Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2871981 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12225 Dátum: 2011.01.21 23:21:10 »
Azért mert minden fajta autónak van/megvan adva(gyár által) egy fordulatszám-nyomaték és egy üzemanyag-fordulatszám görbéje, és ott nekem ez olvasható diagramról! Logikus is... 5.ben ahogy esik a fordulat úgy nő a nyomaték tehát több benya is kell az égéshez....

Várj bocs ez nem igaz! Ahogy csökken a fordulat 5.ben úgy csökken a nyomaték is és mivel nincs elég nyomaték ezért vesz fel több üzit!
Alacsonyabb sebességgel mész, a sebességkülönbséggel négyzetes arányban csökken a légellenállásból származó erő, picivel kisebb a gördülés ellenállás. Kisebb mértékben kell terhelni a motort, alacsonyabb fordulatszám miatt a mechanikai veszteségei is kisebbek lesznek, szóval ne látok magyarázatot hogy 100 körül kevesebbet fogyaszt mint 80-nál. Persze van egy határ ami alá a motorfordulat nem vihető, de az nem 70-nél lesz. Épp ma néztem, 5.-ben 50-nél 3,4-et is mutatott a fogyasztásmérő és nem csak két másodpercig....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12226 Dátum: 2011.01.21 23:37:15 »
Értem, mit mond, csak rosszul fogalmazott: az autó fajlagos fogyasztása ott a legkisebb. Természetesen az abszolút nem.
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12227 Dátum: 2011.01.21 23:53:35 »
Abszolút persze hogy nem, hisz a görbéket teljes terhelési állapotban veszik fel, azt meg nem lehet 1:1-ben a közúti használatra átvetíteni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12228 Dátum: 2011.01.22 00:28:06 »
Országúton 95-100km/h szerintem kell a tökéletes üa. fogyasztáshoz....
70-80 al meg csak: 1. lesodornak, 2. nem tökélestes az égés. Egyébként azt hiszem a legkedvezőbb üa. fogyasztás fordultszám tartománya 2750-2850 között van a mi autónk esetében, az kb 90km/h
Dehogyis  :eek: ... Egy adott sebességfokozatban, minél alacsonyabb tempóval mész, annál kisebb lesz a fogyasztásod (egészen az üzemi fordulatszám-tartomány határáig, ami valahol kicsivel alapjárat fölött van). Mindez még gyorsításkor is igaz, egyenletes sebességgel haladáskor pedig pláne! Nézd csak meg a pillanatnyi fogyi-mérődet, mennyit fog mutatni mondjuk ötödikben, sík úton, tartós 60-nál, 70-nél, 80-nál és így tovább.

Amiről te beszélsz, az a fajlagos fogyasztás, ami egy bizonyos fordulatszámon a legkisebb, de ettől még természetesen minél alacsonyabb a fordulatszám, annál kisebb az abszolút fogyasztás, hisz annál alacsonyabb a motor által elvégzett munkaütemek száma. Mindez még a próbapadon magában üzemelő motorra is igaz - az autóban dolgozóra meg, amelynek le kell küzdenie a menetellenállásokat, annál inkább. Hisz minél lassabban mész, annál kisebb a gördülési és a légellenállás.

És ez minden autóra igaz - nincs kivétel.

Ez a "nem tökéletes égés" meg  ::) ... Ezt nemtom, hogy gondoltad, de felejtsd nyugodtan el :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12229 Dátum: 2011.01.22 04:43:34 »
Mit értetek abszolut és fajlagos fogyasztáson?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12230 Dátum: 2011.01.22 07:47:07 »
Én abszolút fogyasztásról beszéltem. Tehát az adott km-en elfogyasztott ü.a., magyarul mennyit fogyaszt a kocsi a köznyelvben.
A fajlagos az egy ütemre (robbanásra) vetített ü.a. mennyiség a fordulatszám tükrében.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12231 Dátum: 2011.01.22 09:20:11 »
Mit értetek abszolut és fajlagos fogyasztáson?
Olvasd el ezt a cikket.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12232 Dátum: 2011.01.22 12:45:58 »
sajtburgeres drifter :clap: :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12233 Dátum: 2011.01.22 14:08:09 »
De meg kívántam tőle :D

Mért van az hogy mindíg ezek a csíkszeműekről látok ilyen videókat.... mindíg ők ülnek ilyen autókban!

