Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873611 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12600 Dátum: 2011.05.10 07:22:53 »
illetve az 1-2 udvarban lako fiatalabb 30as tulaj is...
Ők sátraznak?  :flowers:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12601 Dátum: 2011.05.16 00:58:02 »
Nem tudom, ide írjam-e, mert talán a poénos topicban jobb helye lenne. Ma voltunk autómosót nézni, mind2 csemete egyik kedvenc programja. Mikor odaértünk, épp végzett egy A6-os, amit egy mackónadrágos(!!) nagymamakorban lévő hölgy vezetett. Egy kicsit rosszul állt meg, mert a bal oldala közelebb volt a géphez, mint a jobb, de ettől még könnyedén ki lehetett volna menni. Nem így a hölgy, aki összesen még 3x tolatott vissza, és ment előre ugyanúgy, mire megtalálta a kivezető utat. Közte gondosan kiszállt többször ellenőrizni, hogy most sem sikerült messzebbre jutnia a forgókefétől. Már azt hittem, hogy feladja, és kitolat, de aztán sikerült rátalálnia az egyenesre. Minek az ilyennek ekkora kocsi?!?
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12603 Dátum: 2011.05.17 10:44:15 »
Ismerve az itthoni autós kultúrát és szokásokat én azért megkérdezném a Mercistől, hogy ugyan miért is ment a belsőben, ha körbe lehetett őt autózni? ...  :hmmmm:
Persze ettől még a másik a hunyó, csak az indokolatlan feltartás/akadályoztatás (tök mindegy, hogy szabályos volt-e a tempó vagy sem) is elég gyakori az utakon, nem kellene állandóan önkéntes rendőrt sem játszani.

Kedvencem az M7-es 3 sávos része, hogy ott miért kell mindenkinek a középső sávban mennie amikor sehol senki a szélsőben...  :no:  :hmmmm:  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12604 Dátum: 2011.05.17 11:09:35 »
Jah, tulreagalta a szituaciot a cseh urge. Ettol fuggetlenul az ilyen belso savban halado lassu embereket ugyanugy meg kellene buntetni vagy legalabb kiszedni oket rendorautoval, aztan figyelmeztetesben reszesiteni.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12605 Dátum: 2011.05.17 11:18:48 »
http://www.vezess.hu/hirek/tragediat_okozhatott_volna_agressziv/30713/

Az ilyen idegbetegeket örökre el kellene tiltani a vezetéstől (a mercis is hibás lehetett, de a büntetőfékezést soha semmi nem indokolhatja). Ráadásul azt se lehet mondani, hogy sietett, mert akkor megy tovább, nem kezd el fékezgetni, meg üdítősdobozt dobálni - egyszerűen csak egy barom volt.
Jó lenne beszerezni egy Smarty kamerát, de sok az a 67 ezer Ft.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12606 Dátum: 2011.05.17 11:25:35 »
skyline-os ismerös mesélte hogy m7-en balatonra tartottak, mikor egy cabrio slk merciböl kidobdtak egy 0,5ös üditöspalackot a kocsijára , neki se kellett több elkezdte tolni lefele a német talicskát,  240nél elfogyott a kraft a merciböl, és félrehuzodott  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12607 Dátum: 2011.05.17 11:34:02 »
Ez a masik, amit imadok, ez a kidobalos paraszt. Nekem is mar landolt fel literes palack a kocsimon, mert a muanyag palackot az elottem meno tuningsuzukis kibaxta a vezetoablakon. Ekkor radudaltam, meg villogtam, hogy a k.rva anyjat. Azt meg utana neki allt feljebb, azt magyarazott, meg ilyenek.

De az ego csikket kidobalokat is szeretem. Plane mikor az ego dekk a kocsimon landol.  :censored:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12608 Dátum: 2011.05.17 11:39:18 »
A múlt héten láttam, egy öreg opel vectárból kidobott (Petőfi hídon) egy üres üdítőspalackot, majd pár másodperc múlve egy joghurtos dobozt, ami láthatóan nem volt még üres. Igazi bunkó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12609 Dátum: 2011.05.17 11:47:41 »
Valamikor nyaron M7-esen Siofok fele kovetkezo tortent:
Kozepes forgalom mellett egyszer csak beertuk az elottunk haladokat. Mellettem belsoben egy S3-as Audi, elottunk kulsoben mar nem emlekszem, belsoben 5 ajtos F Astra amiben egy nagyon felelotlen csaladfo es csalad utazott. Ora szerinti 110es tempoban gurult egymas mellett a ket auto, Astra nem gyorsitott es nem is lassitott, hogy kisoroljon a kulsobe. Astraban hatul kb 5 eves kislany terdelt es mutogatott, integetett illetve nyelvet nyujtotta a hatul erkezoknek. Gyerekulesnek semmi nyoma nem volt az autoban. Apuka neha hatranezett es szinten telipofaval vigyorgott, egyertelmu volt, hogy O is elvezi ezt a helyzetet. Astra elott normalisan lehetett volna haladni a megengedett maximalis sebesseggel. Par perc utan Audis emberunk feszelyezette valt...villogott es jelezte, hogy mas meg haladni szeretne (szerintem jogosan). Amit viszont ezutan tett azon en is meglepodtem. Lattam, hogy jobbra-balra rangatja az autot (feleslegesen, mivel Astras emberunk teljesen tisztaban volt a helyzettel). Lemaradtam kb 3 autonyit toluk, mert sejtettem, hogy nem lesz jo vege. Egyszercsak hirtelen mozdulattal (de szo szerint hirtelen, amiben kb. az autok 90%-a korlaton kotott volna ki) belsobol a leallosavba es ott ment el mellettuk padlogazon. Nem buntetett, nem oktatott, nem mutogatott, elhuzott a messzesegbe.

Ilyen preciz es egyben rohadtul veszelyes manovert meg eloben nem lattam. Egyertelmu, hogy felelotlen es turelmetlen volt, de ebben a helyzetben en nagyobb mertekben hibaztatom a csaladfot, mert teljesen felesleges es ertelmetlen volt amit csinalt, ezzel nem csak masokat, hanem sajat magat es csaladjat veszelyeztette  :ph34r:. Kepzelem hany ember napjat dobhatta meg fel mielott mi megerkeztunk vagy miutan elmentunk mellette... :censored:

Miutan az Astra mellett gurulo auto kicsit gyorsitva otthagyott minket es latszott, hogy nagyon nem lehet mit tenni bevallom en is nagy ivben jobbrol elmentem mellette (bar szerintem elozesnek nem minosult mivel savot nem valtottam...).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12610 Dátum: 2011.05.17 12:18:14 »
Ez a masik, amit imadok, ez a kidobalos paraszt.

sok éve a hungárián ahol megy az út a vasuti hid alá , mentem vagy 60al ,és a vonatból kidobtak egy sörösüveget amely a ladám előtt 20 centivel robbant szét az uton
inkább nem gondolok bele ha eltalálja az autót  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12612 Dátum: 2011.05.17 15:09:04 »
Persze ettől még a másik a hunyó, csak az indokolatlan feltartás/akadályoztatás (tök mindegy, hogy szabályos volt-e a tempó vagy sem) is elég gyakori az utakon...
Ha a Mercis ment legalább 130-al, és mondjuk azért maradt kint a belsőben, mert előzni akart még pár autót, akkor NEM tartott fel indokolatlanul senkit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12613 Dátum: 2011.05.17 15:11:21 »
Egyertelmu, hogy felelotlen es turelmetlen volt, de ebben a helyzetben en nagyobb mertekben hibaztatom a csaladfot, mert teljesen felesleges es ertelmetlen volt amit csinalt, ezzel nem csak masokat, hanem sajat magat es csaladjat veszelyeztette  :ph34r:. Kepzelem hany ember napjat dobhatta meg fel mielott mi megerkeztunk vagy miutan elmentunk mellette... :censored:

Miutan az Astra mellett gurulo auto kicsit gyorsitva otthagyott minket es latszott, hogy nagyon nem lehet mit tenni bevallom en is nagy ivben jobbrol elmentem mellette (bar szerintem elozesnek nem minosult mivel savot nem valtottam...).
Igazad van, ebben a szituban valszeg én is elmentem volna a barom mellett jobbról. Viszont ez mindenképpen jobbról előzésnek minősül. De mindegy, az ilyen idiótákat jobb ötlet otthagyni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12614 Dátum: 2011.05.18 00:31:38 »
Ha a Mercis ment legalább 130-al, és mondjuk azért maradt kint a belsőben, mert előzni akart még pár autót, akkor NEM tartott fel indokolatlanul senkit.

A cikkből sajnos nem derül ki, de az a gyanúm, hogy volt ott bőven hely a kisorolásra.
Én pl képes vagyok lehúzódni 2 előzendő autó közé (természetesen nem veszélyeztetve vagy éppen fékezésre kényszerítve őket) is, ha azt látom, hogy erőből jön valaki. Jobb a békesség.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61