Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870550 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12360 Dátum: 2011.02.16 10:14:30 »
Igen ez is egy megoldás, de nem szeretek 1km/h val gurulni :)

De az általam megfigyelt sutaságokat rajtam kívül más is észrevette?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12361 Dátum: 2011.02.16 11:06:40 »
Nem akarok itt ünnep rontó lenni, de szerintem legrosszabb dolog, hogy  mástól várjuk el, hogy hogy csinálja, hogy nekem jó legyen.
Csak indulatot szül ha a más másságát nem tudjuk tolerálni.
Én azzal értek egyet, hogy van trükk, megoldás, mint amit írtak is már azt alkalmazni kell.
Az a legrosszabb ha azt mondjuk, hogy a világnak ilyennek kell lenni, másként nem jó. Ebben nincs semmi szépség és játék.
Prius 2 - a mosolygós autó.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12362 Dátum: 2011.02.16 11:18:01 »
 :wacko: ezt nem értem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12363 Dátum: 2011.02.16 12:23:46 »
a megengedett sebességgel tökéletesen át lehetne hussanni a városon.
Sajnálom, de ellent kell mondjak, az alapfeltevésed nem helyes. Rengeteg hely van, ahol 60-65-öt kell tartani ahhoz, hogy végigmenj a zöldhullámmal!
De az olyan utakon, melyek keresztbe átszelik a várost, mind lehet menni 60-70el.
Lehet, de ott meg 75-öt kell tartani... ;) Ha pl. elsőként indulsz mondjuk a Hungárián a Lehel útnál az Árpád híd felé, akkor van esélyed, hogy az Árpád hídnál ne kapjál pirosat, ha a zöld felénél, akkor már semmi, hiába tartod a 70-et.
Vagy másik példa: ha zöldre indulsz a Margit híd budai hídfőnél 3-4. autónak, és tartják a tényleges 50-et, de nem többet, a Moszkva téren a Fény utcai lámpánál már pirosat fogsz kapni, mert "utolér" a zöldhullám vége.
Ja, és a tétel fokozottan igaz az esti órákban.
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12364 Dátum: 2011.02.16 12:32:32 »
Hiszek neked! De a lényegen ezek akkor sem változtatnak, ha dinamikusabban közlekednének az emberek a sök balfatykodás helyett, sokkal gyorsabb lenne a forgalom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12365 Dátum: 2011.02.16 14:50:00 »
Különben ma beszélgettem a kicsúszásomról szerelőmmel... Korábban rallyzott, tehát kompetens... Ő is azt mondta, hogy ha egy ilyen Yaris-szerű kiskocsinak egyszer megindul a segge, akkor azt célirányos, a típuson végzett előzetes gyakorlás nélkül szinte képtelenség megfogni - hacsak nem vagy a szó szoros értelmében véve profi sofőr.
Ez azért lehet, mert elöl hajt és részben mert rövid a tengelytáv, ergó ha elindul a segge, akkor kb az egész autó indul el, nem a hátulja. Kicsit olyan a yaris mint egy kettős tömegű golyó. Elöl is van súly és hátul is, de a kettő túl közel van egymáshoz ezért mégiscsak olyan mint egy golyó :)  Mellesleg én szeretem ha megindul a segge :D
Megnéztem volna, mennyire szereted  :yes: ... Addig a pontig én is azt hittem, hogy szeretem és persze tudom is kezelni  :lol: ... Hát jó méretes volt az ÉBRESZTŐ feliratú pofon, annyit mondhatok. Meg még azt is mondom, hogy ez bizony nagyon más feeling volt, mint mikor egy hátsókerekes gépnek amolyan korrekt módon elkezd csúszni a hátulja.

Amúgy az elöl hajtásnak ehhez annyi köze van, valóban, hogy mikor az ember megérzi hogy elkezd csúszni és emiatt lekapja a gázt, azzal csak ront a helyzeten, de persze ezt 0.3 mp alatt nehéz végiggondolni  ::) ... Ami sokkal inkább ludas, az a rövid tengelytáv. Emiatt pördül olyan hirtelen, és emiatt olyan nehéz megfogni, ha megindult.

A Camry is dobálja a seggét, mikor elöl téli, hátul nyári gumi van rajta... De a Yaris mutatványához képest ez olyan, mintha a Yamato csatahajó fordulási manőverét egy jetski-éhez hasonlítanánk  :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 14:57:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12366 Dátum: 2011.02.16 14:55:55 »
Kvázi külső szemlélőként, nekem azért a BP-i közlekedés épp eléggé dinamikusnak tűnik  :hmmmm: ... És azért elég gyakran járok ott ahhoz (hétköznap is, hétvégén is), hogy legyen némi rálátásom. Dinamikus is, és együttműködő is - legalábbis a pécsihez képest biztosan. Itt nálunk sokkal kevésbé divat pl. a másikat ki/be/át/elengedni - és a balfackodás is sokkal nagyobb arányokban megy. A pécsihez képest a BP-i forgalom egyértelműen egy élő, működő organizmus.

Most, hogy ott is vannak bénábbak... Hát ezt tényleg nem lehet kivédeni, de elvárni sem, hogy ne legyenek. Akármilyen idegesítő is, amikor épp pont előtted van egy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12367 Dátum: 2011.02.16 15:14:26 »
... De a Yaris mutatványához képest ez olyan, mintha a Yamato csatahajó fordulási manőverét egy jetski-éhez hasonlítanánk  :D

Ééééés még a hasonlatban is maradt a jappó példánál....  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12368 Dátum: 2011.02.16 15:22:16 »
Hetvegen Bekes megyeben eleg fura vezetesi stilussal talalkoztam. Helyileg Bekescsaba elott Gyula iranyabol (44es ut) 2x2 savos resz vege elott 1-2 km-el gurultunk hazafele vasarnap ebedidoben napsutesben. Sehol senki kulso savban ora szerint 110el. Egyszer csak megerkezett egy feher Uno es ugy kerult ki, hogy szinte leszedte az elso es hatso lokharitomat is. Parom mondta, hogy nyugalom, hadd menjen mi nem sietunk sehova. Aztan a korforgalom elott (ahol veget er a 2 sav) akarva-akaratlanul utolertem (gondolom direkt lassitott le annyira, mert nem reagaltam az elozo felhivasra). Meg volt a kulsobol par meter, visszavaltottam es megkerultem. Erre elkezdte tolni neki. Bevallom kicsit atleptuk a megengedett sebesseghatart, mert nekem nem hianyzott, hogy osszetorjon, neki meg gondolom alazas volt a celja. Kovetkezo korforgalom elott sikerult egy eleg rovid fektavot vennem es eleg nagy sebesseggel beeresztettem gepet. Emberunk nem tudom mire koncentralt (csak tippelek, hogy ram es nem az elotte allo akadalyra) de nem sikerult 100%osan a manover, tukorbol csak a hatuljat lattam. Kicsit lassitottam amig megallapitottam, hogy nem tortent nagyobb baj. Vegul egy masik kijaraton elhagyta a korforgalmat 4 kereken.

Ha esetleg olvassa a forumot innen uzenem neki, hogy egyreszt legkozelebb ovatosan, masreszt meg miert kell olyannal arcoskodni aki nem partner benne elsore  :flowers:.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 15:25:40 írta pzs »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12369 Dátum: 2011.02.16 15:36:17 »
Welcome illegál  :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12370 Dátum: 2011.02.16 16:28:06 »
Mi lehetett ez, Uno Turbo  :?: ? Bár az szvsz legyorsulja a Yaris TS-t  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12371 Dátum: 2011.02.16 16:30:30 »
Szerintem ez 1.3ie lehetett ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12372 Dátum: 2011.02.16 16:44:17 »
Na ja  :hmmmm: ... Mára nem sok Uno Turbo maradhatott hadrendben, és azok sem hülyegyerek-kezekben vannak már.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12373 Dátum: 2011.02.16 17:47:30 »
Eleg szakadt allapotban volt, lehet, hogy a gumik sem 1-2 evesek voltak alatta, ABS sincs bennuk ha jol tudom... Nem tudom milyen blokk volt benne, de nem is ez a lenyeg. Ha turbo lett volna akkor sem tudott volna megkerulni csak ugy konnyeden par 100m-ren, foleg ugy, hogy teljesen mas sebessegrol gyorsitottunk ki a korforgalom utan. Valszeg nem volt az, mert meg le is maradt picit. A gond ott volt, hogy sem futomu, sem fek nem volt alatta megsem fekezett csak akkor amikor en. A yaris alatt viszont mar nem gyari futomu van (lentebb van par centit, kemenyebb gatlok, rugok, hatso kanyarstab, kemeny szilentek, nemreg cserelt mart tarcsak es utcai sport betetek, fekcso es verseny fekolaj illetve 195os gumik vannak alatta). Jo alkalom volt arra, hogy leteszteljem igy osszessegeben mennyit hozott az egesz "setup". Azt hiszem egesz jol osszeallt :sorcerer:. Tokeletes pelda volt arra, hogy a tuning a foldon kezdodik  :hug:. Alig varom mar a meleget a nyari gumma es szelesebb felnik miatt. Akkor lesz a tuti. Azt kell megallapitanom, hogy nem egy sportauto, de rengeteg kanyarvadaszatra tervezett gep megirigyelhetne a mostani kanyarodasi tulajdonsagait. Sokak szemeben "CSAK" egy yaris es noi auto (bar mondtak ra azt is, hogy egyre ferfiasabb, mar-mar unisex  :D). Erre jol pelda ami szinten hetvegen tortent M5-oson ugyanezen utamon: kilometereken keresztul mentem belsoben lassabb auto mogott es esze agaban sem volt lehuzodni. Atadtam a helyem egy fapad 1.6os 3as bomosnek es mindenki takarodott elole... Nem tudom ennek oruljek vagy sem viszont az a resze mindig tetszik, hogy semmibe vesznek aztan ha esetleg ugy adodik meglepodnek  :1eye:

Azt hiszem atmentunk OFF-ba, ugyhogy be is fejezem a kisregenyt...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12374 Dátum: 2011.02.16 17:52:47 »
"mar-mar unisex "

Én voltam  :clap: