Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2781618 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21570 Dátum: 2019.04.26 20:01:52 »
A zöld jelzésnél beragadók valóban egy külön kaszt, főleg olyan lámpáknál bosszantó ez, ahol még ideális helyzetben is csak max 3-4 autó fér át...
Pedig nem lenne olyan nehéz figyelni és felkészülni az indulásra. Ugye ha van zebra, akkor a gyalogosoknak is piros lesz, utána nagy valószínűséggel az autóknak lesz szabad jelzés, és stb.

Mondjuk az sem megoldás, hogy végig a féken állnak, mert az meg kisüti a szemet... a modern ledes hátsós megoldásokról már nem is beszélve...  :innocent: :whistling: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21571 Dátum: 2019.05.02 20:34:29 »
Szerintem "kicsit" túlzó ez a majdnem kinyírták a családomat - meg persze felelőtlen aki száguldozik (ez esetben meg versenyeztek), bla bla bla - de azért bennem felmerül, hogy a felvétel vége felé a belső sávban felbukkanó fehér Skodás mennyire volt sáros ebben az egészben, feltartva a belső sávot, hogy a 2 majom kergethesse egymást.

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21572 Dátum: 2019.05.02 22:17:35 »
Ebben az esetben nem feltétlenül nevezném feltartásnak, amit a fehér skodás csinált, szemre ő is túlszárnyalja a megengedett 100-as tempót. És mivel két őrült jött mögüle (nem láthatjuk a videón, de megengedem, nem is egy sávban kergetőzve), kérdés, hogy merre meneküljön, hova menjen, hogy elengedje őket. Ez néha még akkor is nehéz, amikor egy gyorsan, de óvatosan közeledő szirénázó járművet akarsz elengedni, nemhogy egy ilyen szituban.
music     

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21573 Dátum: 2019.05.03 05:11:30 »
Szerintem "kicsit" túlzó ez a majdnem kinyírták a családomat - meg persze felelőtlen aki száguldozik (ez esetben meg versenyeztek), bla bla bla - de azért bennem felmerül, hogy a felvétel vége felé a belső sávban felbukkanó fehér Skodás mennyire volt sáros ebben az egészben, feltartva a belső sávot, hogy a 2 majom kergethesse egymást.



Nekem is van olyan videóm, ami az adott helyzetben sokkal durvább volt, mint utólag visszanézve.
Itt ráadásul két őrült is volt, nem csak egy. Szerintem a skodás kb. normál tempóban ment.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21574 Dátum: 2019.05.03 09:13:38 »
A Skodás tempójával nem volt gond, elvileg gyorsabban is ment a megengedettnél - viszont ha én azt látom a visszapillantóban, hogy erőből igen gyorsan közeledik valaki a fenekembe, akkor lehet elveszem a gázt, és besorolok a kamerás autó mögé - hadd menjen el a 2 barom.

Mert nekem a videó alapján az jön le, hogy kvázi a nagy Merci azért előz a leálló sávban, mert a Skoda miatt nem fért be a belsőbe, most mindegy, hogy szabálytalan, de egyszerűen nem volt más "kiút" - a sebessége legalább 170-180 lehetett, lehet telibe kapja a kamerás autót, ha nem így cselekszik, ahogy tette. Viszont ugyebár ha a Skoda lehúzódik/lehúzódott volna, akkor csak az látszana a felvételen, hogy 2 Merdzsó elsüvít a kamerás autó mellett a belső sávban.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21575 Dátum: 2019.05.03 09:48:16 »
remélem mértek az újpesti oldalon.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21576 Dátum: 2019.05.03 12:40:35 »
Más is találkozott azzal a jelenséggel, hogy bizonyos autósok nem képesek tartani a ritmust/sebességet? Ma persze ezt gyakrabban észleltem, de ugye ez betudható az ünnep miatti nagyobb számú autósoknak is.

Megelőz, majd nem sokkal rá én szépen utolérem - végig tartva ugyanazt a sebességemet - és mivel nincs kedvem "kiesni a ritmusomból", hát visszaelőzöm - amit ugye nem sokkal rá megint az követ, hogy visszaelőz - én meg utána nem sokkal megint utolérem...

