Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2776503 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21360 Dátum: 2017.11.23 20:32:03 »
Nem tudom, annyira nem mentem közel, mert láttam hogy nincs sérült és hogy uralják a helyzetet miközben kezd kibontakozni a családi idil, ilyenkor jobb távol maradni...

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21361 Dátum: 2017.11.23 20:48:15 »
Jah... tegnap szemtanúja voltam annak, hogy a mélygarázsban egy 5-6 éves kisfiú ... ergo rajta volt a gyújtás, kis tesó hátul ordítva sírt.

Az meg külön kérdés, hogy egy autóba a család ki-be pakolása közben, egy mélygarázsban, mi a francnak járatjuk a motort? Hülye barom szokás....
Gondolom rajta volt, mert a mélygarázsnak tök vízszintesnek kell lennie, így magától nem gurul sehová.
Automatánál sebességbe pöckölés, manuálisnál sebességben ráindítás?
Sok más ötletem nincs.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21362 Dátum: 2017.11.23 20:58:27 »
A garázs tök vizszintes persze, nincs ott rámpa semmi. A kocsi elindult a helyéről, át az úton, a szemközti beállóba, és neki a falnak.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21363 Dátum: 2017.11.23 21:21:52 »
Júl 1.-től ingyenessé válhat a 20. év alatti fiatalok számára a KRESZ vizsga és tanfolyam díj.
Kérdem én jó lesz az, ha több fiatal kezdő lesz az utakon? Teszem azt külföldről behozott, nagy teljesítményű bontószökevénnyel vagizni az utakon, jó lesz ez a többi autósra nézve?  :innocent:

Nekem az eddigi veszélyhelyzeteimből egy sem fiatal kezdővel szemben volt, legnagyobb része középkorú nagymellényűvel: "mert én már akkor vezettem amikor meg sem születtél" Ja, a lakása meg a munkahelye között levezetett 5x annyit mint én, az igaz. Én meg tipikus hétvégi családdalkirándulós sofőr vagyok - minden hétvégén máshová, más útviszonyok közt, más időjárásban. Hmmm, melyikünk lehet a "jobb" sofőr?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21364 Dátum: 2017.11.24 11:43:24 »
Meg sem merek szólalni ... 17 évesen szereztem meg a jogsimat (PÁV kellett hozzá pluszban), de 15 éves korom óta vezettem.
Én is, igaz csak kis forgalmú utakon :-) .
Én is 17 évesen szereztem meg, de nem volt rossz, hogy én fizettem nagyrészt. Azt mondták a szüleim, hogy gyűjtsek rá (zsebpénz, nyári munka ilyenek), és ha legalább egy részét és fizetem (kb a felét, kétharmadát fizettem én) akkor az azért is jó, mert jobban érzem a súlyát a dolognak (tehát ha szabálytalan vagyok és mondjuk elveszik). Ezzel nincs is semmi gond, utólag is korrektnek látom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21365 Dátum: 2017.11.24 11:48:10 »
Ja, a lakása meg a munkahelye között levezetett 5x annyit mint én, az igaz. Én meg tipikus hétvégi családdalkirándulós sofőr vagyok - minden hétvégén máshová, más útviszonyok közt, más időjárásban. Hmmm, melyikünk lehet a "jobb" sofőr?
Igen erről nekem is volt vitám egy jóbarátommal, aki ingázik, így elég sokat vezet, évi 30-35 ezret, de ennek 98%-át egy útvonalon. Én kb 15-20 ezret vezetek egy évben, viszont azt egyrészt sokfelé, vezettem már sok országban (nemcsak Európában), és elég változatos körülmények között.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21366 Dátum: 2017.11.24 18:09:43 »
Nekem az eddigi veszélyhelyzeteimből egy sem fiatal kezdővel szemben volt, legnagyobb része középkorú nagymellényűvel: "mert én már akkor vezettem amikor meg sem születtél" Ja, a lakása meg a munkahelye között levezetett 5x annyit mint én, az igaz. Én meg tipikus hétvégi családdalkirándulós sofőr vagyok - minden hétvégén máshová, más útviszonyok közt, más időjárásban. Hmmm, melyikünk lehet a "jobb" sofőr?
:eek:
Az általad említett személy, ha Angliában él!
Melóba ingázáskor nem változik az időjárás? ::) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21367 Dátum: 2017.11.24 22:50:41 »
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21368 Dátum: 2017.11.25 00:11:22 »
És ha jól láttam még csak nem is Amerika volt az eset színhelye, ott szeretnek az idősek előszeretettel épületekbe behajtani a falon/üvegen/kirakaton át.  :hmmmm:

Ha jól láttam mindkét gyalogoson átment a (talán) CRV?, ehhez képest viszonylag ép bőrrel megúszták a látottak alapján.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21369 Dátum: 2017.11.25 00:19:13 »
Az automata váltó bizony elég veszélyes, nagyon-nagyon sok ilyen baleset van hogy full gázon hajtanak-tolatnak üzletbe, kerítésbe, medencébe, ugratnak másik kocsi tetejére, tarolnak le egész parkolónyi autót, vagy döntenek ki valamilyen tetőt tartó oszlopot és okoznak kisebb tömegkatasztrófát. Egyébként ezért is Amerikai az esetek többsége, már egy teslás is volt, aki az autopilotra akarta kenni a művét, csak a cégnek is megvolt a telemetria.

Ezekhez hasonlót egy manuálissal még szándékosan is nehéz összehozni, kisebb koccokat, húzásokat oké, de ilyet???

Az meg külön élmény hogy olyan emberek is vezetnek akik nem képesek elboldogulni egy kézi váltóval, van is ilyen ismerősöm és utaztam is mellette... Rajta kívül még két embernek vonnám be a jogosítványát az ismeretségi körömből azonnali hatállyal és egyik sem idős, illetve az egyik már az, de nem nem attól közveszélyes.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21370 Dátum: 2017.11.25 00:24:00 »
Erről keringett egy urban legend történet, amit én személy szerint lehetetlennek tartok, amikor egy amerikai turista bérelt itthon egy kézi váltós autót, és "állítólag" a Balatonig 1-es sebességben-üveghangon ment le, mert azt hitte, automata...
Számomra már eleve ott sántít a dolog, hogy ha nem használta a kuplungot, akkor eleve le kellett volna már fulladnia az elinduláskor vele. Illetve kétlem, hogy a motor is kibírt volna annyit üveghangon.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21371 Dátum: 2017.11.25 00:30:45 »
Erről keringett egy urban legend történet, amit én személy szerint lehetetlennek tartok, amikor egy amerikai turista bérelt itthon egy kézi váltós autót, és "állítólag" a Balatonig 1-es sebességben-üveghangon ment le, mert azt hitte, automata...
Számomra már eleve ott sántít a dolog, hogy ha nem használta a kuplungot, akkor eleve le kellett volna már fulladnia az elinduláskor vele. Illetve kétlem, hogy a motor is kibírt volna annyit üveghangon.  :hmmmm:
Erős kamuszaga van, én BP-Pécsel hallottam évekkel ezelőtt, de a kuplungoláson megbukik a történet nálam. Nem volt útközben piros lámpa, stop tábla, dugó? Naneeee.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21372 Dátum: 2017.11.25 12:06:38 »
Erős kamuszaga van, én BP-Pécsel hallottam évekkel ezelőtt, de a kuplungoláson megbukik a történet nálam. Nem volt útközben piros lámpa, stop tábla, dugó? Naneeee.
Szőke: -Drága, lemegyünk megint kettesben Pécsre?
- Nem, Kedvesem, most feljebb váltunk!

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21373 Dátum: 2017.11.25 12:11:38 »
... és egyesbe is be kellett tenni, és ahogy írjátok, egy út során elég sokszor.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21374 Dátum: 2017.11.25 17:06:17 »
Néhány évvel ezelőtt Izraelben voltunk, és béreltünk autót. Ott minden autó automata váltós.
Az autókölcsönzős fickó tördelte a kezét és mondta, hogy az összes autót elvitték, csak kézi váltós van... Mondtam neki, hogy no para, én kézi váltós autóval járok, meg fogom oldani.
Erre a válaszra nem is számított, cserébe olcsóbb is volt (kéziváltóst olcsóbban lehet bérelni), mindenki jól járt :-) .

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...