Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873622 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12615 Dátum: 2011.05.18 07:40:36 »
A cikkből sajnos nem derül ki, de az a gyanúm, hogy volt ott bőven hely a kisorolásra.
Én pl képes vagyok lehúzódni 2 előzendő autó közé (természetesen nem veszélyeztetve vagy éppen fékezésre kényszerítve őket) is, ha azt látom, hogy erőből jön valaki. Jobb a békesség.  :whistling:
Attól függ... Ezt én attól szoktam függővé tenni, hogy mennyivel megyek. Ha megvan a 130 (vagy pláne több), akkor nem szoktam kihúzódni minden hézagba csak azért, mert utolért valaki. Főleg olyankor nem, ha a hézag csak akkora, illetve a mögöttem érkező tempókülönbsége hozzám képest olyan kicsi, hogy előreláthatóan fékeznem kellene a külsőben, mert nem tudnék időben visszasorolni a belsőbe. Múltkor is, az M7-esen utolért (lassan) egy Wagon-R, mikor óra szerint 135-el előztem több autót... Elkezdett villogtatni  ::) ... Hát nem igazán foglalkoztam vele, amíg be nem fejeztem a tervezett manővert.

Ez alól nyilván vannak kivételek, mert ha azt látom, hogy nagy sebességkülönbséggel érkezik valaki, akkor azért, ha tehetem, kihúzódok előle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12616 Dátum: 2011.05.18 09:36:59 »
Kedvenc történetem a hétvégéről. Az eset itt történt. Felfelé duplasáv, megyek el szépen a kamionok mellett, mögöttem egy Hyundai I30 elég rendesen. Azt tudni kell, hogy nagyon jól ismerem az utat, tehát nem nagyon szoktak elmenni mellettem, de most nem voltam nagyon gyors hangulatomban, meg televolt az autó mindenféle törékeny dolgokkal, nem akartam, hogy felboruljanak. Szóval elmegyek a kamionok mellett és mennék be eléjük, amikor ez az állat már ottvan. Aztán észrevette, hogy mi van, mindenféle mutogatások közepette beengedett és a belső sávban elment. De tolta neki mint a barom. A kanyar tetején (emelkedőről beszélünk) kezdődik a lakott terület és ott egy elég aljas helyen szoktak mérni a rend kedves őrei. Ezt én tudtam (nem azt, hogy mérnek-e éppen, hanem hogy ott szoktak), én lassítottam, ez az állat, meg kb 80-90 körül szépen elhúzott a mérőkocsi előtt úgy, hogy szerintem észre sem vette. Szóval drága nyomulás volt neki, de megérdemelte  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12617 Dátum: 2011.05.18 17:40:36 »
.... Múltkor is, az M7-esen utolért (lassan) egy Wagon-R, mikor óra szerint 135-el előztem több autót... Elkezdett villogtatni  ::) ... Hát nem igazán foglalkoztam vele, amíg be nem fejeztem a tervezett manővert.

Ez alól nyilván vannak kivételek, mert ha azt látom, hogy nagy sebességkülönbséggel érkezik valaki, akkor azért, ha tehetem, kihúzódok előle.

hasonló történt minap velem is, egy Thalia araszolt szépen lassan egyre közelebb hozzám. Kb. 10km-en keresztül láttam a tükörben, hogy néha egy-egy gázfröccsel meglódul, közelebb jut vagy 100m-el hozzám, aztán ott autózik egy darabig. engem egy 15-20 kamionból álló sor közepénél ért utól, kb 5km/h sebességkülönbséggel. Én meg épp ráértem, és a thalia mögött sem jött senki elég hosszan, így amikor elkezdett villogni, leléptem a gázról, és az addigi ~135-140 es tempóról, szépen lelassultam, és visszasoroltam az éppen előzött nyerges mögé. -Hadmenjen, ha annyira siet :)


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12618 Dátum: 2011.05.22 11:08:17 »
Ezt meg kell oisztanom:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12619 Dátum: 2011.05.31 09:45:01 »
M7 Budapest felé, ha jól emlékszem, valahol az M0 előtt, középső sávban egy előző generációs Ibiza viszonylag lassan (~110-120) kicsit bizonytalanul halad, - természetesen a szélső üres - mikor elhaladok mellette, látom, hogy fiatal srác ül a vezetőülésen, és egy a kormánykerékre kiterített (!!!) újságot olvas. Ismétlem, előző generációs, tehát még légzsákos is...
Maaaaaaargit, nooooooooormáááááááááális???
tudom, ilyet kamionsofőrök is szoktak tenni, de azok egy kicsit lassabban mennek, és mégiscsak profi sofőrök.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12620 Dátum: 2011.05.31 09:48:12 »
M7-ről jut eszembe, a jobbratartás. Sokszor volt már itt is téma. Miért nem lehet megérteni, hogy Magyarországon jobbratartás van, és ha azzal a sebességgel halad (100) mint a külső sáv (3 sáv, Fehérvártól felfelé), vagy a külső sáv teljesen üres, akkor miért nem lehet kitakarodni a külsőba? Komoly nem értem. Úgy gondolják, hogy mert van személyautója, akkor már bérelt helye van ott, és nem akar a kamionok közé bemenni? No, nem mintha sok kamion lett volna.
Tényleg, mikortól lesz kamionstop?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12621 Dátum: 2011.05.31 10:42:55 »
Ezt bizony én se értem...  :no:  :whistling:
Ha én tudok haladni a szélsőben, akkor más miért nem? És pont emiatt, ha a középsőben ragad egy idióta, akkor nekem miatta 2x kellene 2-2 sávot váltanom (mert ugye elvileg jobbról nem előzünk), csak mivel elég gyakran előfordul azon a szakaszon lassan már inkább elmegyek mellette.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12622 Dátum: 2011.05.31 10:59:47 »
Ezen én is ki tudok akadni.  Szerencsére az M0-on már nevelve a nagy többség (nem általam), és simán kimennek, ha nincsen kamion a környéken.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12623 Dátum: 2011.06.05 21:34:47 »
Szeretnék küldeni egy számot annak a Mondeosnak, aki ma reggel a következőt művelte velem (M5 Kiskunfélegyháza felé):
Megyek a belső sávban valamivel 130 fölött, és teherautók és kamionokat előzők. Beáll mögém, feltolja a reflektort, de engem nem hatott meg, még volt hátra 1 teherautó. Amikor vége lett a sornak kimentem a külsőbe és lassítottam olyan 120 környékére. Erre beáll mellém ezzel a tempóval és egymás mellett mentünk. Aztán ismét előzni akartam volna, bementem mögé erre beállt 110-re a belső sávban... Majd amikor üres volt a pálya és elmehetettem volna mellette el kezdte tolni, nehogy el tudjak menni (ilyenkor simán ment a külső sávban 140-150-et), aztán ha bejött akkor szépen megint 110...
Remélem jól szórakozott!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12624 Dátum: 2011.06.05 22:01:02 »
És mi lenne a szám címe?  :devil:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12625 Dátum: 2011.06.05 22:12:07 »
30.000  [rohog] [rohog] [rohog]
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12626 Dátum: 2011.06.05 22:35:38 »
És mi lenne a szám címe?  :devil:
Nah, erre való a TS, nem a pályaversenyre.

01010011

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12627 Dátum: 2011.06.05 23:12:03 »
Szeretnék küldeni egy számot annak a Mondeosnak, aki ma reggel a következőt művelte velem (M5 Kiskunfélegyháza felé):
Megyek a belső sávban valamivel 130 fölött, és teherautók és kamionokat előzők. Beáll mögém, feltolja a reflektort, de engem nem hatott meg, még volt hátra 1 teherautó. Amikor vége lett a sornak kimentem a külsőbe és lassítottam olyan 120 környékére. Erre beáll mellém ezzel a tempóval és egymás mellett mentünk. Aztán ismét előzni akartam volna, bementem mögé erre beállt 110-re a belső sávban... Majd amikor üres volt a pálya és elmehetettem volna mellette el kezdte tolni, nehogy el tudjak menni (ilyenkor simán ment a külső sávban 140-150-et), aztán ha bejött akkor szépen megint 110...

Vannak ilyen frusztrált arcok, pölö:
Éjjel megyek az M3-ason 140-nel. Előzök a belsőben, amikor bezuhan mögém egy alfa147, aki nem villogott, hanem fixen -5 méteres kövtávval- fölnyomta a refijét. Mérges lettem, de higgadtan befejeztem az előzést, ami kb. 7,63 másodpercig tartott. Ekkor lehúzódtam, majd mikor elment mellettem, visszaugrottam a belsőbe és ráküldtem a refit, érezze ő is. Majd lehúzódott és fékezett. Ekkor már tudtam, hogy most megint ő jön... OK fine, mondtam, és szépen elmentem mellette, majd azonnal beugrott mögém és tolta a fényt. Egy gombnyomással behajtottam a külső tükröket, a benti tükröt elfordítottam, hátsó ködlámpa ON, majd szépen elkezdtem lassulni. Ekkor vettem észre a jeleket, hogy útjavítás miatt egy sávra szűkülünk. Vigyáztam, hogy nehogy még előtte elmenjen, majd amikor egy sávos lett a pálya -szerencsére vagy 5 km hosszon- mögöttem maradt. Ekkor lementem 40-re. (60-as tábla volt) ... és ezt az 5 km-t megtette mögöttem 40-nel. A refit levette, mert a szembejövők (akik a terelés miatt a mi oldalunk belső sávjában jöttek) erősen villogtak... Egy örökkévalóság volt ez az 5km... vicces volt látni a (ködlámpám miatt is) vörös fejét, ahogyan anyázik.... de szerintem megbánta, mert ahogy újból kiszélesedett az út, lassan felgyorsulva -fülét-farkát behúzva- elment...  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12628 Dátum: 2011.06.06 07:55:33 »
10:10  :clap: [rohog] :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12629 Dátum: 2011.06.06 09:13:32 »
Nagyon viccesek vagytok!   [rohog]

Azert kivancsi lennek, hogy hogyan kerult a reflektoros Alfa moged. Csak nem kimentel ele es o erosen lassitani kenyszerult miattad?!