Hogy mire jó ez a másik bosszantásán kívül, arra még nem sikerült rájönnöm...  :hmmmm:
Olyan autókról beszélünk, amikben azért már elvárás, hogy az értük kicsengetett összegben már benne van a tempomat is. Nem tudnák használni?  :eek: :hmmmm:
Én pont tegnap csesztem fel egy ilyen esetem magamat. 3szor előztük egymást ide-oda, én mindig a korábbi tempóra beállított sebességtartóval értem mögé. A legszebb az volt, mikor pontosan erre a helyre érve a 70es táblát és az előzési tilalmat figyelmen kívül hagyva előzptt meg, kb 120-130-al. És két kanyar múlva megint mögéértem a korábbi, óra szerint 100-al. Ja, annyi még, hogy a konkrét manőver előtt az egyenes szakaszon jött mögöttem kb 3 km-t úgy, hoy senki nem jött szembe, lett volna lehetősége szabályosan elmenni mellettem.
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21577 Dátum: 2019.05.03 13:31:41 »
Ilyenkor az van sokszor, hogy nyomni akarja megy siet stb. aztán egyszer csak bejön egy telefonhívás (vagy van kihangosító, vagy nincs) és lankad a figyelme a vezetés iránt, jellemzően lelassul. Aztán egy idő után megint látni hogy előre tör.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21578 Dátum: 2019.05.03 13:41:39 »
Igen, az a k*rva telefon mindenütt.  :wacko: :no: :hmmmm:
Ezen a kissé durva videón is egy zebrás gázolás látszik, itt is nyomkodta a telefont a gyalogos. Persze az autóst ez nem menti fel, hogy zebrán elcsapta, de azért a gyalogos is elég sáros volt ebben.
50 mp környékén látható a dolog:


« Utoljára szerkesztve: 2019.05.03 13:43:30 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21579 Dátum: 2019.05.03 14:49:29 »
Én egyébként számtalanszor veszem észre (utólag) hogy mennyire nem figyeltem oda vezetés közben. Nem elalszom, csak egyszerűen van hogy egy gondolat, egy beszélgetés, sőt egy esemény a környezetben mennyire elvonta a figyelmemet. És ilyenkor szoktam magamtól kérdezni, hogy vajon hány métert mentem szinte vakon?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21580 Dátum: 2019.05.03 22:20:04 »
Ezt írtam már sokszor, hogy önkényesen kiragadták a figyelem elvonó dolgok közül a telefon kézben tartását, pedig ez közel sem az egyetlen.
Más. Tegnap fél óra alatt 3 olyan biciklistát láttam, akin fülhallgató volt. Ezt is büntetni kéne, semmit nem hall a közlekedés zajából, iszonyat veszélyes...
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21581 Dátum: 2019.05.04 08:23:06 »
ma már ha egy zebra felé közelitesz, rettegsz a zebra előtt álló ***kodó nem tudja mit csináljon magával gyalogosoktól.
ha telefon van nála az meg aztán.. döntsd el mit akar.. a sor meg mögötted liheg 20 centire.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21582 Dátum: 2019.05.04 09:44:50 »
Ezt írtam már sokszor, hogy önkényesen kiragadták a figyelem elvonó dolgok közül a telefon kézben tartását, pedig ez közel sem az egyetlen.
Más. Tegnap fél óra alatt 3 olyan biciklistát láttam, akin fülhallgató volt. Ezt is büntetni kéne, semmit nem hall a közlekedés zajából, iszonyat veszélyes...

Én meg egy olyat ami fülhallgatóval a bornyú fejibe szembe jött az egyirányú úton. Mondom neki a kötelezőt, erre felháborodik, hogy millen földmíves valék amér még szóni merek. Mondom neki mind a 2 annyát, kiszálék, mutatom a jattost ami nem üres, erre elporzik mint moci Vince, mindkettőnk szerencséjére. Köll, tani-tani , nek középiskolás fokon, mer mú-száj!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21583 Dátum: 2019.05.04 14:51:02 »
ma már ha egy zebra felé közelitesz, rettegsz a zebra előtt álló ***kodó nem tudja mit csináljon magával gyalogosoktól.
ha telefon van nála az meg aztán.. döntsd el mit akar.. a sor meg mögötted liheg 20 centire.
Én elveszem a gázt. A sor meg kezdjen magával amit akar. 30-as csorgásban jobb vészfékezni, ha mégis kilép, mint 50-ről.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21584 Dátum: 2019.05.23 09:24:36 »
2 hete járok kamerával.  napi 2*8 km.
már egy olyan road rage válogatást tudnék csinálni hogy ihaj!
katasztrófa ami itt folyik.
majd lesz időm molyolok vele és felrakom a YT-ra 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002