Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2313289 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #75 Dátum: 2004.04.06 16:21:27 »
Idézetet írta: "whis"
Nincs 5 év garid? :?:  Vagy erre nem terjed ki?  :roll:
 8)


Akkor , amikor ez a kocsi új volt , még nem csinálta szerintem a Nissan az 5 év garanciát  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Help
« Válasz #76 Dátum: 2004.04.06 16:25:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Következőkben kérném a segítségeteket:

A verdában a márkaszervíz szerint elszállt egy motorvezérlést irányító szenzor, nevezetesen a légtömegmérő-szenzor. Namármost a gyári bruttó 170.000 HUF, azaz egyszázhetvenezer jó magyar bruttó forint, és ez csak az alkatrészár. :(  :(

Valaki nem tudna segíteni aban, hogy Magyarországon ki foglalkozik utánygyártással e tárgykörben :?:  Tippek, ötleteket várnék... :!:  :!:

Egy tippem már van a NippArts.

Bontottat nem lehet találni, lévén, hogy nagyon új még a típus.. :evil:

Egyebekben a vezethetőséget nem veszélyezteti a hiba, alapjáraton időnként leejti a fordulatszámot, majd visszaszabályoz, szélsőséges esetben leáll, fogyasztás ugyananyi, menetközben nem ugrál stb,stb, csak dühít, hogy xar.

Mellesleg rengeteg most futó autónak ez a problémája (mondá a márkaszervíz), jelesül a kolléganőm OFF Vectra B-je ON is ebben szenved, csak abba 60.000 HUF a kütyü...

Előre is köszi a tippekért.


Ahogy írtam , barátném Volvoja is ugyanezt csinálja  :(  ...

A Nipparts , amennyire én tudom , nem magyar cég , hanem egy általában japán kocsikhoz alkatrészeket utángyártó márka . Fékbetétek , ilyesmik ... Sajnos nem hiszem , hogy ilyen , egyrészt nagyon típus-specifikus , másrészt igen ritkán kellő alkatrészt , mint egy légtömegmérő , föl lehetne lelni utángyártottban  :(  ...

Szerintem mégiscsak meg kéne próbálkozni a bontottal . Méghozzá külföldi bontóból . Vannak cégek , akik ezzel foglalkoznak , hogy kinti bontóból rendelésre kvázi bármit beszereznek . A kocsid ugyan valóban nem régi , de annyira azért nem is új , hogy ne fordulhatna már elő bontókban , elsősorban sérülten , persze . Ezen a vonalon kéne elindulnod  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #77 Dátum: 2004.04.07 00:11:01 »
Szerintem is a bontó a legjobb esély. Az pedig, hogy új a típus, nem akadály, hiszen egy 10 perces autót is össze lehet törni :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #78 Dátum: 2004.04.07 00:14:53 »
Míg el nem felejtem, megkérdem itt is: mikor volt ráncfelvarrva az elözö Avensis, és a külsö változásokon kívül mit érintett?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #79 Dátum: 2004.04.07 07:36:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor , amikor ez a kocsi új volt , még nem csinálta szerintem a Nissan az 5 év garanciát  :?

Nem tudom, mikori a kocsija, nem néz ki öregnek.  :) A céges 2001-es gépen már öt év van. Egy régi kollégám 2000-ben vette Nissanját és már neki is öt év volt.  :roll:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #80 Dátum: 2004.04.07 16:51:10 »
A 3094-3095 hozzászólás ugyanaz, ha ki lehetne törölni, megköszönném :wink:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #81 Dátum: 2004.04.07 17:08:06 »
Na megjöttem:

Egyrészt a gari 3+2 év. a harmadik évfordulón némi kp-ért átvizsgálják és meghosszabbítják még 2 évre, ha bizonyos feltételeknek megfelelt az autó. Magyarán állapotfelmérnek.

Nekem augusztusban lesz 4 éves a kocsi, tehát elvileg még beleférne a gariba a dolog.

Ámde a garancia úgy szól, hogy 3+2 év, ILLETVE 100.000 km.

Ebből következik, hogy igenis már akkor is volt a 3+2 éves gari, csak a reklámokban jobban jön ki, hogy 5 év......

Namármost a 100K-n a kocsim már túl van, mintegy 15E km.-mel....
Szóval hiába fiatal a km. benne van....

Mellesleg a 100K előtt, mindent megcsináltattam rajta, ami éppen eszembe jutott, akkor volt az ülésfűtés upgrade, ülés nyiszorgás elhárítással, stb.

Palaczktól kérdezem, hogy ez a külföldi bontós témában merre induljak el, esetleg van valami tapasztalat?


(Milyen paraszt vagyok :oops: : Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak a választ!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #82 Dátum: 2004.04.07 20:45:33 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Palaczktól kérdezem, hogy ez a külföldi bontós témában merre induljak el, esetleg van valami tapasztalat?


Hát kell keresni egy Nissan- , vagy legalábbis japánautó-specifikus bontót . Nyilván van ilyen , sőt alighanem több is . Ezekkel kell felvenni a kapcsolatot , és kérdezősködni . Én itt Pécsett is tudok céget , amely gyakorlatilag bármilyen használt alkatrész beszerzését vállalja , lévén egymillió bontóssal áll kapcsolatban . Maximum kicsit tovább tart a dolog , ha ritka a cucc . Márpedig ha Pécsett van ilyen , akkor nyilván BP-n is lehet találni  :wink:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #83 Dátum: 2004.04.07 21:32:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ámde a garancia úgy szól, hogy 3+2 év, ILLETVE 100.000 km.

Ja, hogy az 5 év az igazából 3!   :shock:  :roll:
Akkor marad a Palack-féle bontós megoldás...
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #84 Dátum: 2004.04.08 21:26:48 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Trotter66"
Ámde a garancia úgy szól, hogy 3+2 év, ILLETVE 100.000 km.

Ja, hogy az 5 év az igazából 3!   :shock:  :roll:
Akkor marad a Palack-féle bontós megoldás...
 8)


Nix Palack ! CZK , bittesőn ! Különben a továbbiakban Wish-nek titulállak  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #85 Dátum: 2004.04.09 00:07:50 »
Nem tudom mire vélni, de megint nem nyílik a csomagtartó kulccsal, csak belülröl a kallantyúval. Mivel a probléma elöször november táján jelentkezett, és februárban, amikor az elsö meleghullám jött, elmúlt, betudtam a fagynak. Azóta nem kellett használni, vagy csak belülröl. Most megint nem jó, pedig elég messze van a hömérséklet a fagytól... Van valakinek ötlete?
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #86 Dátum: 2004.04.09 07:47:05 »
Teljesen passz. Talin megnézzük.  8)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #87 Dátum: 2004.04.09 07:57:29 »
Kéretik a talin nekem is megnézni a hátsó ajtó kinyitásának lehetőségét, mert nálam meg csak kulccsal nyílik, belül ugyanis NEM TALÁLOK kart! (Palaczk meg tudja erősíten, hogy télleg nincsen) Lehet, hogy az előző tulaj túlerőben volt a karral szemben? :x

rezol

  • Vendég
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #88 Dátum: 2004.04.09 08:00:28 »
Idézetet írta: "music"
Nem tudom mire vélni, de megint nem nyílik a csomagtartó kulccsal, csak belülröl a kallantyúval. Mivel a probléma elöször november táján jelentkezett, és februárban, amikor az elsö meleghullám jött, elmúlt, betudtam a fagynak. Azóta nem kellett használni, vagy csak belülröl. Most megint nem jó, pedig elég messze van a hömérséklet a fagytól... Van valakinek ötlete?


Nálam az ajtó csinálta.A belső nyitó rudazat volt letapadva.Nagy adag WD40 segített.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #89 Dátum: 2004.04.09 08:46:28 »
Idézetet írta: "squiddy"
Kéretik a talin nekem is megnézni a hátsó ajtó kinyitásának lehetőségét, mert nálam meg csak kulccsal nyílik, belül ugyanis NEM TALÁLOK kart! (Palaczk meg tudja erősíten, hogy télleg nincsen) Lehet, hogy az előző tulaj túlerőben volt a karral szemben? :x


A feleségem Astrájánál az elektromos szerelő a balodalon elől a kárpitot úgy rakta vissza, hogy az eltakarta a motorháztető nyitó fogantyút. Megyek a benzinkúthoz, kérdezi a kutas, hogy ablakmosó folydékot töltsön-e. Mondom, nézzük meg. Akarom nyitni a motorháztetőt, nincs kallantyú. Mondom a kutasnak, reggel még megvolt. Két kutas is kereste, de ők se találták. Ugyanazzal a lendülettel vittem vissza a szervízbe, ott megtalálták a kárpit alatt. Vagyis ez is egy lehetőség a hiányzó kallantyúra.

Üdv:
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46