Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2778564 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21735 Dátum: 2020.10.10 19:45:21 »
a 90es évek végén, amikor én csináltam a C-t, előfeltétele volt a tanfolyam kezdésnek a B megléte.

Egyszerre jártam, egyszerre végeztem, de az egyes kategóriák között ez volt a sorrend. A hatósági vizsga egy napon volt.  A tanfolyam 6 hónapos volt, gépészettel, szereléssel.  Egy Skoda S100-as motorját kellett szétkapni, összerakni.  Ha beindult a vizsga készen is volt.  Ha jól emlékezem egy csapatban négyen voltunk.

Vélelmezem, hogy egyszerre mindenki nem tudott személyautón ülni, voltunk páran, akik teherrel kezdtük.  Az MHSZ-nél ez nem okozott gondot.  Én jobban szerettem a tehert, mint a személyt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21736 Dátum: 2020.10.24 15:43:46 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21737 Dátum: 2020.10.25 00:05:46 »
Prius kontra rendőrautó

Jó nagy hangja volt a csattanásnak.  :eek: :hmmmm:
A rendőrautó nem használt megkülönböztető jelzést - de persze azért ragadt bent, mert keresztben az autósok elállták az utat (tipikus). Az ilyenek miért nem lehet büntetni? Mert ebben az esetben s ha nincs csatt, akkor a rendőrautó szépen ment volna a dolgára - de ha egy ilyen beragadós egyszer büntit kap, lehet legközelebb 2x is meggondolja beragadjon-e a kereszteződésben.  :innocent:
A Priusos is bőven a sebességhatár felett érkezett (én eddig elég ritkán találkoztam olyan Priusossal, aki ennyire nyomta volna neki - gondolom kilőtt a lámpánál).
Gondolom a becsapódás szöge miatt - de mintha egyik autóban se durrantak volna a légzsákok (Priusnál biztosan nem, a rendőrautó anyós oldali nem igazán látszik).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10247
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21738 Dátum: 2020.10.25 05:37:58 »
Jó nagy hangja volt a csattanásnak.  :eek: :hmmmm:
...

Jól gyorsul a kettes Prius, igaz...
Akkor hallottam utoljára ilyen csattanást, amikor tavaly nyáron belementünk egy Opelbe  :cry: Össze  is ugrott a gyomrom egy kicsit tőle  :surrender:
Hála Istennek sem a rendőrautóban, sem a Priusban ülőknek nem lett nagyobb baja első ránézésre, de persze ez utána fog kiderülni  :hmmmm:

Sárközi András

  • Vendég
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21739 Dátum: 2020.10.25 10:53:28 »
Jó nagy hangja volt a csattanásnak.  :eek: :hmmmm:
A rendőrautó nem használt megkülönböztető jelzést - de persze azért ragadt bent, mert keresztben az autósok elállták az utat (tipikus). Az ilyenek miért nem lehet büntetni? Mert ebben az esetben s ha nincs csatt, akkor a rendőrautó szépen ment volna a dolgára - de ha egy ilyen beragadós egyszer büntit kap, lehet legközelebb 2x is meggondolja beragadjon-e a kereszteződésben.  :innocent:
A Priusos is bőven a sebességhatár felett érkezett (én eddig elég ritkán találkoztam olyan Priusossal, aki ennyire nyomta volna neki - gondolom kilőtt a lámpánál).
Gondolom a becsapódás szöge miatt - de mintha egyik autóban se durrantak volna a légzsákok (Priusnál biztosan nem, a rendőrautó anyós oldali nem igazán látszik).
szerintem a Prius lendületből jött...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21740 Dátum: 2020.10.25 19:47:40 »
A priusos sávjában nem állt senki a lámpánál, ő lendületből jött. Igazából rajta kívül biztosan mindenki hunyó, az ő szerepe kérdéses. Az a két autó biztosan, aki belőgott a kereszteződésbe, de a rendőr sem nézett jobbra, mert akkor láthatta volna - ahogy a bringás észlelte is!! - hogy jön a Prius relatíve nagy sebességgel.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21741 Dátum: 2020.10.25 21:54:02 »
én a Prius mögött érkező Smart-ost verném agyon egy szívószállal, tekintve hogy ő volt a legközelebbi szemtanú és 30mp-el az ütközés után már sehol sem volt...  :censored:  (szerencsére jól látszik a rendszám, és a rendőrök nyilván komolyabban veszik a rendőröket érintő balesetek vizsgálatát, úh. vélhetően mélyen fog egy gumibot a szebbik felében landolni)
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.25 21:59:14 írta fezso »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21742 Dátum: 2020.10.26 08:12:36 »
A legnagyobb hunyó a rendőr volt - szerintem. Mert ott azonnal villogót kellett volna kapcsolni, a bennragadókat kiszedni és rendbe tenni a kialakult szar helyzetet. Akkor nem lett volna milliós anyagi kár.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21743 Dátum: 2020.10.26 10:29:16 »
Sajnos az a baj, hogy többnyire azok a rendőrök, akik látnak valamilyen szabálytalanságot, gyakorlatilag az orruk előtt történik  valami - ott elég ritkán intézkednek, inkább mennek a maguk dolgára (a "pofátalanítós" videós, civil autós fogásokat most hagyjuk, a felmatricázott "hivatalos" rendőrautókról beszélek).  :hmmmm:

Hány ilyen esetet láttam magam is, de a rendőr nem ment utánuk. Pl a körforgalomban előttük haladó autós index nélkül lekanyarodik, nem került volna semmibe elkapniuk (és nem tudom létezik-e még napi bírságolási összeg, amit teljesíteniük kell - de az ilyen esetek biztosan elősegítenék ezt is), az autós meg legközelebb talán nem felejtené el használni azt az átkozott indexet (és aki meg a körforgalomba szeretne behajtani időt spórolhatna meg az ilyen "apróságokkal", hogy tudja, hogy a másik el fogja hagyni a körforgalmat előtte).  :hmmmm:  :innocent: :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21744 Dátum: 2020.10.27 01:42:22 »
Drága fuvar volt ez a betonkeverősnek...
Ma volt szerencsém egy órával később arra menni, az egész környék beállt emiatt a f....fej miatt.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21745 Dátum: 2020.10.27 08:24:43 »
Drága fuvar volt ez a betonkeverősnek...
Ma volt szerencsém egy órával később arra menni, az egész környék beállt emiatt a f....fej miatt.

őrület ami Észak Budán (is) folyik. ezek a kiba. lakópark építkezések már reggel 7től dübörögnek a nagy dög teherautók a paraszt nyomja mint a disznó törnek zúznak maguk körül.
legyen már vége ennek az építkezési láznak!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21746 Dátum: 2020.10.27 08:28:46 »
őrület ami Észak Budán (is) folyik. ezek a kiba. lakópark építkezések már reggel 7től dübörögnek a nagy dög teherautók a paraszt nyomja mint a disznó törnek zúznak maguk körül.
legyen már vége ennek az építkezési láznak!
Ha a te házad is köztük lenne, gondolom árnyaltabban fogalmaznál [emoji6]

Tapatalkkal küldve.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21747 Dátum: 2020.10.27 10:00:46 »
Tisztelet a nagyon kevés kivételnek, de aki frissen épült lakóparkba költözik, az egyéb galádságra is képes...
Drágán, silány minőségben kivitelezett eleve rossz elrendezésű (= jó nagy erkéllyel körbevett egy légterű) lakások, jó nagy üvegfelülettel, (= a lakás melegszik, ergo légkondizni kell).
Én egyébként rosszul érezném magam, ha a leendő házamat építő munkagép okoz ekkora káoszt. Hiába semmi közöm hozzá.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21748 Dátum: 2020.10.27 13:19:08 »
Ha a te házad is köztük lenne, gondolom árnyaltabban fogalmaznál [emoji6]

Tapatalkkal küldve.

Én egy öreg 1950ben épült parasztházban lakom ahonnan kihalt a tulaj  amelyet felújitottam és van 1 db kisautóm. Szóval nem üvegterasz, meg négylakásos lakópark meg egy telken meg 8 -10 autó/telek.
Aztán előttem parkol a paraszt és betontömböket kell tartanom a portám előtt. mert az van most
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.27 13:23:17 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21749 Dátum: 2020.10.28 08:35:45 »
Én egy öreg 1950ben épült parasztházban lakom ahonnan kihalt a tulaj  amelyet felújitottam és van 1 db kisautóm. Szóval nem üvegterasz, meg négylakásos lakópark meg egy telken meg 8 -10 autó/telek.
Aztán előttem parkol a paraszt és betontömböket kell tartanom a portám előtt. mert az van most
Független, hogy te mibe laksz.
HA neked építenének házat, neked készülne bármi, akkor másképp állsz a dolgokhoz. De miután már elkészült, mindenki csituljon el, más  már  ne építkezzen.
A szomszéd mindig hangosabban fúr a panelban,  mint én  [emoji6]

Tapatalkkal küldve.
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.28 08:37:52 írta Nagycitrom »