Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2313249 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Re: Izi kuplung nyekergés
« Válasz #90 Dátum: 2004.04.09 08:52:25 »
Idézetet írta: "Agyarka"
A kuplung használata során néha surlódó, pattogó hangot adhat a kormány alatt lévő műanyag borítólemez elmozdulása.  Ha alulról nézed (befeküdve) akkor látszik, hogy a kialakított  mélyedés falához néha hozzáér a pedál szára. A müanyagot be kell pattintani a helyére. Nem egyszerű,  többször keel próbálkozni. (Ha elsőre menne, akkor nem jött volna le a riasztó/klima szerelése után.)


Ez egy vadi új Corollánál is elképzelhető? Nekem is nyekereg, pattogás nincs, de úgy veszem észre, hogy akkor csinálja, amikor lassan csúsztatom a kuplungot. Majd még pontosabban kipróbálgatom.

Üdv:
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Hori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
SOS kérés
« Válasz #91 Dátum: 2004.04.09 09:40:59 »
Hello mindenkinek!

Én egy új tag vagyok és lenne egy olyan problémám amiben talán valamelyikkötők tud nekem segíteni. Van nekem egy '84-es corollám amit megszeretnék csinálni de nem találok hozzá magyar nyelvű szerviz könyvet. Tudom jól, hogy egy öreg gép, de szépen megtudnám csinálni. ha lenne hozzá könyvem. Remélem, tudtok nekem segíteni.

Üdv.

Hori
84 Corolla Wagon GT 1,6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #92 Dátum: 2004.04.09 12:24:56 »
Idézetet írta: "music"
Nem tudom mire vélni, de megint nem nyílik a csomagtartó kulccsal, csak belülröl a kallantyúval. Mivel a probléma elöször november táján jelentkezett, és februárban, amikor az elsö meleghullám jött, elmúlt, betudtam a fagynak. Azóta nem kellett használni, vagy csak belülröl. Most megint nem jó, pedig elég messze van a hömérséklet a fagytól... Van valakinek ötlete?


Nyomass WD40-et a zárba , a flakonhoz mellékelt cső segítségével . Jó bőven ! Utána hagyd egy kicsit hatni a cuccot , és aztán próbáld ... Talán segít !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: SOS kérés
« Válasz #93 Dátum: 2004.04.09 12:27:12 »
Idézetet írta: "Hori"
Hello mindenkinek!

Én egy új tag vagyok és lenne egy olyan problémám amiben talán valamelyikkötők tud nekem segíteni. Van nekem egy '84-es corollám amit megszeretnék csinálni de nem találok hozzá magyar nyelvű szerviz könyvet. Tudom jól, hogy egy öreg gép, de szépen megtudnám csinálni. ha lenne hozzá könyvem. Remélem, tudtok nekem segíteni.

Üdv.

Hori


Tartok tőle , hogy ehhez az autóhoz nem létezik magyar nyelvű javítási könyv . Az olyan autók közül , amelyeket Magyarországon nem forgalmaztak újonnan , általában csak a nagyon elterjedt , gyakori típusokhoz lehet találni . Angol , vagy esetleg német nyelvű viszont biztosan van hozzá . Hívd föl a Maróti műszaki könyvkereskedést : 1-2850115 !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #94 Dátum: 2004.04.09 23:10:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
 


Nyomass WD40-et a zárba , a flakonhoz mellékelt cso segítségével . Jó boven ! Utána hagyd egy kicsit hatni a cuccot , és aztán próbáld ... Talán segít !


köszi, megpróbálom, talán lesz rá idöm a taliig... :roll:
Ne röhögj a kérdésen, - sajnos a müszaki érzékem elég hátul kullog a képességeim rangsorában :lol:  - de az, hogy "a zárba", azt jelenti, hogy oda, ahova a kulcsot bedugom, vagy pedig nyissam ki a cs.tartó fedelet, és belülröl valahova a zárszerkezet környékére?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: SOS kérés
« Válasz #95 Dátum: 2004.04.09 23:19:03 »
Idézetet írta: "Hori"
Hello mindenkinek!

Én egy új tag vagyok és lenne egy olyan problémám amiben talán valamelyikkötok tud nekem segíteni. Van nekem egy '84-es corollám amit megszeretnék csinálni de nem találok hozzá magyar nyelvu szerviz könyvet. Tudom jól, hogy egy öreg gép, de szépen megtudnám csinálni. ha lenne hozzá könyvem. Remélem, tudtok nekem segíteni.
Üdv.
Hori


Emlékeim szerint kell lennie ilyennek, volt/van egy sorozat, ahol a Kadett E és kortársaihoz készültek könyvek, s mintha a Corolla is köztük lett volna. Nem tudom, mennyire használható, mert elsösorban szerviek vehetik hasznát. Olyan dolgokkal van tele, hogy melyik csavart hány fokban és mekkora nyomatékkal kell meghúzni. A Müszaki Könyvkiadó adta ki, úgyhogy ha a Marótinál nincs - bár ez sztem ki van zárva, igaz a boltjuk nagyon messze van - akkor a VI. ker Liszt F. téren van a Muszaki Könyvesbolt, ott biztos lesz.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #96 Dátum: 2004.04.10 02:01:21 »
Idézetet írta: "music"

Ne röhögj a kérdésen, - sajnos a müszaki érzékem elég hátul kullog a képességeim rangsorában :lol:  - de az, hogy "a zárba", azt jelenti, hogy oda, ahova a kulcsot bedugom, vagy pedig nyissam ki a cs.tartó fedelet, és belülröl valahova a zárszerkezet környékére?


Nem röhögök  :lol:  ! Egyébként is-is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #97 Dátum: 2004.04.10 17:37:44 »
.[/quote]

Kösz
music     

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #98 Dátum: 2004.04.10 18:56:53 »
Én kiszereltem a teljes zárat, hogy átszerelje a kulcsmásolós, mert nem tudtam kinyitni én sem. Elkérte a másik kulcsot is és azzal simán kinyitotta. Égtem, mint a rongy. Nem lehet, hogy a szervízkulccsal mászkálsz ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #99 Dátum: 2004.04.11 00:33:04 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Én kiszereltem a teljes zárat, hogy átszerelje a kulcsmásolós, mert nem tudtam kinyitni én sem. Elkérte a másik kulcsot is és azzal simán kinyitotta. Égtem, mint a rongy. Nem lehet, hogy a szervízkulccsal mászkálsz ?


Nem, a szervizkulcs szürke, a másik kettö fekete - egyébként még novemberben kipróbáltam az összeset, és egyik se nyitotta. Más a baj, mert mint írtam, februárban egy pár napig ment, aztán most megint nem.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #100 Dátum: 2004.04.11 12:24:10 »
Idézetet írta: "music"
Nem, a szervizkulcs szürke, a másik kettö fekete - egyébként még novemberben kipróbáltam az összeset, és egyik se nyitotta. Más a baj, mert mint írtam, februárban egy pár napig ment, aztán most megint nem.


Hát éppenséggel lehet valami mechanikai hiba is ... Pl. megszorult/eltörött/elmozdult benne valami , mondjuk egy rugó ... Próbáld ki a WD40-et , és ha nem segít , akkor sajnos valszeg tényleg meghibásodásról van szó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #101 Dátum: 2004.04.11 13:49:36 »
PalacZk, rendben.  :oops:  Gondoltam lespórolok egy karaktert, de úgy látom, ez esetben hiányérzeted van  :wink:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #102 Dátum: 2004.04.11 19:00:00 »
Idézetet írta: "whis"
PalacZk, rendben.  :oops:  Gondoltam lespórolok egy karaktert, de úgy látom, ez esetben hiányérzeted van  :wink:
 8)


Így , így  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #103 Dátum: 2004.04.11 20:18:28 »
Egyelöre csak gépolajat találtam az ösöknél, - lévén ilyenkor semmi sincs nyitva - de az nem segített semmit.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #104 Dátum: 2004.04.11 22:27:44 »
Idézetet írta: "music"
Egyelöre csak gépolajat találtam az ösöknél, - lévén ilyenkor semmi sincs nyitva - de az nem segített semmit.


Benzinkutak ilyenkor is nyitva vannak , és WD40 ott is szok lenni  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )