Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2313725 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

76vintage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11205 Dátum: 2019.07.22 14:55:54 »
Sziasztok,

2006-os Corolla hatchback, 1,4-es benzines autóm van.
Egy ideje problémás az indítás. Kicsit nehéz elmagyarázni, elnézést előre is, ha hülyeségeket/hülyén hangzó dolgokat írok  ::)

Szóval, ráindítok és nem indul be a kocsi, csak "liheg", valahogy nem kapja el. Nem kezd köszörülni a motor, inkább előröl, a motortér felől hallok ilyen "lihegést". Általában 2-3 alkalomra beindul rendesen, egészséges önindítás hanggal, (ezért gondolom, hogy talán nem az önindító lehet a hibás). Mostanában már kisit nehezebb a dolog, tegnap pl. csak 5 indításra pöccent be. Ami további rejtély, hogy ha mondjuk beülök reggel, akkor általában (az elmúlt napokban már sajnos nem annyira) elsőre beindul.

Az aksi elvileg jó (saruk szorosak), generátor csere tavaly volt, illetve indén cserélték az egyik gyertyánál a transzformátort (és a gyertyákat is).

Van valakinek ötlete mi lehet? Kicsit aggaszt, hogy ott maradok valahol vele.

Köszi előre is, üdv
M

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11206 Dátum: 2019.07.22 17:24:42 »
Szia!

Ha a tápellátás rendben van, akkor hirtelen ezeket nézném meg:

1. Akku valóban jó..?
2. Önindító relé (valószínűleg van benne, toyodiy.com-on meg lehet találni, starter relay név alatt szokott lenni)
3. Önindító (érintkezési hiba, valószínű bronzkefe kopás)

76vintage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11207 Dátum: 2019.07.22 17:57:33 »
Szia!

Ha a tápellátás rendben van, akkor hirtelen ezeket nézném meg:

1. Akku valóban jó..?
2. Önindító relé (valószínűleg van benne, toyodiy.com-on meg lehet találni, starter relay név alatt szokott lenni)
3. Önindító (érintkezési hiba, valószínű bronzkefe kopás)

Köszi, akkor ezek szerint az Önindítónál lehet mégis valami probléma?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11208 Dátum: 2019.07.22 18:41:59 »
Köszi, akkor ezek szerint az Önindítónál lehet mégis valami probléma?

Igen, amit leírtál, azok alapján nem zárnám ki.
Mágneskapcsoló, bronzkefe is lehet. Itt nagy áramok vannak (akár több száz amper), nagy erők ébrednek. A villamos ív néha tisztítani is tud.

Én is pont azt kérdeztem nemrég, van-e előjele, ha egy önindító bronzkefe elkopik (általában ez szokott előfordulni), és igen, ez is lehet, hogy másodszorra vagy sokadszorra indít.

Ha a forgórész tekercs szakadt valahol, akkor egyáltalán nem tud indulni, ha pont úgy áll meg. De ez nem az a jelenség, amit írtál.
Én itt is a bronzkefére gyanakszom, de utolsó helyen írtam. Állítólag az önindítót megkocogtatva pl. kalapácsnyéllel egy kicsit tud segíteni... gondolom kicsit megmozdulhatnak a kefék. Esetleg próbáld ki.

76vintage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11209 Dátum: 2019.07.22 19:06:08 »
Igen, amit leírtál, azok alapján nem zárnám ki.
Mágneskapcsoló, bronzkefe is lehet. Itt nagy áramok vannak (akár több száz amper), nagy erők ébrednek. A villamos ív néha tisztítani is tud.

Én is pont azt kérdeztem nemrég, van-e előjele, ha egy önindító bronzkefe elkopik (általában ez szokott előfordulni), és igen, ez is lehet, hogy másodszorra vagy sokadszorra indít.

Ha a forgórész tekercs szakadt valahol, akkor egyáltalán nem tud indulni, ha pont úgy áll meg. De ez nem az a jelenség, amit írtál.
Én itt is a bronzkefére gyanakszom, de utolsó helyen írtam. Állítólag az önindítót megkocogtatva pl. kalapácsnyéllel egy kicsit tud segíteni... gondolom kicsit megmozdulhatnak a kefék. Esetleg próbáld ki.

Köszi, kipróbálom :)
Majd jelzek mi volt...ha kiderült   ::)

76vintage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11210 Dátum: 2019.07.25 10:09:42 »
Végül önindító felújítás lett, az volt szar :)

Köszi a tanácsokat még egyszer  :winkiss:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11211 Dátum: 2019.08.16 15:56:59 »
Én jártam úgy, hogy a klíma kivezető csöve valamiért kijött a padlón lévő lyukból, és a kárpitra vezette a kondenzvizet. Szedd fel a kárpitot az anyós oldalon, ki fog derülni a szitu. Az ajtónál lévő műanyag küszöböt felpattintod, a középső konzol lefogató csavarjait kitekered, ez elég, hogy a tűzfal felől a kárpitot visszahajtsd, és hozzáférj a csőhöz. De alulról is ellenőrizheted, hogy a helyén van-e a cső.
Na, most jutottam el odáig, hogy végignézzem, eddig nem voltam a COV közelében, valóban nálunk is ez volt a baj, egyszerűen kijött a gumicső, ráadásul valszeg én rántottam ki, azt is tudom, mikor. Kösz a tippet!
music     

tomi1997

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11212 Dátum: 2019.08.18 19:06:22 »
Sziasztok!

Van egy 2007-es 998 cm3-as Toyota Yarisom. Az a probléma vele, hogy csúszik a kuplung. Pörög a motor, de az autó nem akar sehogyse gyorsulni csak nagyon lassan. Leginkább 1-esben szenved, de emelkedőn még annál is inkább szenved. Tudnátok esetleg segíteni, hogy mi lehet a probléma megoldása? Szervíz? Vagy meg lehet ezt valahogy szerelni itthon is?

Köszönöm válaszotokat,
Szép napot!

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11213 Dátum: 2019.08.18 20:02:06 »
Sziasztok!

Van egy 2007-es 998 cm3-as Toyota Yarisom. Az a probléma vele, hogy csúszik a kuplung. Pörög a motor, de az autó nem akar sehogyse gyorsulni csak nagyon lassan. Leginkább 1-esben szenved, de emelkedőn még annál is inkább szenved. Tudnátok esetleg segíteni, hogy mi lehet a probléma megoldása? Szervíz? Vagy meg lehet ezt valahogy szerelni itthon is?

Köszönöm válaszotokat,
Szép napot!
Dehát leírtad hogy csúszik a kuplung!
A tárcsát, kinyomócsapágyat, szerkezetet kompletten érdemes cserélni, 25e-től körül már  márkásat lehet kapni.
Én a szervízt javaslom!
üdv.

volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11214 Dátum: 2019.08.18 23:59:49 »
Szervíz? Vagy meg lehet ezt valahogy szerelni itthon is?
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Ez most igazi kérdés? Vagy csak magadban beszélgetsz?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11215 Dátum: 2019.08.19 01:04:39 »
Ha kérdés, hogy mi lehet a baja, akkor ne szereld meg otthon. Ez sajna kuplungcsere, és az sok tízezres kiadást jelent, irány a szerviz/szerelő ismerős.
music     

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11216 Dátum: 2019.08.19 19:46:02 »
Na, most jutottam el odáig, hogy végignézzem, eddig nem voltam a COV közelében, valóban nálunk is ez volt a baj, egyszerűen kijött a gumicső, ráadásul valszeg én rántottam ki, azt is tudom, mikor. Kösz a tippet!
Szívesen, örülök, hogy bejött!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11217 Dátum: 2019.08.31 09:55:21 »
Sziasztok!

Van egy 2007-es 998 cm3-as Toyota Yarisom. Az a probléma vele, hogy csúszik a kuplung. Pörög a motor, de az autó nem akar sehogyse gyorsulni csak nagyon lassan. Leginkább 1-esben szenved, de emelkedőn még annál is inkább szenved. Tudnátok esetleg segíteni, hogy mi lehet a probléma megoldása? Szervíz? Vagy meg lehet ezt valahogy szerelni itthon is?

Köszönöm válaszotokat,
Szép napot!

Kuplungcsere és meg lehet szerelni otthon.  Előny, ha van akna, vagy csápos emelő, anélkül szinte kizárt, habár az oroszok mindent megoldanak. És akkor még némi szakértelem és sok szerszám is kell hozzá, további előny, ha van típustapasztalat.  Minden egyéb esetben a szerviz küzdjön vele, ahol nagy valószínűséggel a feltételek adottak egy sikeres cseréhez.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dongaribaldi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11218 Dátum: 2019.09.25 20:48:52 »
Sziasztok!
Segítségeteket kérném,  Új Corollám van viszont a műszerfalon  autó lakattal piktogram villog,  sehol nem találom hozzá a magyarázatot.!  Valaki tudna segíteni, hogy mi a jelentése?
Köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11219 Dátum: 2019.09.26 13:29:39 »
Sziasztok!
Segítségeteket kérném,  Új Corollám van viszont a műszerfalon  autó lakattal piktogram villog,  sehol nem találom hozzá a magyarázatot.!  Valaki tudna segíteni, hogy mi a jelentése?
Köszönöm
Márkaszervíz az átadáskor nem ment veled végig a kocsin? Meg egy kézikönyvet is szoktak hozzá adni, minimum PDF formátumban. Ha beteszed a kulcsot a gyújtáskapcsolóba és elfordítod, akkor már nem fog villogni. ;)