Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2775656 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21345 Dátum: 2017.11.22 21:53:18 »
Az ügy még nincs bírósági szakaszban.
Reméljük a bíróság hasonlóan látja majd, mint Rezesovánál... :whistling:
Van egy olyan érzésem, hogy itt nem vonulnak majd oda a politikusok akik rögtön ki is nyilvánítják, hogy mi lenne a megfelelő ítélet. :whistling:
Ha lesz akkora médiafigyelem, akkor jó esély van rá, hogy felülről szólnak és ejtik az ügyet.

A helyzet az hogy (szerencsére) bűnügyi értelemben nem történt semmi, betétlapot kell tölteni.
A véletlen miatt nem lett baja senkinek és ez elegendő indok a mentesüléshez? Ez üzenet, hogy nyugodtan lehet részegen vezetni következmények nélkül.
Amikor az ORFK palotát szórta meg valaki kalasnyikovval pár éve, nem mondták azt, hogy nem lett baja senkinek, ne nyomozzunk.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21346 Dátum: 2017.11.22 23:39:47 »
Azt írja ha nem történt 8 napon túl gyógyuló sérülés akkor nem fognak börtönt kiszabni, mással meg mivel büntessenek? Megrovással :D ? Közmunka a gyakorlat Amerikában, az nem hangzik rosszul.
Fél évre bevonták a jogsiját, fizetett egy halom pénzt, mi kellene még?

Az mondjuk kellene hogy vizsgálják a gyorshajtást is, a baleset okozást,  illetve minősített eset legyen a pályán száguldozni ittasan, mert ő nem csak a kocsmából, vacsoráról ment haza a kertek alatt. Este enyhén ittasan hazabotorkálni nem lenne nagy ügy, vannak országok, ahol ez működik, nálunk ez túl sokszor torkollik ámokfutásba.

A fegyverhasználat és birtoklás megint sújtható börtönnel, ha valakire rálőnek, de nem talál az is automatikusan gyilkossági kísérlet -> sitt. Ezt egyelőre balesetként kezelik.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21347 Dátum: 2017.11.23 07:47:02 »
...hát igen, ezen el lehetne moralizálni sokáig és sok oldalról.
Mert tulajdonképpen az van, hogy aközött aki ezzel megölt több embert, meg aki "csak" kárt okozott csak a szerencse volt a különbség - amit csináltak az gyakorlatilag ugyanaz, csak a kimenetele lett más, mégis enyhébb a büntetés.
Más oldalról nézve meg ha csak 10km/h val megyek gyorsabban a megengedettnél, a hosszabb fékút miatt kiélezett helyzetben akkor is okozhatok súlyos sérülést - tehát ha a fenti logika alapján büntetnének, akkor egy minimális gyorshajtásért is lehetne emberölés kísérlete a vád.
Azt hiszem nincs általánosan jó válasz ilyen kérdésekre. Bízzunk a bíróság bölcsességében (végül is azért van).

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21348 Dátum: 2017.11.23 08:25:57 »
...hát igen, ezen el lehetne moralizálni sokáig és sok oldalról.
Mert tulajdonképpen az van, hogy aközött aki ezzel megölt több embert, meg aki "csak" kárt okozott csak a szerencse volt a különbség - amit csináltak az gyakorlatilag ugyanaz, csak a kimenetele lett más, mégis enyhébb a büntetés.
Igen, erre gondoltam. Aránytalannak érzem.


Más oldalról nézve meg ha csak 10km/h val megyek gyorsabban a megengedettnél, a hosszabb fékút miatt kiélezett helyzetben akkor is okozhatok súlyos sérülést - tehát ha a fenti logika alapján büntetnének, akkor egy minimális gyorshajtásért is lehetne emberölés kísérlete a vád.
Az arányosság miatt nem mindegy, hogy 10 vagy hogy 50km/h a különbség. Ahogy az sem mindegy, hogy kipihent a sofőr, hullafáradt, vagy ittas. Ezeket egy normál esetnél vizsgálják.




Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21349 Dátum: 2017.11.23 15:40:55 »
Júl 1.-től ingyenessé válhat a 20. év alatti fiatalok számára a KRESZ vizsga és tanfolyam díj.

Kérdem én jó lesz az, ha több fiatal kezdő lesz az utakon? Teszem azt külföldről behozott, nagy teljesítményű bontószökevénnyel vagizni az utakon, jó lesz ez a többi autósra nézve?  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.23 15:42:50 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21350 Dátum: 2017.11.23 16:27:51 »
Júl 1.-től ingyenessé válhat a 20. év alatti fiatalok számára a KRESZ vizsga és tanfolyam díj.

Kérdem én jó lesz az, ha több fiatal kezdő lesz az utakon? Teszem azt külföldről behozott, nagy teljesítményű bontószökevénnyel vagizni az utakon, jó lesz ez a többi autósra nézve?  :innocent:

Áááááá... ez nem oszt, nem szoroz a helyzeten.  :no:
Én 26 éve jártam "B" tanfolyamra.... 22 éves voltam és kínosan öregnek éreztem magamat a 18 évesek közt... :hmmmm: Már akkor szinte mindenki 18 évesen "letette a jogsit"... :whistling:
Pedig most kétszer annyi autó van a családoknál.... Tehát teljesen mindegy mennyibe kerül, 18 évesen ígyis-úgyis mindenki levizsgázik... ez van. :cool2:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21351 Dátum: 2017.11.23 16:39:42 »
Júl 1.-től ingyenessé válhat a 20. év alatti fiatalok számára a KRESZ vizsga és tanfolyam díj.

Kérdem én jó lesz az, ha több fiatal kezdő lesz az utakon? Teszem azt külföldről behozott, nagy teljesítményű bontószökevénnyel vagizni az utakon, jó lesz ez a többi autósra nézve?  :innocent:
Igazából mindegy. USA-ban sem rosszabb emiatt a helyzet. Igaz, hogy egy átlagos road rage ott nagyobb eséllyel végződik fegyverhasználattal, viszont általánosságban kultúráltabban vezetnek. A fiatalok családi autót visznek el vezetni. A baleseteket statisztikailag nem a kezdők okozzák leginkább, hanem azok akiknek 1 éve megvan a papír és kezdik bátornak érezni magukat. Az mondjuk érdekes lesz, hogy mivel ingyenes, így mindenki meg fogja csináltatni. Viszont oktatóból már most sincsen elég...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21352 Dátum: 2017.11.23 16:54:45 »
Gyerekek, lássatok már át a szitán.
A szóban forgó korosztály szavazatainak megnyerése a cél, mert abban a korosztályban egyik leggyengébb a támogatottság. Ez csak egy "fogás" a sok közül.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21353 Dátum: 2017.11.23 17:12:27 »
Nevelt lányom ~10 éve szerzett jogsit. Akkor volt valami adókedvezmény mindenféle tanfolyamra. Családon belül is igénybe lehetett venni. ~20...30 % adó kedvezményt lehetett visszaigényelni év végén az SZJA-ból. Ennyivel olcsóbb volt a TELJES költsége a jogsinak. :yes: =>talált pénz volt:yes:
Szerintem AZ nagyobb kedvezmény volt, mint a mostani. :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21354 Dátum: 2017.11.23 17:24:08 »
Ezér mondom...

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21355 Dátum: 2017.11.23 17:54:59 »
...
 Az mondjuk érdekes lesz, hogy mivel ingyenes, így mindenki meg fogja csináltatni. Viszont oktatóból már most sincsen elég...

CSAK a KRESZ tanfolyam+vizsga lesz ingyenes(max 25.000 Ft-ig) , ami a teljes jogsi megszerzésének csak a töredék költsége (10...15%)... :innocent: Semmi nem fog változni! :no:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21356 Dátum: 2017.11.23 18:03:13 »
Áááááá... ez nem oszt, nem szoroz a helyzeten.  :no:
Én 26 éve jártam "B" tanfolyamra.... 22 éves voltam és kínosan öregnek éreztem magamat a 18 évesek közt... :hmmmm: Már akkor szinte mindenki 18 évesen "letette a jogsit"... :whistling:
Pedig most kétszer annyi autó van a családoknál.... Tehát teljesen mindegy mennyibe kerül, 18 évesen ígyis-úgyis mindenki levizsgázik... ez van. :cool2:
Meg sem merek szólalni ... 17 évesen szereztem meg a jogsimat (PÁV kellett hozzá pluszban), de 15 éves korom óta vezettem.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21357 Dátum: 2017.11.23 18:12:43 »
Meg sem merek szólalni ... 17 évesen szereztem meg a jogsimat (PÁV kellett hozzá pluszban), de 15 éves korom óta vezettem.

Ejnye-bejnye. :nono:

Egyébként..szerintem természetes, hogy ahol a családban van autó, ott minél előbb szeretne a poronty vezetni/levizsgázni... :surrender:
Én azért csak 22 évesen vizsgáztam, mert nem volt szüleimnek autó(soha)...de gondoltam nekem majdcsak lesz valamikor... 31 évesen vettem is... :yes: :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.23 18:16:15 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21358 Dátum: 2017.11.23 19:24:50 »
Jah... tegnap szemtanúja voltam annak, hogy a mélygarázsban egy 5-6 éves kisfiú simán nekitolta a falnak úgy 8-10km/h-val a családi Ford Focus-t, a szülei szeme láttára, úgy, hogy a kis tesó a hátsó ülésen ült. Nemtom mit csinálhatott, annyit láttam oldalról, hogy szalad az anya a kocsi után, próbál beugranni az anyósülésre és kiabál hogy "húzd a féket" de nyilván a kölök azt se tudta mi az... csatt! Úgy 15 métert tett meg a falig. Elmentem mellettük, láttam senki sem sérült meg, a gyerek ijedten a sofőr helyén, műszerfalon minden világított, ergo rajta volt a gyújtás, kis tesó hátul ordítva sírt.

Elég nagyot durrant, utólag megnéztem a kocsit, rendszámtábla elhajlott és a műanyag lökhárító beszakadt úgy 6-8cm-n. Annyi szerencse, hogy a szemközti beálló helyen épp nem parkolt senki (a mellette lévőn igen), meg hogy a kormány egyenesen állt, egy az egybe átslisszant a szembelévő helyre és bumm a betonfalnak.

Sosem értettem, az mire jó, hogy egyes apukák a sofőr ülésbe engedik a gyerekeket járó motor mellett. Sőt olyat is látok, aki ölébe ültetve a kisgyereket vezetik a kocsit. Teljesen idióta emberek. Az anya elég szépen kiosztotta a gyerek apját... meg is érdemelte... qrva nagy mák hogy ennyivel megúszták.

Az meg külön kérdés, hogy egy autóba a család ki-be pakolása közben, egy mélygarázsban, mi a francnak járatjuk a motort? Hülye barom szokás....
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.23 19:35:11 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21359 Dátum: 2017.11.23 20:03:33 »
Gyerekek, lássatok már át a szitán.
A szóban forgó korosztály szavazatainak megnyerése a cél, mert abban a korosztályban egyik leggyengébb a támogatottság. Ez csak egy "fogás" a sok közül.
Én speciel ugyanígy látom, de itt nem írom le így. Egyszer leírtam két autós közéleti tényt és ki lettem moderálva azzal, hogy politizálok. Azóta óvatos vagyok az ilyesmivel, mégse az én fórumom.

....
Durva sztori. Ilyenért 20 éve jogosítványt vont be a rendőrség.
Kissrác hogy vitte el a kocsit? Automata volt?