Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2783165 alkalommal)

1 tag és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21225 Dátum: 2017.07.13 13:23:53 »
hát én ezt tuti hanyagolnám , mert rengeteg béna ember van és ez még egy jó vezetőt is megijeszt a pályán.  nincs tanítgatás a bénát meg kell előzni és kész.
én is csináltam ilyet de csak a szentendrein meg a hungárián de végszükség esetén csak.
Nem veszélyeztetek senkit a középsávban cammogót sem, csak megmutatom,hogy még a belső sávból is illik a külső sávba húzódni. :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21226 Dátum: 2017.07.13 13:49:08 »

Jó ez lehet, de azért mert valaki 150-el akar menni, nehogy már ne előzzek a belső sávban 130-al :winkiss:

 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21227 Dátum: 2017.07.13 14:34:20 »
Nem veszélyeztetek senkit a középsávban cammogót sem, csak megmutatom,hogy még a belső sávból is illik a külső sávba húzódni. :)

de nem kell megmutatni. nem látja, nem tudja , nem érdekli.
ahogy gondolod. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21228 Dátum: 2017.07.13 14:35:45 »
Nem veszélyeztetek senkit a középsávban cammogót sem, csak megmutatom,hogy még a belső sávból is illik a külső sávba húzódni. :)
Na ilyenkor kezdődnek a bajok. Szerintem fölösleges okoskodni és megmutogatni közutakon. Az illető úgyse fog tanulni belőle, neked max csak arra jó, hogy elégtételt vegyél (azaz nem neki mutattad meg, csak magadnak, hogy okosabb vagy nála). Valaki félreérti netán vérszemet kap és máris emberi életbe is kerülhet.
Előre félek mikor a teljes M1 Budapest-Győr között mindkét irányba 3 sáv lesz. Megy majd az észosztás és az önbizalom pumpálás....

« Utoljára szerkesztve: 2017.07.13 14:37:18 írta robi (Robi) »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21229 Dátum: 2017.07.13 15:27:24 »
Na ilyenkor kezdődnek a bajok. Szerintem fölösleges okoskodni és megmutogatni közutakon. Az illető úgyse fog tanulni belőle, neked max csak arra jó, hogy elégtételt vegyél (azaz nem neki mutattad meg, csak magadnak, hogy okosabb vagy nála). Valaki félreérti netán vérszemet kap és máris emberi életbe is kerülhet.
Előre félek mikor a teljes M1 Budapest-Győr között mindkét irányba 3 sáv lesz. Megy majd az észosztás és az önbizalom pumpálás....
Na , ne már, az tök szabályos,részemről , máshogy nem is megoldható :D
Te hogy előzöl meg egy középső sávon cammogót? (Bemész a belső sávba, utána meg vissza a külsőbe)
Minden más megoldás szabálytalan.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21230 Dátum: 2017.07.13 15:39:42 »

Jó ez lehet, de azért mert valaki 150-el akar menni, nehogy már ne előzzek a belső sávban 130-al :winkiss:

persze, nem erre gondoltam. hanem mondjuk egy 110-130 viszonylatra.

"mert az a kamion már csak egy kilométerre van, azt még megelőzöm"

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21231 Dátum: 2017.07.13 15:40:38 »
Na , ne már, az tök szabályos,részemről , máshogy nem is megoldható :D
Te hogy előzöl meg egy középső sávon cammogót? (Bemész a belső sávba, utána meg vissza a külsőbe)
Minden más megoldás szabálytalan.

én sokszor  elmegyek az ilyen marhák mellett jobbról. a legjobb, amikor még ki is néznek, hogy mégis mit művelek...  :wacko:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21232 Dátum: 2017.07.13 15:41:20 »
Én nem cammogok a középső sávban, ergo nincs szükség arra, hogy megelőzzem.
Ha meg mégis adódna ilyen helyzet, azt általában jó messziről fel lehet ismerni, így jó időben átmegyek a belsőbe. Olyat sose csinálok, hogy tüntetőlegesen utolérem, közel megyek hozzá, majd kiugrok mögüle, megelőzöm és visszavágok elé - ez eleve hülyeség szerintem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21233 Dátum: 2017.07.13 15:49:10 »
én sokszor  elmegyek az ilyen marhák mellett jobbról. a legjobb, amikor még ki is néznek, hogy mégis mit művelek...  :wacko:
Velem nagyritkán fordul elő ilyen helyzet, ilyenkor refi be, és úgy megyek el mellette.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21234 Dátum: 2017.07.13 15:53:31 »
Én nem cammogok a középső sávban, ergo nincs szükség arra, hogy megelőzzem.
Ha meg mégis adódna ilyen helyzet, azt általában jó messziről fel lehet ismerni, így jó időben átmegyek a belsőbe. Olyat sose csinálok, hogy tüntetőlegesen utolérem, közel megyek hozzá, majd kiugrok mögüle, megelőzöm és visszavágok elé - ez eleve hülyeség szerintem.
Ezt most egy kissé sarkítottan írta le, se elötte, se az előzés után nem kell (nem is teszem) veszélyeztetni senkit. Csak annyi történik, hogy esetleg felfogja ,hogy ő szabálytalankodik, nem én!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21235 Dátum: 2017.07.13 15:55:07 »
én sokszor  elmegyek az ilyen marhák mellett jobbról. a legjobb, amikor még ki is néznek, hogy mégis mit művelek...  :wacko:
Sajnos, olyankor te vagy a szabálytalan :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21236 Dátum: 2017.07.13 16:46:25 »
Ezt most egy kissé sarkítottan írta le, se elötte, se az előzés után nem kell (nem is teszem) veszélyeztetni senkit. Csak annyi történik, hogy esetleg felfogja ,hogy ő szabálytalankodik, nem én!
Nekem csupán az a bajom ezzel a szemlélettel, hogy amikor ilyet csinál az ember, hajlamos figyelmen kívül hagyni a többieket. Nem csak ti ketten vagytok a pályán. Ugyanazon a ponton lehet még másik 5-10 autó, aki nem biztos hogy érti, miért vagánykodsz, félreérti a tetted, lehet pont akkor szeretne ő is sávot váltani amikor te, csak későn veszed észre, mert te a mazsola leckéztetésére koncentrálsz.
Hidd el, nem érdemes. Elég a rálámpázol egyet.
Azt nem tudhatod mikor kit veszélyeztetsz, mert ilyenkor kiszámíthatatlanná válasz a többiek számára!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21237 Dátum: 2017.07.13 18:06:36 »
Nekem csupán az a bajom ezzel a szemlélettel, hogy amikor ilyet csinál az ember, hajlamos figyelmen kívül hagyni a többieket. Nem csak ti ketten vagytok a pályán. Ugyanazon a ponton lehet még másik 5-10 autó, aki nem biztos hogy érti, miért vagánykodsz, félreérti a tetted, lehet pont akkor szeretne ő is sávot váltani amikor te, csak későn veszed észre, mert te a mazsola leckéztetésére koncentrálsz.
Hidd el, nem érdemes. Elég a rálámpázol egyet.
Azt nem tudhatod mikor kit veszélyeztetsz, mert ilyenkor kiszámíthatatlanná válasz a többiek számára!
Nem, mert minden sávváltásom szabályos és nyilván úgy történik ahogy a forgalom megengedi.
Sőt nem is lehet  máshogy szabályosan csinálni. (Vagy te
lelassitasz, nehogy utolérjed,
esetleg megvárod míg mégis lehúzódik  (nem fog),
maradsz a külső sávban és lelassítasz nehogy véletlenül megelőzd jobbról :devil:
megelőzöd és maradsz a belső sávban ( jobbra tartsot nem tartod be)
megelőzöd és eléje sorolsz a középső sávban, mint ő ,mész  ott tovább (te se tartsz jobbra)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21238 Dátum: 2017.07.13 21:59:42 »
Akkor pláne nincs értelme az egésznek, mert akkor az illető észre sem veszi, hogy kétszer dupla sávváltással megelőzted. Max csak röhög rajtad hogy jól megszívatott, hogy erre kényszerültél, miközben ő csak egyenesen ment...
Ha móresre akartad tanítani, akkor biztos vagyok benne, hogy nem voltál ennyire kegyes, ahogyan leírtad  ;)

Részemről vége az egész diskúciónak, ezt a móresre tanítgatást meg megmutogatást jobban utálom sokkal, mint azt a néhány esetet, amikor valaki bent felejti magát a középső sávban. Toleránsabbnak kell lenni, ennyi az egész. Boldogabb, nyugodtam marad így az ember, nem attól lesz valaki több, ha mindig ejnyebejnyézik másokra. És sokkal veszélytelenebb is így élni, ennyi az egész  :hug:

« Utoljára szerkesztve: 2017.07.13 22:04:24 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21239 Dátum: 2017.07.14 00:40:35 »
Nem veszélyeztetek senkit a középsávban cammogót sem, csak megmutatom,hogy még a belső sávból is illik a külső sávba húzódni. :)
Aztán ő meg azt gondolja magában: mit pattog itt már ez a toyotás ahelyett, hogy menne szép nyugodtan a középső sávban...!  [rohog] [rohog] [rohog]
music