Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2871970 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12570 Dátum: 2011.04.22 22:28:16 »
Azért a magyar baleseti statisztikát, és a morál javulását két ok erősen befolyásolja - persze ettől még tény:
1. az objektív felelősség bevezetése - azaz nem úszható meg a kihágás, ha elkapnak;
2. a romló általános anyagi helyzet miatt egyre óvatosabban vezetnek az emberek.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12571 Dátum: 2011.04.22 22:35:32 »
Ebben a kérdésben az én tapasztalatom szerint észak és dél közt legalább olyan különbség van, mint kelet és nyugat közt.
Az biztos. Bejátszik az össznépi temperamentum.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12572 Dátum: 2011.04.22 22:42:08 »
...hanem Norvégia, a maga autópályán 90-es korlátozásával  :nonono:
Csak azért, hogy legyen időd észrevenni, micsoda szép országban jársz :yes:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12573 Dátum: 2011.04.22 23:00:07 »
Azért a magyar baleseti statisztikát, és a morál javulását két ok erősen befolyásolja - persze ettől még tény:
1. az objektív felelősség bevezetése - azaz nem úszható meg a kihágás, ha elkapnak;
2. a romló általános anyagi helyzet miatt egyre óvatosabban vezetnek az emberek.
A végeredményen nem változtat... A németek sem ab ovo, jólneveltségből közlekednek biztonságosan - hanem mert rákényszerítették őket. Ne felejtsük el, hogy nem is olyan régen még csak töredék számú közlekedési szabály létezett, a maihoz képest. Vezethettél piásan, mehettél amennyivel akartál, stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12574 Dátum: 2011.04.22 23:10:05 »
...hanem Norvégia, a maga autópályán 90-es korlátozásával  :nonono:
Csak azért, hogy legyen időd észrevenni, micsoda szép országban jársz :yes:
Ehh, Zénóka-land  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12575 Dátum: 2011.04.22 23:44:46 »
Hollandiában amúgy 120 a limit autópályán, országúton pedig 80 vagy 100.
Ez igaz, de valójában az autópályák közel 90 százaléka ki van táblázva 100-ra, az országutak kétharmada pedig 60-ra.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12576 Dátum: 2011.04.24 22:14:38 »
...a nálunk uralkodó balkáni közlekedési szokásokhoz...
Azért szvsz az utóbbi néhány évben sokat javult a helyzet. Évi 30 ezer km-t közlekedek összevissza az országban, és határozottan ez a benyomásom.
A keleti végeken viszont határozottan romlott. És ez nem feltétlen a helyi lakosok hibája.
Az viszont határozottan tapasztalható, hogy a pályán lassult a tempó.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12577 Dátum: 2011.04.24 22:58:37 »
...a nálunk uralkodó balkáni közlekedési szokásokhoz...
Azért szvsz az utóbbi néhány évben sokat javult a helyzet. Évi 30 ezer km-t közlekedek összevissza az országban, és határozottan ez a benyomásom.
A keleti végeken viszont határozottan romlott. És ez nem feltétlen a helyi lakosok hibája.
Az viszont határozottan tapasztalható, hogy a pályán lassult a tempó.
A keleti végek közül kivenném a Mi környékünket (Békéscsaba-Gyula). Épp ma beszélgettünk asszonykámmal erről, és egyet értettünk abban, hogy sem gyalogosként, sem autósként nem kell félnünk a városban. Létezik a türelem, mint általános és üdvözlendő jelenség nálunk. Végre kezdenek rájönni az emberek, hogy attól hogy egy autót maguk elé engednek, még nem fognak 2 sec-nél többet veszíteni. Egyedül ezen a "nem állokbeakereszteződésbe" dolgon kellen még csiszolni, mert az kevésbé megbízhatóan megy.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12578 Dátum: 2011.04.25 21:40:58 »
A keleti végek közül kivenném a Mi környékünket (Békéscsaba-Gyula).
Annál azért van még keletebbre, én arra gondoltam.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12579 Dátum: 2011.04.26 08:52:28 »
A keleti végek közül kivenném a Mi környékünket (Békéscsaba-Gyula).
Annál azért van még keletebbre, én arra gondoltam.  ;)
Jóvanjóvan.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12580 Dátum: 2011.05.01 13:51:05 »
Van némi összehasonlítási alapom, negyedik éve élek Belgiumban, kocsival járok munkába (10-12 km/h átlaggal reggelenként  :devil: ), minden nyáron otthon vagyunk, néha máskor is. A belgák a világ egyik leghülyébb népsége, ami az autózási habitusukon is meglátszik. Az egyértelmű, amit te is mondasz, hogy nem tudnak vezetni. De attól még sokkal jobb itt autósnak lenni, mint otthon. Innen nézve Magyarország már majdnem Oroszország, és nem csak az utak állapota miatt. Minden alkalommal, ha otthon vagyunk naponta rámdudálnak az otthoni sofőrkollegák, hogy "mijafaxnakáldogállszazebraelőtt", sőt "mineklassítasz", türelmetlenek, idegesek vagyunk, mindenki halálra stresszeli magát az autóban, mintha az élete függne attól, hogy sikerül-e valakit lenyomni (értelmetlenül) az úton. A románok nálunk még sokkal durvábbak, egyszer kifinghattunk volna egy erdélyi úton, amikor a felüljárón előző nyerges vontató elől még épp le tudtunk menekülni a padkára, de tizenöt méterrel később már megölt volna minket az az állat. Szóval a "Nyugattal" példálózást én is rühellem, csak hát, mint minden közhelynek, ennek is stabil alapja van...
Van némi alapja, igen. Igazad van abban, hogy kint nyugisabb, kiszámíthatóbb a közlekedés. Viszont továbbra is azt mondom (úgy, hogy rendszeresen megfordulok Romániában és Ausztriában, valamint időről időre Németországban is), hogy nálunk sokat javult a helyzet. BP-en persze gyorsabb a tempó, türelmetlenebbek az emberek; de ebből a szempontból a legtöbb nyugati nagyváros sem kivétel, sőt akad jópár, amelyik még durvább is.
Én meg Görögországban éltem 4 évet (igaz régebben). No az a durva, ott vezetnek aztán temperamentusan és amit az utak megengednek. De  pl Athénban száguldozni egy élmény. Olyan mintha egy magyar tanyasi bejön a pesti csucsforgalomba. Még egy szinttel durvább Istmbul, de azért az is tetszett.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12581 Dátum: 2011.05.09 09:53:44 »
Ma reggel olyan - jó széles - utcában, ahol a kétszer egysávos úttestről jobbra és balra  az útra merőlegesen kiépített helyekre lehet parkolni, állt a kocsisor, miközben jobbról a parkolóhelyéről egy kora szerint nem is annyira tata szép nyugodtan beletolat egy fiatal csaj VW Polójába, hiába dudál a csaj. Nem igazán értem, hogy nem lehet észrevenni, hogy állt a kocsisor, hisz ha máskor nem, amikor beszállt a kocsijába, láthatta. De elvileg az ember tolatáskor tájékozódik a mögötte zajló dolgokról...

Az ilyeneket valahogy mégiscsak ki kéne szűrni a közlekedésből, de nehéz a dolog. Mert ha ugyanez az illető mondjuk ott lakna, ahol édesanyám, akkor ott ilyen adottságokkal vígan ellehet veszélyhelyzet nélkül, nagyvárosban viszont időzített bomba.
Meg egy olyan vizsgálat, ahol komoly szűrés van, az pénzbe kerül, és pont ez a réteg az, aki általában csóró, viszont amikor ritkán használja az autóját, akkor tényleg szüksége van rá.
music     

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12582 Dátum: 2011.05.09 09:56:55 »
nem egy olyan idös urat, hölgyet ismerek, akik ugy gondolják mivel nyugdijasok nekik van elsőbbségük mindenhol :wacko:

pár honapja volt egy baleset itt nem messze, idös hölgy indulni akart a parkolobol, de sorba jöttek az autok............ és egyszer ugy gondolta ö eleget várt, elég autot engedett el, és kifordult egy auto elé :ph34r:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12583 Dátum: 2011.05.09 10:02:57 »
A múltkor az autópályán mentem a belső sávban kényelmes 130 körül (mögöttem senki), és a külső sávből egyszercsak kitámolygott elém egy Mitsu Colt olyan 100 körül. Szerencsére le tudtam lassítani, igaz elég erősen kellett fékeznem. Tuti biztos vagyok benne, hogy nem nézett a tükörbe (akkor megvárt volna, mert mögöttem tényleg sehol senki), és egyáltalán nem érdekelte, hogy mi történik körülötte. Dudáltam neki, amikor elindult elém, de az sem érdekelte... Nem az a baj, hogy öreg volt, hanem hogy nem figyel, ami veszélyes. Abban mondjuk biztos vagyok, hogy ha baleset van, ő lett volna a legjobban felháborodva...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12584 Dátum: 2011.05.09 10:13:04 »
Mi 4-en allunk a garzsban, kozepen idos hazaspar 2 autoja (uj szedan corolla meg egy sx4). Nenivel igazabol nincs semmi gond, de a bacsi nagyon nem erzi mar az autot (legtobbszor taxival kozlekedik, de neha latom a suzival ki-be allni). Szoval a bacsi sokszor parkol be mellem. Lekopogom eddig nem volt gond, de valahanyszor hasznalja az autot olyan egett kuplung szag van a garazsban, hogy szelloztetni kell utana  :ph34r:. Legelso ilyen alkalommal azt hittem, hogy valami elektromos vezetek egett meg es korbeertesitettem az ott parkolokat, hogy alljunk ki es hivjunk vmi szakembert, hogy nezze meg. Keresgeltuk a hiba okat. Bacsi lapult vagy tiz percet, nem mert mama elott megszolalni.... egyszer csak kinyogte, hogy lehet O egette meg a kuplungot... :helpsmilie: