Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2775616 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21450 Dátum: 2018.02.03 18:04:30 »
Tegnap volt egy kis parázs vita a mikrotalin és érdekelne a véleményetek.
Szóval ha adott egy olyan helyzet, hogy autópályán a külső sávban megy a sor sok kamionnal, vagy akár összefüggő kamionsor 90 körül, én pedig a belsőben előzöm őket 130-140 körül vagy amennyivel a sor megy ott belül. No ha ilyenkor megjelenik mögöttem egy gyorsabb, akkor mi a teendő?
Engem különösebben nem zavar ha villognak mögöttem, szépen végigelőzöm a sort, és amikor elfogyott egyből félremegyek. Nem megyek be a kamionok közé a gyorsabb kedvéért.
Ezzel szemben megkaptam, hogy önkéntes rendőr vagyok és mér osztom be az ő idejét, ha menni akar hagy menjen. Szerintem pedig ő sem ossze ba az én időmet azzal, hogy belassítok a kamionok közé, és ki tudja mikor tudok visszamenni.

Azt gondolom, hogy a közlekedésben kell a tolerancia a másik irányába, és értem, hogy ő gyorsabb, de mivel már így is a megengedett sebességgel vagy felette megyek, ezért szerintem nem beszélhetünk arról, hogy akadályozom az előrehaladását, mivel úgysem mehetne többel...

Amint elfogy a sor kimegyek és elengedem. És hangsúlyozom nem az van, hogy bementem a gyorsabb elé, hanem már javában benne voltam az előzésben amikor megjelenik.

Szóval, vélemények?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21451 Dátum: 2018.02.03 18:22:11 »
Személy szerint egyet értek veled. Azért mert te elengednéd, a többi elötted lévö valoszinüleg nem fogja... esetleg ha mindenki lemenne elölem, akkor talàn megfontolnàm, hogy àtmenetileg besoroljak a kamionok közé. Késöbb visszasorolni a belsö sàvba egyàltalàn nem lesz azért egyszerü.
Egyébként inkàbb azokkal van baj ilyen helyzetben, akik 100 - 110 km/h-val elözik a kamoinsort, de 130 - 140 km/h teljesen rendben van.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.03 18:24:26 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21452 Dátum: 2018.02.03 18:28:13 »
Személy szerint egyet értek veled. Azért mert te elengednéd, a többi elötted lévö valoszinüleg nem fogja... esetleg ha mindenki lemenne elölem, akkor talàn megfontolnàm, hogy àtmenetileg besoroljak a kamionok közé. Késöbb visszasorolni a belsö sàvba egyàltalàn nem lesz azért egyszerü.
Egyébként inkàbb azokkal van baj ilyen helyzetben, akik 100 - 110 km/h-val elözik a kamoinsort, de 130 - 140 km/h teljesen rendben van.
akkor megyek 100-110-el, ha az egész sor annyivel megy, tehát nem lehet többel (nyár, péntek este m7 balaton felé) menni. Ilyenkor ha félre is megyek akkor sem fog tudni gyorsabban menni, mert annyira telített a pálya, hogy nem lehet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21453 Dátum: 2018.02.03 18:29:52 »
esetleg ha mindenki lemenne elölem, akkor talàn megfontolnàm, hogy àtmenetileg besoroljak a kamionok közé. Késöbb visszasorolni a belsö sàvba egyàltalàn nem lesz azért egyszerü.
én nem, szépen végigelőzőm a sort és utána mehet. Ő se őssze be az én időmet, mert ha belassítok és visszamegyek én is veszítek vele egy csomót. Ha nagy a forgalom ki tudja mikor tudok visszamenni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21454 Dátum: 2018.02.03 18:44:33 »
akkor megyek 100-110-el, ha az egész sor annyivel megy, tehát nem lehet többel (nyár, péntek este m7 balaton felé) menni. Ilyenkor ha félre is megyek akkor sem fog tudni gyorsabban menni, mert annyira telített a pálya, hogy nem lehet.
Igen, ilyenkor persze. De màr làttam olyat is, hogy valaki egyedül okoskodott ilyen jellegü, rengeteg ideig tarto elözgetéssel...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21455 Dátum: 2018.02.03 18:46:22 »
egyetértek veled Mondi.
ha összefüggő kamionsort előzők olyan 140-150  körül akkor nem megyek ki a külsőbe a kamionok közé  amíg nem végeztem. 
kb ennyi. villoghat .
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21456 Dátum: 2018.02.03 18:50:47 »
én nem, szépen végigelőzőm a sort és utána mehet. Ő se őssze be az én időmet, mert ha belassítok és visszamegyek én is veszítek vele egy csomót. Ha nagy a forgalom ki tudja mikor tudok visszamenni.
Ha ilyenkor is a normàl 130 - 140 -es tempot tartod, akkor ez rendben is van.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21457 Dátum: 2018.02.03 20:12:19 »
Engem különösebben nem zavar ha villognak mögöttem, szépen végigelőzöm a sort, és amikor elfogyott egyből félremegyek. Nem megyek be a kamionok közé a gyorsabb kedvéért.
Ezzel szemben megkaptam, hogy önkéntes rendőr vagyok és mér osztom be az ő idejét, ha menni akar hagy menjen. Szerintem pedig ő sem ossze ba az én időmet azzal, hogy belassítok a kamionok közé, és ki tudja mikor tudok visszamenni.

Azt gondolom, hogy a közlekedésben kell a tolerancia a másik irányába, és értem, hogy ő gyorsabb, de mivel már így is a megengedett sebességgel vagy felette megyek, ezért szerintem nem beszélhetünk arról, hogy akadályozom az előrehaladását, mivel úgysem mehetne többel...

Amint elfogy a sor kimegyek és elengedem. És hangsúlyozom nem az van, hogy bementem a gyorsabb elé, hanem már javában benne voltam az előzésben amikor megjelenik.

Szóval, vélemények?
Veled értek egyet. Nem érdekel, ha nem tartja be a sebesség korlátozás, amíg nem veszélyeztet és nem villog. Majd akkor menjen gyorsan ha szabad a pálya előtte. Ilyeneket kéne a rendőrnek kivadásznia. Átlagsebesség mérés is jó dolog lenne, nagyon itt az ideje. Ha a hátilór érkező pqaraszt kartárs a követési távolságot sem tartja és a hátsó kamera veszi, akkor mehet is ismeretlen tettes elleni feljelentéssel a sündőrségre. Reméljük közel jött és látszik rajta az arca.











Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21458 Dátum: 2018.02.04 12:04:47 »
Mondi, betalált a sportszekció az asztal végen péntek este?!  :lol: Örülök, hogy kimaradtam belőle  :clap:
Tomit sosem fogod meggyőzni. Párszor már megtaláltak engem is (ja, örülj, hogy Sityu nem volt ott  :D ), utoljára pont egy hete. Én is közellenség vagyok az utakon.  :yawn:

Hogy érdemben is hozzászóljak. A közlekedés egy társasjáték. Ha ezt mindenki megértené, akkor nem lennének ilyen viták. Amíg az emberek csak magukat látják az utakon és azt, hogy nekik milyen jogaik vannak (Ne tarcsá' fel!), addig ez lesz.
Nem mennék bele a részletekbe, egyetértek veled.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21459 Dátum: 2018.02.04 12:37:39 »
Tomit sosem fogod meggyőzni. Párszor már megtaláltak engem is (ja, örülj, hogy Sityu nem volt ott  :D ), utoljára pont egy hete. Én is közellenség vagyok az utakon.  :yawn:
A legjobb az amikor két vagy több retard , gyp, mensa tag, utak királya összeáll és egymást győzködve mantrázzák, hogy milyen helyesen közlekednek. Ez a büszke vélemény meg is marad addig, amíg nem tolja be egy 600 lóerős kamion az árokba, aki az ő elvei szerint él és csak haladna, de épp nem takarodott le elég gyorsan előle a másik. :hug: A normálisan közlekedő meg érezze szarul magát, mert ő a lúzer gyökér, amiért úgy közlekedik ahogy egy közösségi játékban kéne és nem úgy mint egy vadnyugati bankrabló.
Így, hogy az utakon az illetékes szerv lényegében nincs jelen, időnként kicsit túlélés jellege van az autózásnak.

szerk.
Pedig mennyire tökös csávesz volt ez is, abszolút jól lereagálta, hogy más is megy az úton. A vétlen skodriban az apuka, az anyuka és a 4 meg 6 éves gyerek így járt. Menőcsávó igazán nem tehet róla, hogy 200-ról nem sikerült megállni, na. Egyértlemű, hogy mindenki más a hibás.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.04 12:41:56 írta Silent »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21460 Dátum: 2018.02.04 13:00:48 »
Félreértés ne essék, semmi bajom a megemlített két úriemberrel egyébként, csak ebben a témában nem értünk egyet (és nem is fogunk soha) :flowers:
 

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21461 Dátum: 2018.02.04 13:01:55 »
Csak nem egy régebbi Rav4-e van az illetőnek?
Komolyan mondom nem értem, hogy hogyan gondolta, hogy 140-es tempóval majd be fogok sorolni a 90-nel az egymás picsájában haladó kamionok közé úgy, hogy kb. 1 méterrel mögöttem van és tol, mint egy barom, közben villog-indexel, mint egy elmebeteg.
Csattogóslepke kellene az ilyennek, nem jogosítvány.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21462 Dátum: 2018.02.04 13:10:09 »
Az, hogy valaki hülye mögöttem, villog, mutogat vagy bármi, engem nem hat meg. Mivel repülni nem tud, én meg nem férek be a kamion alá, így nem marad más, mint vár. Abban a pillanatban, amint lehet, úgy is kimegyek a szélső sávba. Ettől sem a vérnyomásom, sem a pulzusom nem emelkedik meg egy csöppet sem.
Érteni csak azt a Passatost nem értettem, aki ezután beállt a belsőben a kamionnal egy vonalban, hogy ne tudjak kijönni, mögötte kelljen mennem és így "oktat, büntet". Az érdekes ebben az, hogy én nem sietek, ő meg ugye siet (gondolom azért kellett mögöttem ugrálni). Tehát ki oktat kit is?  :lol:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21463 Dátum: 2018.02.04 14:12:47 »
Kb ezért van, hogy szinte megkönnyebbülünk amikor átlépjük a határt Ausztria/Németország felé, hogy most már “biztonságban vagyunk”. Persze ez is túlzás, de azért könnyebb Németországban közlekedni, mint otthon.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21464 Dátum: 2018.02.04 14:18:45 »
Ezzel azért nem értek teljesen egyet... Nyaranta pont Németorszàgban van az, hogy beàllnak a külsö sàvba alig 100-as tempoval, mert valahol a tàvolban felsejlik egy kamion vagy egy lakokocsi, és ott cammognak sok esetben még azutàn is, hogy elhaladtak mellettük...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos