Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2784883 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kovac

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22080 Dátum: 2021.07.09 09:09:15 »
Ilyen unalmas autó ez a Prius... jön-megy, nincs mit beszélni róla  :D

 :nono: [rohog]

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22082 Dátum: 2021.07.12 21:51:48 »
A Berkit össze kellene zárni egy cellába a Dózsa György úti gyilkos M. Ricsivel, megérdemelnék egymást...  :hug:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22083 Dátum: 2021.07.13 08:11:59 »
....áááá, egy szellemi és erkölcsi szinten vannek, úh. épphogy jól kijönnének egymással.
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.13 08:18:30 írta fezso »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22084 Dátum: 2021.07.13 11:41:06 »
https://444.hu/2021/07/13/berki-krisztiant-2-ev-bortonre-4-ev-probaidore-itelte-a-birosag-a-buntetofekezesi-ugyeben?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=berki-krisztiant-2-ev-bortonre-4-ev-probaidore-itelte-a-birosag-a-buntetofekezesi-ugyeben

Ennyit összehazudni  :censored:
Meg az egész viselkedés, ilyen szituációban. Kíváncsi vagyok, ha pl. én nyomkodtam volna a vádlottak padján a telefonomat, rácsaptak volna-e valamivel, hihetetlen, mit megenged magának ez a  :censored: :censored: :censored:
Nem tudom, ez az ítélet mekkora visszatartó erő lesz, kb. semmi :excl:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22085 Dátum: 2021.07.13 17:16:48 »
Nem értem a bírót. Az indoklásban sok értelmes dolgot elmondott, két dolgot gondosan került.
Egyrészt ki kellett volna emelni, hogy az a magatartásforma, amit az jellemez, hogy akinek sok pénze van, az bármit megtehet, és aminek remek példája a vasalt heréjű, azt csak börtönnel lehet jobb belátásra bírni - ha lehet egyáltalán. A másik, hogy a celeb is csak ember, neki sem jár súlyosabb büntetés attól, hogy celeb, ez csak részben igaz. Mert ugyanakkor a celebség egyben minta is a sok elképzelés nélküli önmegvalósítónak, és ha azt látják, hogy egy ilyen eset csak felfüggesztett börtönt ér - ami az ő értelmezésükben nulla büntetést jelent! - akkor elkezdik másolni, az pedig nem vezet jóra. Remélem, a másodfokon tárgyaló bíró majd kellő súlyán kezeli az ügyet a társadalmi vonatkozások tekintetében.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22086 Dátum: 2021.07.13 17:24:28 »
Ja, és még egy dolog: bármennyire is a konkrét ügyben csak a konkrét ügyet lehet tárgyalni, még friss a lehetőségekhez képest szintén túl enyhe ítélet M. Richárd ügyében, és a közvéleményben a kettő összefügg, ők csak azt látják, ami a közös: mindkettő egy agresszív gazember, és megéri annak lenni, mert jólétben élhetsz, és mindent megúszol.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22087 Dátum: 2021.07.13 17:53:53 »
Sokan nem tudják, de a feltételes szabadláb azért nem azt jelenti, hogy él tovább ugyanúgy mint Marci Hevesen.
Kap egy pártfogót, meghatároznak magatartási szabályokat (pl. 10re hazaérni, szórakozóhely-látogatás tilalom, stb.) - és ha a pártfogó pl. egyszer nem találja otthon a megadott időben, akkor végrehajtható.


(...félreértés ne essék, nem azt gondolom, hogy a két Úriember esetén nem enyhe az itélet, csak árnyalnám)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22088 Dátum: 2021.07.13 18:25:18 »
Azt is olvastam egyik cikkben hogy a bírói döntéshozatalban azt is rajta van a mérlegen, hogy a börtönök telítettsége 120% fölött van. Magyarán nyilván ha lenne hely a börtönben akkor nem lenne gond hűvösre tenni bárkit is, de ha már ekkora a telítettség akkor azért van, hogy a feltételes mellett döntenek inkább...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22089 Dátum: 2021.07.13 18:30:21 »
Sokan nem tudják, de a feltételes szabadláb azért nem azt jelenti, hogy él tovább ugyanúgy mint Marci Hevesen.
Kap egy pártfogót, meghatároznak magatartási szabályokat (pl. 10re hazaérni, szórakozóhely-látogatás tilalom, stb.) - és ha a pártfogó pl. egyszer nem találja otthon a megadott időben, akkor végrehajtható.


(...félreértés ne essék, nem azt gondolom, hogy a két Úriember esetén nem enyhe az itélet, csak árnyalnám)

Szerintem ez nem az, amit írsz, ugyanis tudtommal ez akkor van, ha valaki tölti a jogerős büntetését és feltételesen szabadlábra helyezik.
Ez az illető meg nem kezdett meg semmit, neki a megkezdést (pontosabban felfüggesztették a büntetés végrehajtását) kötötték feltételhez. Tehát igen, úgy élhet, mint az a Marci... Persze kapott mást is, ha betartja egyáltalán, de szerintem azt sem fogja.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22090 Dátum: 2021.07.13 18:31:34 »
Azt is olvastam egyik cikkben hogy a bírói döntéshozatalban azt is rajta van a mérlegen, hogy a börtönök telítettsége 120% fölött van. Magyarán nyilván ha lenne hely a börtönben akkor nem lenne gond hűvösre tenni bárkit is, de ha már ekkora a telítettség akkor azért van, hogy a feltételes mellett döntenek inkább...
Zsírkaraj, akkor most van itt az ideje a bűnözésnek, nem tudnak hová zárni  ::)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22091 Dátum: 2021.07.13 21:32:54 »
Szerintem sem lesz túlságosan megkötve a Berki keze, még nyomkövetőt se kell viselnie, szóval oda megy, ahova akar.

Minap láttam egy taxist tankolni (na, azok között van még jó pár gazember - persze tisztelet a ritka kivételnek), és annak volt ott a bokája környékén ez a nyomkövető (onnan ismertem fel a ketyerét, hogy TV-ben elég sokat mutatták már), nem nagyon zavartatta magát, sortban tankolt, és meg sem próbálta leplezni, hogy valami bírósági ügye lehet éppen folyamatban.

Illetve tudtommal pont a nyomkövető "kényszerít" arra, hogy ne hagyhasd el a lakásodat - akkor meg hogyan tankolhatott a taxis a munkaeszközébe?  :hmmmm: :eek:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22092 Dátum: 2021.07.13 21:45:47 »
Az lehet hogy csak a várost nem hagyhatja el. Azon belül szabadon mozoghat.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22093 Dátum: 2021.08.01 17:57:34 »
Azt hiszem, megvan a magyarázat a rengeteg autópályára szemben felhajtásra... a képen lévő kereszteződésben kanyarodnék balra, jobbról a magasabb rendű útról pali indexel balra. Besorolok a vonalhoz balra, várok, hiszen elsőbbsége van. Pali néz, mutogat - majd elindul a jobb oldalam felé... igen, a menetirány szerinti jobb oldalra!!!  :censored:  Majd megáll mellettem, és habzó szájjal üvölt, hogy mekkora *** vagyok  :hmmmm: 

« Utoljára szerkesztve: 2021.08.01 18:10:19 írta fezso »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22094 Dátum: 2021.08.01 20:16:48 »
Miért is tette ezt?