Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2788580 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20955 Dátum: 2017.01.10 18:43:11 »
tovább növeli a homályt, hogy a Toyota képviselő véleményéhez képest a dízel autóm felhaszn. útmutatójában meg a beindítás utáni azonnali kímélő menetet javasolja.
A sokféle vélemény közös halmaza nagyjából ott van, hogy egy rövid üresjárat után kímélő menet a teljes bemelegedésig.

Én laikusként azt érzékelem, hogy kb. egy perc üresjárat után elindulva már nincs csattogó hangja a kocsinak, szóval "érzésre" úgy jó.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20956 Dátum: 2017.01.10 21:37:18 »
Sanyibácsi butaságokat beszél...

1, Nem feltétlenül fogod a teljesítmény 2/3át a csapágyakra szabadítani, hiszen nem padlógázzal indulsz... Értem én hogy alsó tartományban ott LEHET a nagy nyomaték, de ha finoman gyorsítasz, akkor nem lesz ott, ezért van gázpedál, és nem kapcsoló.  ::)
2, Modern motorba modern olaj való, aki ezt megtartja, annak a -20°C-ban sem kell szivattyúzhatósági problémákkal szembesülnie, így az illesztések finomsága nem mérvadó.

Szerintem ahogy kisimul a motor járása, el lehet indulni FINOMAN, szellősen vezetve, nem hirtelen gyorsításokkal, kerülve a nagyon alacsony, és a nagyon magas fordulatot. Esetemben én indítás után kb 10-15mp-et várok (eddigre csendesedik el a motor), kiállok a garázsból, becsukom a kaput (~1perc), beülök, azt go... Ebben a hidegben kb 10 perc után kezd kimozdulni a hűtővíz mutatója, ott kb 40°C-t jelent. Álló helyzetben ezt elérni sztem kb fél óra lenne...  :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20957 Dátum: 2017.01.11 05:29:31 »
Nekem ez a furcsa, hogy a márkák képviselői így mondják, hogy szerintem, meg úgy gondolom...ez nekem szubjektív. Ez műszaki dolog, nem verselemzés. Nem tudom elképzelni, hogy erre nincs egy szilárd álláspont, objektív tényezőkre építve az adott gyártónál.

Nekem szörnyű volt látni, amikor egyik kolléganőm beül a turbódízel kocsijába, indít, és kb. fél másodperccel később már mozdult is az autó. Szóltam neki, dehát nem nagy sikerrel jártam. Azóta lecserélték valami Hyundai I30 benzinesre, de ez a stílus annak sem lesz javára.

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.11 05:37:19 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20958 Dátum: 2017.01.11 08:25:42 »
Sanyibácsi butaságokat beszél...

1, Nem feltétlenül fogod a teljesítmény 2/3át a csapágyakra szabadítani, hiszen nem padlógázzal indulsz... Értem én hogy alsó tartományban ott LEHET a nagy nyomaték, de ha finoman gyorsítasz, akkor nem lesz ott, ezért van gázpedál, és nem kapcsoló.  ::)
2, Modern motorba modern olaj való, aki ezt megtartja, annak a -20°C-ban sem kell szivattyúzhatósági problémákkal szembesülnie, így az illesztések finomsága nem mérvadó.

Szerintem ahogy kisimul a motor járása, el lehet indulni FINOMAN, szellősen vezetve, nem hirtelen gyorsításokkal, kerülve a nagyon alacsony, és a nagyon magas fordulatot. Esetemben én indítás után kb 10-15mp-et várok (eddigre csendesedik el a motor), kiállok a garázsból, becsukom a kaput (~1perc), beülök, azt go... Ebben a hidegben kb 10 perc után kezd kimozdulni a hűtővíz mutatója, ott kb 40°C-t jelent. Álló helyzetben ezt elérni sztem kb fél óra lenne...  :D
Ezzel én is így vagyok, csak még indulás után min. 1km-t lefelé megyek, de van olyan irány ahol 3-4km-t is, ki se mozdul a vizhőmérő ez alatt. :D
Apropó, honnan tudom mikor kezd működni a turbóm? :hmmmm: Én soha nem hallom és érezni se lehet.
(csak azt ne mondjátok, hogy elhagytam valahol [rohog])

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20959 Dátum: 2017.01.11 09:02:14 »
Apropó, honnan tudom mikor kezd működni a turbóm? :hmmmm: Én soha nem hallom és érezni se lehet.
(csak azt ne mondjátok, hogy elhagytam valahol [rohog])
Azt észrevennéd, mert a bringás is elmenne melletted és a hegyre sem mennél vissza este  :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20960 Dátum: 2017.01.11 20:26:03 »
...
Ha lesz valami egyéb, majd írok.

Üdv!

Ma délelőtt kaptam egy rövid levelet a rendőrségtől:

"Ezúton tájékoztatom, hogy a Pécsi Rendőrkapitányság Szabálysértési Hatósága szabálysértési eljárást indított ismeretlen személy ellen az Ön által tett feljelentés alapján.

Továbbá tájékoztatom, hogy az eljárás során hozott határozatról nem küldünk Önnek példányt.

Aláírás
szabs. főelőadó"


Nem tudtam, hogy ennyi feljelenteni... ahogy értelmezem, én erről már többet nem fogok megtudni.
Ez így szokott lenni?

 

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20961 Dátum: 2017.01.11 21:11:13 »
Ez is valami, nem gondoltam, hogy megmozdulnak. Örömteli meglepetés  :clap:

Nem vakok, a rendszám meg van nekik. Aztán hogy a kamikaze passatos hogyan próbál meg kibújni ez alól, az ugye kérdésesessé teszi a végeredményt.   :nonono:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20962 Dátum: 2017.01.11 21:20:41 »
Üdv!

Ma délelőtt kaptam egy rövid levelet a rendőrségtől:

"Ezúton tájékoztatom, hogy a Pécsi Rendőrkapitányság Szabálysértési Hatósága szabálysértési eljárást indított ismeretlen személy ellen az Ön által tett feljelentés alapján.

Továbbá tájékoztatom, hogy az eljárás során hozott határozatról nem küldünk Önnek példányt.

Aláírás
szabs. főelőadó"


Nem tudtam, hogy ennyi feljelenteni... ahogy értelmezem, én erről már többet nem fogok megtudni.
Ez így szokott lenni?
Akár lesz eredmény akár nem, így jönnek ki legjobban az ügyből, különben csak a probléma van.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20963 Dátum: 2017.01.11 21:38:12 »
Nem tudtam, hogy ennyi feljelenteni... ahogy értelmezem, én erről már többet nem fogok megtudni.
Ez így szokott lenni?
Inkább az a jellemző, hogy nem mozdulnak, de most kaptak konkrét tárgyi bizonyítékot ami alapján nem volt nehéz eljárni. A videó alapján megállapíthatták a szabálysértést/bűncselekményt és kiküldtek róla egy csekket vagy amit kell. Aztán a Passatos vagy megpróbál fellebbezni valami okkal vagy nem. Viszont te jogilag arról nem tudhatsz, hogy büntetve lett-e az illető vagy nem, mert a gyakorlatban az elkövetőt több paragrafus védi.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20964 Dátum: 2017.01.11 22:56:24 »
Ez az "ismeretlen tettes" általában nem túl sok jót jelent, szóval ki tudja.  :hmmmm:
Ha jól kivehető az illető személyazonossága a felvételen, azzal talán kezdhetnek valamit, nem tudom a rendszám az elegendő-e ilyen esetben (hiszen a tulajdonos/üzembentartó helyett más is vezethetett, arra meg tudtommal nem köteles terhelő vallomást tenni).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20965 Dátum: 2017.01.12 06:43:12 »
Nem tudom. Tényleg történhetett valami.
Régebben szoktak hivatkozni rá, hogy más vezette, de azóta bevezették az objektív felelősség elvét. Nem néztem meg pontosan, de úgy rémlik, hogy ha nem állapítható meg, hogy ki vezetett, akkor a tulajdonost vonják felelősségre. Amikor céges kocsit vezetett egy kolléganőm és megbüntették, úgy tudom, hogy a cégnek ment a csekk, és ő fizette be. De mondom, hogy nem tudom, mert más autóját nem szoktam vezetni és a miénket sem adjuk oda...
Ha nem is büntetnék most meg, de talán óvatosabb lesz a jövőben a jóember.

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.12 06:44:53 írta vd1234 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20966 Dátum: 2017.01.12 08:02:23 »
Ez az "ismeretlen tettes" általában nem túl sok jót jelent, szóval ki tudja.  :hmmmm:
Ha jól kivehető az illető személyazonossága a felvételen, azzal talán kezdhetnek valamit, nem tudom a rendszám az elegendő-e ilyen esetben (hiszen a tulajdonos/üzembentartó helyett más is vezethetett, arra meg tudtommal nem köteles terhelő vallomást tenni).
Az ismeretlen tettes jelző több okból kell. Ártatlanság vélelme, meg a mindenkit megillető személyiségi jogok először is. Másodszor pedig a tettes a videó alapján valóban ismeretlen. Harmadszor: ha az ügyben nyomozás indul x személy elleni feljelentéssel, az nem célozhat egy további személyt. Ismeretlen tettes esetén addig keresgélhetnek a nyomozók amíg nincs meg a tettes. Ja, és ha célzottan történik feljelentés névre szólóan, akkor az illető azonnal mehet bíróságra és perelhet hitelrontásért. Egyszóval nincs semmi szokatlan az ismeretlen tettes terminológiában.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20967 Dátum: 2017.01.14 11:08:31 »
Verseny a havas úton, a szörnyű tragédia borítékolható.
Állítólag a Renge Rover mindkét utasa szörnyethalt (a nő még terhes is volt), és otthon 3 gyereket hagytak árván.
Sofőrként te felelsz mások (rád bízott embereket) életéért, ekkora felelőtlenségbe belemenni - oroszok lévén akár egy kis vodka is közrejátszhatott a dologban, vagy pusztán azt hitte a 4x4 megbirkózik az út minőségével?  :hmmmm:

http://www.liveleak.com/view?i=c27_1483974643
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20968 Dátum: 2017.01.14 11:44:29 »
Verseny a havas úton, a szörnyű tragédia borítékolható.
Állítólag a Renge Rover mindkét utasa szörnyethalt (a nő még terhes is volt), és otthon 3 gyereket hagytak árván.
Sofőrként te felelsz mások (rád bízott embereket) életéért, ekkora felelőtlenségbe belemenni - oroszok lévén akár egy kis vodka is közrejátszhatott a dologban, vagy pusztán azt hitte a 4x4 megbirkózik az út minőségével?  :hmmmm:

http://www.liveleak.com/view?i=c27_1483974643

 :no:

A gázt mindenki tudja nyomni, nem az a művészet...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20969 Dátum: 2017.01.14 15:21:09 »
36 másodperc környékén mi az a fényes villanás?