Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2876915 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12030 Dátum: 2011.01.04 20:32:56 »
Barátom! Te Palaczkkal nem értesz egyet, ő pedig önmagával! :excl: Az idézet is tőle származik, abban pedig egy rosszul leszűrt következtetést vesézget.
Mit szűrtem én le rosszul? Azt aligha, hogy tévesen ítéltél meg valamit, hiányos információk alapján. Én elolvastam, amit Zénóka írt arról, hogy az a manőver abban a videóban, amit konkrétan szóvátettem, pontosan hogyan is jött létre és mi célt szolgált.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12031 Dátum: 2011.01.04 20:34:48 »
A vezetéstechnika a gépjárműben történő helyes elhelyezkedéssel (háttámasztás, lábak helyzete, a pedáloktól és a kormánytól való távolság, stb.) és megfelelő kormányfogással (15:15! és nem 14:10!) kezdődik! :winkiss:
Megnézném mire jutsz a megfelelőnek tartott kormányfogással pl. egy kenyérszervós  OFF Suzuki Samuraiban ON. A két végpont között legalább három fordulat, száznyolcvan fokos mozdulatra éppen csak elkezdi kissé tolni az orrát, és terepen néha két másodperc alatt háromszor kell ütközéstől ütközésig csavarni a  kormányt.
És? Ettől még igaz, hogy a korrekt fogás az, ha a két kezünk valahol 9 és 3 óránál, illetve kevéssel e fölött (mondjuk, fél 10-nél és fél 3-nál) helyezkedik el a kormánykeréken.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12032 Dátum: 2011.01.04 22:10:30 »
Barátom! Te Palaczkkal nem értesz egyet, ő pedig önmagával! :excl: Az idézet is tőle származik, abban pedig egy rosszul leszűrt következtetést vesézget.
Mit szűrtem én le rosszul? Azt aligha, hogy tévesen ítéltél meg valamit, hiányos információk alapján. Én elolvastam, amit Zénóka írt arról, hogy az a manőver abban a videóban, amit konkrétan szóvátettem, pontosan hogyan is jött létre és mi célt szolgált.
A videó alapján írtam, amit írtam, ez tény. Fontos azonban, hogy senki nem cáfolt meg a belinkelt videóval érintett tréninggel kapcsolatban, amikor azt feszegettem, hogy egy vezetéstechnikai képzésen, ahol használható gyakorlatot, rutint szerezhet a gépjárművezető - na, persze ott sem 1-2 után! - konkrét feladat van, pályabejárással, 2-4 oktatóval, akik különböző pozíciókból figyelik a gyakorlatot, illetve rádión adják az instrukciókat a feladat előtt és alatt, illetve kiértékelik a végrehajtás után. E tekintetben hallgatás van azóta is, pedig beszélgetünk róla már egy ideje.
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12033 Dátum: 2011.01.04 22:39:19 »
...egy vezetéstechnikai képzésen, ahol használható gyakorlatot, rutint szerezhet a gépjárművezető - na, persze ott sem 1-2 után! - konkrét feladat van, pályabejárással, 2-4 oktatóval, akik különböző pozíciókból figyelik a gyakorlatot, illetve rádión adják az instrukciókat a feladat előtt és alatt, illetve kiértékelik a végrehajtás után. E tekintetben hallgatás van azóta is, pedig beszélgetünk róla már egy ideje.
Én már korábban is írtam neked, hogy véleményem szerint nem kizárólag az ilyen vezetéstechnikai képzéseken szerezhet valaki használható gyakorlatot. Abban persze egyetértünk, hogy egy bizonyos szintet meghaladó tudás már valóban csak ilyen profi tréningekkel érhető el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12034 Dátum: 2011.01.04 22:41:07 »
A vezetéstechnika a gépjárműben történő helyes elhelyezkedéssel (háttámasztás, lábak helyzete, a pedáloktól és a kormánytól való távolság, stb.) és megfelelő kormányfogással (15:15! és nem 14:10!) kezdődik! :winkiss:
Megnézném mire jutsz a megfelelőnek tartott kormányfogással pl. egy kenyérszervós  OFF Suzuki Samuraiban ON. A két végpont között legalább három fordulat, száznyolcvan fokos mozdulatra éppen csak elkezdi kissé tolni az orrát, és terepen néha két másodperc alatt háromszor kell ütközéstől ütközésig csavarni a  kormányt.
És? Ettől még igaz, hogy a korrekt fogás az, ha a két kezünk valahol 9 és 3 óránál, illetve kevéssel e fölött (mondjuk, fél 10-nél és fél 3-nál) helyezkedik el a kormánykeréken.

Én - jópár évvel ezelőtt - még úgy tanultam, hogy 10-nél és 2-nél. Balra fordulásnál jobb kézzel 7 óráig (210°), majd felváltva bal és jobb kézzel - anélkül, hogy a kezek kereszteznék egymást - "szedni" 11 és 7 óra között (120°) többször egymás után, akár ütközésig is. Jobbra ennek tükörképe, először ballal 10-től 5-ig, majd jobb-bal felváltva 1-től 5-ig.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

TSityu

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12035 Dátum: 2011.01.04 22:50:41 »

Én - jópár évvel ezelőtt - még úgy tanultam, hogy 10-nél és 2-nél. Balra fordulásnál jobb kézzel 7 óráig (210°), majd felváltva bal és jobb kézzel - anélkül, hogy a kezek kereszteznék egymást - "szedni" 11 és 7 óra között (120°) többször egymás után, akár ütközésig is. Jobbra ennek tükörképe, először ballal 10-től 5-ig, majd jobb-bal felváltva 1-től 5-ig.


Bocsi, de ha ballal fogod 5 óránál, hol fogod meg, hogy a kezek ne keresztezzék egymást?  :hmmmm:

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12036 Dátum: 2011.01.05 00:59:57 »

Én - jópár évvel ezelőtt - még úgy tanultam, hogy 10-nél és 2-nél. Balra fordulásnál jobb kézzel 7 óráig (210°), majd felváltva bal és jobb kézzel - anélkül, hogy a kezek kereszteznék egymást - "szedni" 11 és 7 óra között (120°) többször egymás után, akár ütközésig is. Jobbra ennek tükörképe, először ballal 10-től 5-ig, majd jobb-bal felváltva 1-től 5-ig.


Bocsi, de ha ballal fogod 5 óránál, hol fogod meg, hogy a kezek ne keresztezzék egymást?  :hmmmm:

Próbáld ki: a karodat magad előtt tartva bal kézzel, lefelé álló hüvelykujjal fogod a kormányt 5 óránál, jobb kéz felfelé álló hüvelykujjal 1 óránál ráfog a volánra (tenyér feléd néz). Bal kéz elenged, a karodat - könyökből - kicsit magad felé billented, majd felfelé emeled, miközben jobb kéz a kormányt lefelé mozgatja 1 órától 5 óráig. A két kéz eltérő síkban egymással kvázi párhuzamosan, de ellentétes irányban mozdul. A mozgássor hasonlít ahhoz, mint amikor a hüvelykujjakkal "malmozol", csak itt a kezek írnak le hasonló pályát. A kezek nem ütköznek egymással, és a karok sem keresztezik egymást.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.05 01:02:56 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12037 Dátum: 2011.01.05 07:35:41 »

Én - jópár évvel ezelőtt - még úgy tanultam, hogy 10-nél és 2-nél. Balra fordulásnál jobb kézzel 7 óráig (210°), majd felváltva bal és jobb kézzel - anélkül, hogy a kezek kereszteznék egymást - "szedni" 11 és 7 óra között (120°) többször egymás után, akár ütközésig is. Jobbra ennek tükörképe, először ballal 10-től 5-ig, majd jobb-bal felváltva 1-től 5-ig.


Én is, meg szerintem itt a legtöbben, azonban a 9:3 hatékonyabb: ezzel 180°-ot forgathatsz a kormányon anélkül, hogy elengednéd azt bmelyik kézzel.
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12038 Dátum: 2011.01.05 07:38:36 »
...egy vezetéstechnikai képzésen, ahol használható gyakorlatot, rutint szerezhet a gépjárművezető - na, persze ott sem 1-2 után! - konkrét feladat van, pályabejárással, 2-4 oktatóval, akik különböző pozíciókból figyelik a gyakorlatot, illetve rádión adják az instrukciókat a feladat előtt és alatt, illetve kiértékelik a végrehajtás után. E tekintetben hallgatás van azóta is, pedig beszélgetünk róla már egy ideje.
Én már korábban is írtam neked, hogy véleményem szerint nem kizárólag az ilyen vezetéstechnikai képzéseken szerezhet valaki használható gyakorlatot. Abban persze egyetértünk, hogy egy bizonyos szintet meghaladó tudás már valóban csak ilyen profi tréningekkel érhető el.
Nem beszélve az elméleti (ön)képzésekről -> rengeteg szakirodalom, ábra, fotó, és videó készült a témában, ezek mindegyikéből meríthető nagyon komoly ismeret!
hazard

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12039 Dátum: 2011.01.05 09:14:14 »
A videó alapján írtam, amit írtam, ez tény. Fontos azonban..... E tekintetben hallgatás van azóta is, pedig beszélgetünk róla már egy ideje.
:)
nincsen baj azzal, ha vki kételkedik. tegye nyugodtan. kár,h alaptalanul, információk hiányában.

minek is kellene bizonygatni,h milyen tréning volt? hiszen ahhoz foghatót -nemhogy jobbat, de még csak a nyomába sem léphet semmi- úgysem lehet csinálni, mint amilyenen te voltál, amilyenre a munkahelyed befizetett  :flowers:
ezt akár kész tényként is kezelhetjük. elhisszük.

az viszont már megmosolyogtató, h villantani szerettél volna egy nagyot,h milyen is a helyes kormányfogás, és nem sikerült jól, helyesen leírnod,- ami nem gond, aki akarta megértette -
de
el lehetett volna ütni az egészet egy smájlitengerrel, és  nem azzal,h kötekedésnek fogod fel a helyesbítést.
sőt próbálod AM-PM-mel megmagyarázni...nem pedig belátni,h tévedhetsz, hibáztál :) -ami mindenkivel megesik-

lehetne azt mondani Rád ez a szituáció, és 3 hozzászólásod után, h arrogáns, öntelt vagy,h még a saját hibádat sem akarod elismerni, belátni.
én nem teszem :)

ahogy az 50másodperces videó is csak egy részlet volt...de lehetett ott akár főzőverseny is, hiszen lefényképeztem a bográcsot :D
sőt a következő kép alapján kisiskolás kresz oktatás történt:



hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12040 Dátum: 2011.01.05 13:49:24 »
:)
nincsen baj azzal, ha vki kételkedik. tegye nyugodtan. kár,h alaptalanul, információk hiányában.

minek is kellene bizonygatni,h milyen tréning volt? hiszen ahhoz foghatót -nemhogy jobbat, de még csak a nyomába sem léphet semmi- úgysem lehet csinálni, mint amilyenen te voltál, amilyenre a munkahelyed befizetett  :flowers:
ezt akár kész tényként is kezelhetjük. elhisszük.

Sajnos egy ilyen fórum nem alkalmas egy ilyen jellegű nézeteltérés helyes mederbe terelésére, megvitatására, a szmájlitengert meghagynám inkább másoknak...
Te, és a bográcsoló barátaid folyamatosan szajkózzátok, hogy az milyen jó buli volt (még a babgulyást is ingyen adták :flowers:), és milyen képzés folyt ott, hozzá belinkeltetek egy 1 perces videót. A videó kapcsán megjegyeztem, hogy ilyet igen veszélyes csinálni; majd egy másik szálon említést tettem egy másik tanfolyamról, amellyel kapcsolatban - igazodva a témához - nem azt emeltem ki, hogy mi volt a kaja, hanem, hogy milyen feltételek mellett történt a gyakorlás.

Erre Te, és kedves bográcsoló barátaid megsértődtetek, leszállt a lila köd és összemostátok a két külön szálat (vagyis a ti értelmezésetekben onnantól már nem is a videón látható cselekmény biztonságosságra, hanem globál a vezetéstechnikai tréningre tettem negatív észrevételt - csakis főgonosz lehetek :szemez:), ezért, hogy jól visszaszúrjatok, cinikus, irónikus, gúnyolódó megjegyzéseket, beírásokat tesztek, ami köszönő viszonyban sincs a valósággal. A moderátor az elején ezt észrevételezte is, sőt én kaptam egy zöld sort is.

Nem baj, csináljátok csak, hisz régi motorosok vagytok; igaz, már semmi köze sincs a témához a beírásaitoknak, de mindegy, olvasgatom a témába vágó velős mondandóitokat, abból legalább más is tapasztalatot szerezhet! :sorcerer:

Arrogáns vagyok, és talán öntelt is, igen... talán ezért is nem járok a szóban forgó rendezvényekre. :winkiss: Minden esetre - mások okulására, mert én ugye már mindent tudok ;) - írhatnátok pár konkrétumot A Vezetéstechnikai Tréningen végrehajtott gyakorlatokról, mert azt már tudjuk, hogy volt kaja, ingyen volt, jó buli volt, de igazából témába vágóan csak a tűzoltóautó aszfaltlocsolása lett megemlítve!
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.05 14:02:41 írta kleingy »
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12041 Dátum: 2011.01.05 14:04:06 »
Drága Fiúk, nem lehetne ezt privátban/telefonon/MSN-en/galambpostával/stb. megbeszélni? :szemez: :flowers:
         

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12042 Dátum: 2011.01.05 14:05:54 »
Vezetéstechnikai Tréningen végrehajtott gyakorlatokról, mert azt már tudjuk, hogy volt kaja, ingyen volt, jó buli volt, de igazából témába vágóan csak a tűzoltóautó aszfaltlocsolása lett megemlítve!

Azt kellene eszrevenned, hogy attol, hogy volt ingyen kaja es ingyen volt a trening az meg nem zarja ki azt a lehetoseget, hogy hasznos volt, esetleg jobb vagy rosszabb mint a te altalad emlegetett. Ennek ellenere megis csunya velemenyt nyilvanotottal rola a kevesebb mint 1 perces video birtokaban. Kozom nincs a fent emlitett treninghez ott sem voltam, hozzad hasonloan szinten csak a videot lattam megis igazsagtalannak tartottam az elso reakcioidat (ezt meg is kerdeztem akkor, hogy mi alapjan vontad le a koveztkeztetest).
Ugy erzem/gondolom, hogy akik olvassak a topicot a video linkelese ota azoknak is az jon le, hogy a csunya velemennyilvanitasodnak (es nem is azzal van a baj, hogy rossz velemennyel vagy rola, hanem azzal, hogy ugy vagy rola rossz velemennyel, hogy meg mindig nem tudod mibol allt a program  :flowers:) koszonheted a csunya hangnemet/kostolgatast amit a treningen resztvevoktol kaptal...  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12043 Dátum: 2011.01.05 14:17:32 »
Én nem értem, mit xopatjátok itt egymást... De most komolyan. És megmondom őszintén, egyik felet sem értem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #12044 Dátum: 2011.01.05 14:23:44 »
Én nem értem, mit xopatjátok itt egymást... De most komolyan. És megmondom őszintén, egyik felet sem értem.

Elarulod nekem, hogy ma a xopatas az utso hsz-emben? Nagyon kivancsiva tettel...