Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873631 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12585 Dátum: 2011.05.09 10:54:28 »
Hogy lehet megégetni a kuplungot? :?:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12586 Dátum: 2011.05.09 11:04:18 »
nem egy olyan idös urat, hölgyet ismerek, akik ugy gondolják mivel nyugdijasok nekik van elsőbbségük mindenhol :wacko:

Atyám, ez komoly? ezt még nem is halottam... :helpsmilie:
az öregektől menekülök. 90%ban süketek és vakok vezetés közben. fogalmuk sincs mi történik körülöttük.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12587 Dátum: 2011.05.09 11:29:45 »
Hogy lehet megégetni a kuplungot? :?:

1xű.  Végy egy adag stabil 3500 rpm fordulatot, majd szúrj egy tetszőleges fokozatot (mondjuk harmadik, de lehet első is), aztán csúszáshatáron tartsd meg a pedált. Időnként lehet dúsítani egy-egy gázfröccsel. Közben milimétermenetben két kézzel "fejd" a kormány, lehetőleg fullig a kormányban ülve.

Ennyi a recept.  :hug:

Fél perc múlva garantált a kuplung-szag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12588 Dátum: 2011.05.09 17:24:29 »
Nalunk az udvarban rengeteg idos autotulaj fordul meg. Az atlageletkor valahol 50-60 kozott lehet. Az a jellemzo, hogy bogo motorral allnak ki-be...  :wacko:
Van egy szinten idos uriember aki egy masik garazsban parkol. Garazs ele ertheto modon ki van irva, hogy parkolni tilos. A garazs elott kb. 8 m-re alltam meg, mert egyedul ott volt az udvaron vizszinntes felulet es kereket kellett cserelnem. Almomban nem gondoltam, hogy valakinek utban vok (egyebkent nem is voltam). Szoval megjott az idos uriember (off  206ossal szeretett volna kiallni). Elkezdett velem uvoltozni, hogy ezt hogy kepzelem, takarodjak onnan, de azonnal, hivja a rendorseget stb. Megkerdeztem udvariasan, hogy miert gondolja azt, hogy barkinek is utban vok. Aztan elmagyarazta, h ki szeretne allni. Elmagyaraztam, hogy semmi akadalya. Sot azt is felajanlottam, hogy szivesen kiallok az autoval. Nem fogadta el es nem lehetett meggyozni arrol, hogy nagyon nincs igaza. Felig meghuzott kerekkel odebb alltam. Annyira nem volt kepes, hogy alaszedje a kormanyt es kenyelmesen kitolasson. Nala ugy nezett ki a garazsbol valo kiallas, hogy egyenesen kitolatott az autom helyere majd onnan elindult balra... Van akinek nem megy a tolatas es kormanyozas egyszerre...en hulye eddig azt hittem a jogositvany meglete ilyen alap dolgokat feltelez... :ph34r:

Utolag tisztaztuk a dolgot. Allitolag nem tudta, hogy az udvarban lakok es nagyon nem szereti az idegeneket. A dolog pikanteriaja, hogy lassan ket eve vagyunk szomszedok es egymassal szemben van a bejarati ajtonk (1.5 m tavolsagra)   :sorcerer:

OFF: Nagyon nagy szemleletvaltas szukseges az idosebb, foleg egyedul elo emberkekkel valo kozos nevezo megtalalasahoz. Egyik azt ecsetelte kb fel oran keresztul egyik vasarnap, hogy nezzek ra a 3 epuletre. Megepultek egy adott stilusban es kaptak egy szint. Fel volt haborodva azon, hogy a tulajok egy reszenek nincs olyan barna fa hoszigetelt nyilaszaroja mint neki. Ennek allitolag az az oka, hogy sajnaltak a 15%-os felarat az ovehez kepest, igy maradt a feher muanyag... Azt is hozzatette, hogy nem erti, az ilyenek miert laknak ott, ha ilyenre nincs penzuk  :hug:. Nem mertem megkerdezni, hogy mivan ha nekem a feher nyilaszaro tetszik es szeretek ott lakni. Azon is fel volt haborodva, hogy a garazsban parkolok nem akartak beleegyezni (illetve inkabb beruhazni) az elektromos garazskapuk cserejebe. Szerintem ez is ertheto mivel a nyugdijasok nagy resze hetente egyszer de inkabb havonta ul be autoba :). Ezert csakazertis udvaron parkol pedig megvan a garazshelye. En meg azert fizetek a garazsert, hogy az udvaron parkolo felelotlen tulajok (akiknek a penz nem szamit) ne nyissak ra minden nap az ajtot az enyemre :censored:.

 Veluk jobb a bekesseg, mert barmilyen vita alakul ki szerintuk ugyis nekik van igazuk es epeszu ervek nem leteznek olyankor... :no:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12589 Dátum: 2011.05.09 17:40:40 »
nem egy olyan idös urat, hölgyet ismerek, akik ugy gondolják mivel nyugdijasok nekik van elsőbbségük mindenhol :wacko:

Atyám, ez komoly? ezt még nem is halottam... :helpsmilie:
az öregektől menekülök. 90%ban süketek és vakok vezetés közben. fogalmuk sincs mi történik körülöttük.  :cry:

gyerkek, fingotok nincs arról, milyenek az igazi öregek vezetés közben... :D korábban nem messze laktunk egy helyi nyugdíjasotthontól. feleségem meséli, hogy egy legalább 150 éves néni, de lehet ,hogy kétszáz is megvolt, járókerettel botorkált oda a range roverhez, kinyitotta az ajtót, járókeretet behajít, bemászik, motort indít, AZTÁN ZÚZÁS :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12590 Dátum: 2011.05.09 19:28:10 »
micsoda öreg sztorik.. :lol:
amugy tényleg ilyenek, tanusithatom.
van egy véleményük oszt azt hangoztatják. én egy darabig hallgatom oszt otthagyom őket a f..ba.  ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12591 Dátum: 2011.05.09 19:43:09 »
Hogy lehet megégetni a kuplungot? :?:

1xű.  Végy egy adag stabil 3500 rpm fordulatot, majd szúrj egy tetszőleges fokozatot (mondjuk harmadik, de lehet első is), aztán csúszáshatáron tartsd meg a pedált. Időnként lehet dúsítani egy-egy gázfröccsel. Közben milimétermenetben két kézzel "fejd" a kormány, lehetőleg fullig a kormányban ülve.

Ennyi a recept.  :hug:

Fél perc múlva garantált a kuplung-szag.
:clap: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12592 Dátum: 2011.05.09 19:49:07 »
Van akinek nem megy a tolatas es kormanyozas egyszerre...en hulye eddig azt hittem a jogositvany meglete ilyen alap dolgokat feltelez... :ph34r:
Ó dehogy  ::) ... Csak a tágabb szomszédságunkból fel tudok sorolni 4 olyan sofőrt (mind nők egyébként), akik képtelen egy egysávos utcán egyenesen (!), hosszan tolatni. Mindig az a vége, hogy pár m után elkezdenek valamelyik irányba kanyarodni... Mikor észreveszik, hogy így lemennek az útról, akkor megállnak... Visszaállnak előrementben egyenesbe... És kezdik újra ugyanazt.

Általában, ha velük találkozok, már tolatok is vissza automatikusan, olyankor is, ha nekik csak 20 m-t kellene hátramenniük, nekem meg 150-et; mert egyszerűen reménytelenek  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12593 Dátum: 2011.05.09 22:47:13 »
Nalunk az udvarban rengeteg idos autotulaj fordul meg. Az atlageletkor valahol 50-60 kozott lehet.
Azért ez övön aluli...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12594 Dátum: 2011.05.09 22:48:57 »
Ezen az én szemem is kikerekedett kissé. Ennyi idős embereknél még egész biztosan nem arról van szó, hogy a korukból adódóan vezetnek rosszabbul. Jóapám 66 éves, és kiválóan vezet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12595 Dátum: 2011.05.09 22:53:37 »
Ezen az én szemem is kikerekedett kissé. Ennyi idős embereknél még egész biztosan nem arról van szó, hogy a korukból adódóan vezetnek rosszabbul. Jóapám 66 éves, és kiválóan vezet.
Van az ismeretségi körömben olyan, aki ennyi idősen már csak halvány emléke régi önmagának (vezetési szempontból), de az 50 azért tényleg túlzás.
music     

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12596 Dátum: 2011.05.09 23:16:32 »
Nalunk az udvarban rengeteg idos autotulaj fordul meg. Az atlageletkor valahol 50-60 kozott lehet.
Azért ez övön aluli...

Mert?  :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12597 Dátum: 2011.05.09 23:29:14 »
50-60 közötti = idős  ::) ... Ezért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12598 Dátum: 2011.05.09 23:48:17 »
50-60 közötti = idős  ::) ... Ezért.

Azt irtam, hogy rengegeteg idős autotulaj van az udvarban.... ebbol kifolyolag az atlageletkor 50-60 ev lehet. Nem azt irtam, hogy az idos tulajok atlageletkora 50-60 ev. Az atlageletkort nyilvan lefele huzza az en 25 evem illetve az 1-2 udvarban lako fiatalabb 30as tulaj is. Mindenki ugy ertelmezi ahogy akarja, de nem kell feltetlenul ovon alulinak nevezni azzal, hogy kiragadunk 1-2 szot a szovegkornyezetbol... :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12599 Dátum: 2011.05.09 23:57:14 »
A megfogalmazásodból nem derült ki egyértelműen, hogy te az összes tulaj átlagéletkorára gondolsz, a szöveg sokkal inkább azt sugallta, hogy csak az idősekére.
music