Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2340655 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10800 Dátum: 2017.04.18 10:37:43 »
Előfordulhat hogy a megszüntetett olajfogyás miatt tisztult a katalizátor és ezért nincs hibakód?
Szerintem simán, mert így az olaj égésterméke nem kerül a katalizátorba.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

adamf

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10801 Dátum: 2017.04.18 18:29:11 »
Próbáld le egy másik gombbal, működik-e.
Azt hiszem megvan a bibi. Nem kellett sokaig kutakodni  :cry: ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10802 Dátum: 2017.04.18 20:10:15 »
Azt hiszem megvan a bibi. Nem kellett sokaig kutakodni  :cry: ::)


Hát, ja. Bontó, vagy alkatrészcsere...  ha nem égett szét a nyák.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10803 Dátum: 2017.04.18 21:48:29 »
Nade mitől égett így szét? Ha berak egy cserét, azzal nem lesz ugyanez?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10804 Dátum: 2017.04.18 21:53:07 »
Egyébként 84802-05220-B0 cikkszámra érdemes rákeresni, 15-30$ közt jópár eladó van.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10805 Dátum: 2017.04.19 05:19:06 »
Nade mitől égett így szét? Ha berak egy cserét, azzal nem lesz ugyanez?
Ugyan nem látom, hogy mi okozta ezt, de szerintem egy kondi pukkahatott szét.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mezot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10806 Dátum: 2017.04.28 22:27:41 »
Sziasztok!  :helpsmilie:
Van egy Corollám (1998) E11 1.6 110Le 4A-FE, olyan hibám adódott kb egy hónappal ezelőtt, hogy meghalt a generátorom, ezzel nem is volt gond?!, viszont ezzel egyidejűleg fellépett egy olyan hiba, hogy az autó veszített a teljesítményéből, illetve gázelvételre erős torpanás/rángatások jelentkeznek, ezt főleg 3. fokozatban vettem észre, illetve 4. és 5. fokozatban „letilt”, nem pörög tovább a motor 4800 fölé. Ezeket a tüneteket elmondva, sorozatos szerelői elutasítások miatt kérném segítségeteket, tanácsotokat, mi okozhatja ezeket a hibajelenségeket? Válaszotokat előre is köszönöm. Tibi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10807 Dátum: 2017.04.29 19:42:14 »
Sziasztok!  :helpsmilie:
Van egy Corollám (1998) E11 1.6 110Le 4A-FE, olyan hibám adódott kb egy hónappal ezelőtt, hogy meghalt a generátorom, ezzel nem is volt gond?!, viszont ezzel egyidejűleg fellépett egy olyan hiba, hogy az autó veszített a teljesítményéből, illetve gázelvételre erős torpanás/rángatások jelentkeznek, ezt főleg 3. fokozatban vettem észre, illetve 4. és 5. fokozatban „letilt”, nem pörög tovább a motor 4800 fölé. Ezeket a tüneteket elmondva, sorozatos szerelői elutasítások miatt kérném segítségeteket, tanácsotokat, mi okozhatja ezeket a hibajelenségeket? Válaszotokat előre is köszönöm. Tibi

És a diagnosztikai kiolvasás mit mutat?  Nekem a 98-as Rollámban már van ODBII interface, de ha a Tiédben nem lenne, akkor is kell lennie benne villogtatós hibakódkijelzésnek, az már a korábbi Carinákban is lehetség.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mezot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10808 Dátum: 2017.04.29 20:38:01 »
És a diagnosztikai kiolvasás mit mutat?  Nekem a 98-as Rollámban már van ODBII interface, de ha a Tiédben nem lenne, akkor is kell lennie benne villogtatós hibakódkijelzésnek, az már a korábbi Carinákban is lehetség.

Nincs benne OBDII, csak a régi fajta, megnéztük, nincs benne hibakód, mentünk vele teszt üzemmódban is, úgy sem dobott ki semmit.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10809 Dátum: 2017.04.30 09:22:17 »
Kipuffogó gázok összetételét nézték? Régi motorok esetében a motordiagnosztika szerves része, lévén hogy OBDII nélkül főleg ennek az összetételéből tudnak következtetni a rendellenességekre.

matts

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10810 Dátum: 2017.05.01 14:50:23 »
Sziasztok!

Használtam vettem egy 2006-os 1.3-as Toyota Yarist, és az alábbiakat vettem észre:

1. Nagyobb gyorsuláskor hátulról valamilyen fémlemez berezonálásának a hangját hallom. Szerelővel átnézettem, meghúzott mindent amit tudott, kipufogó hővédőpajzsát is ellenőrizte, de a helyzet változatlan.

2. Ha alulváltok és úgy próbálok gyorsulni, akkor ciripelő hangot hallok a motortérből, görgőcsapágy és generátorszíjat is cseréltettem, de nem segített.

3. Üzemmeleg állapotban nagyon alacsony a fordulatszám, kb 600 rpm, ha bekapcsolom a klímát a generátor elindul a fordulatszám is megemelkedig, de csak pár másodpercig utána visszaesik 600-650-re, ahol érezhetően elkezd beremegni az autó, mintha le akarna fulladni. Ha a klíma be van kapcsolva és így próbálom elindítani a motort, akkor nem mindig indul.

4. Meta System riasztó van beépítve az autóba, még nem próbáltam ki, hogy működik e, de a LED egyáltalán nem villog, amikor elvileg be van élesítve a rendszer.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10811 Dátum: 2017.05.22 10:49:34 »
Néha (nem túl gyakran - még) elinduláskor (amikor összezár a kuplung) beremeg az autó (mintha a motor és a váltó remegne, de ettől az egésznek remegős érzése van). Ez jól sejtem, hogy lehet kezdődő kuplungbaj?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10812 Dátum: 2017.05.24 11:20:34 »
Néha (nem túl gyakran - még) elinduláskor (amikor összezár a kuplung) beremeg az autó (mintha a motor és a váltó remegne, de ettől az egésznek remegős érzése van). Ez jól sejtem, hogy lehet kezdődő kuplungbaj?
Nem lehet hogy túl kevés gáz+gyorsan ráengedett kuplung okozza a jelenséget?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10813 Dátum: 2017.05.24 11:34:21 »
Néha (nem túl gyakran - még) elinduláskor (amikor összezár a kuplung) beremeg az autó (mintha a motor és a váltó remegne, de ettől az egésznek remegős érzése van). Ez jól sejtem, hogy lehet kezdődő kuplungbaj?
Elindulásnál amikor nyomod a pedált, a szenzor a gázpedál állását figyeli és az adott fordulatra növeli a fordulatszámot. Viszont indulásnál eleve megemeli az ECU kissé a fordulatszámot, ha hidegnek értékeli a motor állapotát. Ilyenkor az ideális az lenne, ha a 20%-ra benyomott pedálod 20% gázt eredményezne és ennyivel npne a motor fordulatszáma, ehelyett viszont a motor már elérte azt a fordulatot ami az adott gázpedál álláshoz tartozik, ezért nem történik semmi. Első induláskor kicsit jobban meg kell nyomni a pedált és akkor nem jelentkezik.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10814 Dátum: 2017.05.24 11:46:39 »
Nem lehet hogy túl kevés gáz+gyorsan ráengedett kuplung okozza a jelenséget?
Simán lehet, majd figyelem. Viszont amikor csinálja, akkor utána a következő 2-3 elinduláskor is.
Ilyenkor már eleve kicsit több gázt adok, de van hogy olyankor is.
De 210 ezer km körül már egyébként egy kuplung is beleférhet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...