Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2773129 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21810 Dátum: 2020.11.13 18:21:04 »
Én is csak ilyesmiről tudok beszámolni, és akkor októberben még jó idő volt, a vékony dzseki se kellett még - de én is kemény 0 bicajost láttam a kerékpársávokon közlekedni, tényleg sok haszna volt ennek.

Üres telekterület bőven lenne parkolók építésére, hiszen nagyon sok új építésű társasház épülget még most is (és a készeken is csak a full ürességet látod, soha semmi világítás nem szűrődik ki az ablakokon, erkélyeken sincs semmi - szóval gondolom vagy a silány minőség miatt nem kapott használatbavételit vagy amúgy se volt kereslet rá, de azért csak felhúzták). Ezekre a helyekre kellene több parkolót kialakítani, és persze nem stadionokat építeni, hiszen focizni se tudunk (de cserébe jó drága sport, és most még a focistákat is kisegítjük a rossz időben, pedig nem is szabadna őket együtt emlegetni a pincérekkel, szállodai recepciósokkal, stb-kel, akik valóban rászorulnának a támogatásra, no de mindegy...). Hiába, focinemzet vagyunk. :legyint
OFF
No! Egy kis reality!
ON
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21811 Dátum: 2020.11.13 18:41:36 »
Na, srácok kicsit nyugodjunk meg.  :helpsmilie:

Az eredeti témához írva ma is átmentem a belvároson. A rengeteg kajaszállító robogó és bicikli nagyon veszélyes. Összevissza keresztben mennek szabálykövetés nulla.   :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21812 Dátum: 2020.11.13 18:48:30 »
Na, srácok kicsit nyugodjunk meg.  :helpsmilie:

Az eredeti témához írva ma is átmentem a belvároson. A rengeteg kajaszállító robogó és bicikli nagyon veszélyes. Összevissza keresztben mennek szabálykövetés nulla.   :cry:
Nekem a szokásos útvonalon volt egy bringás élményem. A marhája körforgalomban eléhajtott a már benn lévőknek! 3-an majd egymásba rohantunk pedig csak 30-al ment az áthajtás. Esküszöm nem sajnáltam volna ha kontakt van a drótszamár lovaggal.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9516
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21813 Dátum: 2020.11.13 22:53:32 »
Micicamicallaaa

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21814 Dátum: 2020.11.14 10:51:15 »
Igen, ezek a sportok itthon elég mostohák - pedig sokkal jobb eredményeket értünk / érünk el benne, mint fociban...
Nem tudom miért támad így Micilla barátunk, ha a foci szóba kerül, tényleg nem tudom mire kellene lelkesednünk ezért a sportért - de mielőtt még megnyúz, jelzem, hogy a Forma1-et se tartom semmire.  ::)

Lehet, hogy (áttételesen) ezért?

 :surrender: :surrender: :surrender: pv. micila
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21815 Dátum: 2020.11.14 23:27:59 »
Lehet, hogy (áttételesen) ezért?

 :surrender: :surrender: :surrender: pv. micila

Számomra egy név, nicknév - de még egy autómárka első betűje is bizony nagybetűvel íródott és fog íródni, ez van...  :innocent: :whistling:
Nem vagyok nyelvtan-náci, azt se értettem sosem miért kellett itt mindig belekötni a másikba már pusztán egy betű vagy ékezet, netán vessző miatt is - persze még mindig jobb így, ilyen formában kiadni a "dühödet", mint autóba ülni - és hogy ON legyek - mondjuk büntető fékezni egyet.

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21816 Dátum: 2020.11.15 06:54:04 »
Igen, ezek a sportok itthon elég mostohák - pedig sokkal jobb eredményeket értünk / érünk el benne, mint fociban...
Nem tudom miért támad így Micilla barátunk, ha a foci szóba kerül, tényleg nem tudom mire kellene lelkesednünk ezért a sportért - de mielőtt még megnyúz, jelzem, hogy a Forma1-et se tartom semmire.  ::)


Lehet, hogy (áttételesen) ezért?

 :surrender: :surrender: :surrender: pv. micila

Számomra egy név, nicknév - de még egy autómárka első betűje is bizony nagybetűvel íródott és fog íródni, ez van...  :innocent: :whistling:


Azt láttam, hogy nem megy úgy leírni, ahogy választottam.  :yes:  :tt2: :whistling:  Pláne ha nem is akarod.  :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.15 06:57:16 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21817 Dátum: 2020.11.15 12:46:11 »
Kár ezen lovagolni, és teljesen szétoffolni a topikot. Tudom, te szeretsz mindenbe belekötni, még az is baj, ha nem úgy idéznek valamit, ahogy kell - szóval ebből már nagyon elegem/elegünk van. Ott a Sport fórum, tessék éltetni a focit, és nem szétoffolni ezt itt...  :sorcerer:  ;)

ON
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21818 Dátum: 2020.11.15 14:11:41 »
amúgy a zebrán a biciklit/rollert tolni kell? úgy tudom igen. mert a semmiből jönnek takarásból ezerrel és még nekik áll feljebb.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21819 Dátum: 2020.11.15 15:08:17 »
amúgy a zebrán a biciklit/rollert tolni kell? úgy tudom igen. mert a semmiből jönnek takarásból ezerrel és még nekik áll feljebb.
Nem tiltja a KRESZ,  de ha tekered a bringát, nincs elsőbbséged az autossal szemben, az csak a gyalogosnak van.

Tapatalkkal küldve.


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21820 Dátum: 2020.11.15 15:52:42 »
Autós szemszögből kérdezem. Midig készülök egy gyors bringásra ha keresztezek egy bringautat de az  e rolleresektől nagyon tartok.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21821 Dátum: 2020.11.15 15:57:16 »
Autós szemszögből kérdezem. Midig készülök egy gyors bringásra ha keresztezek egy bringautat de az  e rolleresektől nagyon tartok.
Az autó szemszögéből is ugyanaz a KRESZ.
Ha gyalogol, elsőbbsége van. Ha tekeri, nincs, üsd el nyugodtan, ő a hibás [emoji6]
Így már  OK ? [emoji1]

De önmagában nem tiltja a KRESZ, hogy tekerve menjen át.

Tapatalkkal küldve.


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21822 Dátum: 2020.11.15 16:01:25 »
Kár ezen lovagolni, és teljesen szétoffolni a topikot. Tudom, te szeretsz mindenbe belekötni, még az is baj, ha nem úgy idéznek valamit, ahogy kell - szóval ebből már nagyon elegem/elegünk van. Ott a Sport fórum, tessék éltetni a focit, és nem szétoffolni ezt itt...  :sorcerer:  ;)


Off
De ha ide írtad (az imbec hozzászólást), hova válaszoljak? Értem én hogy letorkolni lehet off-ban itt, csak válaszolni (pláne korrekten) nem lehet itt, mert méltóztatik (esetleg diszgráfia?)! Különben sem érek rád, megyek a FRADIBA!!!!!!! És te hova?
On   :naspang: :naspang: :naspang: :naspang:


« Utoljára szerkesztve: 2020.11.15 16:14:27 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9516
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21823 Dátum: 2020.11.15 17:36:54 »
Hát én nem tudom te milyen ember lehetsz való életben, mert az alapján hogy viselkedsz itt a fórumon (és ez még csak nem is a fész) baromira nehéz lehet veled eggyüttélni, barátkozni stb.
Nem tudom miféle barátaid lehetnek...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21824 Dátum: 2020.11.15 20:55:56 »
Hát én nem tudom te milyen ember lehetsz való életben, mert az alapján hogy viselkedsz itt a fórumon (és ez még csak nem is a fész) baromira nehéz lehet veled eggyüttélni, barátkozni stb.
Nem tudom miféle barátaid lehetnek...

Így bizon nehezen!!!!!!!!!!!! Az egyik Robival való első talira kértem, hogy hozza el az önvédelmi fegyverét. Azóta a számlámhoz tartozó pin kódot is rábíznám, gondolom, hogy nem verne át!!
...Városi, megyei főépítészek,gépészek,villanyászok,kertészek,ügyészek, ítészek, és Robi-k es vannak! csak az illen  μrobi(-kite-kat(t) mellőzöm kissé, így módom van átugrani a "köcsögöket". 
Egyébként tán mondá néked a nyelvművelőd, hogy a magyar nyelv használatakor a, "hogy" szó előtt mindig vessző dukál, és utána szóköz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.15 21:26:52 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu