Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2782802 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #105 Dátum: 2005.06.20 17:57:51 »
Idézetet írta: "whis"

Van sok köcsög is, aki megy mondjuk 95-tel, sokáig megyek mögötte, mert nem lehet előzni, majd amikor előzésbe kezdek, akkor odalép neki. A múltkor is vissza kellett mennem egy ilyen mögé erős fékezés közepette, mert ötödikben kezdtem előzni és nem számítottam arra, hogy bunkó lesz.   :evil:  Aztán mikor elment a szembejövő toltam egy hármast és agyő.


Nagyon sok bunko ember van az utakon. Azért is mugmutatja hogy az 1.2i jobban megy :evil:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #106 Dátum: 2005.06.20 23:40:04 »
Nem mindíg bunkó, csak egyszerűen be van szarva, ha jönnek szembe, ha elmegy, akkor meg tolja neki. Nappal is csinálja, de éjjel a legdurvább, 60-120 között ingázik!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rezol

  • Vendég
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #107 Dátum: 2005.06.21 00:03:16 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Mennyire viccesek vagytok fiúk. :lol:
Kifelejtettétek a sorból az autóban borotválkozó, vagy az orrszörzetüket igazgató férfiakat. Õk legalább annyira használják a belsõ tükröt, mint a sminkelõ nõk. :D

Kedves Szilvi!
Természetesen tisztelet a kivételnek!
De azért látom,a tényállást te sem vitatod! :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #108 Dátum: 2005.06.21 07:18:45 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nem mindíg bunkó, csak egyszerűen be van szarva, ha jönnek szembe, ha elmegy, akkor meg tolja neki. Nappal is csinálja, de éjjel a legdurvább, 60-120 között ingázik!

Este én is szoktam lassítani, ha jönnek szembe. Mondjuk amerre én járok este (vidék), arra sok a kivilágítatlan kerékpáros és lovaskocsi, ami nem látszik, ha jönnek szembe lámpával  :(
De egy egy vagy két számjegyű, szélesebb úton ez nem túl gyakori  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #109 Dátum: 2005.06.21 08:07:53 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Tamás69"
Nem mindíg bunkó, csak egyszerűen be van szarva, ha jönnek szembe, ha elmegy, akkor meg tolja neki. Nappal is csinálja, de éjjel a legdurvább, 60-120 között ingázik!

Este én is szoktam lassítani, ha jönnek szembe. Mondjuk amerre én járok este (vidék), arra sok a kivilágítatlan kerékpáros és lovaskocsi, ami nem látszik, ha jönnek szembe lámpával  :(
De egy egy vagy két számjegyű, szélesebb úton ez nem túl gyakori  8)


Nekem is volt egy esetem kivilágítatlan biciklissel:
Alsórendű úton mentem, siettem. Szemből jött a kamion, vakított a fényszórója. Mikor elém ért, rányomta a reflektort, alig láttam valamit és megjelent előttem a biciklis. Szerencsére nem jött velem szembe senki, hirtelen átraktam a szemközti sávba a kocsit. Meleg helyzet volt. Centiken múlt hogy nem a motorháztetőn kötött ki a srác.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #110 Dátum: 2005.06.21 09:06:58 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Tamás69"
Nem mindíg bunkó, csak egyszerűen be van szarva, ha jönnek szembe, ha elmegy, akkor meg tolja neki. Nappal is csinálja, de éjjel a legdurvább, 60-120 között ingázik!

Este én is szoktam lassítani, ha jönnek szembe. Mondjuk amerre én járok este (vidék), arra sok a kivilágítatlan kerékpáros és lovaskocsi, ami nem látszik, ha jönnek szembe lámpával  :(
De egy egy vagy két számjegyű, szélesebb úton ez nem túl gyakori  8)


Nekem is volt egy esetem kivilágítatlan biciklissel:
Alsórendű úton mentem, siettem. Szemből jött a kamion, vakított a fényszórója. Mikor elém ért, rányomta a reflektort, alig láttam valamit és megjelent előttem a biciklis. Szerencsére nem jött velem szembe senki, hirtelen átraktam a szemközti sávba a kocsit. Meleg helyzet volt. Centiken múlt hogy nem a motorháztetőn kötött ki a srác.


A jobboldali fényszórót kicsit magasabbra állítani, hogy majdnem vízszintesen világítson, és +50-es égőket bele! nem lesz gond észrevenni a fekete ruhás biciklist sem. ( én is falun -bocs nagyközségben - lakok), az   szokott meglepni, ha ki van világítva a bicigli.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #111 Dátum: 2005.06.21 11:42:58 »
Idézetet írta: "Tamás69"

A jobboldali fényszórót kicsit magasabbra állítani, hogy majdnem vízszintesen világítson, és +50-es égőket bele! nem lesz gond észrevenni a fekete ruhás biciklist sem. ( én is falun -bocs nagyközségben - lakok), az   szokott meglepni, ha ki van világítva a bicigli.



Mi vagy Te teherautósofőr? :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #112 Dátum: 2005.06.21 12:46:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Palaczk"

 Kifejezetten szeretek pl. 130-140-el , mindenkit megelőzve ledörgetni a Balatonra . De ezt meg tudom oldani úgy , hogy közben a fsz-mérő 99 %-ban nem látja a 3000 fölötti tartományt , a 3500 fölöttit meg végképp nem :)


Mióta mennek az emberek ilyen nyugisan a pályán?
Múltkor jöttünk haza a Balcsiról, és a sztrádán nyugis 140 körüli tempóban közlekedtünk. S alig néhány autó elözőtt meg pedig folyamatos volt a forgalom, és azért én meg elözgettem rendesen.
Azt tudom. régen a Golffal stabil 160-volt az utazó sebességünk, és volt nem egyszer, hogy kidudáltak a belsőből.
De volt olyan is, hogy a barátom kétezres turbos Cromájával 180-as tempónál villogtak ki a belsőből.
Most teljesen le voltam döbbenve, hogy ennyire nem zavartam senkit.

Ja és még valami.
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o


Pálya  :o ? Szép lenne , ha Pécs és a Balaton között autópálya lenne  :roll: ... Országútról beszéltem . Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód . Kaposvártól mellékút . Ezen az útvonalon a 130-140 általában elég ahhoz , hogy engem ne előzzenek , pláne hétvégén  :)

Ezt a "nincsenek tisztában a 90-el"-t hogy érted ? Fölfelé vagy lefelé ? Mert én pont hogy azt szoktam észrevenni ezeken a balatoni túrákon , hogy már 110-el menni is elég ahhoz , hogy 10-ből 8 autó lassabb legyen nálam . Mondjuk az tény , hogy pl. hétköznap a 6-os úton más a helyzet , ott valóban igen kevesen mennek 90-el , sőt a 130-140 sem elég ahhoz , hogy időről időre ne előzzön meg valaki :?


Lefelé gondoltam.
Múltkor elég sokat mentem országúton, nem egy embert elöztem 90-nel, és engem meg nem nagyon elözgettek.
Ez a régi 7-es volt, meg Marcali és Keszthely környékén jártam.

De lehet, hogy csak rossz felé közlekedtem. :o
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #113 Dátum: 2005.06.21 15:44:12 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fighting"
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o
Ezt a "nincsenek tisztában a 90-el"-t hogy érted ? Fölfelé vagy lefelé ?

Nem tudom, hogy ő hogy érti, de az a tapasztalatom, hogyha az ember a megengedett sebességet ésszerű mértékben túllépve - értsd: ne legyen belőle fotó - halad, akkor kb. 3x annyian előzik meg, mint amennyit maga megelőz. :!:


Attól függ , hol és mikor .

Tegyük fel , óra szerint 110-el mész (gondolom , nagyjából ennyire gondoltál) .

Ezzel a 6-os úton hétköznap valóban többen fognak megelőzni , mint ahányat te előzöl . Itt még a 140 sem garancia rá , hogy ne előzzenek .

Viszont ha pl. hétvégén mész le Pécsről a Balatonra , akkor a 110-el már a gyorsabb táborba tartozol , kevesen lesznek , akik megelőznek . Itt a 140-el már te vagy a büntető  8)

Adalék : tegnap délután mentem Pécsről Siófokra , 120-130 között , és csak három autó előzött meg .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #114 Dátum: 2005.06.21 15:51:26 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fighting"
Nem tudom ki mennyire vette észre, de szerintem az emberek 75% százaléka nincs azzal tisztában, hogy városon kivűl 90 km/h óra a megengedett sebesség. :o
Ezt a "nincsenek tisztában a 90-el"-t hogy érted ? Fölfelé vagy lefelé ?

Nem tudom, hogy ő hogy érti, de az a tapasztalatom, hogyha az ember a megengedett sebességet ésszerű mértékben túllépve - értsd: ne legyen belőle fotó - halad, akkor kb. 3x annyian előzik meg, mint amennyit maga megelőz. :!:


Országúton 110-120 között autózok, nagyon kevesen szoktak megelőzni


Én , ahogy az előbb írtam , úgy vettem észre , hogy ez azért erősen függ az úttól . De 120-al már valóban a gyorsabb táborba tartozik az ember az országúton .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #115 Dátum: 2005.06.21 15:53:19 »
Idézetet írta: "whis"
Országúton 100-110 körül haladok. Viszont elég sokan mennek 75-80-nal, ami elég ahhoz, hogy sok embert felidegesítsenek mondjuk egy szombat vagy vasárnap délutáni közepes forgalomban.
Van sok köcsög is, aki megy mondjuk 95-tel, sokáig megyek mögötte, mert nem lehet előzni, majd amikor előzésbe kezdek, akkor odalép neki. A múltkor is vissza kellett mennem egy ilyen mögé erős fékezés közepette, mert ötödikben kezdtem előzni és nem számítottam arra, hogy bunkó lesz.   :evil:  Aztán mikor elment a szembejövő toltam egy hármast és agyő.


Ezzel csak egyetérteni tudok  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #116 Dátum: 2005.06.21 17:56:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mélységesen tisztelem Palaczk kocsibabusgatási "dilijét". Én is szoktam beszélgetni a verdához, amikor a Carinát eladtam, bizony még egy könycsepp is kicsordult. De nem szégyellem.  Én (is) úgy tekintek a verdára, mint egy olyan dologra (és itt direkt nem tárgyat írtam), aminek meg kell adni a tiszteletet, a gondoskodást azért, hogy sose hagyjon cserben.

Régi, azóta már sajnos meghalt, öreg mesterem mondogatta mindíg, hogy "Úgy vigyázz és becsüld meg  a verdádat fiam, hogy ez még akkor kitart melled, amikor az asszony már régen otthagyott!"  Pedig akkor még Trabim volt, Skoda S-100-on tanultam a szakmát, és egy VAZ-2101-est, illetve egy Nysa 522 vt.-t hajtottam munkában.


Egyetértek mestereddel  :) ... Bizony , én is megríkattam anno a Moszkvicsot is , meg a Coronát is , amikor elkerültek a háztól . Ennek fényében képzelhetni , mennyire örülök annak , hogy az utóbbit végül sikerült visszaszerezni  :D  :D  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #117 Dátum: 2005.06.21 18:01:55 »
Pozitivabban állok hozzá, optimistább vagyok, esetleg messzemenőkig toleráns és türelmes.

Ebből az utolsó kettő tuti nem stimmel, tehát szerintem a helyzet közel sem olyan borús.

-----

A tolakodóknak egyébként is kettő típusa van, a szabályosan és a szabálytalanul besorolni vágyók. Elöbbiekkel az ég világon semmi gondom nincs, hisz a lehetőség mindenki előtt adott. Plusz, sokszor megesik, az eset, mikor 1-1 becsúszó autó alig lassítja a sor haladását. Egyébként ha nem futok ezerrel, ezekent mind beengedem, aztán ha sietek, akkor szerepcsere.  :lol:   (zárójeles megjegyzés, de utálom amikor a másiknak csak a gázról kellene levenni a lábát, de a pöffeszkedő hülye betart.)

Budapesten, ahol sokat járok, rendre elengedem a motorosokat. Róluk is az a hír járja, milyen pofátlanok. Érdekes mód mégis 10-ből 9 megköszöni, ha a dugóban vagy lassú forgalomban félrehúzódik az autós. Gyorsaságuk miatt pedig nem akadályozzák a forgalmat, leszállni róluk :!:  :)
Hasonlóan a nagyértékű autó tulajok, akik szintén megköszönik az előzékenységet, pedig ennyire azért nem szigorú a TS eleje.  :twisted:
De a lényeg, engem sokan beengednek, kevesen villognak és dudálnak rám, ha sietős a dolgom, és golyóba megyek. Igaz, hozzászoktam az itteni forgalomhoz, szeretek is itt vezetni és sokkal kiszámíthatóbbnak tartom a forgalmat, mint a kisebb kozségekben, városokban. Gyakorlatilag az 5-7 legnagyobb várost kivéve rengeteg figyelmetlen és rutintalan vezetővel találkozni, akiknek az aránya hétvégenként sokszorozódik.
A rutintalan vezetők - legyen az 18 éves friss jogsis, vagy 40 éves hétvégi vezető - veszélyes.

Áttételesen ugyan de ide kivánkozik sokak háborgása és óvodai nevelő stílusú vezetése. Egyiknek sincs értelme, viszont az egyik veszélyes. Tippeket az 90 - Latekmatek emeltdíjas számon fogadom.  :wink:

u.i.: Egyedül a kalapos vezető-vel, mint szélsőségesen negatív jelzővel tudok maradéktalanul egyetérteni.  :D
dv.: Latek

Yaris TS

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #118 Dátum: 2005.06.21 18:06:48 »
Választani nem tudtam, mert:

Nyugodtan, lehiggadtan, tempósan, 80%-ban tekintettel a kreszre meg a többiekre, nagy ritkán - jó nagyot - káromkodva, olykor tolakodó, orrfúró módon vezetek.
dv.: Latek

Yaris TS

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #119 Dátum: 2005.06.21 21:47:49 »
Ma egy kicsit felhúztam magam Pest fele menet egy bunkó öregen.  :evil:
Egy új benzines RAV4-el mentünk az M5-ösön szépen a belső sávban, 150-el. Pesthez közeledve rendesen megnőtt a forgalom. Elkezdett előzni előttem egy megános középkorú hapsi. Oké, megvárom míg befejezi, minden nyugi.  :roll:  Előzés után nem megy vissza, marad kint. Rávillantottam. Semmi reakció. Megelőzünk még egy teherautót 110-el, utána megint nem megy ki (pedig volt CSOMÓ hely). A harmadik ilyen után már vadul villogtam, kissé ideges lettem. Erre a tükörben beintett a kezével hogy "nem nem, nem húzódok le"!!!!  :shock:  Na ekkor fogtam magam, vissza 4esbe, és a jobboldali sávban elhúztam mellette (simán volt rengeteg hely, nyugodtan visszamehetett volna, direkt feltartott). Miután visszamentem elé a belső sávba, elkezdte persze ő is nyomni neki, mögém jött, villogott, bunkózott. Én már csak mosolyogni tudtam. Nem tudtam sajnos lehagyni, mert már mindkét sáv telített volt és beértünk Pestre. De azért ekkora parasztot is régen láttam már az úton...
"nanehogymá ez a terepjárós elmennyen má' mellettem"
Egyszerűen nem értem meg az ilyen emberek lelkivilágát. Ha egyszer van nálam gyorsabb, akkor, elengedem, ennyi  :evil:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D