp keresek egy nagyobbat

Ilyet. Kezdő modell, nem hiszem, hogy nagyobb lenne, max. a kerékátmérője.
A Xiaomi ár/érték arányban verhetetlen, de cserébe le kell nyelni, hogy szépen küldi az adatokat rólad a vágottszemű elvtársaknak. (Merthogy a roller működéséhez telepíteni kell egy appot az okostelóra, és onnantól meg mindent tud rólad, ha eddig nem tudott volna.)
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22225 Dátum: 2022.01.10 15:40:39 »
Ilyet. Kezdő modell, nem hiszem, hogy nagyobb lenne, max. a kerékátmérője.
A Xiaomi ár/érték arányban verhetetlen, de cserébe le kell nyelni, hogy szépen küldi az adatokat rólad a vágottszemű elvtársaknak. (Merthogy a roller működéséhez telepíteni kell egy appot az okostelóra, és onnantól meg mindent tud rólad, ha eddig nem tudott volna.)

a fő probléma ezekkel állítólag az, hogy gyakran defektes lesz a gumija. amikor majd neked is kilukad, érdemes utánakérdezni a szervizben, hogy van-e nekik "defekttűrő" belsőjük. állítólag létezik és ha egyszer felteszed, akkor aztán jöhetnek a szögek, csak a külsőt fogják tudni átszúrni.

ez kicsit gáz, hogy csak egy appal működik a roller, nem is értem, ezen van valami internetkapcsolat?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22226 Dátum: 2022.01.12 09:35:14 »
ez kicsit gáz, hogy csak egy appal működik a roller, nem is értem, ezen van valami internetkapcsolat?
Megy anélkül is, de csak gyalogos módban. (5km/h). Asszem wifi, vagy kékfog a kapcsolat módja. Gyerekek jobban tudják, én nem nagyon foglalkoztam vele...
Eléggé jól jönne rendes szabályozás a motoros rollerekre.
De féklámpa és index nincs rajta - ha kézzel jelzett is azt sötétben nem igazán láttam. Szerintem ez már inkább segédmotor kategória.
Kiváncsi vagyok, a fék milyen ezeken.
Elvileg a fékezést is jelzi, ha féklámpája nincs is, mert olyankor villog a hátsó lámpa, máskor meg folyamatosan ég, legalábbis a sziamiau-nál. Index valóban nincs, szerintem semmi keresnivalója az autók közt ilyen parányi kerekekkel, eszembe nem jutna az úttesten menni vele. Fékje elegendő - hátul van egy tárcsafék, ezenkívül van egy elektromos fék is (gondolom elöl), ami tk. mindig be van kapcsolva, ha nem nyomod a "gázkart", de csak egy kicsit lassít rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2022.01.12 09:36:45 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22227 Dátum: 2022.01.12 11:40:23 »
Nem tudom, mi a büntetési tétele ezeknek, de gyorsan kellene lefolytatni az eljárást és nagyon megbüntetni. Igencsak kezd elharapózni a szokás, pedig egyre több a kamera, ami lebuktathatja őket.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22228 Dátum: 2022.01.12 12:35:51 »
Megy anélkül is, de csak gyalogos módban. (5km/h). Asszem wifi, vagy kékfog a kapcsolat módja. Gyerekek jobban tudják, én nem nagyon foglalkoztam vele..
én ezt azonnal kiiktatnám belőle...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22229 Dátum: 2022.01.12 14:56:01 »