Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872025 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12255 Dátum: 2011.01.23 23:05:03 »
Ehhez képest elkeserítő, hogy milyen sokan nem így csinálják.
Rossz a megfogalmazás: szinte senki. Legalább is én még SOHA nem tapasztaltam ezt  :cry:

( az öccör nagyon jó, én még nem hallottam  [rohog] )
Hát ritka, de azért szerencsére előfordul. Sőt, egyre gyakrabban. De, ahogy észrevettem, még mindig jó, ha egynegyedes aránynál tartunk. És még ezeket is néha refizéssel kell figyelmeztetni.

(Hogy hívják Szegeden a láthatatlan embert? ... Ködmön  :D)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12256 Dátum: 2011.01.23 23:08:49 »
Az ilyen embereknek az észjárására azért kíváncsi lennék.
Nincs észjárásuk, a fejükben csak nagy feketeség van, szerintem azt se tudta, hogy be van kapcsolva a ködlámpája. Amikor hazament azt mesélte mindenkinek, hogy egy avensises szórakozott vele, de ő lenyomta.  :censored:
Ja, lenyomott  :yes: ... Vagy tucatszor (túlzás nélkül) elkúsztunk egymás mellett, olyan 1-2-3 kmh sebességkülönbséggel  :D ... Egy idő után már kíváncsiságból át is néztem, megfigyelni, hogy miféle nép lakja az autót: hát elöl egy nagy húsos, dagadt, középkorú pár feszített (sosem néztek oldalra), hátul meg, amennyire látni lehetett, fullon volt a gép, de nehéz volt megítélni, mert jóóó párásak voltak az ablakok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12257 Dátum: 2011.01.23 23:11:25 »
(Hogy hívják Szegeden a láthatatlan embert? ... Ködmön  :D)
És aki a filmen játssza: Nikol Ködmön  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12258 Dátum: 2011.01.23 23:12:11 »
Na persze most fel lehetne tenni a kérdést, hogy miért nem szakadtam el tőlük  :?: ... Gondoltam rá, de végül arra jutottam, hogy szarok rá. Eleve a bögyömben vannak az olyan autósok, akik képtelenek egyenletes tempóval haladni - főleg autópályán. Mondjuk, ha nem lett volna a hülye ködlámpája, még szórakoztatott is volna a dolog  :) ... Az M6 olyan iszonyat ingerszegény tud lenni, főleg ilyen alacsony tempóval, és pláne sötétben, hogy jól jött, hogy így legalább volt valami, amivel lehetett foglalkozni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12259 Dátum: 2011.01.23 23:38:02 »
Ilyen nincs, míg megvolt a 25 éves leharcolt Starletem, egy karcolást nem ejtettem az egész autón, pedig túl éltem volna.

Most meg van egy szinte hibátlan fényezésű Mitsubishim, erre ma odaverem az első lökhárítót a padkához a parkolóban, majd otthon az udvarra beállva meghúzom a lökhárító bal oldalát a kerítésbe. Áhhhhh   :cry:
Hülye fényezett lökhárító...
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12260 Dátum: 2011.01.24 00:14:33 »
Az ilyen embereknek az észjárására azért kíváncsi lennék.
Biztos megállapította, hogy ennek az Avensisnek komoly elektromos problémái lehetnek, a ködlámpája is hol ég, hol nem... [rohog] [rohog] [rohog]
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12261 Dátum: 2011.01.24 00:15:43 »
Machado: olyan autós nincs is, akivel ilyesmik nem esnek meg néha  :) ... Vigasztaljon, hogy a lökhárító újrafényezése nem egy vészes összeg, és mivel nem fémből van (gondolom), így még csak ki sem mutatható utólag.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12262 Dátum: 2011.01.24 08:11:49 »
(Mondjuk, soha nem is értettem a régebbi szabályt, szerintem hatalmas hülyeség volt.)

Akkor ezek szerint téged nem zavar, ha mindenki ködlámpával járkál a városba. A sok paraszt még a hátsót se kapcsolja le.  :censored:
Én speciel sokkal érzékenyebb vagyok, ha egy idióta a hátsó ködlámpáját hagyja bekapcsolva, miközben 30-cal megy lakott területen kívül. Nyugodt ember vagyok alapjában, de EZ olyan szinten bepöccent, hogy hogy lehet valaki akkora tuskó paraszt, hogy nem veszi észre, hogy kifolyik a mögötte haladó szeme, hogy ilyenkor odaállok a seggébe, és maxra tekerem a fényszóróállítómat, meg rányomom a refit mindaddig, amíg el nem jut az agyáig. Jó magyar szokás ez, tudom, hogy "megvakulok, de Ő is!!!", viszont nem érdekel, én mindig lojális és előzékeny vagyok, ebben lehetek én is néha bunkó.  :censored: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12263 Dátum: 2011.01.24 08:12:17 »
Az M5-ön sokkal roszabb a helyzet. A sok keleti vezetninemtudó ( meg néhány hozzájuk csatlakozó alföldi földművelő) állandóan ( értsd éjjel-nappal) ködzáró-ködfényszóró párossal a nagyrészük 100-110-el a belsősávban folyamatosan. Természetesen kirobbanthatatlan a belsőből.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12264 Dátum: 2011.01.24 08:56:12 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12265 Dátum: 2011.01.24 10:47:49 »
A vicc az, hogy szerintem az összes autóban ilyenkor világít a ködlámpa visszajelzője, azt meg nem tudom elképzelni, hogy valaki 1x se pillantson le a sebességmérőre...  :whistling:

Ezek csak attól térnének észhez, ha a rendőrök kiszednék a forgalomból és jól megbűntetnék őket.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12266 Dátum: 2011.01.24 13:44:21 »
Világít a visszajelző, persze... De szerintem kb. azt sem tudja, mi az. Vagy ha mégis: kis lámpát formáz a jel, abból meg baj nem lehet  :hmmmm: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12267 Dátum: 2011.01.24 14:02:52 »
Nekem is ez a tapasztalatom, általában fogalmuk sincsen. Többször ment már előttem a városban ilyen okostojás, hátsó ködlámpával (persze köd legfeljebb nyomokban). A könnyem folyik, villogok rá, hátha észreveszi magát, de vagy már a villogás sem tűnik fel neki vagy csak integet hátrafelé. Lámpánál megállunk, kiszállók, előremegyek, mondom neki hogy világít a ködlámpája hátul, nem kellene lekapcsolni? Erre tanácstalanul néznek, majd elkezdik keresgélni melyik kapcsoló is lehet az...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12268 Dátum: 2011.01.24 15:26:22 »
Ja-ja. Mi itt mindig elkövetjük azt a hibát, hogy magunkból indulunk ki  :) ... Autósok tömegei vezetnek olyan szinten tudatlanul és tudattalanul, hogy azt alig is tudjuk elképzelni. Még akár olyanok is, akik amúgy figyelmes sofőrök és műszaki orientációjuk is van. Édesapám pl. mérnökember, nagyon jól vezet - de képes az Avensisben egy kendővel törölgetni belül a párásodó szélvédőt, ahelyett hogy kipróbálná, mire is való az a kis, szélvédő-ábrával ellátott gomb  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12269 Dátum: 2011.01.25 09:04:20 »
Ma nem sok kellett, hogy rommá törjék az autót ma reggel.
Ausztriában egy enyhe ívű balkanyarnál szemből egy lerobbant, kézzel írt papír rendszámos (fene tudja milyen náció, elsőre talán ukránnak tűnt) ősrégi Fiesta teljesen áttért az oldalamra. Mindkét oldalon korlát, nem nagyon tudtam, merre meneküljek. Nem mentem gyorsan, kb 80 (autóút, de becsatlakozás miatt 70-es tábla volt), padlófék és duda, reflektor. Az utolsó pillanatban visszarántotta a a kormányt és egy 180-as fordulóval megállt. Félreálltam, de addigra megfordult és gyorsan továbbhajtott.

Ugye elsőre logikus lett volna, hogy balra próbálom elkerülni az ütközést, de ha közben észbe kap és visszarántja a kormányt, akkor ismét bajban vagyok. Jobbra meg ott volt a szalag korlát. Igazából nem tudom, hogy mi a jó megoldás ilyen esetben. Egyértelműen elaludt, láttam a fején.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 09:06:01 írta Nagycitrom »