Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2313119 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11400 Dátum: 2021.11.06 12:36:11 »
Nem tudom hol lehet kérdést feltenni, ezért itt teszem meg: RAV4, 2007-es Diesel.
Kb. 1 éve használom a menetrögzítőt, aminek lehetett valami baja, mert először kivert 2 biztosítékot.
Azokat hamar megtaláltam, kicseréltem. Sajnos újra bedugtam a szivargyújtóba, ment pár napot és hopp, mostmár olyan problémát okozott, hogy nem volt rádió, óra, és a szellőzést vezérlő, ablakfűtés, stb. gombokon sem áram. A szerelő 20 ezerért megcsinálta, de nem mondta meg,: mit??
Bízva a kocsiban, ismét bekapcsoltam a menetrögzítőt, kb. egy óra után megint se óra, se rádió, se szellőzés. A szerelő titkolózik, pedig valamelyik relé lehet a hiba, azt kellene kicserélnem!!??TUD VALAKI SEGÍTENI?????


Javaslom egy olyan autóvillamosságihoz elvinni, aki nem titkosan nyomja a mesterségét.  Így a neten keresztül a Te általad menetrögzítő kütyünek hívott izét jó messzire elhajítanám.  Mennyi ampert vesz fel ez a kütyü, hogy kinyírja a biztiket?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kzmkriszti

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11401 Dátum: 2021.11.16 17:42:58 »
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hátha itt valaki találkozott már hasonló problémával. Nekem egy 2008-as 2.2 D-4D Aurisom van (177 LE). Mindig felvillan indításkor a 'Check Engine' illetve elinduláskor a 'Check VSC'. Az EGR szeleppel kapcsolatos hibát, P0400 hibakóddal dobja. Az EGR szelepet emiatt kb. 1 hónapja kicseréltettem, a probléma azóta sem szünt meg. Vagy letilt, és nem enged gyorsulni, vagy dobálja a nagy fehér füstöt gyorsuláskor, ekkor az utastérbe is masszívan beszivárog ez a szag.
Ha valaki találkozott már hasonlóval, vagy csak ötlete van, nagyon megköszönöm, ha tud segíteni.
Üdv: Kriszti:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11402 Dátum: 2021.11.16 18:37:49 »
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hátha itt valaki találkozott már hasonló problémával. Nekem egy 2008-as 2.2 D-4D Aurisom van (177 LE). Mindig felvillan indításkor a 'Check Engine' illetve elinduláskor a 'Check VSC'. Az EGR szeleppel kapcsolatos hibát, P0400 hibakóddal dobja. Az EGR szelepet emiatt kb. 1 hónapja kicseréltettem, a probléma azóta sem szünt meg. Vagy letilt, és nem enged gyorsulni, vagy dobálja a nagy fehér füstöt gyorsuláskor, ekkor az utastérbe is masszívan beszivárog ez a szag.
Ha valaki találkozott már hasonlóval, vagy csak ötlete van, nagyon megköszönöm, ha tud segíteni.
Üdv: Kriszti:)

Nos, ez kettő hiba lehet, de neten keresztül igazán okosat nem lehet mondani. 
Egyrészt kérdezném, hogy az EGR szeleppel együtt a szívósor is koromtalanítva lett-e?  Szerintem tele van korommal, nagyjából minden, a fehér füst a regenerálódási fázist jelzi, de nem eredményes.
Jellemzően városban használod, vagy pályázol inkább? 
Milyen fordulatszámnál váltassz jellemzően?
Mennyi kilométer van a kocsiban?

Ha nem a koromhiba, akkor viszont Téged is utolért a kettőkettesek átka, kezdődő hengerfejes a kocsi. Ezt is viszonylag gyorsan azonosítani lehet.

Itt találsz leírást a termékről és a használatáról videót.

Tudtoddal volt már hengerfejcsere a gépen?  Ha 2008-as akkor sajnos a hengerfejprobléma nagyon is valószínű.  Ha elvetemedett valami, akkor csak motorcserével orvosolható, legalább 6-800E HUF.  Sajnos több klubtárs is így járt.  Ez a motor benne van a világ legszarabb motorjai között, amit nem szabad megvenni, akármiben is van. 2009-től javult a dolog a Toyota javított a hengerfejtömítésen, ami az egész problmáért a felelős.

Szóval én először a teszterfolyadékkal tesztelném, addig nem is használnám. Ha nincsen baja, akkor jön a koromtalanítás. Kék Spurit bele és meg kell hajtani a pályán, hogy forogjon 3500-at a motor negyedórát, aztán 2500 és megint 3500. Ki kell égetni a dzsuvát belőle.  De ehhez arról kell abszolúte megbizonyosodni, hogy a motor tökéletes állapotú.

Hát ennyit tudok hozzátenni a neten keresztül.  Rá kellene dugni egy TS-t, abból többet lehetnek megállapítani.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Duroc

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11403 Dátum: 2022.01.02 22:40:08 »
Új tagként üdvözlök mindenkit, és köszönöm, hogy a Toyota barátok köre befogadott!
Már mintegy 50 éve ülök a volán mögött, rengeteg autó kikopott alólam, ami egyrészt jó, másrészt pedig szomorú, hiszen az évek, évtizedek múlását jelzi…
Mostani autóm a második Toyotám, egy Corolla Hatchback Sol +, 1,6 benzines, 2005. második félévben gyártott kocsi.
Váratlan esemény ért a minap.
 Egyszer csak nem szólalt meg a bekapcsolva hagyott lámpákat jelző figyelmeztető hangjelzés, és nem működik a biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető, és a nyitott ajtóra figyelmeztető hangjelzés sem.
(Ezeket én valójában fontosnak tartom, mert a kombinált műszeren villogó jelzéseket figyelmeztető hanggal egészítik ki.)
Kérdezem, hogy ezt a hibát, hogy lehet javítani?
A kilométeróra kijelzőjén ODO állásban ellenőriztem a Beep-On állást, a biztonsági öv bekötésére figyelmeztető hangjenzés ki-be kapcsolására vonatkozó eljárással. Ez sem változtatott a helyzeten. Van olyan beállítási protokoll, ami az összes hangjelzés „on”, vagy „enable” beállítására vonatkozik?
Érdekes viszont, hogy egy nagyon lehalkult „csipogás” azért hallható. Helyes lehet az a feltétele- zésem, hogy a piezo hangszóró hibásodott meg?
 
Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

heliantus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11404 Dátum: 2022.01.03 13:24:30 »
Sziasztok, sajnos nálunk is volt ilyen jelenség (2007es) és kiderült hogy a motor kuka, így vettem egy nagy levegőt és eladtam alkatrésznek....., később megbántam, mert talpra lett állítva és állítólag fut jól, állítólag motorcsere volt 2009 utánnira! De megéri e azt nem tudom....


Nos, ez kettő hiba lehet, de neten keresztül igazán okosat nem lehet mondani. 
Egyrészt kérdezném, hogy az EGR szeleppel együtt a szívósor is koromtalanítva lett-e?  Szerintem tele van korommal, nagyjából minden, a fehér füst a regenerálódási fázist jelzi, de nem eredményes.
Jellemzően városban használod, vagy pályázol inkább? 
Milyen fordulatszámnál váltassz jellemzően?
Mennyi kilométer van a kocsiban?

Ha nem a koromhiba, akkor viszont Téged is utolért a kettőkettesek átka, kezdődő hengerfejes a kocsi. Ezt is viszonylag gyorsan azonosítani lehet.

Itt találsz leírást a termékről és a használatáról videót.

Tudtoddal volt már hengerfejcsere a gépen?  Ha 2008-as akkor sajnos a hengerfejprobléma nagyon is valószínű.  Ha elvetemedett valami, akkor csak motorcserével orvosolható, legalább 6-800E HUF.  Sajnos több klubtárs is így járt.  Ez a motor benne van a világ legszarabb motorjai között, amit nem szabad megvenni, akármiben is van. 2009-től javult a dolog a Toyota javított a hengerfejtömítésen, ami az egész problmáért a felelős.

Szóval én először a teszterfolyadékkal tesztelném, addig nem is használnám. Ha nincsen baja, akkor jön a koromtalanítás. Kék Spurit bele és meg kell hajtani a pályán, hogy forogjon 3500-at a motor negyedórát, aztán 2500 és megint 3500. Ki kell égetni a dzsuvát belőle.  De ehhez arról kell abszolúte megbizonyosodni, hogy a motor tökéletes állapotú.

Hát ennyit tudok hozzátenni a neten keresztül.  Rá kellene dugni egy TS-t, abból többet lehetnek megállapítani.

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11405 Dátum: 2022.01.12 17:37:53 »
Sziasztok! Következő hibával kínlódunk. Az alany egy Avensis Verso 2003 évjárat D4D. Első jelenség volt , hogy felvillant egy lámpa a műszerfalon ami azt mutatta ,hogy a gázolajszűrő megtelt vízzel. Bejelentettem a szerelőhöz. Amikor vinni akartam , elindult , de nem reagát a gázadasra. Leállítottam , újra indítottam működött. Kb 20 km -t mehettem vele amikor bedobta a motor lámpát és leállt. Újra indítás után alapjáraton járt, de ahogy gázt akartam adni leállt. Gázolajszűrő cseréje után a hiba megmaradt. Ahogy a motor bemelegszik leáll, nem indul. Ha kihül akkor indítas után ugyanez a jelenség. Már mindent végig néztek rajta , de nincs hiba. Azt momdják lehet h a motorvezérlő hibásodott meg.
Ötlet esetleg valakinek  a hibára?

Leehoo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11406 Dátum: 2022.03.21 15:56:32 »
Sziasztok!

2 hete vásároltam egy 2016 novemberi Prius+-t. Mielőtt megvettem voltam a Toyota M5-ben átvizsgálták, nem volt semmi hiba. Következő héten elvittem, mert volt az esedékes 180 000-es szervíz.
Viszont a szervíz után többet mentem vele és olyan hibát tapasztaltam, hogy kicsi fordulaton, amikor a benzin motor bekapcsol elkezd remegni/rázkódni az autó és a motortér bal oldaláról egy kerepelő hangot hallani, ami nagyobb gáz adására vagy gáz elvételére abbamarad. Volt esetleg hasonló vagy ugyanilyen hibája már valakinek? Tudtok esetleg ajánlani Prius gurut, aki patika a javításukban?

Nagyon köszönöm!
Robi

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11407 Dátum: 2022.04.19 12:44:43 »
Szia!

A hibajelek alapján valószínűleg az EGR port dugult el a szívósorban. Célszerű teljes EGR rendszer takarítást elvégezni (szívósor, EGR cső, EGR szelep, EGR hűtő). A művelet elvégezhető megfelelő szerelési gyakorlattal otthon is, vagy a Prius FB csoportban sok infót találsz olcsó korrekt szervizre. 
Kisebb eséllyel hengerfej tömítés hiba is lehet. De akkor tapasztalható lenne a hűtőfolyadék fogyása.
« Utoljára szerkesztve: 2022.04.19 12:57:49 írta Riga »

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11408 Dátum: 2022.05.13 13:23:07 »
Tetőkárpit cseréje után a műszerfalon lévő "ajtó nyitva" ikon nem alszik el (hátul lévő beltéri világítás nem alszik el, távkóról nem zárható le az autó).
Hol lehet a probléma?
Délután megyek szakihoz, de szeretnék felkészülten érkezni.
Volt hasonló valakinek?
Köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11409 Dátum: 2022.05.13 15:33:00 »
Tetőkárpit cseréje után a műszerfalon lévő "ajtó nyitva" ikon nem alszik el (hátul lévő beltéri világítás nem alszik el, távkóról nem zárható le az autó).
Hol lehet a probléma?
Délután megyek szakihoz, de szeretnék felkészülten érkezni.
Volt hasonló valakinek?
Köszi

Car-carpit Debrecen hiba volt  :nono:
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Kálmán

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11410 Dátum: 2022.07.12 16:17:07 »
Sya! Én is ezzel a problémával küzdök. Sikerült megoldani?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11411 Dátum: 2022.07.29 15:15:28 »

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11412 Dátum: 2022.08.18 10:51:20 »
Üdv!

"Kiment" az autóban a tűzkarika, szép hangja van, főleg, ha megy a klíma. A szerelő szerint nem lehet rendelni, faragott valamit házilag, de nem teljesen oldotta meg a problémát.
Tud esetleg valaki segíteni a témában?
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11413 Dátum: 2022.08.18 11:58:27 »
Üdv!

"Kiment" az autóban a tűzkarika, szép hangja van, főleg, ha megy a klíma. A szerelő szerint nem lehet rendelni, faragott valamit házilag, de nem teljesen oldotta meg a problémát.
Tud esetleg valaki segíteni a témában?

Azt javasolom, hogy vidd el egy kipufogóshoz, az nagy valószínűséggel azonnal megoldja.

Én hozzá szoktam vinni, ha kell.

Horváth Kipufogó   
« Utoljára szerkesztve: 2022.08.18 12:08:57 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11414 Dátum: 2022.08.18 13:04:41 »
Köszi!
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant