Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2779884 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #165 Dátum: 2005.06.23 10:35:08 »
Ezekre írtam:

Idézetet írta: "szabzso"
Idézetet írta: "robi"
Szó sincs arról, hogy itt szándékosan, roszmájúan valaki fentartaná a forgalmat. Miért lenne az? Nincs itt semmi ilyesmi. Itt arról van szó, hogyha valaki korrektül jár el a közlekedésben akkor a nagyvagányok ne sodorják őket veszélybe, pofátlanul lámpázgatva mert neki kedve van szabálytalankodni.

Pontosan! Ha én betartom a szabályokat, akkor a másik milyen jogom háborodik fel azon, hogy én szabályos vagyok, ő meg nem???

:wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #166 Dátum: 2005.06.23 11:12:25 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Én úgy tudom, hogy mivel te nem vagy hatóság, és nincsen jogod bárkit is rendre utasítani, ezért nem akadályozhatsz senkit sem abban, hogy haladjon akár 280 km/h val. Saját felelősségére azt csinál, amit akar, te nem akadályozhatod meg ebben.

Ezt jól tudod, valóban így van.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #167 Dátum: 2005.06.23 14:19:01 »
Idézetet írta: "robi"
Szerintem, aki maximálisan megengedett sebeséggel közlekedik a beső sávban, szabályosan közlekedik, és nem követ el szabálysértést. Akadályoztatás nem történt, hisz te is mehetsz az illető mögött a maximálisan megengedettel, tehát nem vagy akadályoztatva. Az, hogy valaki 280-al halad, az szabálysértés, és büntetendő. Persze ez nem azt jelenti hogy én ezt képviselem, de kiváncsi lennék egy hatósági véleményre.

Nem örülnél neki: nincs jogod feltartani senkit sem, így szól a KRESZ. Nézd meg a párhuzamosabb közlekedésre alkalmas utaknál. Jobbra tarts elv van, ezt azt jelenti, hogyha nincs nálad lassabb jármű a jobb oldali sávban, akkor ki kell menned oda, bármennyivel is mész. :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #168 Dátum: 2005.06.23 14:23:34 »
Idézetet írta: "whis"
Az már nem zavar, ha a lámpánál álló sorban előre mennek

Ezt is lehet úgy csinálni, hogy zavarjon. Tegnap kb. 30-cal ment egy motoros a két sávban piros lámpa miatt álló autók között a Bartók B. úton a Gellértnél. Azért írom a helyszínt, mert ott elég szűkek a sávok.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #169 Dátum: 2005.06.23 14:25:53 »
Idézetet írta: "whis"
Viszont nálunk többször volt, hogy német vagy osztrák rendszámú még 160-nál is villogott meg indexelt előzés közben  :roll:  Tehát ők is csak otthon rendesek!  :x

DEhogy is, ők csak udvariasak, hiszen átveszik a helyiek szokásait! :lol:  :lol:  :lol: Inkább díjazni kéne ezt a kis figyelmességet. :twisted:  :twisted:  :twisted:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #170 Dátum: 2005.06.23 14:39:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Szerintem, aki maximálisan megengedett sebeséggel közlekedik a beső sávban, szabályosan közlekedik, és nem követ el szabálysértést. Akadályoztatás nem történt, hisz te is mehetsz az illető mögött a maximálisan megengedettel, tehát nem vagy akadályoztatva. Az, hogy valaki 280-al halad, az szabálysértés, és büntetendő. Persze ez nem azt jelenti hogy én ezt képviselem, de kiváncsi lennék egy hatósági véleményre.

Nem örülnél neki: nincs jogod feltartani senkit sem, így szól a KRESZ. Nézd meg a párhuzamosabb közlekedésre alkalmas utaknál. Jobbra tarts elv van, ezt azt jelenti, hogyha nincs nálad lassabb jármű a jobb oldali sávban, akkor ki kell menned oda, bármennyivel is mész. :!:


Music leírta a lényeget. Nem te vagy a törvény, hogy betartasd vele a sebességhatárt. Arra van a trafipax, meg az Audi TT, Skoda Octavia RS elfogóautók. :-)

Ha akar menjen, az ő döntése. Ha nem méssz ki előle, akkor megsérted a jobbra tartási szabályt. Te is elvileg büntethető vagy, lásd KRESZ-könyv vonatkozó része. Ráadásul mindkettőtökben felmegy az adrenalinszint....

A szigorú jobbratartási szabály lakott területen kívülre vonatkozik.  LAkott területen belül mehetsz a belső sávban is, kivéve teherautóval tartósan, de ezek már a kivételek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #171 Dátum: 2005.06.23 14:43:41 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Szerintem, aki maximálisan megengedett sebeséggel közlekedik a beső sávban, szabályosan közlekedik, és nem követ el szabálysértést. Akadályoztatás nem történt, hisz te is mehetsz az illető mögött a maximálisan megengedettel, tehát nem vagy akadályoztatva. Az, hogy valaki 280-al halad, az szabálysértés, és büntetendő. Persze ez nem azt jelenti hogy én ezt képviselem, de kiváncsi lennék egy hatósági véleményre.

Nem örülnél neki: nincs jogod feltartani senkit sem, így szól a KRESZ. Nézd meg a párhuzamosabb közlekedésre alkalmas utaknál. Jobbra tarts elv van, ezt azt jelenti, hogyha nincs nálad lassabb jármű a jobb oldali sávban, akkor ki kell menned oda, bármennyivel is mész. :!:


Music leírta a lényeget. Nem te vagy a törvény, hogy betartasd vele a sebességhatárt. Arra van a trafipax, meg az Audi TT, Skoda Octavia RS elfogóautók. :-)

Ha akar menjen, az ő döntése. Ha nem méssz ki előle, akkor megsérted a jobbra tartási szabályt. Te is elvileg büntethető vagy, lásd KRESZ-könyv vonatkozó része. Ráadásul mindkettőtökben felmegy az adrenalinszint....

A szigorú jobbratartási szabály lakott területen kívülre vonatkozik.  LAkott területen belül mehetsz a belső sávban is, kivéve teherautóval tartósan, de ezek már a kivételek.

Totál félreértitek a dolgot. Ha a jobb sáv tele van, hová húzódjon az ember? Ha a bal sávban hosszan maximumm megengedettel előzik, akkor akik hátúlról jönnek ne pofázzanak. Ennyi. A biztonságos közlekedés érdekében.
Már a lényeg rég elhangzott.  :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #172 Dátum: 2005.06.23 14:47:05 »
Idézetet írta: "robi"
Totál félreértitek a dolgot. Ha a jobb sáv tele van, hová húzódjon az ember? Ha a bal sávban hosszan maximumm megengedettel előzik, akkor akik hátúlról jönnek ne pofázzanak. Ennyi. A biztonságos közlekedés érdekében.

Ez így rendben van, annyi kiegészítéssel, hogyha a jobb sáv tele van, akkor nem számít előzésnek a balban való haladás. Egyébként most olvastam el, azért írtam csak most. :wink:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #173 Dátum: 2005.06.23 14:48:10 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Szerintem, aki maximálisan megengedett sebeséggel közlekedik a beső sávban, szabályosan közlekedik, és nem követ el szabálysértést. Akadályoztatás nem történt, hisz te is mehetsz az illető mögött a maximálisan megengedettel, tehát nem vagy akadályoztatva. Az, hogy valaki 280-al halad, az szabálysértés, és büntetendő. Persze ez nem azt jelenti hogy én ezt képviselem, de kiváncsi lennék egy hatósági véleményre.

Nem örülnél neki: nincs jogod feltartani senkit sem, így szól a KRESZ. Nézd meg a párhuzamosabb közlekedésre alkalmas utaknál. Jobbra tarts elv van, ezt azt jelenti, hogyha nincs nálad lassabb jármű a jobb oldali sávban, akkor ki kell menned oda, bármennyivel is mész. :!:


Music leírta a lényeget. Nem te vagy a törvény, hogy betartasd vele a sebességhatárt. Arra van a trafipax, meg az Audi TT, Skoda Octavia RS elfogóautók. :-)

Ha akar menjen, az ő döntése. Ha nem méssz ki előle, akkor megsérted a jobbra tartási szabályt. Te is elvileg büntethető vagy, lásd KRESZ-könyv vonatkozó része. Ráadásul mindkettőtökben felmegy az adrenalinszint....

A szigorú jobbratartási szabály lakott területen kívülre vonatkozik.  LAkott területen belül mehetsz a belső sávban is, kivéve teherautóval tartósan, de ezek már a kivételek.

Totál félreértitek a dolgot. Ha a jobb sáv tele van, hová húzódjon az ember? Ha a bal sávban hosszan maximumm megengedettel előzik, akkor akik hátúlról jönnek ne pofázzanak. Ennyi. A biztonságos közlekedés érdekében.
Már a lényeg rég elhangzott.  :lol:


Robi  írta egy kicsivel feljebb: kiváncsi lennék egy hatósági véleményre. :lol:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #174 Dátum: 2005.06.23 14:49:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Totál félreértitek a dolgot. Ha a jobb sáv tele van, hová húzódjon az ember? Ha a bal sávban hosszan maximumm megengedettel előzik, akkor akik hátúlról jönnek ne pofázzanak. Ennyi. A biztonságos közlekedés érdekében.

Ez így rendben van, annyi kiegészítéssel, hogyha a jobb sáv tele van, akkor nem számít előzésnek a balban való haladás. Egyébként most olvastam el, azért írtam csak most. :wink:

Hát igen, soxor elég relatív, hogy mikor mi számít előzésnek, és mikor mi számit teli sávnak...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #175 Dátum: 2005.06.23 15:49:54 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "schillerasz"
...160-nál kezdett lamaradni, 180-nál pedig feladta :lol: . Aztán persze én visszamentem nyugisba a külső sávba, s akkor megelőzött.

hasonló volt a helyzet, csak előreengedtem és én ragadtam a seggére, időnként rávillantva. Egy darabig macsónak érezte magát, de 185 körül csak kiment a jobb sávba  :wink:


És utána pár napig tutira nem tudott teljesíteni az ágyban , meg valszeg álmodott is az esettel , ergo jól megkapta a frusztráció-adagját az arrogáns agresszív köcsög , úgy kell neki  :finga:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #176 Dátum: 2005.06.23 15:53:24 »
Idézetet írta: "Szeke"
robi, szabzso:
Nem azzal volt a bajom, hogy megelőzte a kamiont 110-el. Mint írtam, nem is kezdtem el villogni, szépen mentem mögötte. Akkor pöccentem be, amikor több száz méter volt két kamion között, nyugodtan lehúzódhatott volna egy pillanatra, hogy elengedjen - de ő nem tette. SZÁNDÉKOSAN feltartott, amit egy félreérthetetlen kézmozdulattal jelzett is.  :x  Akkor kezdtem el villogni, amikor üres volt a jobboldali sáv, és direkt a belsőben feltartott. Ez viszont teljességgel szabálytalan. Amúgy pedig az óra szerinti 150 egyáltalán nem veszélyes és nem számít ámokfutásnak egy RAV4-el....  :roll:


Ha 110-el csinálja ezt , az bizony gáz . Ha pedig lenne lehetősége kimenni , akkor törvénytelen is . Az ilyenre egy idő után lehet , hogy én is rávillognék  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #177 Dátum: 2005.06.23 15:56:18 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Totál félreértitek a dolgot. Ha a jobb sáv tele van, hová húzódjon az ember? Ha a bal sávban hosszan maximumm megengedettel előzik, akkor akik hátúlról jönnek ne pofázzanak. Ennyi. A biztonságos közlekedés érdekében.

Ez így rendben van, annyi kiegészítéssel, hogyha a jobb sáv tele van, akkor nem számít előzésnek a balban való haladás. Egyébként most olvastam el, azért írtam csak most. :wink:


Ezt jól mondod , de nem fűznek ehhez egy sebesség-határt is ? Mert a németeknél pl. úgy van , hogy ha mindkét sáv full telített , és a kocsisor sebessége x kmh (nem emléxem pontosan , de kevés , valami 80 vagy ilyesmi) alatt marad , akkor lehet menni tartósan a bal sávban , illetve akkor haladhatsz el a jobb sávban a bal sávban haladó autó mellett anélkül , hogy ez előzésnek minősülne . Magyarul a majdnem-dugó helyzetekre ("stockender Verkehr") értendő ez a dolog .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #178 Dátum: 2005.06.23 15:58:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Totál félreértitek a dolgot. Ha a jobb sáv tele van, hová húzódjon az ember? Ha a bal sávban hosszan maximumm megengedettel előzik, akkor akik hátúlról jönnek ne pofázzanak. Ennyi. A biztonságos közlekedés érdekében.

Ez így rendben van, annyi kiegészítéssel, hogyha a jobb sáv tele van, akkor nem számít előzésnek a balban való haladás. Egyébként most olvastam el, azért írtam csak most. :wink:


Ezt jól mondod , de nem fűznek ehhez egy sebesség-határt is ? Mert a németeknél pl. úgy van , hogy ha mindkét sáv full telített , és a kocsisor sebessége x kmh (nem emléxem pontosan , de kevés , valami 80 vagy ilyesmi) alatt marad , akkor lehet menni tartósan a bal sávban , illetve akkor haladhatsz el a jobb sávban a bal sávban haladó autó mellett anélkül , hogy ez előzésnek minősülne . Magyarul a majdnem-dugó helyzetekre ("stockender Verkehr") értendő ez a dolog .


Idehaza nem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #179 Dátum: 2005.06.24 07:20:27 »
Ma reggel egy Samarán láttam az alábbi mókás feliratot:
"Ne kerülj ki! HARCOLJ!"
 :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety