Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2870547 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12300 Dátum: 2011.01.29 01:57:55 »
Igaz ez nem ködzáróval közlekedőkről szól, de sokan még a helyzetjelzőt sem kapcsolják fel az utakon lakott területen kívűl. Azt akarják, hogy mindenhol minden napszakban kötelező legyen a fényszóró használata
Ha jól olvastam a Totalcar majd emiatt is meg akarja mozgatni az országot amikor ez a hadd vezessek B-s jogsival 125 cm3-is motort dolog lenyugszik.

Tegnap pont nappal szemben vezettem a városban, azt tudom mondani, hogy teljesen igaza van Winklernek ez ügyben.
Főleg a randa metál szürke (én csak nyugdíjasok autó színének szoktam hívni :D ) autókkal van gond, sajna annyi van, mint a nyű.
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12301 Dátum: 2011.01.29 09:17:33 »
Egyetértek. Télen csak és kizárólag a fehér és szürke autók tulajai nem képesek felkapcsolni a lámpát. Ha meg villogok, nem értik...
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12302 Dátum: 2011.01.29 09:30:45 »
Amióta elszálltam a Yarissal, azóta elgyávultam a kanyarokban, hogy a franc enné meg  :sorcerer: :nonono: :helpsmilie: :no:

Főleg, ha ilyen definiálhatatlan párás-nedves takony van az úton. Állandóan jön vissza annak a pillanatnak az emléke, mikor egyszer csak elindult az autó hátulja  :wacko:
Ne bánd.  :)
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12303 Dátum: 2011.01.29 10:15:26 »
A lényeg, azaz a csúcspont lemaradt: amikor konvojban 8 kamion előzött egy kanárisárga WagonR+ -t, a kemény 65-70-es tempójával sikerült minden egyes közlekedőt feltartania.  :clap:
És most gondoljatok bele, mekkora abszurd baromság, hogy ezt szabályosan meg sem tehették volna  :censored:
Őőő nem úgy van a szabály, hogy egymást nem előzhetik?
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12304 Dátum: 2011.01.29 10:46:25 »
Pont találtam egy ide kapcsolódó cikket .
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12305 Dátum: 2011.01.29 13:23:43 »
A lényeg, azaz a csúcspont lemaradt: amikor konvojban 8 kamion előzött egy kanárisárga WagonR+ -t, a kemény 65-70-es tempójával sikerült minden egyes közlekedőt feltartania.  :clap:
És most gondoljatok bele, mekkora abszurd baromság, hogy ezt szabályosan meg sem tehették volna  :censored:
Őőő nem úgy van a szabály, hogy egymást nem előzhetik?

Nem, 7,5 to felett nem előzhet, csak bizonyos feltételek mellett. (háromsávos autóút, autópálya stb)

Épp tegnap láttam, hogy két egymás után vonatozó kamion előzött az M0 kétsávos szakaszán egy pesti kukásautót. Kb. 40 sec alatt hagyták ott ketten.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12306 Dátum: 2011.01.29 14:42:19 »
Köcsög bunkó a posztoló: http://autozz.blog.hu/2011/01/29/miert_engem_hoztak_ki_vetkesnek#comments Én nem 4 hónapra, hanem legalább 1 évre eltiltottam volna, ráadásul még másokat hibáztat. 80-nal ment lakott területen belül és szabálytalanul előzőtt (nem mérte fel, hogy jön-e valaki szembe). Szerintem egyértelmű, hogy ő volt a hibás. Igaz, hogy a Ford is szabálytalan volt, de a balesetért egyáltalán nem okolható. A Toyotás is szabálytalan volt, amiért nem kapcsolta fel a világítást, de a baleset miatt ő se okolható.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12307 Dátum: 2011.01.29 19:10:37 »
Egyetértek. Télen csak és kizárólag a fehér és szürke autók tulajai nem képesek felkapcsolni a lámpát. Ha meg villogok, nem értik...

Ne általánosítsunk kezi'csókolom!  :D
Nekem a biztonsági öv és a lámpa olyan alapmozdulatok, ami nélkül nem indulok el sehova. A múltkor épp mondta a haverom, hogy minek csinálom ezeket, amikor a szüleimnél beálltam az utcáról az udvarba. Megszokás, ennyi.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12308 Dátum: 2011.01.29 21:31:26 »
Amióta elszálltam a Yarissal, azóta elgyávultam a kanyarokban, hogy a franc enné meg  :sorcerer: :nonono: :helpsmilie: :no:
Ne bánd.  :)
De, bánom  :no: ... És küzdök is ellene. Ha valamiről úgy érzi az ember, hogy valamennyire jól csinálja, és aztán visszaesik saját magához képest, az azért eléggé frusztráló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12309 Dátum: 2011.01.29 21:50:43 »
Köcsög bunkó a posztoló: http://autozz.blog.hu/2011/01/29/miert_engem_hoztak_ki_vetkesnek#comments Én nem 4 hónapra, hanem legalább 1 évre eltiltottam volna, ráadásul még másokat hibáztat. 80-nal ment lakott területen belül és szabálytalanul előzőtt (nem mérte fel, hogy jön-e valaki szembe). Szerintem egyértelmű, hogy ő volt a hibás. Igaz, hogy a Ford is szabálytalan volt, de a balesetért egyáltalán nem okolható. A Toyotás is szabálytalan volt, amiért nem kapcsolta fel a világítást, de a baleset miatt ő se okolható.
November 11.-én reggel 6:30-kor már világos van. Aznap (BP-en) 6:40-kor már kel a nap, bakker! Úgyhogy mit beszél ez arról, hogy a szembejövő nem volt kivilágítva? Ettől még észre kellett volna vennie. Szerintem bepöccent azon, hogy a Fordos kiment elé és fékeznie kellett miatta (idegesítő dolog, valóban) - és utána már mindenáron le akarta nyomni. Erre utal az is, hogy 70-80-al ment az előzéskor... Nyilván ekkor már a Ford legalábbis elérte a megengedett sebességet, ő mégis beelőzte. Na, nem mondom, hogy én sosem csináltam még ilyet... Ismerem az érzést... De ha az ember ezt még azzal is megfejeli, hogy egyszerűen elnézi a szembejövő kocsit, akkor utólag tényleg kussoljon, és örüljön, hogy senkinek nem lett nagyobb baja :nonono: !

Ráadásul, ahogy írja, mindössze egy 3-400 m-es szakaszt akart megtenni  :ph34r: ... Akkor meg mit előzget?! Barom  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12310 Dátum: 2011.01.29 23:36:15 »
Sajnos sok ilyen b@rommal találkozni az utakon.

Amit sosem értettem meg eddig az az, amikor pl nagy svunggal pályán belemászik valaki a fenekembe (természetesen a szélső sávban haladok), látszik a kocsin, hogy nagyot fékez. Utána gondol egyet, kivágja magát és körbeautóz, utána meg szinte azonnal szépen lehajt a benzinkútnál.

Azzal nincs bajom ha erőből jön a belsőben, és még engem megelőzve sorol ki, de amit fent leírtam abban mi a jó? ...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12311 Dátum: 2011.01.29 23:45:49 »
Azzal nincs bajom ha erőből jön a belsőben, és még engem megelőzve sorol ki, de amit fent leírtam abban mi a jó? ...  :hmmmm:
Semmi. Egyszerűen csak nem gondolkozik előre, és hirtelen nem tudja eldönteni, hogy megelőzzön-e még, mielőtt kihajt, vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12312 Dátum: 2011.01.30 11:09:59 »
Mondjuk amikor egy kamionossal csinálják ugyanezt... megnézném mi történne ha a hirtelen manőver miatt elvesztené az uralmát a gépkocsi felett és befarolna elé...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12313 Dátum: 2011.02.04 09:45:33 »
Elmult 12 oraban 2 megporduleses balesetet lattam Budan. Este 11 elott valamivel 8 es 112es busz Dobrentei teri megallonal autonak konkretan nem volt eleje. Reggel Hegyaljan lefele az Erzsebet hid fele (full egyenesben) suzuki szembefordult egy G astraval. Mindkettonek eltunt az eleje. Biztos kellett mindkettohoz baromsag vagy figyelmetlensegi faktor de ez a sos le amivel kezelik az utakat semmit nem er -5 fok alatt. A heten egyik este keson meg akartam allni egy lampanal, ami kb 50m-re valtott elottem sargara (megengedett sebessegen belul gurultam). Sikeresen megalltam a zebra kozepen. Szerencsemre nem volt forgalom es gyalogos sem jart a kozelben. Teli gummak 2. szezonjukat futjak es nem a kinai linglong kategoria. A masik nagy problema: tobb embertol hallottam azt, hogy ez a sos lotty nem tesz jot a karosszerianak  :ph34r:.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 10:15:49 írta pzs »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12314 Dátum: 2011.02.04 10:00:53 »
Amióta elszálltam a Yarissal, azóta elgyávultam a kanyarokban, hogy a franc enné meg  :sorcerer: :nonono: :helpsmilie: :no:
Ne bánd.  :)
De, bánom  :no: ... És küzdök is ellene. Ha valamiről úgy érzi az ember, hogy valamennyire jól csinálja, és aztán visszaesik saját magához képest, az azért eléggé frusztráló.
Lehet, hogy lemaradtam, de azóta volt gumicseréd, vagy maradtak azok, amik akkor voltak a Yarison, amikor megcsúsztál?
Mert én azt mondanám, hogy ha félelmed van, menj ki egy nagyobb platzra és csinálj néhány farolást szándékosan, ha a körülmények úgy engedik. Ezzel szerintem visszahozhatnád magad felé az önbizalmat.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i