Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2782630 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #150 Dátum: 2005.06.22 16:07:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Abban egyébként teljesen egyetértünk , hogy ha én legalább 130-al előzök az autópálya belső sávjában , akkor ugyan le nem takarodok bárki gyorsabb elől , akármennyire is villogtat . Ugyanis éppen ELŐZÖK , tehát nem indokolatlanul haladok a bal sávban , és ráadásul a megengedett max sebességgel haladok .
Hozzátenném , hogy ilyen esetben folytatom az előzést mindaddig , amíg nem tudok úgy kisorolni a jobb sávba , hogy ott ne kelljen azonnal lassítsak . Tehát nem fogok kiállni egy lyukba két kamion közé csak azért , hogy elengedjek valaki gyorsabbat , ha már én is eleve legalább a megengedett legnagyobb sebességgel haladok a bal sávban .

Ebben teljesen egyetértek! Sajna nálunk a többség úgy gondolja, hogy ha ő gyorsabban jön hátul, mint amennyivel Te előzöl, akkor azonnal villogni, dudálni, integetni, anyázni kell. (itt most nem arra gondolok, amikor kivág eléd és 105-tel akar előzni 3 kamiont). Nekem is többször volt, hogy 140-150-nel előztem egy kamionsort, de a mögém érő gyorsabb autó türelmetlen volt.  :evil:
Ausztriában és a németeknél ilyet nem tapasztaltam, ott simán megvárták, amig befejezed az előzést, aztán mentek tovább. Viszont nálunk többször volt, hogy német vagy osztrák rendszámú még 160-nál is villogott meg indexelt előzés közben  :roll:  Tehát ők is csak otthon rendesek!  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #151 Dátum: 2005.06.22 16:16:26 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Abban egyébként teljesen egyetértünk , hogy ha én legalább 130-al előzök az autópálya belső sávjában , akkor ugyan le nem takarodok bárki gyorsabb elől , akármennyire is villogtat . Ugyanis éppen ELŐZÖK , tehát nem indokolatlanul haladok a bal sávban , és ráadásul a megengedett max sebességgel haladok .
Hozzátenném , hogy ilyen esetben folytatom az előzést mindaddig , amíg nem tudok úgy kisorolni a jobb sávba , hogy ott ne kelljen azonnal lassítsak . Tehát nem fogok kiállni egy lyukba két kamion közé csak azért , hogy elengedjek valaki gyorsabbat , ha már én is eleve legalább a megengedett legnagyobb sebességgel haladok a bal sávban .

Ebben teljesen egyetértek! Sajna nálunk a többség úgy gondolja, hogy ha ő gyorsabban jön hátul, mint amennyivel Te előzöl, akkor azonnal villogni, dudálni, integetni, anyázni kell. (itt most nem arra gondolok, amikor kivág eléd és 105-tel akar előzni 3 kamiont). Nekem is többször volt, hogy 140-150-nel előztem egy kamionsort, de a mögém érő gyorsabb autó türelmetlen volt.  :evil:
Ausztriában és a németeknél ilyet nem tapasztaltam, ott simán megvárták, amig befejezed az előzést, aztán mentek tovább. Viszont nálunk többször volt, hogy német vagy osztrák rendszámú még 160-nál is villogott meg indexelt előzés közben  :roll:  Tehát ők is csak otthon rendesek!  :x


2 féle képpen értelmezhető a szememben. Akkor villog ha te már elözésben vagy és tolna le az autrol. De azmegint más hogy látja a mano a tükörböl, hogy jön valaki 200-l ö meg megy 100-l és csak azért is elkezdi az elözést.

Mert az bunko aki tolja a mar reg elözö gk-t, de az se kutya aki dirket behuzza a kormányt...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #152 Dátum: 2005.06.22 16:19:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Abban egyébként teljesen egyetértünk , hogy ha én legalább 130-al előzök az autópálya belső sávjában , akkor ugyan le nem takarodok bárki gyorsabb elől , akármennyire is villogtat . Ugyanis éppen ELŐZÖK , tehát nem indokolatlanul haladok a bal sávban , és ráadásul a megengedett max sebességgel haladok .

Hozzátenném , hogy ilyen esetben folytatom az előzést mindaddig , amíg nem tudok úgy kisorolni a jobb sávba , hogy ott ne kelljen azonnal lassítsak . Tehát nem fogok kiállni egy lyukba két kamion közé csak azért , hogy elengedjek valaki gyorsabbat , ha már én is eleve legalább a megengedett legnagyobb sebességgel haladok a bal sávban .

Így gondoltam én is. Nyilván a jobb sáv ha tele van és ott mindenki 90-el halad, akkor én mehetek a belsőbe 130-al folyamatosan.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #153 Dátum: 2005.06.22 16:25:01 »
Idézetet írta: "Kpeki"
 ...Akkor villog ha te már elözésben vagy és tolna le az utrol... Mert az bunko aki tolja a mar reg elözö gk-t, de az se kutya aki dirket behuzza a kormányt...

Erre az esetre gondoltam. Már megelőztem 1 kamiont, de még van kettő, ő meg már messziről elkezd villogni és feltűnően indexelni balra, meg eléggé balra is húzódik. Pedig láthatná, hogy még előzök és nem fogok 150-nel bevágódni két, 100-zal haladó kamion közé csak hogy ő nyerjen 6 mp-et. Különben is már messziről láthatta, hogy lesz előtte egy lassabb jármű!
De a legjobb, amikor úgy rázza az öklét, hogy többen előznek mondjuk egy kamionsort és amúgy sem tudna előrébb jutni, ha kiállnék előle, mert előttem is vannak vagy négyen a belső sávban! Egy ilyet egyszer kénytelen voltam letolni az útról (csakazértis kivágtam két kamion közé, elengedtem, majd vissza mögé, ráragadtam és visszaadtam a "kölcsönt"). Nagyon jól esett  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #154 Dátum: 2005.06.22 16:36:51 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Kpeki"
 ...Akkor villog ha te már elözésben vagy és tolna le az utrol... Mert az bunko aki tolja a mar reg elözö gk-t, de az se kutya aki dirket behuzza a kormányt...

Erre az esetre gondoltam. Már megelőztem 1 kamiont, de még van kettő, ő meg már messziről elkezd villogni és feltűnően indexelni balra, meg eléggé balra is húzódik. Pedig láthatná, hogy még előzök és nem fogok 150-nel bevágódni két, 100-zal haladó kamion közé csak hogy ő nyerjen 6 mp-et. Különben is már messziről láthatta, hogy lesz előtte egy lassabb jármű!
De a legjobb, amikor úgy rázza az öklét, hogy többen előznek mondjuk egy kamionsort és amúgy sem tudna előrébb jutni, ha kiállnék előle, mert előttem is vannak vagy négyen a belső sávban! Egy ilyet egyszer kénytelen voltam letolni az útról (csakazértis kivágtam két kamion közé, elengedtem, majd vissza mögé, ráragadtam és visszaadtam a "kölcsönt"). Nagyon jól esett  :lol:


Ök az igazi bunkok. Erre nem lehet mást mondani
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #155 Dátum: 2005.06.22 16:42:02 »
Idézetet írta: "whis"

Ebben teljesen egyetértek! Sajna nálunk a többség úgy gondolja, hogy ha ő gyorsabban jön hátul, mint amennyivel Te előzöl, akkor azonnal villogni, dudálni, integetni, anyázni kell. (itt most nem arra gondolok, amikor kivág eléd és 105-tel akar előzni 3 kamiont). Nekem is többször volt, hogy 140-150-nel előztem egy kamionsort, de a mögém érő gyorsabb autó türelmetlen volt.  :evil:
Ausztriában és a németeknél ilyet nem tapasztaltam, ott simán megvárták, amig befejezed az előzést, aztán mentek tovább. Viszont nálunk többször volt, hogy német vagy osztrák rendszámú még 160-nál is villogott meg indexelt előzés közben  :roll:  Tehát ők is csak otthon rendesek!  :x

Mulkor 1 fabia csinálta ezt, 130 körül előztem a kamionokat, s beragadt a seggembe, abban nem vagyok biztos, h villogott, mert már a ragadáson felhúztam magam (mert 1-2 m-es követési távolság szerintem balesetveszélyes, föleg, ha sor van a külső sávban, mert tapasztalataim szerint 1-2 autóról hiányzik a visszapillantó, v csak lusták használni) a lényeg az, h paglógáz után 160-nál kezdett lamaradni, 180-nál pedig feladta :lol: . Aztán persze én visszamentem nyugisba a külső sávba, s akkor megelőzött.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #156 Dátum: 2005.06.22 21:42:30 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"

Önbíráskodni pedig valóban nem lehet. De ez természetesen nem keverendő a jogos védelem , illetve a segítségnyújtás eseteivel , valamint azzal sem , ha egy konkrét , közvetlenül fenyegető veszélyhelyzet elhárítása érdekében cselekszik az ember .

Viszont önmagában véve az , hogy valaki 440 kmh-val halad az autópálya belső sávjában , még nem alapozza meg egyik fenti , az önbíráskodást kizáró esetet sem  :!:



Az önbíráskodást nem említeném egy fedél alatt a jogos védelmi helyzettel és a végszükséggel.  Nem akarok belebonyolódni, Te úgyis tudod, hogy mit akarok írni. :-)

Emlékeim szerint az önbíráskodás jogos, vagyos jogosnak vélt helyzet önhatalmúan történő "rendezése", míg az utóbbi kettő, a személyemet ért külső behatás által előidézett válaszreakció büntetőjogi értelmű szankcionálására kodifikálták a büntetőkódexbe.

Na ez roppant tudományosan hat. mind1.

De ezt csak zárójelben írtam. :-)


Stimmt . De alább valaki azt írta , hogy ha valaki 240-el menne a megengedett 130 helyett a pályán , és ő ezt az embert feltartja , akkor ezzel jogosan jár el , mert veszélyhelyzetet véd ki . Na , ez úgy hangzik , mintha bele lennének keverve a dologba a fent említett , büntethetőséget kizáró okok . Holott ez nem így van , az ilyen magatartás önbíráskodásnak minősül , mert az a tény , hogy a gyorshajtás veszélyes a társadalomra , önmagában véve még nem jogosítja fel a közlekedés másik résztvevőjét a beavatkozásra .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #157 Dátum: 2005.06.22 21:53:25 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Abban egyébként teljesen egyetértünk , hogy ha én legalább 130-al előzök az autópálya belső sávjában , akkor ugyan le nem takarodok bárki gyorsabb elől , akármennyire is villogtat . Ugyanis éppen ELŐZÖK , tehát nem indokolatlanul haladok a bal sávban , és ráadásul a megengedett max sebességgel haladok .
Hozzátenném , hogy ilyen esetben folytatom az előzést mindaddig , amíg nem tudok úgy kisorolni a jobb sávba , hogy ott ne kelljen azonnal lassítsak . Tehát nem fogok kiállni egy lyukba két kamion közé csak azért , hogy elengedjek valaki gyorsabbat , ha már én is eleve legalább a megengedett legnagyobb sebességgel haladok a bal sávban .

Ebben teljesen egyetértek! Sajna nálunk a többség úgy gondolja, hogy ha ő gyorsabban jön hátul, mint amennyivel Te előzöl, akkor azonnal villogni, dudálni, integetni, anyázni kell. (itt most nem arra gondolok, amikor kivág eléd és 105-tel akar előzni 3 kamiont). Nekem is többször volt, hogy 140-150-nel előztem egy kamionsort, de a mögém érő gyorsabb autó türelmetlen volt.  :evil:
Ausztriában és a németeknél ilyet nem tapasztaltam, ott simán megvárták, amig befejezed az előzést, aztán mentek tovább. Viszont nálunk többször volt, hogy német vagy osztrák rendszámú még 160-nál is villogott meg indexelt előzés közben  :roll:  Tehát ők is csak otthon rendesek!  :x


Ők otthon rendesek , mert otthon más a közlekedési morál . Ha ide átjönnek , fölveszik az itteni stílust  :roll: - én is kulturáltabban vezetek a határtól nyugatra , Romániában viszont jobban elengedem a gyeplőt , mint itthon  :?

Nálam egyébként a hátulról érkező gyorsabb autóval szembeni magatartás attól függ , hogy miként jár el a vezetője . Ha normális követési távolságot felvéve lassít , akkor hajlamos vagyok odalépni az autónak , hogy gyorsabban befejezzem az előzést , illetve keresni a lehetőséget arra , hogy lehúzódjak előle . Ugye , nálunk ez a ritkább eset , Ausztriában & Németországban pedig a jellemző . Viszont ha a hátulról jövő villogtat , indexel , nyomul stb. , akkor én is ki szoktam tenni az indexet balra (= "nem látod hogy előzök , te paraszt ?") , kihúzódok a sáv bal szélére (= "eszem ágában sincs lemenni jobbra , sőt") , és a sebességemet szigorúan tartva folytatom a manővert . Ha pedig NAGYON pofátlan a hátulról jövő , akkor talán megelőzök még egy-két távolabbi kamiont is , és csak olyankor gyorsítok (de olyankor nagyon) , amikor esetleg lehetősége lenne jobbról megelőzni  :twisted: ... Volt már ilyen esetben , hogy a jobbra kivágódott forrófejűnek emiatt a jobb sávban lévő üres szakasz nem volt elég , hogy elmenjen mellettem , és mivel későn eszmélt , bazinagy fékezés után beragadt a jobb sávban lévő lassúbb jármű mögé  :lol: ... Nem szép dolog részemről , de a villogtatós nyomulás qrvára ijesztő , veszélyes és mellesleg törvénytelen , úgyhogy kapja be az , aki ilyesmit művel , amikor én már eleve legalább a megengedett sebességgel haladok  :x !

Gyorsan hozzátenném , hogy ilyesmit csak akkor szoktam csinálni , ha én is legalább 140-150-el megyek a bal sávban , amikor rámesik a villogtató . Ha lassúbb vagyok , akkor igyekszem kerülni az ilyen helyzeteket .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #158 Dátum: 2005.06.22 21:58:34 »
Idézetet írta: "Kpeki"
2 féle képpen értelmezhető a szememben. Akkor villog ha te már elözésben vagy és tolna le az autrol. De azmegint más hogy látja a mano a tükörböl, hogy jön valaki 200-l ö meg megy 100-l és csak azért is elkezdi az elözést.

Mert az bunko aki tolja a mar reg elözö gk-t, de az se kutya aki dirket behuzza a kormányt...


Természetesen , aki eljátssza , hogy direkt kimegy jó szűken az érkező jóval gyorsabb kocsi elé , az oltári nagy seggfej  :x ... Az ilyenekre én is rá szoktam villantani , ez baromira veszélyes dolog , legalább vegye észre magát az állatja  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #159 Dátum: 2005.06.22 22:01:33 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Kpeki"
 ...Akkor villog ha te már elözésben vagy és tolna le az utrol... Mert az bunko aki tolja a mar reg elözö gk-t, de az se kutya aki dirket behuzza a kormányt...

Erre az esetre gondoltam. Már megelőztem 1 kamiont, de még van kettő, ő meg már messziről elkezd villogni és feltűnően indexelni balra, meg eléggé balra is húzódik. Pedig láthatná, hogy még előzök és nem fogok 150-nel bevágódni két, 100-zal haladó kamion közé csak hogy ő nyerjen 6 mp-et. Különben is már messziről láthatta, hogy lesz előtte egy lassabb jármű!
De a legjobb, amikor úgy rázza az öklét, hogy többen előznek mondjuk egy kamionsort és amúgy sem tudna előrébb jutni, ha kiállnék előle, mert előttem is vannak vagy négyen a belső sávban! Egy ilyet egyszer kénytelen voltam letolni az útról (csakazértis kivágtam két kamion közé, elengedtem, majd vissza mögé, ráragadtam és visszaadtam a "kölcsönt"). Nagyon jól esett  :lol:




Ök az igazi bunkok. Erre nem lehet mást mondani


Ezek nem bunkók , hanem vakok  :roll: ... És meglepően sok van belőlük  :? ... Ezekről őszintén nem tudom , mit gondoljak . Hát talán NEM LÁTNAK ??? Ilyenkor legszívesebben kérdőre vonnám őket , még csak nem is dühösen , hogy "ember , hát mi a francnak villogtatsz rám , nem látod , hogy nem én tartom fel a sort ?!" ... Nem értem az ilyeneket  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #160 Dátum: 2005.06.22 22:04:01 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "whis"

Ebben teljesen egyetértek! Sajna nálunk a többség úgy gondolja, hogy ha ő gyorsabban jön hátul, mint amennyivel Te előzöl, akkor azonnal villogni, dudálni, integetni, anyázni kell. (itt most nem arra gondolok, amikor kivág eléd és 105-tel akar előzni 3 kamiont). Nekem is többször volt, hogy 140-150-nel előztem egy kamionsort, de a mögém érő gyorsabb autó türelmetlen volt.  :evil:
Ausztriában és a németeknél ilyet nem tapasztaltam, ott simán megvárták, amig befejezed az előzést, aztán mentek tovább. Viszont nálunk többször volt, hogy német vagy osztrák rendszámú még 160-nál is villogott meg indexelt előzés közben  :roll:  Tehát ők is csak otthon rendesek!  :x

Mulkor 1 fabia csinálta ezt, 130 körül előztem a kamionokat, s beragadt a seggembe, abban nem vagyok biztos, h villogott, mert már a ragadáson felhúztam magam (mert 1-2 m-es követési távolság szerintem balesetveszélyes, föleg, ha sor van a külső sávban, mert tapasztalataim szerint 1-2 autóról hiányzik a visszapillantó, v csak lusták használni) a lényeg az, h paglógáz után 160-nál kezdett lamaradni, 180-nál pedig feladta :lol: . Aztán persze én visszamentem nyugisba a külső sávba, s akkor megelőzött.


Ezt néha én is eljátszom , és ilyenkor milyen mókásan meg tudnak lepődni  :lol: ... Azt hiszik , hogy a jó öreg Milennium Falcon már a végét járja , és épp csak kipréseli magából azt a 130-at  :wink:  8)

... Csak a II-es Golfokkal vigyázz , némelyiknek csak a hátuljára van ráírva , hogy GTI  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #161 Dátum: 2005.06.23 07:27:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...a villogtatós nyomulás qrvára ijesztő , veszélyes és mellesleg törvénytelen , úgyhogy kapja be az , aki ilyesmit művel , amikor én már eleve legalább a megengedett sebességgel haladok...

NA ERRŐL VAN SZÓ! EZT AKARTAM MONDANI.
Helyes, Palaczk. Veled is egy hullámhosszon vagyunk.

Az idézetet korrigáltam, whis

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #162 Dátum: 2005.06.23 07:36:38 »
Idézetet írta: "schillerasz"
...160-nál kezdett lamaradni, 180-nál pedig feladta :lol: . Aztán persze én visszamentem nyugisba a külső sávba, s akkor megelőzött.

hasonló volt a helyzet, csak előreengedtem és én ragadtam a seggére, időnként rávillantva. Egy darabig macsónak érezte magát, de 185 körül csak kiment a jobb sávba  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #163 Dátum: 2005.06.23 09:22:05 »
robi, szabzso:
Nem azzal volt a bajom, hogy megelőzte a kamiont 110-el. Mint írtam, nem is kezdtem el villogni, szépen mentem mögötte. Akkor pöccentem be, amikor több száz méter volt két kamion között, nyugodtan lehúzódhatott volna egy pillanatra, hogy elengedjen - de ő nem tette. SZÁNDÉKOSAN feltartott, amit egy félreérthetetlen kézmozdulattal jelzett is.  :x  Akkor kezdtem el villogni, amikor üres volt a jobboldali sáv, és direkt a belsőben feltartott. Ez viszont teljességgel szabálytalan. Amúgy pedig az óra szerinti 150 egyáltalán nem veszélyes és nem számít ámokfutásnak egy RAV4-el....  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #164 Dátum: 2005.06.23 10:21:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
robi, szabzso:
Nem azzal volt a bajom, hogy megelőzte a kamiont 110-el. Mint írtam, nem is kezdtem el villogni, szépen mentem mögötte. Akkor pöccentem be, amikor több száz méter volt két kamion között, nyugodtan lehúzódhatott volna egy pillanatra, hogy elengedjen - de ő nem tette. SZÁNDÉKOSAN feltartott, amit egy félreérthetetlen kézmozdulattal jelzett is.  :x  Akkor kezdtem el villogni, amikor üres volt a jobboldali sáv, és direkt a belsőben feltartott. Ez viszont teljességgel szabálytalan. Amúgy pedig az óra szerinti 150 egyáltalán nem veszélyes és nem számít ámokfutásnak egy RAV4-el....  :roll:

Hogy, mi történt? Hogy kerülök én a képbe? Elvesztettem a fonalat :?
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"