Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2782358 alkalommal)

1 tag és 9 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21315 Dátum: 2017.09.06 19:25:46 »
Amíg mindenki azzal foglalkozik csak, hogy ÉN nem tudok majd visszasorolni, ÉN nem tudok gyorsabban menni és nem nem foglalkozik a többi résztvevővel a pályán, addig marad a mások szidása és az okok sorolása, hogy miért megyünk konstansan a belsőben/középsőben és miért rohadt köcsög, aki nem kotródik azonnal ki.
Ez egy rohadt nagy társasjáték, ami csak akkor működik jól, ha mindenki tekintettel van a másikra is. Évente kb 40e km-en keresztül játszom ezt.

Vélem ezek közé sorolod erősb a teherautósokat és a vontatmányt húzó egyéb géperejű járműveket vezetőket es!?!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21316 Dátum: 2017.09.06 19:40:28 »
Vélem ezek közé sorolod erősb a teherautósokat és a vontatmányt húzó egyéb géperejű járműveket vezetőket es!?!
Lényegtelen. Ha mindenki toleráns lenne a másikra, akkor nem kellene boncolgatnunk a kategóriákat. De csak kevesen azok. A többség egyedül közlekedik, a saját kis világában.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21317 Dátum: 2017.09.06 19:56:01 »
Lényegtelen. Ha mindenki toleráns lenne a másikra, akkor nem kellene boncolgatnunk a kategóriákat. De csak kevesen azok. A többség egyedül közlekedik, a saját kis világában.

Inkább így írnám;Ha mindenki toleráns lenne a szabályok betartására és ezzel együtt a másikra, akkor ....!!!!!!!!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21318 Dátum: 2017.09.07 11:20:56 »
Egy cikk , amely próbál rájönni az autópályán a szélső sávot nem használó autósok eme késztetésére/indokaira.

Mondjuk ez a "minél nagyobb motor van az autóban, annál több jogosultságot érez a sofőr, hogy a belső sávban menjen"-el nem tudok azonosulni, nekem nem okoz gondot 2.4-es motorral (persze lehet ez kicsinek számít?  :innocent: ) a szélső sávban menni, és elhaladni a középső sávban magukról megfeledkező mazsolák mellett. Hiába szabályos vagy nem szabályos ez a "manőver" ...  :szemez: ::)
Én is ezt szoktam. Hétvégén, kamionstop alatt, külső sáv, stabil 130 és őszinte a mosoly  :yes: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21319 Dátum: 2017.09.08 06:54:53 »
Én is ezt szoktam. Hétvégén, kamionstop alatt, külső sáv, stabil 130 és őszinte a mosoly  :yes: .

Ja. Amíg nem jön a hőségriadó! :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21320 Dátum: 2017.09.17 13:51:08 »
ezért kell(ene) lassítani, ha ködbe vezet az ember...  :hmmmm: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21321 Dátum: 2017.09.17 14:46:51 »
Volt érzéke. MIután félreállt, 8 másodpercre rá a helyére vészfékezett egy kamion. Amit aztán 5 másodpercre rá fenékbe taszajt egy becsapodó járgány.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21322 Dátum: 2017.09.17 15:39:41 »
ilyenkor azonnal ki kell menekülni a leállósávba. és előre menni.   hótbiztos hogy jön mögötted egy sms-ező idióta ezerrel és belédrongyol.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21323 Dátum: 2017.09.17 19:40:50 »
Volt érzéke. MIután félreállt, 8 másodpercre rá a helyére vészfékezett egy kamion. Amit aztán 5 másodpercre rá fenékbe taszajt egy becsapodó járgány.

Bizony jól menedzselte a TT-s nagyi-mondjuk itt van egy kis képzavar-a többieknél hiányzott a rutin :)
A nagyi sebessége is elég magasnak látszik (112km/h a megengedett)...
Érdekes továbbá, hogy senki nem használta a legbelső sávot.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21324 Dátum: 2017.09.21 12:59:44 »
Ukrajna, ahol még a rendőrautó elé - kettős záróvonalat átlépve - is kijöhetnek szemből, még szép, hogy csatt lett a vége...  :hmmmm:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21325 Dátum: 2017.09.21 15:19:55 »
Ukrajna, ahol még a rendőrautó elé - kettős záróvonalat átlépve - is kijöhetnek szemből, még szép, hogy csatt lett a vége...  :hmmmm:



Így élnek a peremvidékiek!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21326 Dátum: 2017.09.21 15:30:32 »
Ukrajna, ahol még a rendőrautó elé - kettős záróvonalat átlépve - is kijöhetnek szemből, még szép, hogy csatt lett a vége...  :hmmmm:


Ez nálunk is gond nélkül megtörténik... Én naponta látom pl a Városmajor úton, hogy a többség mellett -- aki normálisan elengedi a mentőt -- néhány bunkó hogyan vág be egy mentőautó elé... Elég sok mentő jár erre, mivel több kórház is van a környéken.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21327 Dátum: 2017.09.21 16:14:32 »
[quote ]
Ez nálunk is gond nélkül megtörténik... Én naponta látom pl a Városmajor úton, hogy a többség mellett -- aki normálisan elengedi a mentőt -- néhány bunkó hogyan vág be egy mentőautó elé... Elég sok mentő jár erre, mivel több kórház is van a környéken.
[/quote]
Durva hibát követet el, nem kérdés!
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.21 16:16:33 írta OldPiet »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21328 Dátum: 2017.10.20 10:13:50 »
Ez tipikus ukrán/orosz szitu, amikor kint jártam én is gyakran tapasztaltam. Falukon átmenő autópálya szakaszok, ezáltal az autópályán labdázó gyerekek, tyúkok, átkelő kacsák, miegymás. No és persze a szekeres kocsik - ennél csak az éjjel, kivilágítatlanul közlekedő kocsik a rosszabbak.
Mondjuk ezt a szitut a sofőr elkerülhette volna, messziről látszott a keresztező lovaskocsi, de ő szinte az utolsó pillanatig nem csinál semmit, hogy kikerülje.  :hmmmm:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21329 Dátum: 2017.11.18 15:30:15 »
Én váltam volna türelmetlenebbé, vagy tényleg egyre több khm... vezetői tudással igencsak hadilábon álló, magát sofőrnek tartó emberke szaladgál az utakon?
Rendszeressé vált a tötyörgés, bénázás, 50-es táblánál indokolatlan 40-el menés/jobban mondva feltartás, addig szerencsétlenkedés, amíg a bénája miatt pirosat kapok (de persze amikor sárgára vált, akkor ő még megtalálja a gázpedált, és átszáguld a piroson). A felfestett parkolóhelyre képtelen beállók meg már csak hab a tortán.  :hmmmm:

Előmerészkedtek a karácsonyi bevásárlók, vagy a benzin "olcsósága" vonzotta elő őket (vagy éppen a "drágasága, ezért mennek lassabban, mert akkor 0,1 cl-el kevesebbet fog fogyasztani a verda), netán nem akarnak a metrópótlón szívni, de honnan lett hirtelen ez a sok mazsola?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61