Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2789259 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21015 Dátum: 2017.02.01 23:15:23 »
ne szivd mellre...
:D Öreg vagyok már, hogy felizgasson...
Megszoktam az eltelt évtizedek alatt, hogy én vagyok a gyilkos stb. meg tőlem kell, hogy féljen mindenki más aki az utakon összefut velem stb.
Más autófórumot mondjuk otthagytam egyszer emiatt vagy 10 éve, amikor már én voltam a közellenség, alig várták, hogy félhessenek tőlem. [rohog]
Itt azért egész jól megtűrtök, február 27-én lesz, hogy már 5 éve regisztráltam és ide szívesen írogatok még mindig, tudom sokan nem értenek velem egyet, de nem is kell mindenkinek egyformának lennie. Igazi Toyota fan vagyok, igaz a gyorsabb fajtából.  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21016 Dátum: 2017.02.02 17:42:40 »
10 éves autót megvettem ismerőstől ismert előélettel. Benzinest sem kaptam volna olcsóbban, tehát semmivel nem volt több a bekerülési ára...
Mit számítsak még hozzá? 23 éve megvan a Carina és már nem is fogom eladni, nálam fog szétrohadni. Eszméletlen szeretem, Carina kell és kész!
Nem arról beszélek, hogy juj a dízel mindenben jobb, abszolúte nem, csak pont egy olyan figurának sem rossz mint én, aki 26 év után kezd el dízel autót tartani és pont annál többet spórol az üzemanyagon, minél jobban tiporja, mert a minimum fogyasztása látjátok, hogy csak kb.1 literrel kevesebb, de a maximum fogyija már viszont több mint 5 literrel kevesebb! Minél "sportosabban" vezetek annál nagyobb az előnye a benzineshez képest. Ezt akartam csak kihozni és ezért lehet szerethető ez a kevesebb fogyasztás egy olyan "eszetlenül" vezetőnek mint én.
Valaki jó pár hónapja úgy fogalmazott, hogy a dieselnek szinte mindegy hogyan használják, hol megy.
Az egy kicsit túlzás, de nincs messze az igazságtól.  :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21017 Dátum: 2017.02.14 08:50:03 »
sűrű köd.  szürke autó. világitás nincs. megy a semmiben ezerrel.  csak az utastérben az ájfon világit biztos annak kell az energia.  fiatal nő.   :cry: :cry: :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21018 Dátum: 2017.02.14 09:19:47 »
Valaki jó pár hónapja úgy fogalmazott, hogy a dieselnek szinte mindegy hogyan használják, hol megy.
Nem. Azt írták, hogy a dízel kevésbé érzékeny a használati módra, mind a benzines. Tehát pl. nem fog annyival többet enni pályán nagy tempónál (arányaiban), mint a benzines.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21019 Dátum: 2017.02.14 10:13:24 »
sűrű köd.  szürke autó. világitás nincs. megy a semmiben ezerrel.  csak az utastérben az ájfon világit biztos annak kell az energia.  fiatal nő.   :cry: :cry: :cry:
Kedvenceim az országúton, tejfölben, kizárólag nappali menetfénnyel közlekedők. Főleg mikor beérem őket...  :ph34r:
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21020 Dátum: 2017.02.14 11:37:17 »
Nem. Azt írták, hogy a dízel kevésbé érzékeny a használati módra, mind a benzines. Tehát pl. nem fog annyival többet enni pályán nagy tempónál (arányaiban), mint a benzines.
Én meg azt írom, hogy városban se iszik sokat, max pesti dugóban 1 l-el többet (mentem már délelötti forgalomban Debrecenben, még kevesebbet fogyasztott mint az addigi autópályás átlagom, vagyis 5 l-alatt)
Szóval a szórás 4,5- 6 liter között van, egy hasonló benzines ez 5-10 liter között van.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.14 11:39:38 írta OldPiet »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21021 Dátum: 2017.02.14 11:45:32 »
Én meg azt írom, hogy városban se iszik sokat, max pesti dugóban 1 l-el többet (mentem már délelötti forgalomban Debrecenben, még kevesebbet fogyasztott mint az addigi autópályás átlagom, vagyis 5 l-alatt)
Szóval a szórás 4,5- 6 liter között van, egy hasonló benzines ez 5-10 liter között van.
Ehhez tegyük hozzá, hogy nem csak az 1,4 D-4D dízel motor létezik és ezek az adatok arra vonatkoznak. Pl. egy 2,2 D-CAT nagyon nem ennyit eszik (bár nem is úgy megy  :D;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21022 Dátum: 2017.02.14 11:50:59 »
Én meg azt írom, hogy városban se iszik sokat, max pesti dugóban 1 l-el többet (mentem már délelötti forgalomban Debrecenben, még kevesebbet fogyasztott mint az addigi autópályás átlagom, vagyis 5 l-alatt)
Szóval a szórás 4,5- 6 liter között van, egy hasonló benzines ez 5-10 liter között van.
No, akkor egyről beszélünk  :clap: :clap: :clap:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21023 Dátum: 2017.02.15 08:45:59 »
szürke kis szuzuki, repül a ködben, sállálá!
világítás sehol , sállálá!
anyuka, kisgyerek sállálá!
miért? miért?  :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21024 Dátum: 2017.02.15 09:13:53 »
szürke kis szuzuki, repül a ködben, sállálá!
világítás sehol , sállálá!
anyuka, kisgyerek sállálá!
miért? miért?  :devil:
Sok ilyen "szürke Suzukit" láttam ma. Én sem értem. Nem vagyok a mindenáron világítós fajta, no de sűrű ködben, gyerekkel...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21025 Dátum: 2017.02.15 09:21:54 »
No, akkor egyről beszélünk  :clap: :clap: :clap:

valahogy úgy:

mazda2 dízel : 4.5-7.5
avensis 2.4 : 6.0-15.5
mazda3 : 5.4-10.2

és egy érdekes extra: a prius 5.4-9.7-nél tart de lefelé van még benne kiaknázatlan lehetőség. szóval ez is benzines módon szór, csak a szórásképe lejjebb van :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21026 Dátum: 2017.02.15 11:08:56 »
Csak az a bibi az egészben, hogy az az üzemmód, ahol az eddig tankolásra vetítve 4,8-6,5 közt fogyasztó 1,33-as (tehát az 1,4-es dízel Corollával összevethető motorú) Yaris 8 liter felett eszik, az a dízelt tönkrevágja.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21027 Dátum: 2017.02.16 00:45:27 »
Azért ha tankolásra nézzük a benzines corolla is 6 és 8 között van. Nem igazán tud lenni 5 vagy 10. Az igaz hogy jobban kapható egy kis városi sportolásra, gumicsikorgatásra, tiltásig való pörgetésre, vagy éppen 180-as pályatempóra (130-nál kezd húzni :) ), de jobban kapható papás tötymörgésre is, nesztelen helyváltoztatásra, ily módon a fogyasztása is lehet változatosabb. Benzinnél a hideg és a köbcenti ami alaposan megkéri a magáét városban, a diesel ezekre alig érzékeny. Egy bemelegedett benzines nem olyan mohó városban, a pályán talán a magas fordulat jobban megteszi hatását és a vvti is belelendül :)
Akárhogy is ragozzuk a kinyomom a szemét eszik 6-ot jobban hangzik mint a kinyomom a szemét eszik 8 felet...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21028 Dátum: 2017.02.16 06:28:42 »
Persze, ez nem vitás. Én arra céloztam, ha azért eszik sokat, mert ugyan nem taposod ki a belét, de sok kis rövid utat mész hideg motorral, azt a dízel forintban is kifejezhetően kevésbé tolerálja.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21029 Dátum: 2017.02.16 08:35:07 »
Azért ha tankolásra nézzük a benzines corolla is 6 és 8 között van. Nem igazán tud lenni 5 vagy 10. Az igaz hogy jobban kapható egy kis városi sportolásra, gumicsikorgatásra, tiltásig való pörgetésre, vagy éppen 180-as pályatempóra (130-nál kezd húzni :) ), de jobban kapható papás tötymörgésre is, nesztelen helyváltoztatásra, ily módon a fogyasztása is lehet változatosabb. Benzinnél a hideg és a köbcenti ami alaposan megkéri a magáét városban, a diesel ezekre alig érzékeny. Egy bemelegedett benzines nem olyan mohó városban, a pályán talán a magas fordulat jobban megteszi hatását és a vvti is belelendül :)
Akárhogy is ragozzuk a kinyomom a szemét eszik 6-ot jobban hangzik mint a kinyomom a szemét eszik 8 felet...

dehogynem tud. csak ha valaki egyféleképpen használja az autót, akkor az is egyféleképpen fogyaszt. én nagyon változatos módokon és sokféle autót hajtottam az elmúlt sok évben, ezt mutatja fogyasztási szórás. ha minden nap ugyanakkor, ugyanúgy használnám, nyilván a szórás is sokkal kisebb lenne.
mint ahogy például mostanában a mazda permanensen 10-11 között fogyaszt, mert csak rövid távokon, hidegen, városban használjuk...