Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2785497 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21180 Dátum: 2017.04.05 22:05:11 »
Igen, így van. A legrosszabb kombó a friss jogsi új autóval.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21182 Dátum: 2017.04.19 09:43:57 »
Nem, mi több, senkit sem.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21183 Dátum: 2017.04.19 09:59:28 »
Reggel a Gyömrőin mértek ezerrel. Röhögtem is rajtuk, mert bent kucorogtak a kocsiban és a szélvédő mögül próbáltak lőni, ami érdekes lehetett így havasan  :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21184 Dátum: 2017.04.19 10:31:38 »
Nálunk is rendszeresen vannak reggel fél 8 és fél 9 közt, amikor nagyjából az álló kocsisort lehet mérni...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21185 Dátum: 2017.04.19 15:01:40 »
Nálunk is rendszeresen vannak reggel fél 8 és fél 9 közt, amikor nagyjából az álló kocsisort lehet mérni...
Hol láttad őket?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21187 Dátum: 2017.04.22 21:46:45 »
http://auto.indavideo.hu/video/Kedves_akarsz_lenni_de_tul_bunko_az_autos
1. Hogy is volt a telókkal? :hmmmm:
2.Azért annak ellenére hogy én is motoros vagyok: van az úgy, hogy a motoros nagyon hirtelen ott tud teremni, mert nehezebb észrevenni , meg gyorsan is jön, persze azért még nem kell az autósnak pofátlannak lenni.
3. Jól láttam, hogy az utolsó kis körforgalmat simán levágták, sőt a motoros már ott előzött? :surrender:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21188 Dátum: 2017.04.22 22:23:34 »
Hol láttad őket?
Nem most voltak, hanem az elmúlt másfél hétben legalább négyszer, általában a volt OPNI parkolója előtt szoktak állni, és a fentről lezúdulókat mérik, de volt már, hogy kicsit lejjebb a hosszú, zöld kerítéses ház előtt valahol találtak helyet.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21189 Dátum: 2017.05.07 01:32:51 »
Két hybrid is feltartott ma - pedig engem nem könnyű :)
Az első egy yaris HSD ami megrakott pótkocsis IFA-t megszégyenítő gyorsulással húzatta egészen óra szerinti 45-ig, aztán egy lámpától elrugaszkodva a külsőben sikerült legyorsulni, a belsőt persze kibérelte magának. A másik egy mercis volt, az meg bealudhatott, mert feltartotta a kezét amikor már 10 másodperce a löklapján voltam (üresben), és kicsit megnyomta mielőtt aztán vett egy kisívet. E valamennyi meg kékhibrid., nem értek a mercikhez.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21190 Dátum: 2017.05.07 06:35:22 »
A másik véglet.
Lakott terület, kétsávos út, folyamatos kocsisor aminek a végén vagyunk.
Elöl bepirosodik, elkezdenék gurulni, CLK Merci levillog. Akkor lássuk neki mit mutat a lámpa, kisorolok, majd a lámpánál vissza mögé. Fura módon akkor már nem sietett, pedig elfért volna. A következő 4 km en a merci 6x váltott sávot, kb 40x fékezett, én egyszer sem. Végül megtetszett neki a külső sáv amiben elöl busz volt és mivel nem volt öböl a megállónak pár perc múlva be is ragadt mögé.
Üzemanyagot és autót könnyebb venni mint városismeretet.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.07 06:39:02 írta Agyarka »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21191 Dátum: 2017.05.07 11:37:12 »
Ez a piros lámpához rohanás a halálom nekem is... Amerre nap mint-nap járok, ott természetesen már kiismertem a lámpákat, mi hogyan vált, mit lehet elérni, mihez nem érdemes rohanni. A kedvencem a Hungárián a Veres Péter utcától a Népliget felé. Ugye 70-es tábla van, de úgy megfog a kövi piros, 50-el viszont zöldhullám, utána meg lehet menni 70-el a nagykőrösi felé...

Itt rendszeresen levillognak, amikor megpróbálom beosztani a sebességet. Ilyenkor elengedem, majd a lámpához gurulva (ahol az illető már áll) visszakapja a villogást. Kb 10%-a érti meg elakadásjelzővel, vagy kézfeltartással jelzik hogy már rájöttek a tötymörgés okára, a többiek általában nagy gázzal indulnak, és rohannak megállni a kövi lámpánál induló autók mögé is...  :lol:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21192 Dátum: 2017.05.07 11:50:31 »
Ez a piros lámpához rohanás a halálom nekem is... Amerre nap mint-nap járok, ott természetesen már kiismertem a lámpákat, mi hogyan vált, mit lehet elérni, mihez nem érdemes rohanni. A kedvencem a Hungárián a Veres Péter utcától a Népliget felé. Ugye 70-es tábla van, de úgy megfog a kövi piros, 50-el viszont zöldhullám, utána meg lehet menni 70-el a nagykőrösi felé...

Itt rendszeresen levillognak, amikor megpróbálom beosztani a sebességet. Ilyenkor elengedem, majd a lámpához gurulva (ahol az illető már áll) visszakapja a villogást. Kb 10%-a érti meg elakadásjelzővel, vagy kézfeltartással jelzik hogy már rájöttek a tötymörgés okára, a többiek általában nagy gázzal indulnak, és rohannak megállni a kövi lámpánál induló autók mögé is...  :lol:

 :clap: :clap: :yes: :yes:

A közlekedési (is) analfabéta   =  (fa....sz) szép időben  (is)  "virágzik" ! ::) :D :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21193 Dátum: 2017.05.07 13:04:04 »
Ez a piros lámpához rohanás a halálom nekem is...  :lol:
Mondjuk abban az esetben, mikor a lámpánál külön sáv van a valamerre kanyarodóknak, illik nem 20-al gurulni odáig, mert azzal viszont a lekanyarodókat tartjuk fel indokolatlanul... dehát mint a legtöbb helyzetben, a konklúzió itt is az, hogy dinamikusan de nem ész nélkül, és figyelni a mások érdekeire is. (utópia vége)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer