Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2778528 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21540 Dátum: 2018.11.30 19:06:53 »
köszi az ajánlatod, összehozzuk!  :flowers:

Nektek ideális lenne egy P2 a végéből (2009).  Szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21541 Dátum: 2018.11.30 21:27:00 »
A megérzésetek helyes , de nekem egy suzuki a célom most újban. 
nem hinném hogy valaha lesz hibridem pedig a reggeleim sztem annyira dugósak hogy befelé troliként, hazafelé benzinnel jönnék.
2*10km/nap
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21542 Dátum: 2018.12.01 12:08:21 »
A megérzésetek helyes , de nekem egy suzuki a célom most újban. 
nem hinném hogy valaha lesz hibridem pedig a reggeleim sztem annyira dugósak hogy befelé troliként, hazafelé benzinnel jönnék.
2*10km/nap
Lehet akkor tényleg el kellene gondolkodni egy hibriden. Akár P2 akár P3 eleje. Mostanában egész jó áron hozzá lehet jutni (Marci 1-2 millió között egészen jókat szokott hirdetni), és erre a felhasználásra tényleg ideális. És lehet vele menni nyaralni. Igaz, vontatni viszont nem (ha ez szempont).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21543 Dátum: 2018.12.05 14:04:37 »
Én beszereztem egy kompresszoros kürtöt.

Egy hajókürt beszerelésén már én is gondolkozom, egyrészt mert a gyári duda rém nevetséges, másrészt sz.rja össze magát aki a hatvan méteres parkolóban végig középen csámpázik előttem miközben a telefonját nyomkodja vagy sminkel  :devil:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21544 Dátum: 2018.12.09 21:56:07 »
A mai veszprémi halálos baleset a 8-ason megdöbbentő. Nem azért mert gyakran járok arra és többször átvillant a fejemben, hogy mi van akkor, ha valaki áttér a szembejövő sávból.... Hanem, hogy a Suzukiban meghaltak, a Versoban(?), megsérültek. A képeken amit az index, meg a police hoz, már a szétvágott kocsik. De gondolom, nem véletlen, hogy nem sok maradt a Suzukiból.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21545 Dátum: 2018.12.10 09:34:27 »
Szerintem az RAV4 volt, nem Verso. Ennyiben menti a Suzukit, mert nem egy kategóriájú a két autó: a RAV4 magasabb építésű, mint az Ignác, (meg újabb, meg masszívabb), és ott erős, ahol az Ignác gyönge.
Viszont azt képtelen vagyok megérteni, hogy egy rendőrségi közlemény hogy írhat ilyeneket: Suzuki típusú autó, meg Toyota típusú autó. Ez nem típus, hanem gyártmány, a típus az Ignis, meg a RAV4 lett volna, sőt, hivatalosan ezeknek van külön típuskódjuk is.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21546 Dátum: 2018.12.10 10:49:29 »
én sokat ültem após Ignis-ében és egy vékony drótháló az az autó. nulla.
utána visszaülök a skodába az olyan mint egy acélketrec a kaszni. 
RAV-al is sokat mentem az meg főleg jobb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21548 Dátum: 2019.03.04 11:26:17 »
Így kell Porsche módra előzni... a síneken...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21549 Dátum: 2019.04.22 22:19:39 »
Más is találkozott azzal a jelenséggel, hogy bizonyos autósok nem képesek tartani a ritmust/sebességet? Ma persze ezt gyakrabban észleltem, de ugye ez betudható az ünnep miatti nagyobb számú autósoknak is.

Megelőz, majd nem sokkal rá én szépen utolérem - végig tartva ugyanazt a sebességemet - és mivel nincs kedvem "kiesni a ritmusomból", hát visszaelőzöm - amit ugye nem sokkal rá megint az követ, hogy visszaelőz - én meg utána nem sokkal megint utolérem...

Hogy mire jó ez a másik bosszantásán kívül, arra még nem sikerült rájönnöm...  :hmmmm:
Olyan autókról beszélünk, amikben azért már elvárás, hogy az értük kicsengetett összegben már benne van a tempomat is. Nem tudnák használni?  :eek: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21550 Dátum: 2019.04.22 22:34:22 »
Tempomattal közlekedek, szinte mindig, ha lehet. Mindenki IS nem tud sebességet tartani!  [rohog]

Nekem ez napi probléma a pályán. Az, hogy emelkedőhöz érve egy rövid időre mindenki belassul, azt értem. De sík úton is összevissza mennek  :cry:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21551 Dátum: 2019.04.22 23:00:09 »
Más is találkozott azzal a jelenséggel, hogy bizonyos autósok nem képesek tartani a ritmust/sebességet? Ma persze ezt gyakrabban észleltem, de ugye ez betudható az ünnep miatti nagyobb számú autósoknak is.

Megelőz, majd nem sokkal rá én szépen utolérem - végig tartva ugyanazt a sebességemet - és mivel nincs kedvem "kiesni a ritmusomból", hát visszaelőzöm - amit ugye nem sokkal rá megint az követ, hogy visszaelőz - én meg utána nem sokkal megint utolérem...

Hogy mire jó ez a másik bosszantásán kívül, arra még nem sikerült rájönnöm...  :hmmmm:
Olyan autókról beszélünk, amikben azért már elvárás, hogy az értük kicsengetett összegben már benne van a tempomat is. Nem tudnák használni?  :eek: :hmmmm:
Egy könyvet meg tudnék tölteni az irreális közlekedési hülyeségekkel. Iszonyatosan hiányzik az utakról az értelmes rendőrségi jelenlét. A bokorból traffizás nem számít annak. :nono:

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21552 Dátum: 2019.04.23 07:57:23 »
A hosszú hétvégéken rengeteg az "apa ivott, ezér' anya vezet", aki évente 5x ül volán mögé. (nem mintha rosszabb lenne az évtizedek óta vezető, de agresszív kompenzáló k***öknél, csak másképp idegesítő)
Tempomat: az én asszonykám pl. vezet napi rendszerességgel, de a tempomatottól fél, nem tudja megszokni hogy nem nyúl a gázpedálhoz de"gyorsít" az autó. Én is rengetegszer látom, hogy a síkon megelőznek, aztán egy emelkedőn belassul és a tempommattal én visszaelőzöm. Mivel nem veszi észre a sebességingadozást, feltételezem hogy rólam gondolja hogy "ennek a hülyének miért fájt hogy megelőztem?!"  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21553 Dátum: 2019.04.23 13:52:28 »
Én is rengetegszer látom, hogy a síkon megelőznek, aztán egy emelkedőn belassul és a tempommattal én visszaelőzöm. Mivel nem veszi észre a sebességingadozást, feltételezem hogy rólam gondolja hogy "ennek a hülyének miért fájt hogy megelőztem?!"  :D
. Tipikus este. De emelkedő nélkül is simán bebambulnak és sokan + - 15 km/h ingadozással mennek, ehhez emelkedő sem kell.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21554 Dátum: 2019.04.23 14:32:20 »
. Tipikus este. De emelkedő nélkül is simán bebambulnak és sokan + - 15 km/h ingadozással mennek, ehhez emelkedő sem kell.
Tegnap én is elég sokat autóztam és ahol lehetett tempomattal, és tényleg idegesítő, hogy mennyire ingadozik a többiek sebessége. Következő autómban tuti távolságtartó tempomat lesz...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...