Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2872008 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12240 Dátum: 2011.01.23 21:39:41 »
Igazad van, hogy ez eléggé gumiszabály, de aki éjszaka tompított nélkül közlekedik, vagy gagyi xenonos, azt egyértelműen meg büntetni legalább 100 ezerre.
A jogszabály azt mondja, hogy lehet tompított HELYETT ködfényszórót használni  :otlet: ! Érdekes amúgy, hogy ezt milyen kevesen teszik meg - és róluk is azt gondolja a többiek 98 %-a, hogy idióta jaszkarizó majom  :lol: ... Egyszer engem is úgy leb...ott ezért egyik jó barátom, hogy csak úgy zörögtem  :D

A gagyixenonnal kapcsolatosan egyetértek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12241 Dátum: 2011.01.23 22:02:00 »
Szerintem az állandó tompított túlzás nappal városban. Én a DRL-t tartom jó megoldásnak. Nekem ilyen nincs, úgyhogy én falkapcsolom nappal is tompítottat. Olyan sokat nem vesztek vele.
Viszont minden világítás nélkül a manapság oly divatos szürke autókat elég későn lehet észrevenni. És szembe sütő napnál akármilyen színe lehet az autónak.
(Mondjuk az enyémet se vették észre, amikor nekem jöttek. Városban történt és világításom is volt, de emelkedőn mentem felfelé és valahogy nem látott meg. :( )
Teljesen egyetértek, magam is így teszek a nyári időszak kivételével. A tompított kapcsolása gyakorlatilag rutinszerűen történik az indítás és a biztonsági öv bepattintása után!
A jól láthatóság a közlekedésbiztonság egyik leghatékonyabb passzív eszköze!
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12242 Dátum: 2011.01.23 22:04:50 »
...meg akik indokolatlanul használják a ködlámpát legalább 30 ezerre meg kéne büntetni.
Erről ezt mondja a jogszabály:

"Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."

Innentől fogva ez "gumiszabály"  ::) ... Mert ha te rendőrként megállítod az autóst, ő azt fogja mondani, hogy szerinte a látási viszonyok indokolták. És aránylag ritkán van olyan idő, hogy erre tényleg egyértelműen szembe lehetne röhögni az illetőt.
Emlékezetem szerint azonban lakott területen tilos a ködlámpa használata, így ott fel sem merülhet a látási viszony kérdése! Legalább városban elkaszálhatnák a jaszkarizókat! :ph34r:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12243 Dátum: 2011.01.23 22:05:20 »
Én szabálytalankodni szoktam kicsit a Camryvel  :whistling: ... Városban, nappal, rossz látási viszonyok között (eső stb.) a helyzetjelzőt szoktam felkapcsolni. Ez a Camry esetében 10 W-os izzókkal működik, aránylag erős fénye van, az extra láthatóság követelménye bőven teljesül vele. Így nem használom feleslegesen a tompítottakat (amelyekben 100 W-os izzó van), de mégis ki van világítva az autó. Kvázi DRL  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12244 Dátum: 2011.01.23 22:06:15 »
Emlékezetem szerint azonban lakott területen tilos a ködlámpa használata, így ott fel sem merülhet a látási viszony kérdése! Legalább városban elkaszálhatnák a jaszkarizókat! :ph34r:
Régebben valóban ez volt a szabály, de évekkel ezelőtt megváltozott. Most már lehet bárhol használni a ködlámpákat.

(Mondjuk, soha nem is értettem a régebbi szabályt, szerintem hatalmas hülyeség volt.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12245 Dátum: 2011.01.23 22:30:26 »
DRL és automata tompított kapcsolás (a legalacsonyabb fokozatra állítva, így hamar felkapcsol) és semmi gond nincs a világítással. Kíméli a tompított égőt (nálam xenon) és mindig látható vagyok.

TSityu

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12246 Dátum: 2011.01.23 22:36:14 »
(Mondjuk, soha nem is értettem a régebbi szabályt, szerintem hatalmas hülyeség volt.)

Akkor ezek szerint téged nem zavar, ha mindenki ködlámpával járkál a városba. A sok paraszt még a hátsót se kapcsolja le.  :censored:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12247 Dátum: 2011.01.23 22:41:04 »
Semmi értelmét nem látom a lakott területen belül a ködlámpa (mindkettő) használatának  :no: Minek?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12248 Dátum: 2011.01.23 22:41:23 »
(Mondjuk, soha nem is értettem a régebbi szabályt, szerintem hatalmas hülyeség volt.)
Akkor ezek szerint téged nem zavar, ha mindenki ködlámpával járkál a városba. A sok paraszt még a hátsót se kapcsolja le.  :censored:
De, az indokolatlanul bekapcsolt hátsók, azok nagyon zavarnak engem is  :censored: ! Azokért ölnék... és bizony a jogalkotónak sokkal pontosabban kellene megfogalmaznia az ezzel kapcsolatos szabályt (a németeknél pl. úgy van, hogy CSAK ködben szabad bekapcsolni, és abban is csak 50 m-t meg nem haladó látótávolság esetén).

A ködfényszórósok viszont, városban, nem igazán izgatnak. Egy rosszul beállított, vakító, pláne utólagos xenonos tompított sokkal zavaróbb tud lenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12249 Dátum: 2011.01.23 22:42:08 »
Semmi értelmét nem látom a lakott területen belül a ködlámpa (mindkettő) használatának  :no:
Hát elég nagy köd kell hozzá... De akkor viszont lehet létjogosultsága.

Nameg az is elég idegesítő lenne, ha országúton utazva, településeken áthaladva minden alkalommal le-fel kéne kapcsolgatni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12250 Dátum: 2011.01.23 22:46:04 »
Mármint úgy érted, hogy "nagy feneköd" van  :lol:
A ködzáró fényt meg normálisan kellene használni, úgy mint a reflektort: ha valaki mögém ér, én lekapcsolom, ha nincs senki mögöttem, akkor vissza. Nem bonyolult.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12251 Dátum: 2011.01.23 22:54:55 »
Egy sztori az indokolatlanul használt ködzáróról  ::) ...

BP-ről tartottunk hazafelé Pécsre, kedd este, az M6-oson. Változó sűrűségű köd volt, a látótávolság olyan 150-300 m között ingadozott. Az Avensissel voltunk. A ködfényszórókat folyamatosan bekapcsolva tartottam, a ködzárót viszont egyszer sem tartottam indokoltnak. Tempomat 110-el haladtam. Érd után nem sokkal lassan utolértünk egy Fabiát, amely persze ködzáróval ment. Így már nagyon messziről látható volt, közelebb érve meg persze egyre zavaróbbá vált. Lassan elhaladtunk mellette. Eléje kerülve, párszor ki-be kapcsoltam a ködzárómat, hogy jelezzem: szerintem neki fölöslegesen van bekapcsolva. Ő nem jelzett vissza semmit, viszont felvette a tempómat, elkezdett "vonatozni". Valahol megértettem, mivel ködben néha én is így járok el; ráadásul az egyik tompítottja nem égett (ködfényszórója viszont volt, bekapcsolva). És mivel tartott úgy 100 m követési távolságot, ezért igazából nem zavart.

Igen ám, de ahogy olyan részre értünk, ahol nőtt a látótávolság, elkezdett először rám zárkózni, jó lassan - aztán pedig meg is előzött. Persze, a ködzárója továbbra is égett bőszen  ::) ... Elhaladt mellettem, távolodott. Aztán ahogy megint sűrűbb lett a köd, elkezdett újra lassulni  :wacko: ... Ismét közeledhettem hozzá, jó lassan, kiélvezve közben a ködzárója kellemes fényét  :nonono: ... Megelőztem, besoroltam elé, és ekkor már vagy 7-8-szor kapcsolgattam ki-be a ködzárót, hogy észrevegye magát. Ő ismét vonatozni kezdett.

Ki lehet találni: ez ment Mohácsig  :pinch: ... Előzgettük egymást, én végig tempomat 110-el, ő a látótávolság függvényében (indokolatlanul) ingadozó sebességgel, és persze végig full díszkivilágítással. A harmadik "kör" után tettem még egy kísérletet a ködzáró-villogtatós figyelmeztetésére (ezúttal már vagy 15 ki-be kapcsolással) - de persze hiába.

Az ilyen embereknek az észjárására azért kíváncsi lennék.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.23 22:58:39 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12252 Dátum: 2011.01.23 22:56:19 »
Mármint úgy érted, hogy "nagy feneköd" van  :lol:
A ködzáró fényt meg normálisan kellene használni, úgy mint a reflektort: ha valaki mögém ér, én lekapcsolom, ha nincs senki mögöttem, akkor vissza. Nem bonyolult.
Ja, nagy fene köm...  [rohog]

(Miért jók a szegedi lányok? Mert nem azt mondják, hogy "még egyszer", hanem azt, hogy "még öccör"  :D)

Amúgy, igen. Így kéne csinálni. És tényleg nem bonyolult. Ehhez képest elkeserítő, hogy milyen sokan nem így csinálják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12253 Dátum: 2011.01.23 23:00:50 »
Ehhez képest elkeserítő, hogy milyen sokan nem így csinálják.
Rossz a megfogalmazás: szinte senki. Legalább is én még SOHA nem tapasztaltam ezt  :cry:

( az öccör nagyon jó, én még nem hallottam  [rohog] )

TSityu

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12254 Dátum: 2011.01.23 23:04:20 »
Az ilyen embereknek az észjárására azért kíváncsi lennék.

Nincs észjárásuk, a fejükben csak nagy feketeség van, szerintem azt se tudta, hogy be van kapcsolva a ködlámpája. Amikor hazament azt mesélte mindenkinek, hogy egy avensises szórakozott vele, de ő lenyomta.  :censored: