Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754970 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21840 Dátum: 2020.11.30 16:16:02 »
összességében mi a téli mellett vagyunk ;)
Mi is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21841 Dátum: 2020.11.30 16:31:33 »
OFF: Elképesztő lett egyébként a képalkotási technika manapság. Pl. a ColorVU kamerákkal éjjel tökéletesen színes képet lehet kapni minimális megvilágítással. Én vettem egy ilyet, 2 fehér LED van a kamerán, 20%-os fényerő ezekből elég neki, hogy egy 400nm-es kertet hosszantiban közel úgy jelenítse meg, mintha nappal lenne. Nem hittem a szememnek, kimentem - tök sötét volt, csak a két LED szúrófénye volt látható. Bejöttem ránéztem a képernyőre és full color minden részletgazdagon látható (mintha hajnal lenne).

ON: És ez már lakossági szinten elérhető - képzelhetitek mi lehet mondjuk a hadiiparban - vagy akár a jövő önvezető autóiban. Simán elfogadom hogy ezekkel a (már létező!) technológiákkal felvértezve és jól összerakva egy önvezető autó pl. éjszaka sokkal nagyobb biztonságot ad majd, mint egy ember által vezetett jármű. Egyszerűen többet lát mint az emberi szem, több információja van, amiről döntést tud hozni. Valószínűsítem hogy egyszer el fog jönni az az idő is, amikor mezei lakosnak bizonyos körülmények között már tiltva lesz sötétedés után manuálisan vezetni járművet, csak önvezető üzemmód lesz engedélyezett.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.30 16:49:37 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21842 Dátum: 2020.11.30 19:02:24 »
OFF: Elképesztő lett egyébként a képalkotási technika manapság. Pl. a ColorVU kamerákkal éjjel tökéletesen színes képet lehet kapni minimális megvilágítással. Én vettem egy ilyet, 2 fehér LED van a kamerán, 20%-os fényerő ezekből elég neki, hogy egy 400nm-es kertet hosszantiban közel úgy jelenítse meg, mintha nappal lenne. Nem hittem a szememnek, kimentem - tök sötét volt, csak a két LED szúrófénye volt látható. Bejöttem ránéztem a képernyőre és full color minden részletgazdagon látható (mintha hajnal lenne).

ON: És ez már lakossági szinten elérhető - képzelhetitek mi lehet mondjuk a hadiiparban - vagy akár a jövő önvezető autóiban. Simán elfogadom hogy ezekkel a (már létező!) technológiákkal felvértezve és jól összerakva egy önvezető autó pl. éjszaka sokkal nagyobb biztonságot ad majd, mint egy ember által vezetett jármű. Egyszerűen többet lát mint az emberi szem, több információja van, amiről döntést tud hozni. Valószínűsítem hogy egyszer el fog jönni az az idő is, amikor mezei lakosnak bizonyos körülmények között már tiltva lesz sötétedés után manuálisan vezetni járművet, csak önvezető üzemmód lesz engedélyezett.

Off
He momá meg, hogy a  (z) Astacus astacus(-ba) jön ide a vezetési stílus vezetéstechnikai oldalra egy épületre rögzített kamera és annak általad csodált tulajdonságai, + az abból általad vízionált jövő,more!
ON

Ezt a neki(témának) megfelelő of(-fos) tocsikban kéne közrexarni, nem?
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.30 19:06:25 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21843 Dátum: 2020.11.30 19:17:13 »
En is azt tartom, hogy jobb, ha reggel van sotet, mintha este...
Szintén.
A nyugati országszélen élve fura lenne, hogy nem vagyunk egy zónában Ausztriával, de viszont az életritmusunkhoz jobban illik a konstans +1 óra  (tehát a nyári)
8-fél9 körül megyek dolgozni - tehát  meg így is világosban lenne  -  és 4-5 között érek haza.

Régen én is szerettem este vezetni. Kisebb forgalom, nyugisabb volt, a sötét meg nem zavart. De én is öregszem és már  faradékonyabb vagyok, így a sötétben vezetés is jobban megvisel.  Ez van, tudomásul kell venni, hogy nem harmincas vagyok, hanem 50 feletti.

Tapatalkkal küldve.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21844 Dátum: 2020.11.30 19:34:44 »
Off
He momá meg, hogy a  (z) Astacus astacus(-ba) jön ide a vezetési stílus vezetéstechnikai oldalra egy épületre rögzített kamera és annak általad csodált tulajdonságai, + az abból általad vízionált jövő,more!
ON

Ezt a neki(témának) megfelelő of(-fos) tocsikban kéne közrexarni, nem?
Ha a hozzászólás végét is elolvastad, akkor viszont én nem értem a te miért  nem érted dolgot (technológia  -  önvezetés -  éjszakai biztonságos vezetés -  vezetési stílus vezetéstechnikai oldal).

Tapatalkkal küldve.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21845 Dátum: 2020.12.01 00:06:58 »
OFF: Elképesztő lett egyébként a képalkotási technika manapság. Pl. a ColorVU kamerákkal éjjel tökéletesen színes képet lehet kapni minimális megvilágítással. Én vettem egy ilyet, 2 fehér LED van a kamerán, 20%-os fényerő ezekből elég neki, hogy egy 400nm-es kertet hosszantiban közel úgy jelenítse meg, mintha nappal lenne. Nem hittem a szememnek, kimentem - tök sötét volt, csak a két LED szúrófénye volt látható. Bejöttem ránéztem a képernyőre és full color minden részletgazdagon látható (mintha hajnal lenne).

ON: És ez már lakossági szinten elérhető - képzelhetitek mi lehet mondjuk a hadiiparban - vagy akár a jövő önvezető autóiban. Simán elfogadom hogy ezekkel a (már létező!) technológiákkal felvértezve és jól összerakva egy önvezető autó pl. éjszaka sokkal nagyobb biztonságot ad majd, mint egy ember által vezetett jármű. Egyszerűen többet lát mint az emberi szem, több információja van, amiről döntést tud hozni. Valószínűsítem hogy egyszer el fog jönni az az idő is, amikor mezei lakosnak bizonyos körülmények között már tiltva lesz sötétedés után manuálisan vezetni járművet, csak önvezető üzemmód lesz engedélyezett.
Én a problémát nem az információkban, hanem a döntéshozásban látom, arra nem képes megfelelően a mesterséges intelligencia. Odáig jó, hogy a szabad szemhez képest többet láttat az infrakamerákkal, bár én rosszul érezném magam, ha nem támaszkodhatnék a saját érzékszerveimre - tudom, a repülőgép-pilóták már régóta nem ezt teszik, csak hát ott nincsen féktávon belül lelépő gyalogos, meg forgalommal szemben az autópályára felhajtó autós, stb.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21847 Dátum: 2020.12.12 07:46:43 »
Persze könnyű levonni a kézenfekvő "ne vezessenek az ilyen öregek" következtetést, de ne felejtsük el, hogy napi átlag 1-2 ember hal meg az utakon, túlnyomóan aktív korban lévő idióták miatt, ami már csak akkor üti meg a média ingerszintjét, ha egyszerre többen...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21848 Dátum: 2020.12.14 12:08:47 »
Persze könnyű levonni a kézenfekvő "ne vezessenek az ilyen öregek" következtetést, de ne felejtsük el, hogy napi átlag 1-2 ember hal meg az utakon, túlnyomóan aktív korban lévő idióták miatt, ami már csak akkor üti meg a média ingerszintjét, ha egyszerre többen...
Azért rosszabbak ezek a kisöregek - és ezt most nyugodtan mondhatom, mert többszörösen érintve vagyunk családilag... -, mert kiszámíthatatlan a viselkedésük a tétovaságukkal. Bármire képesek, a józan észnek ellentmondó dolgokra is épp azért, mert nem látják át a szitut. Az agresszív barom ugyan agresszív, és barom, de pontosan tudható, hogy az első adandó (nem feltétlenül szabályos) alkalommal túllép rajtad, legföljebb ledudál, vagy rossz esetben büntetőfékez, de ennyi.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21849 Dátum: 2020.12.14 15:02:33 »
Valóban, az agresszív barom kiszámítható - azoknak, akik vezetés közben előre gondolkodnak. Ez azonban sajnos nagyon kis százaléka az autót vezetőknek, így érzésem szerint mégis ők lesznek azok, akik a súlyos balesetek többségét okozzák - mégha egy részét ezeknek az előrelátók megelőzik helyettük. De biztosan nem véletlen, hogy a szépkorúak kisebb kockázati szorzóval kapnak biztosítást... persze egyikünknek sincs a kezében pontos statisztika korra lebontva(a biztosítóknak tuti van), úh. mindkettőnk véleménye csak több-kevesebb tapasztalaton alapuló benyomás :)
Persze az ideális az lenne, ami Jóapám csinált: amikor hatvanegynéhány évesen az első kiélezettebb szitut okozta, kezembe nyomta a forgalmit, hogy Ő akkor befejezte....  :flowers:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21850 Dátum: 2021.01.14 23:18:25 »
Ez már tényleg a legalja, tahó BMW-s a mentőautón torolja meg a sérelmét!  :eek: :no:

« Utoljára szerkesztve: 2021.01.14 23:20:15 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21851 Dátum: 2021.01.15 13:05:43 »
ott a rendszám a tulaj innentől busszal jár.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21852 Dátum: 2021.01.16 13:39:00 »
Az attól is függ, kik a barátai.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21853 Dátum: 2021.01.18 07:17:44 »
Az attól is függ, kik a barátai.

Bizony, bizony!!! Van is rá precedens!!!  :yes: :yes: :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2021.01.18 12:44:57 írta Xtrem »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21854 Dátum: 2021.01.18 12:53:58 »
No igen, ez a bűnöző M. Richárd később jogosítvány nélkül vezetett, majd ismételten törvényt sértett, amikor a kijárási tilalom ellenére konditerembe ment.
Tényleg minek kell még történnie, hogy lecsukják?  :hmmmm: :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61