Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2827934 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20835 Dátum: 2016.11.28 08:06:40 »
Én nem bántam meg, hogy a szokott időben október végén, (amikor épp szép idő volt a hétvégén és ráértem), lecseréltem a kerekeket.
Következő hétvégén zuhogó eső, megyek a Régi fóti úton, és hirtelen elém vág (féktávon belül) a Lidl parkoló kijáratából egy szürke opel, balra akart kanyarodni, volt is neki kikanyarodó-besoroló sávja középen, de még az előtt megáll úgy, hogy félig háromnegyedig a sávomba lóg a segge. (talán mert másik irányból, nekem szemből, is jött valaki, akit el akart engedni, vagy nem tudom miért tette)

Örültem, hogy rendes téli gumik vannak a kocsin (és nem a 2009-es évjáratú nyárik) és annak is, hogy a kocsim első sarka le van kerekítve. nem tudtam megállni és kikerülni is csak épphogy sikerült.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20836 Dátum: 2016.11.28 08:18:13 »
Én nem bántam meg, hogy a szokott időben október végén, (amikor épp szép idő volt a hétvégén és ráértem), lecseréltem a kerekeket.
Következő hétvégén zuhogó eső, megyek a Régi fóti úton, és hirtelen elém vág (féktávon belül) a Lidl parkoló kijáratából egy szürke opel, balra akart kanyarodni, volt is neki kikanyarodó-besoroló sávja középen, de még az előtt megáll úgy, hogy félig háromnegyedig a sávomba lóg a segge. (talán mert másik irányból, nekem szemből, is jött valaki, akit el akart engedni, vagy nem tudom miért tette)

Örültem, hogy rendes téli gumik vannak a kocsin (és nem a 2009-es évjáratú nyárik) és annak is, hogy a kocsim első sarka le van kerekítve. nem tudtam megállni és kikerülni is csak épphogy sikerült.


Magam is rendszeresen járok arra, elég veszélyesen közlekednek a kikanyarodók. Szerintem a balra kanyarodási lehetőséget meg kellene szüntetni.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20837 Dátum: 2016.11.28 08:20:23 »

Az, hogy közben 0C van odakint, az nem baj, hiszen még nem esett hó...  :eek: :no: :hmmmm:
...ami azt illeti, valóban elég nagy különbség, hogy havas az út, vagy száraz. Inkább ott hülyeség az egész, hogy január közepén meg már minek váltani? Akkor már bírja ki autóhasználat nélkül azt az egy-két alkalmat, amikor hó van, és használjon egész évben egyfélét, viszont akkor azt ne 6-7-8 évente cserélgesse...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20838 Dátum: 2016.11.28 08:28:39 »
Szerintem a legnagyobb probléma ott van, hogy az átlaguser fejében nem tudatosodik: a gumik menettulajdonságai az öregedéssel és kopással nem fokozatosan, hanem egyre gyorsuló mértékben romlanak. Tehát azt is figyelni kell(ene), és aszerint váltani, hogy melyik gumijuk milyen állapotú.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20839 Dátum: 2016.11.28 09:47:46 »
Szerintem a legnagyobb probléma ott van, hogy az átlaguser fejében nem tudatosodik: a gumik menettulajdonságai az öregedéssel és kopással nem fokozatosan, hanem egyre gyorsuló mértékben romlanak. Tehát azt is figyelni kell(ene), és aszerint váltani, hogy melyik gumijuk milyen állapotú.
Pontosan! Jeleztem a szüleimnek is, hogy kéne új téligumit venniük, mert a 2008-as már kicsit rég. Apukám odament a gumishoz, mondta neki, hogy akkor szeretne rendelni/venni új gumikat, aki közölte vele, hogy nem kell az, mert van még rajta minta... Szóval a gumis sem tudja...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20840 Dátum: 2016.11.28 09:49:29 »
A híradások mindig azzal vannak tele az első igazi hó után, hogy mutatják a gumisokat, ahogy nem bírnak a rohammal, mert az autósok kivártak.
Az, hogy közben 0C van odakint, az nem baj, hiszen még nem esett hó...  :eek: :no: :hmmmm:
Én október közepétől április végéig járok télivel. Minek spóroljak vele, inkább kopjon le, minthogy sok mintával elöregedjen (nem megyek annyit, hogy lekopjon, inkább az idő miatt szoktam kidobni). És addig sem a nyári kopik, amivel viszont jóval többet megyek (nyári Balatoni ingázások miatt).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20841 Dátum: 2016.11.28 10:01:26 »
 :yes: :yes: :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20842 Dátum: 2016.11.28 10:55:16 »
Igen, sok szempontos játék ez, ahol több mindent kell mérlegelni. Ha tényleg csak azt néznénk, hogy mikor melyik gumi a jobb, akkor soha senki nem váltana télire, mert igazából csak pár napra lenne egyértelműen  jobb a téli. Csakhogy nem tudod, mikor lesz az a pár nap, ráadásul azok is (időben) szétszórtan lesznek, és ha csak párszáz - egy-kétezer km-t mész vele szezononként sok marad benne. Meg kell találni azt az arányt, (és itt jön az a képbe, hogy használati körülményektől függően nem biztos, hogy mindenkinek a legprémiumabb gumi lesz a jó, a gumik megfelelő tulajdonságait is nézni kell!!) amikor kb. egyformán öregszik - kopik - és adja a megfelelő teljesítményt/biztonságot a gumi. Lehet, hogy valakinek hosszabb időre érdemes fent hagyni a télit, lehet, hogy valakinek röviden, lehet, hogy valakinek belefér a négyévszakos is.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20843 Dátum: 2016.11.29 09:14:23 »
én pont most döntöttem úgy, hogy nem veszek új téli szettet a mazdára. az eredeti van rajta, tíz éves, 6 mm profillal. elég xar. viszont amikor hó is van néhány napig, majd használjuk a másik autót (nemsokára jönnek a dunlop wintersport 5-ösök :D). tavasszal meg kidobom a fenébe

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20844 Dátum: 2016.11.29 12:42:22 »
Sajnos tényleg az a baj a téli (meg egyébként a nyári) gumikkkal is, hogy az egyre fejlettebb keverék, egyre rövidebb idő alatt öregszik el. Előző kocsimon Debica Frigo gumik volta, úgy adtam el őket 7 évesen, hogy nem volt a felületükön látható kopás. Viszont olyan kemények voltak, mint a szikla, nyákos úton enyhe fékezésnél is csúsztak. Vevőnek is elmondtam, hogy ne a profilmélységet nézze, hanem a korát. Azt mondta, hogy falura sárba kell neki.
Most felpattintom a télit valamikor október közepén, és április közepéig rajta is marad. Használom. Azért vettem. Legfeljebb nem azért dobom ki 4-5-6 évesen, mert csontkeményre öregedik a keverék, hanem mert kihasználtam és elhasználtam az előnyös tulajdonságait.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20845 Dátum: 2016.11.29 12:46:35 »
Így van... attól is függ, mennyire használod. A Kiára annak idején vettem új télit/nyárit (Michelin Alpin és Energy Saver), 5 évig volt nálam az autó, kb. 5-6mm-esen adtam el őket a kocsival együtt vitték. Tök mindegy volt nekem tehát, hogy mikor cseréltem a szezont, ennyi idő alatt nem kopik le csontra egy téli sem, hacsak nem vagy taxi. Hamár ez így van, akkor valóban érdemesebb a biztonság oldalára állni és korábban feltenni a télit, későbben a nyárit.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.29 12:48:27 írta robi (Robi) »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20846 Dátum: 2016.11.29 17:12:38 »
Sajnos amíg a fejekbe a minimális profilmélység szócskát próbálják beleverni, addig az átlag autóst nehéz lesz meggyőzni, hogy a 6-7 éve vásárolt, de csak 10000 km-et futott gumija már nem biztos, hogy az autóra való.

A gumisoknak is nagy szerepük lehetne az átnevelésben, de gondolom amikor a tulajdonos egy rozoga autóval állít be, vagy jobbik esetben nem kér centrírozást, mert akkor 3000 Ft-tal olcsóbb a csere, ott szerintem felesleges is a szájukat jártatni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20847 Dátum: 2016.11.29 17:21:37 »
Sajnos amíg a fejekbe a minimális profilmélység szócskát próbálják beleverni, addig az átlag autóst nehéz lesz meggyőzni, hogy a 6-7 éve vásárolt, de csak 10000 km-et futott gumija már nem biztos, hogy az autóra való.

A gumisoknak is nagy szerepük lehetne az átnevelésben, de gondolom amikor a tulajdonos egy rozoga autóval állít be, vagy jobbik esetben nem kér centrírozást, mert akkor 3000 Ft-tal olcsóbb a csere, ott szerintem felesleges is a szájukat jártatni.  :hmmmm:
Node mindegy a kora, ha még puha a gumi. A gond ott van, hogy nem mérhető műszerrel helyben a puhasága, illetve úgyis azt mondod hogy ez még kemény/puha, attól függően kinek midet szeretnéd eladni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20848 Dátum: 2016.11.29 17:51:22 »
Sajnos amíg a fejekbe a minimális profilmélység szócskát próbálják beleverni, addig az átlag autóst nehéz lesz meggyőzni, hogy a 6-7 éve vásárolt, de csak 10000 km-et futott gumija már nem biztos, hogy az autóra való.

A gumisoknak is nagy szerepük lehetne az átnevelésben, de gondolom amikor a tulajdonos egy rozoga autóval állít be, vagy jobbik esetben nem kér centrírozást, mert akkor 3000 Ft-tal olcsóbb a csere, ott szerintem felesleges is a szájukat jártatni.  :hmmmm:
No de sokan csak 10-15 ekm-t mennek évente, most rábeszélték, hogy használjon téligumit is.
Így feleződik az évi gumikopás. Hát a *-ba a sok jótanácsért, persze hogy tovább használja a látszólag jó gumijait.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #20849 Dátum: 2016.11.29 20:39:51 »
No de sokan csak 10-15 ekm-t mennek évente, most rábeszélték, hogy használjon téligumit is.
Így feleződik az évi gumikopás. Hát a *-ba a sok jótanácsért, persze hogy tovább használja a látszólag jó gumijait.
Ráadásul nem is feleződik, a nagy átlag kb. 4 hónapig használja a télit, a szezononkénti 5000 km elég általános.
music