Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2782975 alkalommal)

1 tag és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21465 Dátum: 2018.02.04 15:03:01 »
Abban a pillanatban, amint lehet, úgy is kimegyek a szélső sávba. Ettől sem a vérnyomásom, sem a pulzusom nem emelkedik meg egy csöppet sem.
Ha lehet akkor én is. De ha rád húzódik, akkor nem szabad. Ha te húzódnál le, ő meg nagy vehemenciájában átfedésben meglök, mert annyira siet, akkor garantáltan megpördülsz és onnantól kezdve szerencse kérdése hogy túléled-e.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21466 Dátum: 2018.02.04 15:05:21 »
Tegnap volt egy kis parázs vita a mikrotalin
...
megkaptam, hogy önkéntes rendőr vagyok és mér osztom be az ő idejét, ha menni akar hagy menjen. Szerintem pedig ő sem ossze ba az én időmet azzal, hogy belassítok a kamionok közé, és ki tudja mikor tudok visszamenni.
Én egytlen egyszer voltam életemben mikrotalin, úgy 2005 vagy 2006 magasságában, elég rendesen ki lettem én is oktatva e témában. Mertem remélni hogy nem az egész toyotaclub fórumra jellemző ez a szemlélet, szerencsére így is lett - minden tiszteletem a mikroralizóké, de többet azóta sem járok ilyen összejövetelekre. Egyszer voltam még egy közös pizza-vacsorán a Bosnyák téren Szilvi akkori pizzázójába, de megint előkerült a téma, így végleg úgy döntöttem, hogy elegendő lesz a virtuális térben találkozni...
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.04 15:13:24 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21467 Dátum: 2018.02.04 15:07:05 »
Ha lehet akkor én is. De ha rád húzódik, akkor nem szabad. Ha te húzódnál le, ő meg nagy vehemenciájában átfedésben meglök, mert annyira siet, akkor garantáltan megpördülsz és onnantól kezdve szerencse kérdése hogy túléled-e.
Igen, én ilyenkor mielőtt lehúzódok leveszem a lábamat a gázról, kiteszem az indexet, és szép lassan húzódok csak le...

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21468 Dátum: 2018.02.04 16:18:34 »
Lakott teruleten kivul 95%-ban tempomattal szoktam kozlekedni. Autopalyan 135-145km/h koze szoktam beloni a sebesseget. Sajat tapasztalatom az, hogy amikor eppen a belso savban vagyok, es elozok, akkor 160-170-nel a seggembe esot (aki elol altalaban akkor sorolok vissza a kulsobe, ha mindenkit megeloztem, akit szerettem volna) altalaban 10-15 perc mulva utolerem. Nala megy a nagy gaz + nagy fek kombo, en kenyelmesen haladok, es az esetek nagy tobbsegeben ugyanakkor erunk oda a lehajtohoz/varoshatarhoz/bevezetohoz.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21469 Dátum: 2018.02.04 16:34:14 »
Nagyjàbol hasonlot én is tapasztaltam tempomatot hasznàlva... De a 135-145 km/h krùzolàs mennyire traffipax biztos?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21470 Dátum: 2018.02.04 16:47:16 »
Nagyjàbol hasonlot én is tapasztaltam tempomatot hasznàlva... De a 135-145 km/h krùzolàs mennyire traffipax biztos?
Ez ora szerinti 135-145km/h, tehat a valosagban autotol fuggoen kb. 8-10km/h-t le lehet vonni belole. Eddig meg nem lottek le egyszer sem.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21471 Dátum: 2018.02.04 16:49:00 »
Nagyjàbol hasonlot én is tapasztaltam tempomatot hasznàlva... De a 135-145 km/h krùzolàs mennyire traffipax biztos?
10%-ot hagynak rá, tehát 143 alatt nem küldenek. Ez sok kocsiban óra szerinti 150. Jobb betartani a valós 130-at, az a ténylegesen "tarffipax biztos".
Bár a múlt heti TC-s VÉDA cikkből remekül látszik, hogy ha nincs saját felvételed az esetről, akkor neked reszeltek. Ha nem kapja fel az esetedet a média, akkor egy téves mérést simán rádhúznak.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21472 Dátum: 2018.02.04 17:12:26 »
10%-ot hagynak rá, tehát 143 alatt nem küldenek. Ez sok kocsiban óra szerinti 150. Jobb betartani a valós 130-at, az a ténylegesen "tarffipax biztos".
Ertem. En a GPS mérése szerinti 128 - 130 km/h-ra szoktam beàllitani a tempomatot. Ezt mennyivel lehetne még esetleg "biztonsàgosan" tùllépni?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21473 Dátum: 2018.02.04 23:08:36 »
Félreértés ne essék, semmi bajom a megemlített két úriemberrel egyébként, csak ebben a témában nem értünk egyet (és nem is fogunk soha) :flowers:
persze, ezért mert nem értünk egyet mindenben még lehetünk jó haverok. Nekem sincs ezzel bajom  :cool2: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21474 Dátum: 2018.02.04 23:11:01 »
Az, hogy valaki hülye mögöttem, villog, mutogat vagy bármi, engem nem hat meg.
Ja, engem sem, egyáltalán nem szokott érdekelni. Tőlem jöhet a légierő is mögöttem...
Néhány villogás után amúgy meg szokták unni és lemaradnak, amikor látják, hogy semmi értelme.  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21475 Dátum: 2018.02.04 23:34:45 »
Érdekes esetem volt ma hazafelé. Lakóövezet, városon belül. Van egy hosszabb egyenes szakasz, majd 90 fokos kanyar, aztán kb. 100 méteres egyenes szakasz, a végén zebrával meg kereszteződéssel. Mx5-el voltam, nem nagyon  billeg, így a kanyarban nem nagyon kell fékezni, biztonságosan be lehet venni. Így lényegében sebességváltozás nélkül normálisan 50-el haladtam, majd az utána következő egyenesben szépen lassan fékeztem, mert gyalogos közeledett a zebrához. Valami szilikonszöszi jött mögöttem, csilivili új C Merciben, jó ideje jött mögöttem. Neki fékezni kellett a kanyarban, ahol értelemszerűen lemaradt. Ez vélhetően súlyos lelki sérelmet okozhatott neki, amit a kanyar után padlógázzal  kompenzált. Persze ez csak tipp, mert mire én a fékezés végén voltam, csak azt hallottam hogy felbőg a motorja, aztán azonnali fékcsikorgás, majd daráló csúszógumi hang. Mire felnéztem, csak egy keresztbecsúszó kocsit láttam a tükörben, majd a szöszi megérkezik mellém a szembesávba. Csak pislogtam...
Hátsó kamera sajnos még nincs fent, 2 hét múlva kábelezik be duettnél. Kár érte, klassz felvétel lett volna...

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21476 Dátum: 2018.02.04 23:44:36 »
Ja, engem sem, egyáltalán nem szokott érdekelni. Tőlem jöhet a légierő is mögöttem...
Néhány villogás után amúgy meg szokták unni és lemaradnak, amikor látják, hogy semmi értelme.  :D

Majd nyomnak egy rakétát ha a könyörgés nem válik be :)
Mit gondolsz miért villognak, Aizheimer?  :ph34r:
Közel meg azért jönnek mert rövidlátók biztosan...


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21477 Dátum: 2018.02.05 07:33:36 »
Majd nyomnak egy rakétát ha a könyörgés nem válik be :)
Mit gondolsz miért villognak, Aizheimer:ph34r:
Közel meg azért jönnek mert rövidlátók biztosan...



Az ki?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21478 Dátum: 2018.02.05 08:35:34 »
Mit gondolsz miért villognak, Aizheimer?  :ph34r:
Közel meg azért jönnek mert rövidlátók biztosan...
Igen, pont ezt gondolom, örülök, hogy egyetértünk  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21479 Dátum: 2018.02.05 13:20:54 »
Hmmm, viszont amikor Fűzfőn észrevettük, hogy a (kb) 3 évesnek lágyéksérve lett. S-100-ba pattantunk és fényszóró és később elakadásjelzővel is jelezve zúztunk a kórházba. Mindenki értette, hogy iparkodunk.