Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754377 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #135 Dátum: 2005.06.22 09:29:23 »
Idézetet írta: "whis"

Akkor valószínüleg nem találkoztál még olyan motorossal, aki a saját sávodon belül jobbról előz meg, és az sem érdekli, hogy már kint az indexed és fordulnál be.


De, volt ilyen is. Általánosságban viszont közel sem akadályozzák, bénítják annyira a forgalmat, mint az autósok egy része. Abban osztom a véleményedet, hogy fittyet hánynak a KRESZ-re, de úgy hiszem, ez inkább bosszantó lehet, mint veszélyes. Nekem sosem kellett még motorosra dudálnom, mert figyelmetlenül elém kanyarodott, olyan sem történt, hogy nem vett észre a tükörben, s így tovább. Védeni nem akarom őket, de sokkal jobban figyelnek, sokkal jobban "érzik" a forgalmat, mint mi autósok. Az, hogy kb. 2x gyorsabbak is nálunk, az már csak a látványos része a dolognak, illetve ez az, ami miatt alig zavarnak. Nekik egy duplazáróvonalas előzés egy nyergesvontatóval, negyedannyi idő, mint nekünk.
dv.: Latek

Yaris TS

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #136 Dátum: 2005.06.22 09:37:27 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
A KRESZ kötelező jobbra tartást ír elő, kivéve, ha kialakult a párhuzamos közlekedés (telítődtek a sávok). Az előzés befejeztével kötelesek vagyunk külső sávba húzódni. Én így teszek.
Szerintem nagyon veszélyes a belső sávban a hatóságot játszva "büntetni" a "gyorshajtókat". Ezt bízzuk a rendőrségre és hagyjuk egymást közlekedni, haladni és élni.


Így igaz! Hozzátenném, hogy egyes vad emelkedőket kivéve - ahol a párhuzamos közlekedés tábla (jobb szelső 70, középső 90 és hasonlók) ki van téve - a három sávos autópályán (pl.: M7) is jobbra tarts szabály van érvényben. Tehát nem a közepső sáv az utazó sáv (ha sok a teherautó, evidens mit csinál az ember), különösen nem éjszaka, amikor ennek biztonsági jelentősége is lenne. Nem azért van a 3 sáv, hogy úgy csináljunk mintha csak kettő lenne. :roll:
dv.: Latek

Yaris TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #137 Dátum: 2005.06.22 09:45:24 »
Idézetet írta: "Latek"
Nekem sosem kellett még motorosra dudálnom, mert figyelmetlenül elém kanyarodott, olyan sem történt, hogy nem vett észre a tükörben, s így tovább..

...és szerencsédre még sosem törték le a tükrödet, úgy, hogy megsem álltak. Kolégám megjárta a zsírúj Citroenjével.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #138 Dátum: 2005.06.22 10:13:42 »
Idézetet írta: "robi"

Szerintem, aki maximálisan megengedett sebeséggel közlekedik a beső sávban, szabályosan közlekedik, és nem követ el szabálysértést. Akadályoztatás nem történt, hisz te is mehetsz az illető mögött a maximálisan megengedettel, tehát nem vagy akadályoztatva. Az, hogy valaki 280-al halad, az szabálysértés, és büntetendő.
Persze ez nem azt jelenti hogy én ezt képviselem, de kiváncsi lennék egy hatósági véleményre.


Bár nem vagyok jogász meg bíró meg hatóság, de:
Neked akkor sincsen jogod senkit sem korlátozni bármilyen cselekedetében!!
lehet az akár jogszerűtlen is, az az ő felelőssége, és azt csinál amit akar. Amíg nem bizonyosodik be, hogy szabálysértést/bűntettet követ el, addig ugyanolyan ártatlan ember, mint te. És nem korlátozhatod jogaiban. Joga van gyorsabban menni, mint a megengedett, maximum felel érte.
Továbbá nincsen jogod megállapítani azt sem, hogy szabálysértést követ-e el, és főleg nincs jogod szankcionálni.

De majd egy jogtudor jobban megmondja. Én így tudom.
Palaczk? :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #139 Dátum: 2005.06.22 10:19:21 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "robi"

Szerintem, aki maximálisan megengedett sebeséggel közlekedik a beső sávban, szabályosan közlekedik, és nem követ el szabálysértést. Akadályoztatás nem történt, hisz te is mehetsz az illető mögött a maximálisan megengedettel, tehát nem vagy akadályoztatva. Az, hogy valaki 280-al halad, az szabálysértés, és büntetendő.
Persze ez nem azt jelenti hogy én ezt képviselem, de kiváncsi lennék egy hatósági véleményre.


Bár nem vagyok jogász meg bíró meg hatóság, de:
Neked akkor sincsen jogod senkit sem korlátozni bármilyen cselekedetében!!
lehet az akár jogszerűtlen is, az az ő felelőssége, és azt csinál amit akar. Amíg nem bizonyosodik be, hogy szabálysértést/bűntettet követ el, addig ugyanolyan ártatlan ember, mint te. És nem korlátozhatod jogaiban. Joga van gyorsabban menni, mint a megengedett, maximum felel érte.
Továbbá nincsen jogod megállapítani azt sem, hogy szabálysértést követ-e el, és főleg nincs jogod szankcionálni.

De majd egy jogtudor jobban megmondja. Én így tudom.
Palaczk? :-)

Ez mind szép és jó, csak az a baj, hogyha valaki szabálytalankodik, akkor nem csak magát veszélyezteti, hanem engem, másokat is. Pl ha valaki 280-al megy, balesetet csinál, és megöl még 2 másik autóst is. Szóval az ilyen számomra nem ártatlan, akármit mond is a törvény
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #140 Dátum: 2005.06.22 10:20:11 »
Idézetet írta: "Latek"
Így igaz! Hozzátenném, hogy egyes vad emelkedőket kivéve - ahol a párhuzamos közlekedés tábla (jobb szelső 70, középső 90 és hasonlók) ki van téve - a három sávos autópályán (pl.: M7) is jobbra tarts szabály van érvényben. Tehát nem a közepső sáv az utazó sáv (ha sok a teherautó, evidens mit csinál az ember), különösen nem éjszaka, amikor ennek biztonsági jelentősége is lenne. Nem azért van a 3 sáv, hogy úgy csináljunk mintha csak kettő lenne. :roll:


Az ilyen "éjjel a középső sávban megyek" autósokat nagyon csípem én is. Vagy ennyire béna, és úgy emlékszik, hogy csak 2 sáv van, vagy tényleg nem tudom. Sokszor én jobbról előzöm meg őket (tudom nem éppen szabályos, vagyis elvileg az, mert ugye 3 sáv van felfestve), és figyelem a reakcióját. De sajnos soha semmi, továbbra is zavartalanul megy kb 110-el a középső sávban...
De jó lenne belelátni ezeknek az autósoknak a fejébe, és valahogy megérteni ezt a mantalitást...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #141 Dátum: 2005.06.22 10:26:17 »
Idézetet írta: "szabzso"

Ez mind szép és jó, csak az a baj, hogyha valaki szabálytalankodik, akkor nem csak magát veszélyezteti, hanem engem, másokat is. Pl ha valaki 280-al megy, balesetet csinál, és megöl még 2 másik autóst is. Szóval az ilyen számomra nem ártatlan, akármit mond is a törvény


Én ezt nem kötekedésből írom, ne értse félre senki.
Engem is idegesít, de akkor sincsen jogod (tényleg nem kötekedés, csak jogilag írom) tenni ellene mert nincsen hatósági jogköröd.

Más kérdés, hogy veszélyes, és egyet értek veled.

Viszont ismerve a Magyar jogot, szerintem ha ebből gáz lenne, téged, mint feltartót is meghurcolnának inkább, mint hogy kitüntessenek azért, hogy megpróbáltad megakadályozni az ámokfutást, csak hát sajnos nem sikerült és esetleg te is összetörted magad a balesetben. A biztosító sem ujjongana, hogy "had fizessek gyorsan, mert ez egy hős" :-)

De hangsúlyozom, hogy ez csak a jogi oldala (ha jól tudom)

Hol van már egy jogááááász?????? :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #142 Dátum: 2005.06.22 11:13:47 »
Idézetet írta: "SZegecs"
...téged, mint feltartót is meghurcolnának inkább, mint hogy kitüntessenek azért, hogy megpróbáltad megakadályozni az ámokfutást, ...

Szó sincs arról, hogy itt szándékosan, roszmájúan valaki fentartaná a forgalmat. Miért lenne az? Nincs itt semmi ilyesmi. Itt arról van szó, hogyha valaki korrektül jár el a közlekedésben akkor a nagyvagányok ne sodorják őket veszélybe, pofátlanul lámpázgatva mert neki kedve van szabálytalankodni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #143 Dátum: 2005.06.22 11:50:57 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Latek"
Nekem sosem kellett még motorosra dudálnom, mert figyelmetlenül elém kanyarodott, olyan sem történt, hogy nem vett észre a tükörben, s így tovább..

...és szerencsédre még sosem törték le a tükrödet, úgy, hogy megsem álltak. Kolégám megjárta a zsírúj Citroenjével.

És még a hátul lévő dobozukkal sem húzták végig a kocsiját...  :wink:
Az már nem zavar, ha a lámpánál álló sorban előre mennek, sőt az sem, ha a villamossínen megelőz balról. De amikor a haladó kocsik között össze-vissza cikázva furakodik előre, nem figyelve azt, hogy Te esetleg sávot váltanál és bevág melléd. Ha meghúzza a kocsid, meg sem áll, utólérni nem tudod, mert lehetetlen, rendszám meg ugye nincs rajta   :evil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #144 Dátum: 2005.06.22 12:33:47 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "szabzso"

Ez mind szép és jó, csak az a baj, hogyha valaki szabálytalankodik, akkor nem csak magát veszélyezteti, hanem engem, másokat is. Pl ha valaki 280-al megy, balesetet csinál, és megöl még 2 másik autóst is. Szóval az ilyen számomra nem ártatlan, akármit mond is a törvény


Én ezt nem kötekedésből írom, ne értse félre senki.
Engem is idegesít, de akkor sincsen jogod (tényleg nem kötekedés, csak jogilag írom) tenni ellene mert nincsen hatósági jogköröd.

Más kérdés, hogy veszélyes, és egyet értek veled.

Viszont ismerve a Magyar jogot, szerintem ha ebből gáz lenne, téged, mint feltartót is meghurcolnának inkább, mint hogy kitüntessenek azért, hogy megpróbáltad megakadályozni az ámokfutást, csak hát sajnos nem sikerült és esetleg te is összetörted magad a balesetben. A biztosító sem ujjongana, hogy "had fizessek gyorsan, mert ez egy hős" :-)

De hangsúlyozom, hogy ez csak a jogi oldala (ha jól tudom)

Hol van már egy jogááááász?????? :-)

Én sem kötekedni akartam :wink:
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #145 Dátum: 2005.06.22 12:38:42 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "SZegecs"
...téged, mint feltartót is meghurcolnának inkább, mint hogy kitüntessenek azért, hogy megpróbáltad megakadályozni az ámokfutást, ...

Szó sincs arról, hogy itt szándékosan, roszmájúan valaki fentartaná a forgalmat. Miért lenne az? Nincs itt semmi ilyesmi. Itt arról van szó, hogyha valaki korrektül jár el a közlekedésben akkor a nagyvagányok ne sodorják őket veszélybe, pofátlanul lámpázgatva mert neki kedve van szabálytalankodni.

Pontosan! Ha én betartom a szabályokat, akkor a másik milyen jogom háborodik fel azon, hogy én szabályos vagyok, ő meg nem???
Egyébként - ettől kicsit elvonatkoztatva - annyira bírom ezt az országot, mert itt a "normális" embernek nincsnek jogai, csak kötelezettségei, de egy anyagyilkosnak, vagy rablónak annak vannak jogai. Dettó ugyanez a kisebbségi romákkal kapcsolatban is (nem vagyok rasszista). Hányszor látni a TVben, hogy követelőznek, hogy adjanak nekik támogatást, lakást, különben kivándorolnak, meg ilyenek. Érdekes, nekem senki nem ad semmi hasonlót...
Bocs a kirohanásért
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #146 Dátum: 2005.06.22 13:02:14 »
Idézetet írta: "szabzso"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "SZegecs"
...téged, mint feltartót is meghurcolnának inkább, mint hogy kitüntessenek azért, hogy megpróbáltad megakadályozni az ámokfutást, ...

Szó sincs arról, hogy itt szándékosan, roszmájúan valaki fentartaná a forgalmat. Miért lenne az? Nincs itt semmi ilyesmi. Itt arról van szó, hogyha valaki korrektül jár el a közlekedésben akkor a nagyvagányok ne sodorják őket veszélybe, pofátlanul lámpázgatva mert neki kedve van szabálytalankodni.

Pontosan! Ha én betartom a szabályokat, akkor a másik milyen jogom háborodik fel azon, hogy én szabályos vagyok, ő meg nem???
Egyébként - ettől kicsit elvonatkoztatva - annyira bírom ezt az országot, mert itt a "normális" embernek nincsnek jogai, csak kötelezettségei, de egy anyagyilkosnak, vagy rablónak annak vannak jogai. Dettó ugyanez a kisebbségi romákkal kapcsolatban is (nem vagyok rasszista). Hányszor látni a TVben, hogy követelőznek, hogy adjanak nekik támogatást, lakást, különben kivándorolnak, meg ilyenek. Érdekes, nekem senki nem ad semmi hasonlót...
Bocs a kirohanásért

Egy hullámhosszon vagyunk.

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #147 Dátum: 2005.06.22 14:19:54 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "szabzso"
Pontosan! Ha én betartom a szabályokat, akkor a másik milyen jogom háborodik fel azon, hogy én szabályos vagyok, ő meg nem???
Egyébként - ettől kicsit elvonatkoztatva - annyira bírom ezt az országot, mert itt a "normális" embernek nincsnek jogai, csak kötelezettségei, de egy anyagyilkosnak, vagy rablónak annak vannak jogai. Dettó ugyanez a kisebbségi romákkal kapcsolatban is (nem vagyok rasszista). Hányszor látni a TVben, hogy követelőznek, hogy adjanak nekik támogatást, lakást, különben kivándorolnak, meg ilyenek. Érdekes, nekem senki nem ad semmi hasonlót...
Bocs a kirohanásért

Egy hullámhosszon vagyunk.

Ugye? Igazán nem tartom magam rasszistának, vagy bármi ilyennek, de azért ez néha elég felháborító. Ha az ember nem kisebbségi, akkor már mindjárt nem érdekel senkit sem, hogy mi van vele.
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #148 Dátum: 2005.06.22 14:50:42 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "SZegecs"
...téged, mint feltartót is meghurcolnának inkább, mint hogy kitüntessenek azért, hogy megpróbáltad megakadályozni az ámokfutást, ...

Szó sincs arról, hogy itt szándékosan, roszmájúan valaki fentartaná a forgalmat. Miért lenne az? Nincs itt semmi ilyesmi. Itt arról van szó, hogyha valaki korrektül jár el a közlekedésben akkor a nagyvagányok ne sodorják őket veszélybe, pofátlanul lámpázgatva mert neki kedve van szabálytalankodni.


Csakhogy , ha te tartósan a bal sávban haladsz (akármennyivel) , akkor NEM jársz el korrektül .

Önbíráskodni pedig valóban nem lehet . De ez természetesen nem keverendő a jogos védelem , illetve a segítségnyújtás eseteivel , valamint azzal sem , ha egy konkrét , közvetlenül fenyegető veszélyhelyzet elhárítása érdekében cselekszik az ember .

Viszont önmagában véve az , hogy valaki 440 kmh-val halad az autópálya belső sávjában , még nem alapozza meg egyik fenti , az önbíráskodást kizáró esetet sem  :!:

----------------------

Abban egyébként teljesen egyetértünk , hogy ha én legalább 130-al előzök az autópálya belső sávjában , akkor ugyan le nem takarodok bárki gyorsabb elől , akármennyire is villogtat . Ugyanis éppen ELŐZÖK , tehát nem indokolatlanul haladok a bal sávban , és ráadásul a megengedett max sebességgel haladok .

Hozzátenném , hogy ilyen esetben folytatom az előzést mindaddig , amíg nem tudok úgy kisorolni a jobb sávba , hogy ott ne kelljen azonnal lassítsak . Tehát nem fogok kiállni egy lyukba két kamion közé csak azért , hogy elengedjek valaki gyorsabbat , ha már én is eleve legalább a megengedett legnagyobb sebességgel haladok a bal sávban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #149 Dátum: 2005.06.22 15:37:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Önbíráskodni pedig valóban nem lehet. De ez természetesen nem keverendő a jogos védelem , illetve a segítségnyújtás eseteivel , valamint azzal sem , ha egy konkrét , közvetlenül fenyegető veszélyhelyzet elhárítása érdekében cselekszik az ember .

Viszont önmagában véve az , hogy valaki 440 kmh-val halad az autópálya belső sávjában , még nem alapozza meg egyik fenti , az önbíráskodást kizáró esetet sem  :!:



Az önbíráskodást nem említeném egy fedél alatt a jogos védelmi helyzettel és a végszükséggel.  Nem akarok belebonyolódni, Te úgyis tudod, hogy mit akarok írni. :-)

Emlékeim szerint az önbíráskodás jogos, vagyos jogosnak vélt helyzet önhatalmúan történő "rendezése", míg az utóbbi kettő, a személyemet ért külső behatás által előidézett válaszreakció büntetőjogi értelmű szankcionálására kodifikálták a büntetőkódexbe.

Na ez roppant tudományosan hat. mind1.

De ezt csak zárójelben írtam. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.