Cigi....  :hammer:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.22 14:13:41 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12234 Dátum: 2011.01.23 11:44:46 »
Nektek mi a véleményetek erről?http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/01/23/latja_nem_latja_na_latja/
Szerintem nem akkora probléma, hogy nappal, jó látási viszonyok között nem szokták felkapcsolni lakott területen belül a tompítottat, nem is kötelező, én se mindig kapcsolom fel városban, ha süt a nap. Viszont a gagyixenonosokat, sötétben/rossz látási viszonyok között tompított nélkül közlekedőket meg akik indokolatlanul használják a ködlámpát legalább 30 ezerre meg kéne büntetni. De sajnos a rendőrök nem igazán foglalkoznak ezzel. :no: Pedig ezzel is lehetne sokat kaszálni, és gyakran több értelme lenne, mint a trafinak.
Nem a jelenlegi szabályokkal van probléma, hanem azzal, hogy nem tartatják be.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12235 Dátum: 2011.01.23 12:50:10 »
En sem szoktam varosban felkapcsolni.
Engem jobban zavar, ha vki nappal tavolsagival kozlekedik.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12236 Dátum: 2011.01.23 16:02:20 »
Szerintem az állandó tompított túlzás nappal városban. Én a DRL-t tartom jó megoldásnak. Nekem ilyen nincs, úgyhogy én falkapcsolom nappal is tompítottat. Olyan sokat nem vesztek vele.
Viszont minden világítás nélkül a manapság oly divatos szürke autókat elég későn lehet észrevenni. És szembe sütő napnál akármilyen színe lehet az autónak. (Mondjuk az enyémet se vették észre, amikor nekem jöttek. Városban történt és világításom is volt, de emelkedőn mentem felfelé és valahogy nem látott meg. :( )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12237 Dátum: 2011.01.23 19:34:46 »
Nektek mi a véleményetek erről?http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/01/23/latja_nem_latja_na_latja/
Szerintem nem akkora probléma, hogy nappal, jó látási viszonyok között nem szokták felkapcsolni lakott területen belül a tompítottat, nem is kötelező, én se mindig kapcsolom fel városban, ha süt a nap. Viszont a gagyixenonosokat, sötétben/rossz látási viszonyok között tompított nélkül közlekedőket meg akik indokolatlanul használják a ködlámpát legalább 30 ezerre meg kéne büntetni. De sajnos a rendőrök nem igazán foglalkoznak ezzel. :no: Pedig ezzel is lehetne sokat kaszálni, és gyakran több értelme lenne, mint a trafinak.
Nem a jelenlegi szabályokkal van probléma, hanem azzal, hogy nem tartatják be.
Hömm  :hmmmm: ... Én úgy gondolom, hogy városban, nappal, jó látási viszonyok között fölösleges a kivilágítás. Viszont a cikkírónak abban igaza van, hogy mivel nem kötelező mindig bekapcsolni a világítást, ebből adódik az, hogy sokan elfelejtik olyankor is, amikor indokolt vagy pláne kötelező lenne  ::) ... És ezt figyelembe véve talán tényleg az lenne a kisebbik rossz, ha mindig kötelező lenne!

Egyébként egyedülállóak vagyunk ezzel a megoldásunkkal, hogy nálunk csak lakott területen kívül kötelező. Azaz mégsem, mert pár éve Románia ezt lekoppintotta rólunk. De rajtunk kettőnkön kívül aztán sehol a világon nincs ilyesmi. Talán nem véletlenül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12238 Dátum: 2011.01.23 19:37:33 »
...meg akik indokolatlanul használják a ködlámpát legalább 30 ezerre meg kéne büntetni.
Erről ezt mondja a jogszabály:

"Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."

Innentől fogva ez "gumiszabály"  ::) ... Mert ha te rendőrként megállítod az autóst, ő azt fogja mondani, hogy szerinte a látási viszonyok indokolták. És aránylag ritkán van olyan idő, hogy erre tényleg egyértelműen szembe lehetne röhögni az illetőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12239 Dátum: 2011.01.23 21:25:32 »
"Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."
Innentől fogva ez "gumiszabály"  ::) ... Mert ha te rendőrként megállítod az autóst, ő azt fogja mondani, hogy szerinte a látási viszonyok indokolták. És aránylag ritkán van olyan idő, hogy erre tényleg egyértelműen szembe lehetne röhögni az illetőt.

Igazad van, hogy ez eléggé gumiszabály, de aki éjszaka tompított nélkül közlekedik, vagy gagyi xenonos, azt egyértelműen meg büntetni legalább 100 ezerre.
Corolla 1,4 VVT-i 2005